За підтримки Суспільного мовника відбувся фестиваль Bouquet Kyiv Stage | Music-Review Ukraine
Головна
Стаття
За підтримки Суспільного мовника відбувся фестиваль Bouquet Kyiv Stage
За підтримки Суспільного мовника відбувся фестиваль Bouquet Kyiv Stage
2 вересня 2019, понеділок

Протягом одинадцяти днів, з 16 по 26 серпня, тривав фестиваль високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage. UA: Суспільне мовлення - інформаційний партнер події.
На майданчиках Софії Київської та Золотих воріт відбулось понад 70 подій, з яких - 30 концертів українських та зарубіжних гуртів та оркестрів за участі всесвітньо відомих солістів і диригентів. Подія об'єднала понад 350 учасників з різних країн: Австрії, Норвегії, Ізраїлю, Франції, Німеччини, США.

В рамках спецпрограми "Кінобукет" показали понад 70 українських кінострічок, а на відкритій музичній сцені одночасно виступили 5 українських оркестрів.

"Як звучить рідний Київ, ми досліджували і через фотографію, і через пластику, театр, майстер-класи, кіно, дискусії. "Звучала" вся програма. Мені спало на думку, що весь фестиваль працював як певний екзистенційний досвід", - розповідає кураторка музичної програми Bouquet Kyiv Stage, музикознавиця і музична критикиня Любов Морозова.

Розпочався фестиваль концертом-відкриттям музики Вікторії Польової "Маргіналії" у виконанні оркестру "Віртуози Києва" з диригентом Володимиром Сіренком та концерт норвезького музиканта й композитора Ейстен Севог із вокалісткою Бенедикте Торгет.

Зі своїми концертними програмами виступили українські виконавці: гурт "ТЕЛЬНЮК: Сестри" у супроводі Національного президентського оркестру України, етно-гурт ДахаБраха, піаніст Євген Громов, електронні гурти Ptakh_Jung, Dz'ob і "Сон Сови", а також джазова співачка Лаура Марті. До нічного вокального сету долучилися й американський джазовий піаніст Міша Циганов та співачка Назгуль Шукаєва.

Окремим напрямом фестивалю став "Кінобукет". Протягом дев'яти днів у будівлі Золотих воріт можна було подивитися найкращі українські короткометражні стрічки останніх кількох років. Відбір фільмів для фестивалю відбувався за безпосередньої участі оргкомітетів фестивалів, премій та кінопроєктів: Київський Кінобукет; букет від Одеського міжнародного кінофестивалю, букет від "Сучасного українського кіно"; букет від проєкту "Дивись українське"; букет від Docudays UA; букет від кінофестивалю "Відкрита ніч"; букет від Київського міжнародного кінофестивалю "Молодість", а також букет "Золотої дзиґи", показ від Української кіноакадемії та букет від Міжнародного кінофестивалю анімаційних фільмів "КРОК". Загалом - понад 70 стрічок.

"Принцип добору фільмів був досить простим: це мало бути найяскравіше, найвиразніше, найбільш промовисте, художнє і соціально заангажоване кіно", - говорить програмний директор фестивалю "Кінобукет" Володимир Войтенко.
Візуальне мистецтво на фестивалі представляли одразу кілька проєктів. Це - виставка українського живописця, графіка й монументаліста Олександра Дубовика "Білий Букет", художня виставка "Автопортрет з букетом", у якій взяли участь понад 30 митців, фотовиставка Кіри Кузнєцової "За п'ять хвилин до початку..." і виставка Вікторії Зубенко "Зупинись. Дивись. Мистецтво".

Перформативну програму розпочав шведський мистецький колектив MELO, що представив на фестивалі одразу три події: інтерактивні програми для дітей, спецпрограма для дітей з аутизмом на основі вистави SPARA і хореографічний воркшоп для людей літнього віку. Серед інших інтерактивних проєктів:театралізована екскурсія Софією Київською від Нового драматичного театру на Печерську, "Фортепіанний концерт у дві руки" для батьків із малюками від ініціативи Baby Mozart, інтерактивна казка-фантазія "Фантеркок - маленький лялькар, син прачки" від Київської дитячої творчої студії "АртБагаж".

Одним зі знакових проєктів у рамках фестивалю став цикл бесід під ясенем. До публічних розмов у саду Софійського собору під двохсотрічним ясенем були запрошені відомі культурні діячі, філософи та цікаві люди із різних сфер життя. Гостями розмов стали виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун, норвезький композитор і музикант, джазмен Ейстен Севог, норвезька солістка Бенедікте Торгет, композитор, продюсер і режисер Сергій Круценко, соціолог і доктор філософських наук Євген Головаха; прозаїк, поет, журналіст, правозахисник Ігор Померанцев, композитор Олексій Войтенко та інші.

"У великих містах між людьми завжди є дистанція, ми ж пробуємо заповнити цей простір мистецтвом", - говорить ідейна натхненниця та ініціаторка фестивалю Ірина Буданська.
Завершився фестиваль концертом New Era Orchestrа. Cолістами концерту були: Костянтин Тімохін (валторна, Україна-Швейцарія), Кирило Шарапов (скрипка, Україна), Сусанна Карпенко (етно-вокал, Україна). Арт-директор та диригент - Тетяна Калініченко. Виконували Монтеверді, Вівальді, Моцарта та прем'єру циклу Ukrainian Seasons ("Українські сезони").
Організатори наголошують, що Bouquet Kyiv Stage не завершується, восени його логічним і живим продовженням стануть події у Домі "Майстер Клас".


Концертна організація: Національна суспільна телерадіокомпанія України
Джерело: UA: Суспільне МовленняДодати: Share on Facebook

Інші:

105 років Харківській консерваторії. Свято у воєнному місті
"Схід Опера" живе і буде жити!
Роман Ревакович, організатор Днів української музики у Варшаві Сьогодні є часом мовчання для російської культури
День в історії - 180 років тому народився Микола Лисенко
Гімн України на вежі: в Луцькому замку щодня сурмить кликун
Замість гри на сцені - актори театру організували волонтерський пункт у Дніпрі
Волинський народний хор. НАВАЛА РОСІЙСЬКО - ФАШИСТСЬКОЇ ОРДИ В УКРАЇНУ!!! (ЗВЕРНЕННЯ)
Коли говорять гармати, музи… не мовчать!
ЗВЕРНЕННЯ ЛЬВІВСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ ОПЕРИ ДО МІЖНАРОДНОЇ МИСТЕЦЬКОЇ СПІЛЬНОТИ
Музика Мирослава Скорика об’єднала понад 400 музикантів з 10 міст України
Наш діалог – близьких по духу людей.
Форпост українського професійного музичного мистецтва на Приазов'ї.
Невідомий Бортнянський. Франківський хор відкриває композитора світові
А музика лунає…
KharkivMusicFest: 7 фактів про фестиваль класичної музики
Час жити, а не тужити
"Кочующий" театр и 20 лет строительства: история ХНАТОБа за 5 минут
"Балетні діти" згадують
У Шипинцях відзначили 100-ліття від дня народження Іллі Міського
Володимир Сіренко - амбасадор української музики в світі
Дві філармонії: як головний музичний заклад Черкас перебудовували
Репетиції в онлайн
Напрацьоване для вічності
Пам'яті Мирослава Скорика
Стаття про нелюбов до української культури
Мирослав Скорик: навіки з нами. Його «Мелодія» полинула за небокрай
Пандемія і... мистецтво
Три "Ш": за що світ може дякувати Францеві Шуберту
Браво, піаністи!
Український Моцарт
Дівчина, яка підкорила гобой
Christian Fictoor: Eurosonic Noordeslag 2020, музичний менеджмент – і ліки, що врятують світ
146 лет назад огонь уничтожил Одесский Городской театр
Единственный в Европе оперный фестиваль под открытым небом оказался под угрозой закрытия
Корона "Дня" - Ользі Пасiчник, оперній співачці (Україна - Польща)
Корона "Дня" Оксані Линів, диригентці
Українські Страдіварі: як унікальна модель скрипки сім'ї Пуцентел стала популярною у світі
Камерний оркестр "Віртуози Львова" відзначає 25-річчя міжнародними проектами
Орган у Дніпрі шукає притулку
В Киеве негде разместить Дом органной и камерной музыки
      © 2008-2022 Music-review Ukraine


File Attachment Icon
3.jpg