Національна опера України у 2017 році представила новітні проекти модерних інтерпретацій світової класики | Music-Review Ukraine
Головна
Огляд
Національна опера України у 2017 році представила новітні проекти модерних інтерпретацій світової класики
Національна опера України у 2017 році представила новітні проекти модерних інтерпретацій світової класики
27 січня 2018, субота
Поширити у Facebook

У 2017 році Національна опера України розпочала ювілейний 150-й сезон. Офіційне відзначення ювілею театру розпочалося показом кращих вистав українського репертуару. У рамках святкування ювілею відбулась презентація ювілейних монет (два номінали), ювілейної медалі, поштової марки і конверта та першого тому унікальної трьохтомної енциклопедії «Національна опера України», підготовленої творчим колективом театру саме до ювілею. Також було презентовано велику фотовиставку «Національній опері – 150 років!», яка розповідає глядачам про велику і непересічну історію театру, його славетних митців, прем’єри, інші події, які відбувалися на першій сцені країни.



У рамках святкування 150-річчя Національної опери України відбувся фестивальний показ вистав за участю видатних співаків та артистів балету - світових зірок, які розпочали свою творчу діяльність на сцені Національної опери України. Розпочався він з показу визначних в історії театру вистав національної класики – опери «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського та балету «Лісова пісня» М. Скорульського, симфонічний оркестр, солісти опери та хор виконали Другу симфонію Г. Малера (10 вересня 2017) та багато інших.


Окремою масштабною програмою стало святкування низки ювілеїв видатних музичних діячів, що працювали в Національної опери України в різні роки: опера «Наталка Полтавка» М. Лисенка відбулась до 125-річчя від дня народження легендарної української співачки М. Литвиненко-Вольгемут (17 лютого 2017), балет «Ромео і Джульєтта» С. Прокоф’єва присвячено видатному балетмейстеру А. Шекері (30 березня 2017), «Жізель» А. Адана – до 80-річчя від дня народження Веаніра Круглова, видатного педагога і яскравого артиста балету (22 вересня 2017), «Бал-маскарад» Дж. Верді – до 20-річчя творчої діяльності Дмитра Кузьміна , провідного соліста театру (29 квітня 2017), «Ріголетто» Дж. Верді – до 80-річчя від дня народження Миколи Кагарлицького, видатного музикознавця і письменника (12 січня 2017) та інші.

У травні Національна опера України стала ареною високого форуму європейського оперного мистецтва. З 18 по 20 травня Україна вперше приймала представників 126 музичних театрів із 29 країн, які об’єдналися під егідою міжнародної організації у сфері музичного театрального мистецтва «Opera Europa» і з’їхалися на Міжнародну театральну конференцію «Опера Європи – 2017 у Києві». У рамках конференції відбулися зустрічі, дискусії, тематичні доповіді, навчально-освітня програма для молодих митців та менеджерів у сфері мистецтва, прослуховування молодих вокалістів з України. Щільний графік конференції включав різноманітні тематичні блоки. На завершення делегатам було надано можливість познайомитися з творчістю митців столичної опери, переглянувши одну з останніх постановок театру – оперу «Набукко» Дж. Верді.

У Національній опері України в дні, коли заклад відзначав свій 150-річний ювілей, був презентований спеціальний проект “Оперні Театри України”, започаткований Google Україна у партнерстві з Міністерством культури України. 3D- подорож “Оперні Театри України” - відтворює неповторну атмосферу кожного з 5 українських оперних театрів за допомогою технологій віртуальної реальності та знайомить з їх унікальною архітектурою, надає можливість зазирнути за лаштунки, відчути дух і атмосферу театру і навіть побувати в тих місцях, які зазвичай закриті для відвідувачів.

У 2017 році репертуар театру, який на сьогодні налічує понад п’ятдесят оперно-балетних вистав, збагатився помітними у мистецькому просторі країни новими інтерпретаціями опер «Моцарт і Сальєрі» М. Римського-Корсакова (прем’єра 10.02.17) та «Флорія Тоска» Дж. Пуччині (прем’єра 31.03.17), постановки яких були здійсненні творчою групою у складі диригента М. Дядюри, режисера А. Солов`яненка, художника М. Левитської.

Нова інтерпретація опери «Флорія Тоска» 2017 року була покликана по-новому розкрити не тільки сюжет, але й музичну драматургію видатного італійського композитора. Постановка здійснювалась як спільний італійсько-український мистецький проект і здобула резонанс не тільки в Києві та Україні, але і в Італії. Наразі робота Національної опери України з італійськими партнерами активно продовжується.

Велику зацікавленість шанувальників оперного мистецтва привернуло також прем’єрне поновлення модерної постанови опери «Фауст» Ш. Гуно, здійснене в рамках спільного українсько-італійського творчого проекту, а на завершення сезону - світова прем’єра, створеного на замовлення театру балету «За двома зайцями» Ю. Шевченка за мотивами комедії М. Старицького.

Ще однією балетною прем’єрою стала нова інтерпретація «Половецьких танців» з опери О. Бородіна «Князь Ігор», яка репрезентується як самостійний хореографічний твір.

Знаковими, в контексті мистецького життя України, стали виступи в операх «Аїда», «Турандот» , «Дон Карлос», «Набукко» однієї з найвидатніших вокалісток сучасності Людмили Монастирської, яка попри те, що є запрошеною солісткою кількох найвидатніших театрів світу, зокрема Ла Скала, Метрополітен Опера і Гранд Опера, залишається солісткою Національної опери України, щороку бере участь у більше ніж двадцяти репертуарних виставах Національної опери України.

Українська оперно-балетна класика протягом 2017 року була представлена виставами «Запорожець за Дунаєм» С. Гулака-Артемовського, «Наталка Полтавка» М. Лисенка, «Лілея» К. Данькевича, «Лісова пісня» М. Скорульського, «Ярослав Мудрий» Г. Майбороди, «Вечори на хуторі біля Диканьки» Є. Станковича, «Мойсей» М. Скорика. У розрізі репрезентації світової класики театр показав практично увесь свій класичний репертуар з творів Дж. Верді, Дж. Пуччіні, Ж. Бізе та ін.

З великим успіхом відбувалися протягом 2017 року традиційні і дуже популярні серед публіки святкові та ювілейні Гала-концерти до Дня соборності України (22 січня) колектив показав оперу «Ярослав Мудрий» Г. Майбороди, а на відзначення Дня Героїв Небесної Сотні (19 лютого) було виконано «Реквієм» В.А. Моцарта (диригент М. Дядюра), а також великоформатний щодо залучення творчих сил концерт «Гала Європа».


Концертна організація: Національний академічний театр опери та балету України імені Т.Г. Шевченка
Джерело: Міністерство культури України



Інші:

Про владу, кохання та підступність
Вперше в Україні презентували легендарний бродвейський хіт “Чикаго”
Симфонічні твори Станіслава Людкевича
Прем'єра симфонії - сорок років згодом
У Таллінні відбувся благодійний концерт класичної музики "Перетин культур"
В філармонії Одеси відбудеться концерт кларнетиста Ксіди та оркестру під керівництвом Шаврука
Французький органіст Жан Марі Леруа виступив на ІV фестивалі органної та камерної музики "Sounds of BACH" у Чернівцях
У Дніпрі завершився Міжнародний музичний конкурс
До Тернопільської філармонії завітав Шуберт зі своєю "Шубертіадою"
Сценографічна спадщина Євгена Лисика
У Страсбурзі відбувся концерт за участі українського оркестру та дитячих хорів
«Від бароко до класицизму»: музиканти оркестру «Ars – Nova» порадували миколаївців гарною музикою
У Ніжинській музичній школі на благодійному концерті зібрали 10 тисяч на тепловізор
Фотомиті "Київської пекторалі". Подія, яка вже стала історією
"Вечір української музики" у Кропивницькому
Маріупольський оркестр «Ренесанс» взяв участь у великому концерті в Італії
Музичний символ солідарності: на другу річницю великої війни оркестр Львівської філармонії виступив у Варшаві
"Музика без меж": у Дніпровській академії музики провели Міжнародний фестиваль академічного музичного мистецтва
Сучасна академічна музика та саунд-перформанси в іменах — 11 українських композиторів, чиї концерти не варто пропускати
Від Бетховена до Скорика: пам’ять Небесної сотні в Харкові вшанували музикою
“Музичні мости”
Полтавська обласна філармонія презентувала програму «Присвята Астору П’яццолі».
Абстракція в дикому вигляді: The New York Times про українську оперу Chornobyldorf
У Києві показали сучасний балет «Д.І.М.» про вимушену міграцію
У Львові під час концерту колядок і щедрівок хор "Дударик" зібрав понад 80 тисяч для військових
У "Карнегі-хол" у Нью-Йорку прозвучали твори відомих українських композиторів
Прем’єри та присвяти на концерті «Тиха молитва» у Львівській філармонії
З 3 по 8 січня у філармонії пройшов перший цьогорічний фестиваль органної та камерної музики «Bach Contemporary». Цьогоріч фестиваль представив публіці 8 різноманітних концертів обʼєднаних генієм Баха
"Мрії щасливого року": артисти Запорізької філармонії порадували глядачів ще однією прем"єрою
Ансамбль "Полтава" обласної філармонії відтворив на сцені різдвяні традиції
27 грудня у знаменитому будинку Роліт відбулась прем’єра перформансу-променаду «Гра в хованки з паном Лятошинським»
"Нове Різдво" хору ім. Бортнянського
«Котигорошко проти вікінгів»: ПРЕМ’ЄРА ВИСТАВИ
Напередодні Різдва у великій залі Ніжинської музичної школи відбувся святковий благодійний концерт на допомогу ЗСУ
Дивовижна прем'єра на Святвечір: у філармонії відтворили концертну програму капели Кошиця
"Сойчине крило": через 67 років після прем'єри повернувся на сцену балет Анатолія Кос-Анатольського на сюжет новели Івана Франка
У харківському метро пройшли концерти зірок оперного театру
Концерт юних віртуозів
Культурна дипломатія в дії
Незламній Україні присвячується
      © 2008-2024 Music-review Ukraine