Одеський національний академічний театр опери та балету відзначить 190-річчя приїзду до Одеси Олександра Пушкіна та 200-річчя з дня народження Джузеппе Верді | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Одеський національний академічний театр опери та балету відзначить 190-річчя приїзду до Одеси Олександра Пушкіна та 200-річчя з дня народження Джузеппе Верді
Одеський національний академічний театр опери та балету відзначить 190-річчя приїзду до Одеси Олександра Пушкіна та 200-річчя з дня народження Джузеппе Верді
26 червня 2013, середа
Поширити у Facebook

На честь пушкінської дати в Оперному дадуть концерт за участю Сергія Лейферкуса  та Анни СамуїлНа честь пушкінської дати в Оперному дадуть концерт за участю Сергія Лейферкуса (соліст «Covent Garden», Лондон) та Анни Самуїл (солістка театру «Deutsche Staatsoper», Берлін), одних з кращих виконавців партій Онєгіна і Тетяни в опері Петра Чайковського «Євгеній Онєгін ».

Про це повідомив на прес-конференції головний диригент театру Олександру Самоїле.

«Цей рік проходить під знаком Чайковського та Пушкіна. 120 років тому Петро Ілліч Чайковський приїхав до Одеси на прем'єру своєї «Пікової дами».

А 190 років тому, якраз 3 липня в наше місто прибув Пушкін і провів тут 13 місяців », - зазначив головний диригент.

За словами маестро, концерт раніше планувався на 29 червня, але через зайнятість А. Самуїл був перенесений на цю знаменну дату.

Крім того, цього року відзначається 200-річчя з дня народження Джузеппе Верді.

Тому диригенту довелося «натиснути на солістів», щоб скласти програму відповідним чином. У першому відділенні прозвучать арії з опер Верді, які не виконувалися в театрі (зокрема, це «Розбійники» і «Симон Бокканегра»). Також прозвучить арія Яго «Credo» з опери «Отелло». О. Самоїле зазначив, що С. Лейферкус вважається кращим виконавцем цієї партії.

У другому ж відділенні глядачі почують сцени з «Євгенія Онєгіна». Головний диригент Оперного розповів, що дебют його молодшої доньки, Анни, в партії Тетяни відбувся влітку 2007 року на Зальцбурзькому фестивалі та отримав схвальні відгуки в пресі і успіх у австрійської публіки. «Я розумію всю ступінь відповідальності, яка лежить на мені, як на головному диригенті театру. Я повинен підняти оркестр до такого рівня, щоб він відповідав цим солістам », - зазначив О. Самоїле.

За його словами, оркестр театру за останній час «зробив значний якісний ривок», але ще не досяг бажаного диригентом рівня. Маестро зазначив, що для нього «Рубіконом» стало виконання в театрі «Весни священної» Ігоря Стравинського. За словами музикантів, ще на третій репетиції вони думали, що не зможуть зіграти цю музику. О. Самоїле зізнався, що виступати на одній сцені з донькою для нього дуже хвилююче і важко. І «продиригувати арію Тетяни буде складніше, ніж «Весну священну».

Довідка.

Анна Самуїл«Анна Самуїл – одна з найбільш затребуваних у світі російських співачок, яка зробила в останні роки блискучу кар'єру на міжнародній арені».

Анна Самуїл закінчила Московську консерваторію за класом сольного співу у професора Ірини Архипової в 2001 році, в 2003 - аспірантуру.

У 2001 - 2001 була солісткою Московського академічного музичного театру ім. Станіславського і Немировича-Данченка.

На європейській сцені дебютувала в 2003 році в партії Віолетти в Німецькій державній опері в Берліні (диригент - Даніель Баренбойм), після чого стала провідною солісткою Deutsche Staatsoper unter den Linden в сезоні 2004 - 2005 років. У цьому театрі заспівала партії Віолетти («Травіата»), Адіни («Любовний Напій»), Мікаели («Кармен»), Донни Анни («Дон Жуан»), Мюзетти («Богема»), Єви («Нюрнберзькі мейстерзінгери»), Аліси Форд («Фальстаф»).

У жовтні 2006 виконала провідну жіночу партію в постановці опери Моцарта «Дон Жуан» на сцені міланського театру La Scala. «У мене захопило дух, коли я зрозуміла, що я – перша в історії російська співачка, яка співала партію Донни Анни в Ла Скала», – сказала Анна в одному з інтерв'ю.

У грудні того ж року Анна Самуїл була запрошена в «Метрополітен-опера» (Нью-Йорк), де виконала в партію Мюзетти в опері «Богема». Її партнерами були Анна Нетребко та Роландо Віллазона, диригував Пласідо Домінго.

У квітні 2007 вперше виступила в Bayerische Staatsoper (Мюнхен), заспівавши Віолетту («Травіата»), а влітку відбувся її дебют на Зальцбурзькому фестивалі в партії Тетяни («Євгеній Онєгін»). Виступ отримав захоплені відгуки в пресі та успіх у австрійської публіки. Прем'єра вистави транслювалася в прямому ефірі каналів ORF і 3Sat.
Анна також виступала в Opera de Lyon і на Единбурзькому Міжнародному фестивалі, Staatsoper Hamburg, Vest Norges Opera в Норвегії, в Grand Theatre Luxembourg, в театрі Tokyo Bunka Kaikan, а також на оперному фестивалі в Екс-ан-Провансі.

Анна Самуїл - переможець багатьох міжнародних конкурсів: Claudia Taev в Естонії, XIX Міжнародного конкурсу ім. Михайла Глінки (2001), конкурсу вокалістів Riccardo Zandonai в Італії (2004); лауреат III премії XII Міжнародного конкурсу ім. Петра Чайковського (Москва, 2002), лауреат міжнародних конкурсів Neue Stimmen (Німеччина) і Franco Corelli (Італія). Лауреат премії Фонду Ірини Архипової за 2003 рік («За перші творчі перемоги у галузі музично-театрального мистецтва»). За підсумками 2007 року співачка отримала Daphne preis (приз німецької преси і глядачів) як краща молода артистка, яка виступає на театральних сценах Берліна.


Сергій Лейферкус«Лейферкус поїхав з Росії в середині дев'яностих і відтоді широко затребуваний в Європі та Америці.

У нього унікально різноманітний репертуар і репутація на рідкість надійного співака, в якому поєдналися тонка інтуїція, точний професійний розрахунок і строго дозовані емоції». (Газета «Ізвестія»)

Сергій Лейферкус – народний артист РРФСР, лауреат Державної премії СРСР, лауреат Всесоюзного конкурсу співаків ім. Михайла Глінки у Вільнюсі (1971) та міжнародних конкурсів.

У 1972 році закінчив Ленінградську державну консерваторію ім. Миколи Римського-Корсакова.

Був солістом трьох ленінградських театрів – Театру музкомедії, Малого театру опери та балету та Маріїнського. Зараз – провідний артист Лондонської Королівської опери (Covent Garden).

Співак постійно виступає з Бостонским, Нью-Йоркським, Берлінським, Монреальським, Лондонським симфонічними оркестрами, співпрацює з такими видатними диригентами, як Клаудіо Аббадо, Зубін Мета, Валерій Гергієв, Юрій Темірканов, Сейдж Озава, Курт Мазур, Нееме Ярви.

Музичні критики незмінно відзначають не тільки його драматичний баритон рідкісної краси, а й виняткове акторське обдарування.

«Лейферкус завжди приносив із собою особливе випромінювання свого персонажа – і часто відносив, йдучи зі сцени, художній заряд усього спектаклю». («Петербурзький театральний журнал»)

У репертуарі Сергія Лейферкуса – близько 50-ти найважчих оперних баритональним партій, в тому числі – Євген Онєгін і Мазепа в однойменних операх Чайковського, князь Ігор («Князь Ігор»), Рупрехт («Вогненний ангел»), князь Андрій («Війна і мир»), Набукко, Макбет і Симон Бокканегра в однойменних операх Верді, Амонасро («Аїда»), Дон Карлос («Сила долі»), Яго («Отелло»), Дон Жуан («Дон Жуан»), Тельрамунда («Лоенгрін»), Альберіх («Золото Рейну») і Клінгзор («Парсіфаль»).

Близько третини репертуару Сергія Лейферкуса складає російська музика XIX і XX ст.

Інтерпретації партій Онєгіна, Рангоні, Яго, Скарпіа і Мефістофеля, створені Сергієм Лейферкус, нині визнані еталонними.

«Моя кар'єра вибудовувалася дуже повільно. Я йшов важким шляхом і сам себе скрупульозно створював – як Мікеланджело. Я ніколи не хвалюся своїми успіхами. Краще себе недооцінити, ніж переоцінити. Якщо я входжу в першу десятку баритонів світу, то більш ніж щасливий цією обставиною. Мені цього достатньо, щоб втамувати власне марнославство», – каже співак.


Концертна організація: Одеський Національний академічний театр опери та балету
Джерело: viknaodessa.od.ua



Інші:

Музична освіта в Одесі та по всій країні відповідає світовому рівню, - Карандєєв
На Полтавщині заклади культури проводять майстер-класи для ВПО
У Бориславі відбудеться благодійний концерт вокальної музики
Клавесин заграє у Музеї Ханенків вперше за довгий час
ПРЕМ’ЄРА концертної програми від хору та оркестру "СУЧАСНІ УКРАЇНСЬКІ ХІТИ"
У Львові розпочався Міжнародний фестиваль джазу Lviv Jazz Days 2024
13 квітня у Львівській національній філармонії на благодійному вечорі «Сила мистецтва» vol.3 було зібрано 3 240 000 грн
Український балетмейстер та хореограф Раду Поклітару чітко пояснив свою громадянську позицію
«За 2 роки повернули лише 3-х людей, одного мертвим»: РФ тримає у полоні музикантів 36-ї бригади морської піхоти
Сила мистецтва: 13 квітня пройде третій благодійний аукціон оркестру INSO-Львів
Картина з колекції музею розконсервована на один день | Музей Ханенків
Претенденти на премію імені А. Ф. Шекери у 2024 році
Прем’єра “Чикаго” наближається
Стажування в Метрополітен-опера для молодих фахівців української оперної сфери
Запорізька обласна філармонія відзначила поважний ювілей
Львів'ян запрошують на Міжнародний фестиваль джазу Lviv Jazz Days 2024
У США представлять музичну інтерпретацію роману Софії Андрухович "Амадока"
У Харкові втретє за час повномасштабної війни проведуть KharkivMusicFest
Симфонічний оркестр Львівської філармонії проведе благодійний концерт
У Львові уродини Квітки Цісик відзначать концертом при свічках
У Національній філармонії – перший дводенний електроакустичний проєкт
Вечір сучасної хореографії на музику П.Васкса 
Львівський органний зал запрошує на концерти при свічках
Світова премʼєра у Львівському органному залі
КОНЦЕРТ МУЗИЧНОЇ ДИНАСТІЇ
У квітні в Києві та Львові відбудуться ювілейні концерти Національного академічного оркестру народних інструментів України
Хмельницька обласна філармонія запрошує на мистецькі події у квітні
Національна опера - афіша квітня
Львівський дитячий оркестр дасть концерт у філармонії
Полтавський симфонічний оркестр - програма квітня
Полтавська обласна філармонія - програма квітня
У Херсоні відбувся концерт «Промені світла»
Оперний театр Дніпра завершив гастролі у Великій Британії
Житомирська обласна філармонія запрошує на концерти у квітні
Харківській опері вдалося зберегти 75-80% колективу - гендиректор
Квітневі музичні події у Львівській філармонії
НАЦІОНАЛЬНА ФІЛАРМОНІЯ УКРАЇНИ У КВІТНІ: АКЦЕНТ НА УКРАЇНСЬКІЙ МУЗИЦІ
Презентація книги «Арво Пярт: З тиші» Пітера Бутенєва
Вистава "Процес" стала першим лауреатом премії імені Олега Вергеліса
Справжня весна у Львівському органному залі: 40 концертів, екскурсія та виставка у квітні
      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
722.jpg