Міжнародний фестиваль «Музика у старому Львові» та “Музика у старому Кракові синхронно пройдуть у двох містах | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Міжнародний фестиваль  «Музика у старому Львові» та “Музика у старому Кракові синхронно пройдуть у двох містах
Молодіжний симфонічний оркестр
Бурко Сергій
Міжнародний фестиваль «Музика у старому Львові» та “Музика у старому Кракові синхронно пройдуть у двох містах
26 червня 2014, четвер
Поширити у Facebook

В рік свого 20-річчя оркестр ''Віртуози Львова'' розпочав реалізацію спільного щорічного проведення українського фестивалю – ''Музика у старому Львові” та польського фестивалю ''Музика у старому Кракові'', який цьогоріч проводить 39-й сезон.

Ця ідея належить засновникові відомого українського камерного оркестру ''Віртуози Львова'', народному артисту України Сергію Бурку та засновнику польської капели ''Краковієнсіс" й польського фестивалю ''Музика в старому Кракові'' Станіславу Галонському, тісна співпраця між якими триває вже впродовж більше 20 років.

«У серпні фестивалі синхронно пройдуть у двох містах. Зберігатиметься традиція проведення фестивалів у період літніх відпусток з 15 до 31 серпня. До програм двох фестивалів увійшли концерти, які відбудуться і для львівських, і для краківських глядачів», – розповідає Юрій Луців, координатор фестивалів, професор Львівської національної музичної академії ім. М. В. Лисенка. Так мистецтво музики об’єднало воєдино ці два міста, що схожі і за архітекторою, і за мистецькими надбаннями та за багатьма історичними подіями.

Наступною особливістю цього фестивалю, – розповідає Ростислав Бурко, директор оркестру «Віртуози Львова», – є те, що концерти відомих виконавців та колективів з різних країн проходитимуть в храмах, пам'ятних та історичних місцях обидвох міст у періодичній послідовній синхронності в період року, що найбільш актуальний для туристичної активності, і це створить своєрідний духовний міст і паралель між містами, які мають спільну історію, історичні пам'ятки яких внесено до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

За словами Сергія Бурка, «реалізація і підтримка цього спільного міжнародного мистецького проекту, враховуючи спільні тенденції сучасного розвитку європейських взаємовідносин та інтеграційних процесів, як ніколи відповідає часу, адже, це – конкретні євроінтеграційні шляхи співпраці та пошук нових форм для об'єднання навколо європейських цінностей, спільної історії та культури. Львів і Краків – багаторічні міста-побратими фактично започатковують та стають ініціаторами нового неординарного міжнародного проекту, який передбачає одночасне проведення спільних мистецьких заходів у містах різних держав, чого, за нашими даними, в європейській практиці наразі не має, що буде свідчити про спільні цінності без кордонів та стане прикладом для інших європейських міст».

На сьогодні багато мистецьких колективів та відомих виконавців з різних країн світу вже підтвердили своє бажання та зацікавлення виступити з концертами на фестивалі як у Кракові, так і у Львові.

Ініціативу проведення фестивалю офіційно підтримали міський голова м. Львова Андрій Садовий та президент Кракова Яцек Майхровський, Міністерство культури Польщі, Генеральне консульство Республіки Польща у Львові. Розглядається можливість патронату фестивалю президентами Польщі та України.

Беручи до уваги неординарність, актуальність, престиж та перспективи цього проекту, до складу ініціативно-організаційної групи фестивалю увійшли відомі польські та українські митці, організатори мистецьких заходів.

В репертуарі колективів та виконавців як у Львові, так і в Кракові, звучатимуть твори композиторів різних епох – від бароко до класики. Особливою ознакою фестивалю стане виконання творів європейських композиторів, життя і творчість яких пов'язана з історією нашого міста, а саме Франца Ксавера Моцарта, сина геніального В.А.Моцарта, польського Паганіні, скрипаля-віртуоза, композитора Кароля Ліпінського, зокрема, знаменитий «Реквієм» В.А.Моцарта, вперше виконаний на східних теренах Європи, саме у Львові, під орудою вже згаданих Кароля Ліпінського та Франца Ксавера Моцарта. Відбудеться львівська прем’єра опери «Сокіл» українського композитора Дмитра Бортнянського у постановці народної артистки України Наталії Свириденко.

Окремою фестивальною сторінкою стануть виступи у Львові талановитої молоді з Кракова і, навпаки, у Кракові зі Львова. Вперше у Львові виступить чудовий (ревеляційний) молодіжний Бетховенський оркестр під орудою знаменитого Тадеуша Стругали, оркестр, який здобув високе мистецьке реноме і визнання.

За диригентським пультом стоятимуть також видатні мистецькі особистості – львів'янин, легендарний Юрій Луців в концерті з Симфонією «Краковія» та музикант з 72-річним диригентським стажем краків’янин Станіслав Галонський у концерті з «Віртуозами Львова» та львівськими хорами. Для виконавців з Італії та Швеції Львів стане досягненням давньої мрії – побувати і виступити з концертом у нашому місті.

Юрій Луців



Колективи: Молодіжний симфонічний оркестр "INSO-Львів"
Диригенти: Сергій Бурко
Концертна організація: Львівська обласна філармонія
Концертний зал: Концертний зал ім. С. Людкевича Львівської обласної філармонії
Джерело: Львівська філармонія



Інші:

МОЦАРТ у VR-ШОЛОМІ і РОЯЛЬ в КОЛОНАХ
Опера, балет і літературні читання: яким буде Український культурний фестиваль у Нью-Йорку
У Володимирі відбувся концерт камерного оркестру, присвячений Дню захисників та захисниць України
Концерт польської музики у Києві під керівництвом маестро Романа Реваковича
Муніципальний Галицький камерний оркестр відкриває концертний сезон "Осінньою класикою"
У Луцьку відкрили ХХІ музичний фестиваль "Стравінський та Україна"
Микола Точицький вручив орден княгині Ольги ІІІ ступеня Кері-Лінн Вілсон
На Хмельниччині відбудеться фестиваль "ORG MUSIC FEST"
Одеська філармонія розпочинає новий концертний сезон
87-й концертний сезон у Сумській обласній філармонії відкрили оперою
У жовтні в Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької відбудеться 19 різноманітних подій:
В Києві триває Міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест»
Жовтень у Національній опері України
Віртуальний музей Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М.В. Лисенка
Чим порадує Національна філармонія меломанів у жовтні
Сьогодні Міжнародний День музики
Насичений жовтень у Львівському органному залі: події, що обовʼязково варто відвідати
Валентин Сильвестров - іменнник
ПРЕМ’ЄРА «НА ТРЬОХ»
У Львові відкрили модульну виставку, присвячену Соломії Крушельницькій
Повстанські пісні та проза Івана Багряного
Презентація винилового диска ANIMA у Львівській філармонії
Партеси в Органному – феномен українського бароко
У Музеї Ханенків стартує новий музичний сезон
“КИЇВ МУЗИК ФЕСТ” подарує меломанам 51 прем’єру!
Ювілярка Гізела Ципола
XIV Львівський міжнародний органний фестиваль стартує 3 жовтня
“Легенди Голлівуду”
Напередодні початку кінотеатрального прокату фільму «Назавжди-Назавжди» його автори представлять проєкт майбутнього фільму за мотивами роману Івана Багряного «Тигролови»
26 вересня на сцені філармонії «Комахи, птахи та інші тварини»
У Кpoпивницькoму напередoдні, 23 вересня, відбулoся відкриття 54-гo фестивалю театpальнoгo мистецтва "Веpесневі самoцвіти"
Рівненська обласна філармонія відкриває новий сезон
У Львові пройде 35-й театральний фестиваль «Золотий Лев – 2024»
СТЕЖКАМИ ДОВБУША
У Німеччині знайшли раніше невідому п’єсу Моцарта
Столичний комунальний заклад "Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва" було перейменовано 19 вересня, на пленарному засіданні Київміськради
"Учити і творити": відтепер композитор Іван Небесний навчатиме студентів у Тернополі
У Сумській філармонії провели першу відкриту репетицію опери, яка відкриватиме концертний сезон
ВЕЛИКИЙ КОНЦЕРТ З ПОЗИТИВОМ
21 вересня у Національній філармонії відкриватимуть світ музики львівської композиторки Любави Сидоренко
      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
22.jpg