"Оскароносний" син емігранта, який змінив уявлення про музику до кінофільмів | Music-Review Ukraine
Головна
Стаття
"Оскароносний" син емігранта, який змінив уявлення про музику до кінофільмів
18 червня, понеділок

Талановитий син емігранта-сталевара написав музику до 500 голлівудських стрічок, здобув 4 музичні "Оскари" і 20 "Греммі" Він колись сказав, що пише музику навіть уві сні. Вона супроводжувала його до самої смерті. 14 червня 1994 року серце Генрі Манчіні зупинилося. Йому було лише 70 років, він був багатим і мав дуже впливових шанувальників у цілому світі, однак його здолала важка недуга. Труну композитора виносили під "Moon River" -- легендарну мелодію, яка з'явилася на світ у 1961-му. Генрі (Енріко Нікола) Манчіні виріс у "Маленькій Італії" - емігрантському кварталі Клівленда. Його батьки приїхали в США з італійської провінції за рік до народження сина. Манчіні-старший працював сталеваром, однак мав чудовий голос і був зіркою емігрантського оркестрика "Сини Італії". Разом із ним виступав і малий Енріко.


Подружжя доклало всіх зусиль, щоб обдарований хлопчина міг вчитися у Джульярдській школі в Нью-Йорку - це один з найбільших навчальних закладів у галузі мистецтва і музики в США. Далі - служба в армії США під час Другої світової, після демобілізації - робота в легендарному оркестрі Гленна Міллера і, нарешті, зустріч із Блейком Едвардсом. У союзі з цим відомим кінорежисером народилися кращі твори Манчіні - музика до "Сніданку біля Тіффані", "Рожевої пантери", "Великих перегонів"... Манчіні, як ніхто інший, усвідомлював, що мелодія до кіно потребує особливого підходу. Наприклад, жанр психологічного трилеру вимагає неординарного саундтреку. Склад оркестру, який записував музику до шведської стрічки "Папуга" був нетиповим: синтезатор, 12 духових, орган, два фортепіано і два клавесини. Причому один з них, за задумом і на вимогу Манчіні, налаштували на чверть тона нижче. "Фальшивий" клавесин у парі з "правильним" став звуковим символом хворої психіки одного з героїв. Неординарність, помножена на неймовірну працездатність, вочевидь, і стали запорукою успішної творчої кар'єри Генрі Манчіні.

Серед його нагород - чотири "Оскари" і 13 номінацій на найвищий приз американської Кіноакадемії.

Більше таких нагород здобули лише одиниці. А у 1962 році Манчіні отримав одразу дві нагороди за фільм "Сніданок біля Тіффані" (оригінальний саундтрек і пісня Moon River). Наступного року композитор здобув "Оскара" за пісню "Days of Wine and Roses" із однойменного фільму "Дні вина і троянд". Останню нагороду Кіноакадемії Манчіні виборов за саунтрек до мюзиклу "Віктор/Вікторія". Усі ці нагороди йому принесля багаторічна співпраця і дружба з кінорежисером Блейком Едвардсом.

Останнім фільмом для обох стала чергова комедія з циклу "Рожевої пантери" - "Син Рожевої пантери" (1993). Як концертний виконавець, Манчіні проводив більше п'ятдесяти виступів на рік, загалом давши понад 600 симфонічних виступів. Він диригував багатьма провідними симфонічними оркестрами світу, включаючи Лондонський симфонічний оркестр, Ізраїльський філармонічний оркестр, Boston Pops, Лос-Анджелеський і Королівський філармонічний оркестри. У житті цього показного талановитого чоловіка не було скандальних романів. Можливо, він просто був однолюбом, адже прожив 43 роки у шлюбі зі співачкою Джинні О'Коннор, яка народила йому трьох дітей – сина Крістофера, який став музичним видавецем та промоутером, і близнючок Моніку і Феліс. Моніка Манчіні стала відомої співачкою, а Феліс – головою Mr. Holland's Opus Foundation - організації, що спонсорує молодих талановитих музикантів.

Колись Манчіні сказав про себе: "Чи хороший я композитор? Непоганий, судячи з результатів. Не з першої сотні, звісно. Хоча як подивтися: за 50 років заняття музикою я саме нею займався приблизно 26 000 000 хвилин! Порахуйте - і вирішуйте самі!"


Автор: Ірина Конторських
Джерело: ЕкспресДодати: Share on Facebook

Інші:

Класична музика покращує серцебиття
Сміливі ініціативи Одеської опери
МАЙСТЕР ТРИ РОКИ ШУКАВ У КАРПАТАХ ЯЛИНУ, ЩОБ ЗРОБИТИ З НЕЇ СКРИПКУ
Уроки доброти
Легенды и были Одесской филармонии
Композитори пишуть спеціально для неї
Учитель Давида Ойстраха: "Деточка, сыграй мне эту фразу, как вкусный борщ"
Соломія Крушельницька в образі Аїди на фото 1900 року
Патрік Генрі Хьюз: незрячий хлопець, який став віртуозним музикантом
Київський король світового фортепіано
Як вибрати музичну школу і не помилитися?
Українські "Варіації" у Скандинавії
Вуличним музикантам у Львові заборонили виступати без дозволів. Як все працює на практиці?
Чого найбільше боявся Фридерик Шопен?
Дует батька і сина Бочеллі
Музика пам'яті
Класична музика в контексті реклами і маркетингу
Вересень: творчий пошук ідей
Дні музики Мирослава Скорика у Львові
Мирослав Скорик і музика Львова
Кістки та фрески: про що мовчать стіни Львівського органного залу
З любов’ю, Скорик
Принц піаністів
Які фестивалі потрібні та де їх проводити?
Під звуки піаніно: юний принц Джордж займатиметься балетом
Покинуті фортепіано і роялі у дивних світлинах
Бах для ...корів
Клуб композиторів
Яна Тойбер показала удивительный мир балерин
Українські примадонни в музиці
190 років з дня народження Міхала (Михайла) Адамовича Завадського (1828-1887) – відомого польського і українського композитора, піаніста, педагога
Як створюється опера: від задуму до виходу на сцену
Вражаючий звук і кількасотрічні музичні інструменти: Чому Закарпаття називають органним краєм
Міжгалактичний арт-проект музика для прибульців
Уродженець Кременця, який врятував Карнегі-Холл
Класична музика в суді. А чому б ні?
Ще одна причина записати дитину на фортепіано
Марко Р.Стех: Творчість Василя Барвінського виявилася могутнішою від кремлівського диктату
Мирослав Скорик. Інтелігентний бешкетник
Сто великих украинцев - Сергей Михайлович Лифарь
      © 2008-2018 Music-review Ukraine