Батьки учнів шкіл естетичного виховання Дніпра пікетували мерію через різке подорожчання плати за навчання | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Батьки учнів шкіл естетичного виховання Дніпра пікетували мерію через різке подорожчання плати за навчання
Батьки учнів шкіл естетичного виховання Дніпра пікетували мерію через різке подорожчання плати за навчання
25 жовтня, четвер

У Дніпрі батьки учнів шкіл естетичного виховання міста пікетували мерію через різке подорожчання плати за навчання своїх дітей – більш ніж удвічі. За їхніми словами, нові тарифи за освоєння дитиною музичного чи художнього мистецтва не підйомні для частини родин. Окрім того, батьки знайшли норму законодавства, якій суперечить таке підвищення цін, й збираються до суду. Керівники ж шкіл називають нові тарифи обґрунтованими й посилаються на мерію, з якою погоджували рішення. Між тим місцева влада зазначає, що рішення законне.9-річна донька жительки Дніпра Наталії займається в музичній школі №9 за класом фортепіано. Ще рік тому плата за навчання була посильною для мами-одиначки, в якої, окрім дитини, на руках ще й старенькі батьки, – трохи менше 200 гривень на місяць.

Ми ще не відмовились від «музикалки», але це питання в перспективі

За рік плата за уроки в «музикалці» зростала двічі – у березні та вересні й наразі складає понад 500 гривень на місяць. І хоча донька має певні успіхи і взяла участь не в одному музичному фестивалі, перед родиною, каже Наталія, постало питання відмовитись музики.

«Вчителями й школою ми задоволені, але оплата… Було 180, потім 210 гривень, це ще нормально, але зараз 504. На рік це 5 тисяч. Окрім того, мені треба ще давати дитині на проїзд. Ми ще не відмовились від «музикалки», але це питання в перспективі. Коли навесні обіцяли підняти до півтори тисячі, я попередила: «Вибач, доню, але я просто не зможу»…», – розповіла Радіо Свобода мама вихованки музичної школи.

​«Інфляція склала 13%, а подорожчання навчання –200%. Де справедливість?» – батьки

Аби домогтись скасування нових цін на оплату в мистецьких школах, у 24 жовтня батьки вихованців зібрались під міськрадою. У руках вони тримали плакати з написами «Стоп незаконному підвищенню плати за навчання!»

Одна з організаторів пікету Оксана Котляр зауважує: справа навіть не в сумі, яку треба відтепер віддавати за навчання, для частини батьків вона прийнятна, а в тому, що директори шкіл, які підвищили оплату за погодженням профільного департаменту міськради, порушили закон. Координаторка акції протесту посилається на пункт 5 статті 79 закону України «Про освіту», де йдеться, що плата за навчання може підвищуватись не частіше, як раз на рік, і на відсоток, не більший від офіційно визначеного відсотка інфляції. А це лише 13,7%, але аж ніяк не на 200%, каже Оксана Котляр.

«Порушуються наші законні права. Ми хочемо, щоб було так, як написано в нашому законодавстві. На сьогодні це має бути 218 гривень, а не 400-500 гривень. Сума підвищення, за законом, має відповідати тому, наскільки зросла інфляція», – зазначила координатор пікету.

Підтримати акцію мам і тат викладачі шкіл естетичного виховання не вийшли, хоча, як запевняють батьки, подорожчання оплати ніяк не вплинуло на зарплату педагогів. Навпаки: якщо зростання оплати за навчання призведе до зменшення кількості учнів, то перед загрозою закриття опиняться самі заклади та робочі місця педагогів. Батьки зазначають: навесні, коли в Дніпрі відбулось різке скорочення працівників освіти, вони виходили на їхній захист.

«Ми не розуміємо, чому наші вчителі тепер нас не підтримують», – зауважували батьки.

«Справедлива ціна на навчання» – 10-15% від мінімальної зарплати

У школах естетичного виховання Дніпра розлогих коментарів про складові нового тарифу не дають. Зауважують лише, що він економічно обґрунтований і погоджений з мерією. Начальник управління культури департаменту гуманітарної політики міськради Євген Хорошилов зауважує, що «встановлення справедливої ціни на навчання» – ініціатива керівників шкіл.

«Все літо працювала спеціально створена, за дорученням міського голови, робоча група, яка вивчала роботу шкіл естетичного виховання. І результатом її роботи стали висновки і пропозиції, в яких є покроковий план на цей рік. Одним зі шляхів роботи є встановлення справедливої ціни на навчання. Це була ініціатива всіх без винятку директорів шкіл естетичного виховання – встановити справедливу ціну на навчання, яка б, з одного боку, не дискредитувала систему навчання, а з другого – була такою, яку могли б сплатити батьки. Визначено, що ця ціна не повинна перевищувати 10-15% від наявної мінімальної зарплати», – зазначив посадовець.

Між тим батьки учнів хвилюються: якщо вони мовчатимуть, мерія може реалізувати так звану концепцію «20-20-60», запропоновану півроку тому. Тоді планувалось, що 20% учнів-пільговиків будуть вчитись на особливих умовах (безкоштовно або за половину вартості), ще 20% дуже талановитих дітей – за мінімальну плату в 210 гривень. Для решти – майже двох третин учнів – плату за навчання пропонували підвищити до 1,5-2 тисяч гривень, зазначали батьки. Офіційно ця цифра в документі не вказувалась.

Тоді в мерії пояснювали, що школи естетичного виховання працюють неефективно: лише 7% вихованців демонструють високі результати на конкурсах і лише 10% випускників ідуть потім у профільні виші, що «свідчить про недостатню мотивацію учнів».

Мер Дніпра Борис Філатов наклав вето на концепцію «20-20-60», а її ініціатори отримали догану. Проте підвищення плати за навчання відбулось, хоч і не в тих масштабах.

За словами правозахисника Михайла Яценка, щодо зростання цін батькам учнів показали лише рекомендації робочої групи, а от протоколи її засідань досі не надали.

«Ми вже підготували позови до суду, подамо документи наступного тижня», – додав він.

Батьки учнів шкіл наразі також збирають підписи під петицією до мера.

У Дніпрі функціонує 22 школи естетичного виховання. Серед них – 17 музичних шкіл, дві художні, дві школи мистецтв та школа класичного танцю. В них навчається понад 8,3 тисячі дітей. За рік вони здобули понад 800 відзнак на міжнародних конкурсах і фестивалях.


Автор: Юлія Рацибарська
Джерело: Радіо СвободаДодати: Share on Facebook

Інші:

16 листопада в Україні відзначається День працівників радіо, телебачення та зв'язку
Експериментальний джазовий оркестр: творча колаборація українських та польських митців
Слухай вічність: концерт до 100-річчя від дня заснування Національного симфонічного оркестру України за участю всесвітньовідомого баса Анатолія Кочерги
Національна опера України оголошує конкурс на заміщення вакантних посад у хорі театру
Авторський проект Марії Віхляєвої «Присвята»
Українська скрипалька Діана Тищенко тріумфувала у Парижі
До Тернополя приїде майже півтисячі шанувальників Соломії Крушельницької
Президент видав указ про нагороди з нагоди Всеукраїнського дня працівників культури
Директор Одеської філармонії нагороджена орденом «Єдність і слава»
В Миколаївській області відзначили лауреатів премії імені Миколи Аркаса
"Україну в часі" повезе до Угорщини симфонічний оркестр Закарпатської обласної філармонії
XVII Міжнародний фестиваль оперного мистецтва імені Соломії Крушельницької
Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва оголошує конкурс на заміщення вакантної посади
Хмельничанам влаштують неочікувані концерти на ринках і вокзалах
На фестиваль оперного мистецтва до Львова приїдуть 650 гастролерів з трьох театрів
В Уманському музучилищі знайшли спосіб розвивати у дітей інтерес до фортепіано
Кращі саксофоністи України на вихідних зіграють у Вінниці!
У Чернівцях вручили премію імені С. Воробкевича
У Львові відбудеться II Фестиваль сучасної бандури: Lviv Bandur Fest 2018.
У Маріуполі відбудеться восьмий фестиваль-конкурс юних виконавців «Музичний листопад»
Житомирська «Орея» виборола перше місце на 50-му ювілейному Міжнародному конкурсі хорових колективів
Івано-Франківська обласна філармонія імені Іри Маланюк оголошує конкурс на заміщення вакантних посад
Українське радіо представляє програму "КОЛИ В ДУЕТІ СКРИПКИ..."
Українське радіо сьогодні проведе пряму трансляцію концерту, присвяченому Вагнеру
Проект «Музика Незалежності»: духовні твори Валентина Сильвестрова та Генрика Гурецького
З бюджету області виділено кошти на розробку науково-проектної документації на ремонтно-реставраційні роботи будівлі КУ «Одеська обласна філармонія»
Львів’ян запрошують на ІІ Міжнародний фестиваль неаполітанської пісні
Мирослав Скорик на каналі UA: Радіо Культура
Верьовку вшанували у Березні
27 жовтня 1745 року народився Максим Березовський - "український Моцарт"
Представники оперних театрів України приїхали до Харкова
“Музична слава України” стала подією в Нью-Йорку
Креативний Тульчин, - у місті відкриють новий мистецький простір
Понад 20 дитячих оркестрів візбмуть участь в «OРКЕСТР-FEST» у Запоріжжі
Варіації на Шведську тему Мирослава Скорика
Батьки учнів шкіл естетичного виховання Дніпра пікетували мерію через різке подорожчання плати за навчання
Міжнародний музичний конкурс імені Миколи Лисенка проводитиметься щорічно
Світова прем'єра україномовної опери-казки "Король Дроздобород"
У Львові відбудеться грандіозний вечір за участю зірок балету
Жуйка, Малер та бої на концерті Лейпцизького оркестру Гевандхауза
      © 2008-2018 Music-review Ukraine