Юні вінничани на великій сцені продемонстрували глядачам, чого навчились за 5 днів в Міжнародному музичному таборі | Music-Review Ukraine
Головна
Огляд
Юні вінничани на великій сцені продемонстрували глядачам, чого навчились за 5 днів в Міжнародному музичному таборі
Юні вінничани на великій сцені продемонстрували глядачам, чого навчились за 5 днів в Міжнародному музичному таборі
8 червня 2017, четвер
Поширити у Facebook

Лише за п’ять днів вони опанували два музичних інструменти та вивчили шість пісень трьома мовами. Сьогодні ці діти натхненні та вперше виступають на сцені разом із оркестром, а із зали на них дивляться найближчі люди. Вони – це випускники Music Camp International.


У День захисту дітей близько 150 учнів Music Camp International мали своєрідний випускний. Ще вчора вони грали в коридорах та класах четвертої школи, а тепер грають та співають в концертній залі педагогічного університету разом із оркестром перед майже повною залою.

Ще до початку концерту зала дуже швидко наповнюється гостями, переважно це близькі та друзі юних музикантів. Десь чути розмови батьків про те, що вони навіть не вірили у такі можливості дитини, що в захваті від того, як малечу «затягнуло» у музику і вдома тепер лише розмови про “хочу гітару”.

За 5 хвилин до початку концерту у залі починаються з’являтися учні Music Camp International. Юних музикантів дуже легко впізнати – всі вони у фірмових жовтих футболках, а більшість – з інструментами у руках. Деякі із них знаходяться в бічних проходах зали, деякі – біля сцени, а деякі – на ній. Батьки не втрачають можливість помахати дітям руками чи сфотографувати.

Буквально за три хвилини виходить камерний оркестр Хмельницької філармонії, а за ним – засновниця Music Camp International Констанція Фортунато та координаторка проекту Дарина Бєлянська. Констанція вітає дітей та батьків і розповідає, що вже вдруге у Вінниці і в захваті від наших дітей. "Сьогодні ми розпочнемо концерт із інстументарію, діти разом з оркестром зіграють Марш ре мажор Баха, їм буде диригувати одна із наших педагогів Яна Бондар".

Після аплодисментів у залі панує тиша, чутно лише метушіння маленьких дітей, які також прийшли послухати своїх близьких, але коли у гру вступають орфи, золоті дзвіночки та хендчаймси – малеча затихає. Згодом з-під рук юних музикантів лунають звуки флейти, віолончелі, скрипки та гітари. Не віриться, що деякі діти ще 5 днів тому навіть не знали про існування інструментів, на яких наразі вміло грають разом із оркестром.

Як і на вчорашніх уроках, діти дуже зосереджені на грі, деякі знаходять час посміхнутися батькам, інші бачать лише руки диригента і уважно слідкують за кожним рухом, а хтось навіть нашіптує собі ноти.

Після інструментарію під гучні аплодисменти молоді музиканти, які знаходилися в глядацькій залі, один за одним виходять на сцену до своїх колег, щоб подарувати всім гостям аж шість нових композицій. В цей час засновниця Music Camp International Констанція Фотунато розповідає про тиждень, який вона провела разом із дітьми у музичному таборі.

"Ми не проводили попередній відбір, всі діти, які беруть участь, самостійно прийняли це рішення. Ми дуже віримо, що в кожної дитини є талант. І це те, що поєднує нас всіх один з одним. Все, що ви сьогодні почуєте, діти вивчили за 5 днів. Вони заспівають трьома мовами: українською, англійською та латиню. Розпочнуть з української пісні, яку ви всі знаєте. Далі вони заспівають сучасну класику латиною, вона називається Gloria Deo, а також ще одну сучасну пісню англійською, в якій йдеться про спів, про радість, яка є навколо. В пісні латиною є заклик “Співайте з задоволенням, з радістю і якщо ми відкриємо свої душі, то відчуємо, що музика навколо нас”. Ця пісня називається “EJA, EJA!”".

Під акомпонемент оркестру та диригування Констанції діти починають співати знайому всім пісню “Україна” Тараса Петриненка. Співають чисто, душевно, неначе один злагоджений механізм. Зовсім не уявляється, що 5 днів тому вони не знали один одного і навіть не підозрювали, що вміють співати та вийдуть на одну сцену з оркестром.



Із реакції батьків у залі, помітно, що вони самі такого не очікували від своїх дітей. Деякі з них плачуть, інші ж постійно знімають на камеру, щоб залишити на пам‘ять перший крок у музичному мистецтві. Взагалі, майже у повній залі постійно було чути звуки фотокамер, а більшість із батьків не випускали телефон з рук, щоб зняти всі виступи.

Якщо перші дві композиції були рідною мовою, то наступні дві – вже іноземною, особливо враховуючи, що одну пісню діти співали латиною. Можна сказати, що у цьому таборі вони не лише навчилися грати на двох інструментах та співати, але вдосконалили та навіть трішки вивчили нові мови. А ще – навчилися підтримувати один одного, адже деякі учасники хору навіть трималися за руки.

Після виконання цих пісень Констанція розповіла, що наступні дві пісні, які співатимуть діти, будуть про те, в якому світі ми живемо.

"Одна із причин, чому я присвятила все своє життя дітям, це та, що діти мають гарну уяву – вони можуть уявити світ, який буде кращим теперішнього. Отже, перша пісня, яку діти заспівають, буде про улюблену Україну. А також вони будуть просити Бога про те, щоб він був милосердним та зберіг Україну для кращих часів. Наступна пісня буде з мультфільму “Алладін”. Вона називається “The whole new world”, – розповіла Констанція.

Діти знову показали свою майстерність та прекрасні вокальні здібності, а батьки мали змогу ще раз побачити – наскільки їх діти виросли та змінилися лише за п‘ять днів. Деякі з них не залишали поза увагою і засновницю табору та дарували квіти безпосередньо на сцені.

Констанція розповіла, що одна із цілей Music Camp – нагадати дітям, що найбільші подарунки, які в нас є — це не ті дари, які ми можемо купити за гроші. "Є дари, які ми даруємо від себе — дар доброти, дар дружби, дар підтримки та дар любові. Це те, що може подарувати кожен із нас та зробити світ трохи кращим. І це дуже важливо для Music Camp. Ми вчимо дітей на музичних таборах дарувати такі дари, безкоштовно, від всього серця, бо коли ми так робимо, ми набуваємо більше, і світ стає кращим. Дар підтримки — це один із найцінніших дарів. Отже, діти заспівають пісню “You raise me up”, яка перекладається як “ти мене підтримав — я встав”.

Після виконання цієї пісні Констанція представила всіх викладачів, які працювали майже цілий тиждень з учнями. Молоді музиканти із захопленням​ підтримували тих, хто навчив їх чогось нового та вселив віру в себе.

До речі, команда викладачів вже не вперше працює з Констанцією та використовує спеціальну, розроблену нею методику. А для наймолодшого із викладачів – Шелтона зі США – Вінниця стала першим містом, в якому він був у ролі викладача. Хлопець вже 10 років грає на віолончелі і в захваті від своїх учнів.

"Взагалі моя мама працює в хорі, де також працює Констанція, та влаштовує благодійні концерти. Саме мама і Кані (саме так деякі викладачі називають Констанцію, – ред.) розповіли мені про Music Camp. І от я приїхав сюди та просто в абсолютному захваті від дітей. Раніше я лише допомагав у декількох кемпах в Америці, але ніколи не був вчителем. Тут у мене маленькі класи, але учні дуже наполегливі і дійсно мають пристрасть до музики", – емоційно та із захопленням розповів Шелтон Vежі.

Здається, захват від процесу навчання у викладачів та учнів спільний, адже самі випускники табору також відзначають особливий підхід своїх педагогів. 13-річна Анастасія вперше брала участь у подібному таборі. Дівчинка раніше не грала на жодному інструменті, але співала в хорі.

"Взагалі я дізналася про цей проект сама в Інтернеті і записалася. Тут навчилась грати на скрипці та гітарі. З оркестром сьогодні грала партію на гітарі. Взагалі не можу виділити якийсь інструмент, мені подобаються обидва. А ще в нас були просто неймовірні викладачі. Навіть, якщо ми щось не розуміли, то вони брали додаткові години і пояснювали, щоб в нас все гарно вийшло. Я просто в захваті від Констанції. Спочатку думала, що вона буде кричати, коли ми десь неправильно братимемо ноти, але вона дуже добра. Ще приємно, що вона навіть пробувала розмовляти українською. Якщо наступного року буде такий табір, то обов‘язково подам заявку ще раз", – розповідає дівчинка.

А от 11-річний В‘ячеслав більш стриманий в емоціях. Хлопчина тримає квіти, щоб подарувати Констанції та дуже серйозно відповідає на наші запитання. Розповідає, що сподобалося в таборі, а записали його сюди батьки.

"Тут я вчився грати на флейті і мені насправді дуже сподобалося. Навіть не хотів якийсь інший інструмент. А ще дуже цікаво було вчити нові пісні різними мовами. Обов’язково продовжу вчитися музиці далі".

Для викладачів це також своєрідне навчання, адже вони пізнають нове та мають інший підхід аніж на звичайних заняттях в музичній школі. Наприклад, пані Ніна вже 36 років викладає в музичній школі у Броварах, але в захваті від методики Констанції та її учнів, і що є такі музичні табори.

"Тут я викладала музичні ігри — це таке сольфеджіо, але у форматі гри, щоб діткам було доступніше сприймати інформацію. Взагалі в захваті від ваших вінницьких дітей. Вони все на ходу схоплюють, просто чудо, а не діти. Колись Констанція була в Броварах з таким же кемпом й організувала тренінг для викладачів. Ми його пройшли і вона нас запросила, ми вже багато років з нею разом, як одна сім‘я. Я навіть на своїх уроках в музичній школі також застосовую методику Констанції, мені дуже подобається і учням моїм також", – розповідає Ніна Степанівна.

На закінчення концерту представниця благодійного фонду “Подільська громада” Леся Найчук подякувала викладачам, дітям, батькам, волонтерам та партнерам, які допомогли відбутися Music Camp у Вінниці.

А юних музикантів чекали дипломи, багато обіймів, хвилин прощання з викладачами та нових емоцій. Хтозна, можливо і вони колись викладатимуть іншим молодим та натхненним, або ж збиратимуть повні зали найбільших філармоній світу.


Джерело: Моя Вінниця





Інші:

Маріупольський оркестр «Ренесанс» взяв участь у великому концерті в Італії
Музичний символ солідарності: на другу річницю великої війни оркестр Львівської філармонії виступив у Варшаві
"Музика без меж": у Дніпровській академії музики провели Міжнародний фестиваль академічного музичного мистецтва
Сучасна академічна музика та саунд-перформанси в іменах — 11 українських композиторів, чиї концерти не варто пропускати
Від Бетховена до Скорика: пам’ять Небесної сотні в Харкові вшанували музикою
“Музичні мости”
Полтавська обласна філармонія презентувала програму «Присвята Астору П’яццолі».
Абстракція в дикому вигляді: The New York Times про українську оперу Chornobyldorf
У Києві показали сучасний балет «Д.І.М.» про вимушену міграцію
У Львові під час концерту колядок і щедрівок хор "Дударик" зібрав понад 80 тисяч для військових
У "Карнегі-хол" у Нью-Йорку прозвучали твори відомих українських композиторів
Прем’єри та присвяти на концерті «Тиха молитва» у Львівській філармонії
З 3 по 8 січня у філармонії пройшов перший цьогорічний фестиваль органної та камерної музики «Bach Contemporary». Цьогоріч фестиваль представив публіці 8 різноманітних концертів обʼєднаних генієм Баха
"Мрії щасливого року": артисти Запорізької філармонії порадували глядачів ще однією прем"єрою
Ансамбль "Полтава" обласної філармонії відтворив на сцені різдвяні традиції
27 грудня у знаменитому будинку Роліт відбулась прем’єра перформансу-променаду «Гра в хованки з паном Лятошинським»
"Нове Різдво" хору ім. Бортнянського
«Котигорошко проти вікінгів»: ПРЕМ’ЄРА ВИСТАВИ
Напередодні Різдва у великій залі Ніжинської музичної школи відбувся святковий благодійний концерт на допомогу ЗСУ
Дивовижна прем'єра на Святвечір: у філармонії відтворили концертну програму капели Кошиця
"Сойчине крило": через 67 років після прем'єри повернувся на сцену балет Анатолія Кос-Анатольського на сюжет новели Івана Франка
У харківському метро пройшли концерти зірок оперного театру
Концерт юних віртуозів
Культурна дипломатія в дії
Незламній Україні присвячується
“Лісова пісня” у Будапешті
Урочисте відкриття Конкурсу імені Сліпака пройшло у Львівській філармонії
13 грудня у знаменитому залі Берлінській філармонії відбувся концерт Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії під назвою «Sound of Ukraine»
Концерт ентузіастів
Культурна дипломатія вищого гатунку
Харківський кросовер-оркестр PRIME ORCHESTRA гастролює містами Туреччини
«Пиши листи до Миколая!»
У Рівненській обласній філармонії звучали різдвяні пісні
«Сарсуела. На хвилях іспанської пристрасті»
Відважний проєкт
У Львівській філармонії з успіхом пройшла прем’єра опери польського композитора
У Києві відбулася прем’єра опери “Родинний альбом” Єжи Корновіча (Польща), а 10 грудня її почують у Львові
Повернення Дона Карлоса: вердіївський шедевр вперше за два роки прозвучав у Києві
У Києві до Дня пам’яті жертв Голодомору зіграв маріупольський оркестр «Ренесанс»
“Хазяїн” - комічне і трагедійне в одному “флаконі”
      © 2008-2024 Music-review Ukraine