Дитяча опера, балет, мюзикл і світлові інсталяції чекають на глядачів OPERAFEST TULCHYN-2018 | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Дитяча опера, балет, мюзикл і світлові інсталяції чекають на глядачів OPERAFEST TULCHYN-2018
Дитяча опера, балет, мюзикл і світлові інсталяції чекають на глядачів OPERAFEST TULCHYN-2018
2 березня 2018, п'ятниця
Поширити у Facebook

Як і минулого року вхід на фестиваль буде безкоштовним для всіх.

Три дні, 8-10 червня, всі охочі можуть стати глядачами ІІ міжнародного оперного openair-фестивалю OPERAFEST TULCHYN-2018, який відбудеться на території «Подільського Версалю» - Палацу Потоцьких у Тульчині на Вінниччині. Як повідомляла «Інформаційна Вінниччина», на відміну від першого фестивалю другий триватиме три дні, тож поціновувачі музики побачать ще більше оперних шедеврів світу.

Під час прес-конференції 1 березня організатори заходу розкрили деякі секрети цьогорічної програми. За словами режисера-постановника фесту Павла Третьякова, на сцені біля палацу Потоцьких загалом виступлять більше 30-ти солістів з Австрії, Німеччини, США та України; ще 300 оркестрантів, 50 танцюристів, 180 учасників хорових колективів та чотири всесвітньовідомих диригенти: Оксана Линів (Австрія - Україна), Тарас Криса (США), Юрій Ярко (Україна) та Володимир Сивохіп (Україна).

- Одразу по завершенні фестивалю-2017 ми почали готуватися до наступного. За цей час із арт-директором Іриною Френкель ми відвідали всі найгучніші постановки Києва, Львова, Одеси, Харкова та багатьох європейських міст. Свій вибір зупинили на найкращих і всіма улюблених оперних шедеврах, живе виконання яких подарує глядачам максимум насолоди. Зокрема, як і мріяли наприкінці минулого фестивалю, цьогоріч глядачі почують і побачать одну з найкращих опер Вольфганга Амадея Моцарта «Дон Жуан», - зазначив Павло Третьяков.

- Минулого року фестиваль OPERAFEST TULCHYN взяв надзвичайно високу планку, і цього року ми плануємо її не тільки закріпити, а й перевершити. Якщо минулого року наш open air фестиваль відвідали понад 18 тисяч глядачів, то цього року очікуємо вдвічі більше відвідувачів. Крім цікавої концертної програми та численних мистецьких локацій - «Opera Light», живописні експозиції «Opera Art» та «Opera Folk», селфі-зони «Opera Stars», які користуються неабияким попитом у глядачів, величезну увагу наш оргкомітет приділяє забезпеченню максимального комфорту всім гостям фестивалю. Будуть нові цікаві зони для відпочинку, ексклюзивне оперне меню від наших кулінарних партнерів, а також спеціально розроблені нові туристичні маршрути та захоплюючі екскурсії, - додала арт-директорка фестивалю Ірина Френкель.

Організатори не розкрили всіх деталей програми, але відомо, що цьогоріч, окрім класичної опери, відбудеться показ мюзиклу, ексклюзивне право на виконання якого організатори вже отримали в авторів. Також жанрове розмаїття поповнить дитяча опера, захоплюючий балет і популярна рок-опера.

- Вперше на фестивалі у деяких постановках замість традиційних театральних декорацій будуть використовуватись інноваційні декорації із застосуванням сучасних технологій. А доповненням яскравих нічних програм, які розпочинатимуться по завершенні вечірніх концертів, стане 3D-меппінг-шоу, - розповів П.Третьяков.

Як відомо, перший міжнародний оперний openair-фестиваль OPERAFEST TULCHYN був визнаний міністром культури України Євгеном Нищуком як найбільш вдалий мистецький стартап України 2017 року. Тому в рамках OPERAFEST TULCHYN-2018 запланований Форум з культурно-економічного планування, на якому світові культурні експерти та організатори найуспішніших фестивалів та мистецьких проектів будуть ділитися своїм безцінним досвідом із головами об’єднаних територіальних громад та міськими головами малих міст України.

Організатори також запевнили, що приїхавши на OPERAFEST TULCHYN 8-10 червня, глядачі побачать оновлений райцентр. Адже ще до початку фестивалю на Тульчин чекає мистецьке перетворення, яке буде втілене в рамках окремого проекту – «Леонтович Арт-Квартал».

Вже скоро в Тульчині з’являться 10-ть муралів із зображеннями найвідоміших оперних театрів Європи. Працювати над ними будуть запрошені художники закордону та України. Свою участь у проекті підтвердили Артур Вабік із Кракова, Збінек Лінгарт та Іво Наврат з Праги. Також тривають перемовини з митцями Литви, Німеччини та Австрії.

- Завдяки цьому проекту сірі стіни тульчинських будинків, що розташовані у кварталі поблизу Палацу Потоцьких і пов’язані з життям та творчістю Миколи Леонтовича, будуть перетворені на галерею зображень розкішних європейських оперних театрів Відня, Риму, Парижа, Берліна, Одеси. Крім естетичної краси, який отримає центральний квартал міста, це будуть популярні фотозони для всіх мешканців та гостей Тульчина, - пояснив керівник візуальної частини фестивалю, очільник ГО «Лабораторія актуальної творчості» Олександр Нікітюк.



Окремий мурал буде присвячено славетному українському композитору Миколі Леонтовичу та його знаменитому на весь світ «Щедрику», який був написаний саме у Тульчині.

Також львівські художники Олена Шептицька та Микола Кравець створять експозиційний проект просторових світлових інсталяцій «Дивина». Грандіозні флюроарт-об’єкти будуть встановлені на площі 200 квадратних метрів. Вже у березні митці розпочнуть створення конструкцій та пошиття тканин, які потім будуть розмальовувати спеціальними фарбами, які реагують на ультрафіолетове світло та світяться у вечірній та нічний час.

Ще на території палацу розташується зона публічної освіти та відпочинку «Університет резиденції». З дерев’яних піддонів будуть побудовані амфітеатри, які також заплановано прикрасити світловими інсталяціями. «Університет резиденції» стане місцем, де художники будуть ділитися своїм досвідом, проводити цікаві лекції, презентації та майстер-класи, присвячені традиційному мистецтву орнаменту, створенню сучасних інсталяцій, флюроарт-об’єктів, тощо. А під час виступів ці амфітеатри, розміщені біля наметового містечка, також слугуватимуть додатковими зручними місцями сидіння для глядачів концертних програм.

- Ми будемо працювати над освітньою частиною. З досвіду минулого року можу сказати, що ми фактично не відходили від нашої інсталяції, тому що постійно підходили люди і цікавилися тим, що ми створили. Ми будемо пояснювати, як творяться мистецькі об’єкти, які його складові і що образотворче мистецтво відходить від площини і переходить у форму, в об’єм, в середовище, - пояснила Олена Шептицька.

Продаж квитків на автобуси до Тульчина і бронювання наметового містечка розпочнеться 15 квітня.

Нагадаємо, минулого року в перший день фестивалю OPERAFEST TULCHYN-2018 відбувся показ опер "Пробний камінь" та "Танець вампірів", а візаульна частина фесту складалася з «Opera Stars», «Opera Folk», «Opera Light», «Opera Windows» та «Opera Art».





Джерело: I-vin.info



Інші:

“Київська пектораль” - названі лауреати
Одеській національний філармонійний оркестр запрошує на вечір високої класичної музики
Піаніст з Харкова Юрій Попов зіграв у Луцьку сольний концерт
Завершився БАХ Маратон у Львівській філармонії
Український диригент Кирило Карабиць отримав орден від британського короля
Музика в них у крові: добірка фільмів про музикантів та проєкти у розробці, які вже скоро будуть на екранах
Вперше у Львові відбудеться лекція про Павла Тичину «Ще до того, як колись» від творців Ти [Романтика]
Розпочався БАХ Маратон у Львівській філармонії
VІ Всеукраїнський Театральний Фестиваль-Премія «ГРА»
Симфонічний оркестр презентував концертну програму для захисників, ВПО та жителів міста
В Одеській філармонії відбудеться благодійний концерт “Відкрий долоні для добра”
День народження Баха у Львівському органному залі: перелік концертів
85-річчя від дня народження святкує відомий український диригент, народний артист України, професор, ТАРАС МИКИТКА
Близько 70 артистів долучаться до музичного марафону "Вівальді для ЗСУ" в Ужгороді
Ватра 80-х та Піккардійська терція запрошують львів'ян на концерт до дня народження Ігоря Білозіра
У житомирській філармонії відбудеться фестиваль майстрів мистецтв ім. С. Ріхтера
Олексій Ботвінов готує ювілейний фестиваль Odessa Classics
У Запорізькій філармонії відбудеться найгучніша мистецька подія року
У Києві презентують виставу паперового театру про Ренату Богданську
Мистецькі виші просять скасувати НМТ для вступу: міністр освіти відреагував
Премʼєра реп-мюзиклу «Ти [Романтика]» менш, ніж за добу зібрала солд-аут у Львівській опері
Реквієм Моцарта та українська класика нескорених
Львівська філармонія запрошує на БАХ Маратон
Експериментальна вистава “Косачка” повертається на сцену: 17.03 та 20.03 в Києві і Хмельницькому
Концерт "Стежками Довбуша" Українського академічного фольклорно-етнографічного ансамблю "Калина"
У Харкові напрацьовують механізм відновлення роботи театрів: навіщо це рішення
Лауреатам Шевченківської премії 2024 вручили нагороди: відбулась урочиста церемонія
Про присудження Національної премії України імені Тараса Шевченка
Театр Франка під час благодійної вистави "Конотопська відьма" зібрав для ЗСУ понад 2,3 млн грн
«Сакральний Шевченко: Станкович, Скорик, Сильвестров»
Український Інститут у Швеціі оголосив перших лауреатів нової преміі для молодих українських піаністів
Головою Наглядової ради УКФ стала Наталя Кривда
В Києві відбудеться прем’єра опери GAIA-24 про підрив Каховської дамби
Концерти при свічках у Львівському органному залі
Прем'єра, на яку чекали 10 років!
12 березня Валерію Матюхіну виповнилось би 75 років
ВИПОВНИЛОСЯ 120 РОКІВ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ЄВРЕЙСЬКОГО ОПЕРНОГО СПІВАКА ТА АКТОРА ЙОЗЕФА ШМІДТА
У Львові вшанували пам'ять отця-композитора Михайла Вербицького
Із Нюрнберга до Львова вирушає «культурний конвой» - везе «швидкі» для фронту
Шевченкіана у Національній філармонії
      © 2008-2024 Music-review Ukraine