Перший авторський Богдани Фроляк | Music-Review Ukraine
Головна
Огляд
Перший авторський Богдани Фроляк
Фроляк Богдана
Набитович Юрій
Рєпка Роман
Пірієв Олександр Валерійович
Демидов Дмитро
Кот Юрій
Степанченко Галина
Фроляк Богдана
Перший авторський Богдани Фроляк
У залі Фонду сприяння розвитку мистецтв на Фролівській відбувся авторський концерт відомої української композиторки Богдани Фроляк
29 жовтня 2011, субота
Поширити у Facebook

Композиторка Богдана ФролякЦя мистецька подія привернути увагу багатьох шанувальників камерної музики, постійних слухачів прекрасних вечорів музичного мистецтва «Music-review WEEKEND», які ось уже третій сезон проводить Національний портал академічної музики «Music-review Ukraine» разом з Фондом сприяння розвитку мистецтв.

Вже відбулося 5 зустрічей з видатними сучасними композиторами України, які завжди перетворювалися на свято мистецтва, завдяки високому рівню столичних виконавців, яких запрошували взяти участь у концертах.

Прикрасою концертів було виконання власних опусів самими авторами. Натхненно творчою особистістю, яка зібрала навколо себе справжніх талановитих музикантів та шанувальників музики є віолончеліст і керівник цього проекту Олександр Пірієв.

Завдяки його енергії, талановитого музиканта і організатора вогник мистецьких зібрань на Фролівській притягує увагу все більшої кількості поціновувачів камерного музикування.

Авторський концерт Богдани Фроляк у КиєвіОсь і в цей вечір на концерті львівської композиторки Богдани Фроляк був аншлаг.

Одразу вловлювалася особлива атмосфера концертів циклу на яких присутня зацікавлена публіка, яка прийшла познайомитися з музикою композитора, послухати його нові твори, відчути справжній мистецький зв’язок з митцем.

Ім'я Богдани Фроляк вже з 2000 року є у концертних афішах України, Польщі, Німеччини, Білорусі, Молдови, Румунії. Вона одразу заявила про себе, як талановитий композитор-симфоніст, яскравий представник сучасної композиторської школи України. Вихованиця Львівської Національної музичної академії імені М.В.Лисенка - її викладачами з композиції були Володимир Флис, Мирослав Скорик, Геннадій Ляшенко.

Саме вони формували засади творчості молодої місткині. Богдана Фроляк за це перше десятиліття ХХІ ст. написала багато різножанрових творів: симфонічні, камерно-інструментальні, вокальні, хорові композиції, музика для театру. Цей великий доробок увійшов у виконавську практику і має свого слухача.

Композиторки Ганна Гаврилець і Богдана Фроляк* Не всі знають, що Богдана Фроляк є рідною (молодша на 10 років) сестрою видатної української композиторки Ганни Гаврилець (уродженої Фроляк).

Народились вони на Івано-Франківщині у селі Видинів у родині залізничників.

Талановиті діти (ще є брат Роман, теж музикант) навчалися у відомого в їхньому селі педагога Василя Куфлюка, а потім у Львівській музичній школі імені Соломії Крушельникої.

Значну роль відіграв у їхньому житті і Володимир Флис, у якого Ганна Гаврилець закінчувала консерваторію і Мирослав Скорик у якого сестри навчалися у асистентурі.

Маючи міцну професійну школу, в подальшій творчості стали яскравими індивідуальностями.

Тобто і Ганна Гаврилець і Богдана Фроляк це яскраві явища – дві зірки на музичному небосхилі України. Кожна з них обрала свій шлях у мистецтві має свій успіх.

Міжнародне визнання прийшло до композиторки саме через звучання її творів у знаних музичних колективах. Оркестри, ансамблі, солісти з великою цікавістю ставляться до нових творів майстрині.

У столичному авторському концерті брали участь відомі виконавці: заслужений артист України піаніст Юрій Кот, лауреати міжнародних конкурсів скрипаль Дмитро Демидов, віолончеліст Олександр Пірієв, кларнетист Юрій Набитович і піаніст Роман Рєпка. Програма мистецького вечора була складена з кращих камерно-інструментальних творів останніх років.

Грають Юрій Набитович, Юрій Кот, Олександр ПірієвСлід сказати, що авторський концерт Богдани Фроляк у Києві відбувся вперше, тому увага до нього була велика.

Надії слухачів були виправдані.

Твори Богдани Фроляк змусили одразу зосередитись і зануритись у своєрідний неповторний музичний світ композиторки.

У залі під час усього концерту панувала напружена тиша. Інколи здавалося, що кожен слухач підпав під звукову магію, яку випромінювала музика Богдани Фроляк.

Для письма композиторки характерна особлива глибина авторського задуму, змістовність кожного твору, експресія вислову, майстерне володіння сучасною композиторською технікою, яка спрямована на відтворення багатоманітного світу емоцій і переживань сучасної людини, її складних взаємин з сучасним світом. В її творах відчувається вплив пост романтичних тенденцій саме у відозображенні новітніми музичними засобами багатовимірності світу людини.

У творі «Три мініатюри in C» у проникливому виконанні Юрія Набитовича, Олександра Пірієва та Юрія Кота слухачів вражали темпові динамічні контрасти, які у звуковому балансі цих трьох майстрів змальовували у нашій уяві різноманітні зміни у настроях людини.

Відомо, що композиторку Богдану Фроляк у творчості часто надихають твори літератури, поезії. Згадуються твори Богдана-Ігоря Антонича, Василя Стефаника, Адама Загаєвського які імпульсували до створення музичних композицій.

Грає скрипаль Дмитро ДемидовУ цьому концерті ми почули надзвичайно своєрідний музичний твір «Венера у хутрі» який написано за однойменною новелою Леопольда Захера-Мазоха для скрипки і фортепіано.

Молодий скрипаль Дмитро Демидов і Богдана Фроляк, яка виконувала партію фортепіано склали прекрасний ансамбль, який підкреслював всі примхливі і в той же час шляхетні ритмо-інтонації цього твору.

Вони передали особливу внутрішню експресію імпульсивність у розвитку музичної думки.

Потрясіння у залі викликало виконання тріо «Lamento». Цей твір було присвячено пам’яті жертв Голодомору 1932-33 років. Дмитро Демидов, Олександр Пірієв і Роман Рєпка передали особливу скорботу та душевний щем за загиблими в ті страшні часи. Музиканти вражали якоюсь особливою внутрішньою зосередженістю та експресією в інтерпретації.

Грають Олександр Пірієв і Богдана ФролякДостойним завершенням цього невеликого, але дуже ємного за змістом концерту було виконання твору «Suita in C» для віолончелі і фортепіано. Сюїта була присвячена пам'яті Ігоря Соневицького відомого композитора, музикознавця диригента.

Виконували цей твір Олександр Пірієв і Богдана Фроляк.

Особливо майстерно були виконані «Toccata» і «Nokturne» у яких виконавці яскраво виявили романтичну забарвленість звукової палітри, що змушувала співпереживати слухача занурюючися в особливу музичну ауру і відчути багатющий світ духовної краси сучасної української композиторки.

Дуже влучно висловився про сучасну музику композитор Євген Станкович: «Цінність музики завжди визначалася не манерою письма, не актуальністю того чи іншого музичного напряму, не музичною мовою, а саме змістовністю музики».

Це висловлення дуже підходить до творчості Богдани Фроляк, яка завжди веде змістовний діалог зі слухачами, захоплюючи своїми думками на які так багата її Музика.

Юрій Круліковський, Богдана Фроляк, Галина Степанченко, Ганна Гаврилець,   Олександр Пірієв

Заслужений діяч мистецтв України,
кандидат мистецтвознавства
Галина Степанченко


Автор: Галина Степанченко
Фото: Тетяна Платонова
Виконавці: Богдана Фроляк, Юрій Набитович, Роман Рєпка, Олександр Пірієв, Дмитро Демидов, Юрій Кот
Композитори:Богдана Фроляк
Музикознавці: Галина Степанченко
Концертна організація: Національний портал академічної музики “Music-review Ukraine”
Концертний зал: Галерея Фонду сприяння розвитку мистецтв





Інші:

Симфонічні твори Станіслава Людкевича
Прем'єра симфонії - сорок років згодом
У Таллінні відбувся благодійний концерт класичної музики "Перетин культур"
В філармонії Одеси відбудеться концерт кларнетиста Ксіди та оркестру під керівництвом Шаврука
Французький органіст Жан Марі Леруа виступив на ІV фестивалі органної та камерної музики "Sounds of BACH" у Чернівцях
У Дніпрі завершився Міжнародний музичний конкурс
До Тернопільської філармонії завітав Шуберт зі своєю "Шубертіадою"
Сценографічна спадщина Євгена Лисика
У Страсбурзі відбувся концерт за участі українського оркестру та дитячих хорів
«Від бароко до класицизму»: музиканти оркестру «Ars – Nova» порадували миколаївців гарною музикою
У Ніжинській музичній школі на благодійному концерті зібрали 10 тисяч на тепловізор
Фотомиті "Київської пекторалі". Подія, яка вже стала історією
"Вечір української музики" у Кропивницькому
Маріупольський оркестр «Ренесанс» взяв участь у великому концерті в Італії
Музичний символ солідарності: на другу річницю великої війни оркестр Львівської філармонії виступив у Варшаві
"Музика без меж": у Дніпровській академії музики провели Міжнародний фестиваль академічного музичного мистецтва
Сучасна академічна музика та саунд-перформанси в іменах — 11 українських композиторів, чиї концерти не варто пропускати
Від Бетховена до Скорика: пам’ять Небесної сотні в Харкові вшанували музикою
“Музичні мости”
Полтавська обласна філармонія презентувала програму «Присвята Астору П’яццолі».
Абстракція в дикому вигляді: The New York Times про українську оперу Chornobyldorf
У Києві показали сучасний балет «Д.І.М.» про вимушену міграцію
У Львові під час концерту колядок і щедрівок хор "Дударик" зібрав понад 80 тисяч для військових
У "Карнегі-хол" у Нью-Йорку прозвучали твори відомих українських композиторів
Прем’єри та присвяти на концерті «Тиха молитва» у Львівській філармонії
З 3 по 8 січня у філармонії пройшов перший цьогорічний фестиваль органної та камерної музики «Bach Contemporary». Цьогоріч фестиваль представив публіці 8 різноманітних концертів обʼєднаних генієм Баха
"Мрії щасливого року": артисти Запорізької філармонії порадували глядачів ще однією прем"єрою
Ансамбль "Полтава" обласної філармонії відтворив на сцені різдвяні традиції
27 грудня у знаменитому будинку Роліт відбулась прем’єра перформансу-променаду «Гра в хованки з паном Лятошинським»
"Нове Різдво" хору ім. Бортнянського
«Котигорошко проти вікінгів»: ПРЕМ’ЄРА ВИСТАВИ
Напередодні Різдва у великій залі Ніжинської музичної школи відбувся святковий благодійний концерт на допомогу ЗСУ
Дивовижна прем'єра на Святвечір: у філармонії відтворили концертну програму капели Кошиця
"Сойчине крило": через 67 років після прем'єри повернувся на сцену балет Анатолія Кос-Анатольського на сюжет новели Івана Франка
У харківському метро пройшли концерти зірок оперного театру
Концерт юних віртуозів
Культурна дипломатія в дії
Незламній Україні присвячується
“Лісова пісня” у Будапешті
Урочисте відкриття Конкурсу імені Сліпака пройшло у Львівській філармонії
      © 2008-2024 Music-review Ukraine



File Attachment Icon
110816_068.jpg