Сольний концерт Катерини Суглобіної «Бароко та романтизм у скрипковій музиці» | Music-Review Ukraine
Головна
Анонс
Сольний концерт Катерини Суглобіної «Бароко та романтизм у скрипковій музиці»
м. Київ
30 серпня 2016, вівторок, 05:00
Конференц-зал Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України
Сольний концерт Катерини Суглобіної «Бароко та романтизм у скрипковій музиці»
В рамках літературно-музичного проекту «Мистецькі зустрічі в архіві-музеї»

30 серпня о 17.00 в конференц-залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту «Мистецькі зустрічі в архіві-музеї» відбудеться сольний концерт Катерини Суглобіної «Бароко та романтизм у скрипковій музиці». Концертмейстер – Людмила Осадча.

Програма концерту побудована навколо мистецьких епох бароко та романтизму. Бароко представлено партитою для скрипки соло Йогана Баха BWV 1006. Ця сюіта є енциклопедією старовинних танців: за віртуозним Прелюдом слідує п’ять різнохарактерних танцювальних п’єс. У світ романтичної музики слухач порине завдяки творам, які є справжніми перлинами скрипкового репертуару. Це концерт для скрипки з оркестром фінського композитора Яна Сібеліуса (перша частина), мрійливий «Романс» норвежця Югана Свенсена та блискучий твір француза Каміля Сен-Санса «Інтродукція та Рондо-капрічіозо».

Стилістичної особливості програмі надає соната для скрипки і чембало (в транскрипції для фортепіано) українського класика Максима Березовського (1745-1777). Цей твір, який одним з небагатьох камерних творів композитора, що дійшов до наших днів, є унікальним поєднанням української мелодики та західноєвропейської композиторської традиції. Виконання цієї життєствердної сонати у стінах музею-архіву набуває особливої важливості та змісту, оскільки саме тут зберігаються оригінальні манускрипти творів цього композитора.

Довідково:
Катерина Суглобіна – народилась 24 серпня 1991 року в Києві. У 1997 – 2008 рр. навчалася у Київській дитячій академії мистецтв (клас викладачів Тетяни Бєлгородської та Андрія Батьковського). У 2013 року закінчила Національної Музичну Академію України ім. П. І. Чайковського (клас Тараса Яропуда). Під час навчання стала лауреаткою низки всеукраїнських та міжнародних конкурсів, зокрема «Срібний дзвін», «Нові імена України», «Синій птах», «Дельфійські ігри», «Мистецтво XXI століття», конкурсу ім. Міхаеля Стріхаржа.

Катерина Суглобіна брала участь у майстер-класах провідних скрипалів світу: Віктора Третьякова (Росія-Німеччина), Найджела Кеннеді (Велика Британія), Іди Біллер (Німеччина-США) та Бернхарда Форка (Німеччина). Як солістка, Катерина Суглобіна виступала з симфонічними оркестрами Запорізької, Чернігівської та Кримської філармоній, Національним симфонічним оркестром України та ансамблем солістів «Київська Камерата».

Нині Катерина Суглобіна навчається у Вищій Школі Музики міста Кельна (Німеччина) - клас Аріадни Даскалакіс.

Програма концерту:
1. Йоганн Себастьян Бах Партита для скрипки соло мі мажор. (17 хв.)
2. Ян Сібеліус Концерт для скрипки ре мінор, Op. 47, ч.1. (13 хв.)
3. Юган Свенсен «Романс» для скрипки, Op. 26. (7 хв.)
4. Каміль Сен-Санс Інтродукція та Рондо каприччиозо для скрипки, ор. 28. (9 хв.)
5. Максим Березовський Соната до мажор для скрипки і чембало, ч.1. (5 хв.)

Літературно-музичний проект «Мисте-цькі зустрічі в архіві-музеї» започатковано у квітні 2012 р.

Метою проекту є популяризація та поповнення фондів ЦДАМЛМ України, що дозволяє тримати постійний зв’язок з минулим і сучасністю.

Мистецькі зустрічі супроводжуються виставками архівних документів, раритетних видань та музейних предметів ЦДАМЛМ України (наприклад, «Баян в українській музиці», «Неофіційні обличчя класиків: шаржі та карикатури з фондів ЦДАМЛМ України»), тематичними оглядами («Особові фонди фольклористів у ЦДАМЛМ», «Україна-Франція») та ін.

Автор ідеї проекту – Олена Чижова, директор ЦДАМЛМ України.

Координатор програм – Ілона Таміліна, завідувачка сектору просвітньої та виставкової роботи відділу використання інформації документів.
Проект відбувається за підтримки Державної архівної служби України.



      © 2008-2024 Music-review Ukraine