На Волині відбулася прем'єра опери-ораторії "ЦАР ЕДІП" | Music-Review Ukraine
Головна
Огляд
На Волині відбулася прем'єра опери-ораторії
Академічний камерний хор
Академічний симфонічний оркестр Чернівецької обласної філармонії
Блажков Ігор Іванович
На Волині відбулася прем'єра опери-ораторії "ЦАР ЕДІП"
14 жовтня 2016, п'ятниця

Найпомітнішою подією цьогорічного фестивалю «Стравінський і Україна» стала волинська прем’єра опери-ораторії композитора «Цар Едіп».

Про це повідомляють у прес-службі Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом».

Уже тринадцять років фестиваль «Стравінський і Україна» гуртує шанувальників вишуканої класичної музики, тих, хто цікавиться, досліджує життя і творчість або прагне познайомитися зі спадщиною нашого талановитого земляка – всесвітньо відомого композитора Ігоря Стравінського. Ця подія стала візитівкою Волинської області й України загалом. Щороку фестиваль набирає сили, запрошує до участі нові колективи, впроваджує нові форми наповнення.

Найпомітніша подія цьогорічного фестивалю «Стравінський і Україна» – волинська прем’єра опери-ораторії композитора «Цар Едіп» у День музики. Це – концертний варіант опери у виконанні артистів Чернівецької філармонії. Диригент, народний артист України Ігор Блажков зумисне приїжджав на репетиції до Чернівців із Німеччини, де живе останні роки. Він вважає, що такий фестиваль – ще один крок до європейської інтеграції: «Росія має Ясну Поляну Льва Толстого, Михайловське Пушкіна, Німеччина має Веймар Гете, а Україна має Устилуг Ігоря Стравінського. І це дуже важливо, що саме цей фестиваль відбувається тут, а Стравінський – то людина світу, то композитор всесвітнього значення і всесвітнього рівня».

На Волині відбулася прем'єра опери-ораторії "ЦАР ЕДІП"

Музика Стравінського складна і водночас сповнена неймовірного шарму. Трагедія софоклівського царя Едіпа зачепила та вразила волинських глядачів. Як і в кожному творі Ігоря Стравінського, тут особ­лива подача подій, яка робить їх актуальними у будь-який час.

Двотижнева програма була насиченою та різнобарвною. Приїжджали колективи з Польщі, Чернівців, Чернігова, артисти з Білорусі та Швейцарії, диригент із Потсдама, кінорежисер із Лондона, багато українських виконавців.

«Загалом «Стравінський і Україна» мав 12 заходів. Шість концертів, три презентації документальних фільмів, представлення повного зібрання творів Стравінського від фірми SONY в Устилузі й багато різних зустрічей та цікавих розмов,» – каже директор фестивалю Сергій Єфіменко.

На Волині відбулася прем'єра опери-ораторії "ЦАР ЕДІП"

Локації фестивалю – Луцьк, Устилуг та Люблін. У сусідній державі, зокрема, представляти фестиваль від Волині випало Академічному камерному оркестру «Кантабіле». Зі слів художнього керівника фестивалю, народного артиста України Товія Рівця, виступати в Любліні для їхнього колективу – велика честь. Публіка цього міста дуже вимоглива до виконавців. Сцена їхнього театру приймала зірок світової величини. І «Кантабіле» таки мав успіх, отримав визнання й високу оцінку.

Кілька днів під час фестивалю перебував на Волині його почесний гість та учасник – британський кінорежисер Тоні Палмер. Це людина, яка була знайома з Ігорем Стравінським особисто і створила документальний фільм про нього.

«Ми зі Стравінським дискутували щодо того, в чому різниця між поп-музикою і такою музикою, яку писав він. І він сказав, що є три види музики: хороша, погана і «не музика». Потім настала пауза, і Стравінський продовжив низьким голосом: «Щодо музики, то вона поділяється на два види: ось така (Тоні стис руку в кулак, – авт.)… і ось така (витягнув розтиснуту руку вперед, – авт.)». І саме другий вид музики – та музика, яка притягує, наповнює почуттями, робить вас кращими, є хорошою».

Славетний кінорежисер, спадщина якого налічує понад сотню фільмів про знакових людей епохи, презентував на Волині документальні стрічки «Космічне кіно» з музикою Майкла Олдфілда, «Пташка на дроті» про Леонарда Коена, «Рахманінов», «Бітлз і ІІ світова війна».

Упродовж останніх років фестиваль відбувається за сприяння Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» у рамках програми підтримки культури і духовності. «Це має бути незалежно від обставин та економічної ситуації в країні. Це те, що нас збагачує, це те, що робить нас українцями. Такі події відбуваються і в подальшому заплановані за підтримки Фонду», – зауважує заступник голови правління Фонду Орест Маховський.

У майбутньому фестиваль шукатиме нові шляхи до сердець. Це буде інтеграція у масову культуру, а для цього потрібне своєрідне сканування духовних потреб волинян. Надбання Ігоря Стравінського, В’ячеслава Липинського, Лесі Українки, Агатангела Кримського, інших видатних земляків має визначальне значення для ідентифікації всього українського народу. Тому фестиваль мусить жити, збагачуватися і збагачувати нас. Високе мистецтво не має бути далеким від глядача чи слухача, воно має підносити людину до вищого рівня самоусвідомлення.


Колективи: Академічний камерний хор "Чернівці" Чернівецької обласної філармонії, Академічний симфонічний оркестр Чернівецької обласної філармонії
Диригенти: Ігор Блажков
Конкурс (фестиваль): Музичний фестиваль «Стравінський та Україна»
Джерело: Волинські новиниДодати: Share on Facebook


Інші:

Лоенгрін у твоїй голові
Концерт музики Мирослава Скорика зібрав у Житомирі аншлаг!
Музична дипломатія
Незламний!
Мирослав Скорик і 200 музикантів
У Сєвєродонецьку відбулася прем'єра опери "Назар Стололя"
У Львівській опері симфонією “Кавказ” відзначили річницю з дня народження Тараса Шевченка
Український прорив: "Лоенгрін" у Львові
Ораторією «Великого бажайте» відкрили 10-ий міжнародний фестиваль камерної музики у Хмельницькому
Міжнародний фортепіанний форум «Бескиди без кордонів» 2019
«Щедрик»: від флешмобу до світового турне
Звуки вічної класики лунали у Хмельницькому
«Уклін славетному Людкевичу»: у філармонії відбувся концерт до 140-річчя з дня народження композитора
У Івано-Франківську відзначили столітній ювілей оперної співачки Іри Маланюк
Скрипкові шедеври
У Кропивницькому на повний голос звучав український романс
Одеська опера відкриває розмаїття українського балетного та оперного мистецтва світу
Маленькі Великі віртуози
Мирослав Скорик зустрівся зі школярами у Львові
Новорічний настрій від оркестру та солістів Чернігівського філармонійного центру
Викладачі мистецьких шкіл блискуче виступили у концерті Київської дитячої філармонії
«Iз запахом мандаринок»...
Россіні, Моцарт, Чайковський – симфонічна класика від академічного оркестру "Філармонія"
Переполненный зал и стоячие овации – Одесский филармонический оркестр принял участие в польском фестивале
Ювілейний «Ніжин-муз-фест - 2018» вражав талантами
Виступ новоствореної «Леонтович-капели» відкрив обласний фестиваль хорового мистецтва «Співає Поділля Леонтовича»
У Селидове пройшов конкурс «Музичні барви»
Розмай голосів: найпрестижніший хоровий конкурс імені Миколи Леонтовича відродився через вісім років
У Києві прозвучала «Музика Незалежності»
На Львівщині вшанували пам'ять отця Михайла Вербицького
В гостях у великого Вівальді
"Синонім музики найвищої якості"
До 100-річчя Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України відбувся святковий концерт
Вечір музичних подарунків
Шопен зазвучав українською
Український оркестр чуттєво нагадав Нідерландам про Голодомор
Найперше – музика у слові
Без щоденної праці талант нічого не важить — піаніст Дід'є Маруані
Світова прем'єра нового твору Мирослава Скорика у Стокгольмі
Піаністи правлять бал!
      © 2008-2018 Music-review Ukraine