Підсумки #ЩедрикФест-2018 | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Підсумки #ЩедрикФест-2018
Підсумки #ЩедрикФест-2018
11 січня 2019, п'ятниця
Поширити у Facebook

Камерний хор «Кредо», який отримав Гран Прі #ЩедрикФесту у прифронтовому Покровську здійснить ювілейний тур Європою і Америкою і повторить безпрецедентні гастролі Капели під керівництвом Олександра Кошиця, які відбулися рівно 100 років тому

Наприкінці 2018 року відбувся всеукраїнський конкурс хорових колективів #ЩедрикФест на честь 100-річчя заснування Української Республіканської Капели під керівництвом Олександра Кошиця, презентація ювілейного турне країнами Європи та Америки хору-переможця на честь світового тріумфу «Щедрика» у рамках фестивалю «Наше Різдво на Донеччині».



Ініціатори та організатори події не випадково обрали для неї мистецький салон Київського національного Університету ім. Тараса Шевченка. Саме у цих стінах відбулося перше публічне хорове виконання «Щедрика» у 1916 році, яке принесло Миколі Леонтовичу визнання і славу. Тоді подільську щедрівку, над музикою до якої композитор працював упродовж шести років, із кількома повтореннями на «біс» проспівав хор Київського університету. Диригував Микола Леонтович. Ця подія стала стартом для уже понад столітньої тріумфальної мандрівки української Різдвяної пісні країнами і континентами.



А потім відбулися безпрецедентні гастролі Капели під керівництвом Олександра Кошиця 18 країнами Європи та Америки у 1919-1924 рр. Це був перший проект культурної дипломатії в історії України. Сьогодні, століття потому, перед Україною знову постало питання збереження незалежності та міжнародного визнання. Тому, власне, хор-переможець #ЩедрикФесту і повторить цей тур у 2019 році. Австрія, Бельгія, Великобританія, Німеччина, Франція, Чехія, Швейцарія Канада та США - на честь 100-річчя Капели і світового тріумфу «Щедрика», що нині є найбільш пізнаваною різдвяною піснею у світі в обробці українського композитора Миколи Леонтовича, який з 1904 по 1908 роки викладав в залізничній школі с. Гришине - нині місто Покровськ, Донецька обл.



Всеукраїнський конкурс хорових колективів #ЩедрикФест у зв’язку із воєнним положенням проходив у двох містах - Києві та Покровську.



26 грудня у Києві відбулося символічне відкриття і перший конкурсний день в номінації «Дитячі та юнацькі хори». В ній змагалися 5 хорів: Хор хлопчиків та юнаків КССМШ ім. М.В.Лисенка, м. Київ; Хор хлопчиків та юнаків Муніципальної академічної чоловічої хорової капели ім. Л.Ревуцького, м. Київ; Дитячий хор «Передзвін» Глевахівської ДШМ, смт Глеваха; Дитячий хор «Пастораль» ДШМ ім. С. Турчака, м. Київ; Дитячий хор «Глорія» ДМШ ім. Ю. Лятошинського (м. Житомир). Після кожного виступу діти прикрашали новорічну ялинку дзвіночками та заповнювали лотерейні квитки. Ці «київські» дзвіночки поїхали у Покровськ, де ними прикрасили новорічну ялинку у Різдвяному містечку міста і встановили національний рекорд з 5000 дзвіночків на Донеччині. У фіналі учасників конкурсу привітала Радник Міністра культури України Анжеліка Рудницька. Перемогу у цій номінації одержав Хор хлопчиків та юнаків Муніципальної академічної чоловічої хорової капели ім. Левка Ревуцького.



27-28 грудня у Покровську пройшли конкурсні дні в номінаціях «Однорідні хори» та «Змішані хори».

В номінації «Однорідні хори» змагалися 6 хорів: Львівський муніципальний хор «Гомін», м. Львів; Муніципальна академічна чоловіча хорова капела імені Л.М.Ревуцького, м. Київ; Муніципальний камерний чоловічий хор «Каменяр», м. Стрий; Однорідний жіночий хор «Натхнення», м. Покровськ; Студентський хор «Дівочі мрії», м. Львів; Чоловічий хор Київського Свято-Введенського монастиря Agia Dimitra, м. Київ. Місця в цій категорії розподілилися так:

ІІІ премія - Жіночій хор «Натхнення» (м. Покровськ);
ІІ премія - Чоловічий хор Agia Dimstra (м. Київ);
І премія - за рішенням журі не була присуджена.

В номінації «Мішані хори» змагалися теж 6 хорів: Академічний камерний хор ім. Д. Бортнянського, м. Чернігів; Академічний хор імені В’ячеслава Палкіна, м. Харків; Камерний хор «Воскресіння», м. Рівне; Камерний хор «Кредо», м. Київ; КЗ ЛОР «Галицький академічний камерний хор», м. Львів; Київський камерний хор «Софія», м. Київ. Місця в цій категорії розподілилися так:

ІІІ премія - Камерний хор "Софія"(м. Київ);
ІІ премія - Галицький академічний камерний хор (м. Львів);
І премія - Академічний хор ім. Палкіна (м. Київ).

У відбірковому турі, який тривав з жовтня 2018 р. брало участь 40 хорів з усієї України. Всього було відібрано 17 найкращих дитячих та дорослих хорів. Крім Покровська планується їх виступ у Маріуполі, Слов'янську, Краматорську, Костянтинівці, Святогірську. Це наймасштабніша всеукраїнська культурна подія на Донбасі за останні чотири роки, що дуже актуально у зв'язку з російською військовою агресією.

Ще кілька років тому у Покровську та в Україні мало хто знав, що тут жив і творив шедеври світового музичного мистецтва Микола Леонтович. А нині навіть дивно, як можна було не надавати значення факту, що століття тому у цьому населеному пункті, яке ще донедавна називалося Красноармійськом - творилася без перебільшення світова музична історія. Нещодавно там знайшли й артефакт на підтвердження цих подій: у Покровському історичному музеї виявили різьблену дерев’яну таріль, власноруч зроблену батьком композитора Миколи Леонтовича і подаровану сину, про сенс зображення на якій ні хранителі музею, ні загал не замислювалися. На цій сухарниці зображена маленька ластівка - щедрик, яка для українців була символом приходу нового року в березні, символом пробудження і нового життя. Тож, авторське зображення щедрика з автентичної тарелі відобразили на логотипі хорового конкурсу #ЩедрикФест, а сухарниця з ластівкою стала головним символом нагородної статуетки для переможців конкурсу. 27 грудня саме вона постала у Покровську пам'ятним знаком.

На завершення фестивалю у Покровську відбулося не тільки оголошення переможців і країна
дізналася назву хору, який поїде у ювілейне світове турне, а й встановлення двох національних рекордів України. Одночасне виконання Щедрика 2888 тис. жителями Донеччини і гостями регіону, а також прикрашання Новорічної Ялинки у Покровську 5000 дзвіночків. Під час встановлення рекордів було розіграно в лотерею 50 місць на поїздку в травні до Чехії на виступ хору-переможця #ЩедрикФесту. Вперше в Покровську Донецькій обл. в ці дні було створено справжнє Різдвяне містечко, у якому дали open-air концерт: відомий музикант-мультиінструменталіст Олег Скрипка, гурт Каzка та інші.

За підсумками конкурсу у 3-х номінаціях було обрано найкращий український хор, який отримав право здійснити ювілейний тур Європою (Австрія, Бельгія, Великобританія, Німеччина, Франція, Чехія, Швейцарія) і Америкою (Канада, США), як хор Олександра Кошиця 100 років тому. Ним став камерний хор «Кредо», який отримав Гран Прі.

29 грудня в місті Краматорську на ведучому машинобудівному підприємстві України ПАТ «Енергомашспецсталь» пройшла церемонія нагородження переможців та учасників всеукраїнського конкурсу хорових колективів #ЩедрикФест в рамках проекту «Через культурну дипломатію до економічної незалежності України».

З ініціативи Покровська український інститут національної пам'яті доповнив постанову про пам'ятні дати 2019 року 100-річчям створення хору Кошиця. Ювілейне турне і супутня презентаційна програма буде спрямована на просування вітчизняних торгових марок і товарів на європейському ринку, пошук європейських партнерів для залучення інвестицій до української економіки і відновлення інфраструктури та створення нових робочих потужностей для місцевого населення після відновлення миру на Донеччині.
Детальна інформація: www.shchedrykfest.com.ua
Сторінка #ЩедрикФесту у FB: https://www.facebook.com/shchedrykfest/

Довідка:
Міжнародне журі всеукраїнського конкурсу хорових колективів «#ЩедрикФест»

Солов’яненко Анатолій - народний артист України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, головний режисер Національної опери України. Син Анатолія Борисовича Солов'яненка. Кандидат мистецтвознавства, доцент.

Тарасенко Олександр - заслужений діяч мистецтв України, голова Хорового товариства імені М. Леонтовича, хормейстр Національної опери України ім. Тараса Шевченка, доцент Національної музичної академії України ім. Петра Чайковського, регент архієрейського хору Fresco Sonore Спасо-Преображенського собору в Києві.

Горбатенко Галина - народна артистка України, викладач Київського інституту музики імені Р. Глієра, засновник, художній керівник та головний диригент жіночого хору Київського інституту музики імені Р. Глієра.

Татарчевски Сашо - професор музичного факультету в Скоп’є, диригент симфонічного оркестру ФМ, змішаного хору «Драган Шуплевський», жіночого хору молодіжного центру та професійного камерного хору Pro Ars. Постійний член журі кількох міжнародних конкурсів та художній керівник Міжнародного хорового форуму в м. Струга (Македонія)

Талмар Рауль - президент Естонської хорової асоціації, доцент кафедри хорового диригування Талліннського університету, диригент змішаного хору К.О.О.Р.



Автор: Ольга Стельмашевська



Інші:

У Києві презентують виставу паперового театру про Ренату Богданську
Мистецькі виші просять скасувати НМТ для вступу: міністр освіти відреагував
Премʼєра реп-мюзиклу «Ти [Романтика]» менш, ніж за добу зібрала солд-аут у Львівській опері
Реквієм Моцарта та українська класика нескорених
Львівська філармонія запрошує на БАХ Маратон
Експериментальна вистава “Косачка” повертається на сцену: 17.03 та 20.03 в Києві і Хмельницькому
Концерт "Стежками Довбуша" Українського академічного фольклорно-етнографічного ансамблю "Калина"
У Харкові напрацьовують механізм відновлення роботи театрів: навіщо це рішення
Лауреатам Шевченківської премії 2024 вручили нагороди: відбулась урочиста церемонія
Про присудження Національної премії України імені Тараса Шевченка
Театр Франка під час благодійної вистави "Конотопська відьма" зібрав для ЗСУ понад 2,3 млн грн
«Сакральний Шевченко: Станкович, Скорик, Сильвестров»
Український Інститут у Швеціі оголосив перших лауреатів нової преміі для молодих українських піаністів
Головою Наглядової ради УКФ стала Наталя Кривда
В Києві відбудеться прем’єра опери GAIA-24 про підрив Каховської дамби
Концерти при свічках у Львівському органному залі
Прем'єра, на яку чекали 10 років!
12 березня Валерію Матюхіну виповнилось би 75 років
ВИПОВНИЛОСЯ 120 РОКІВ З ДНЯ НАРОДЖЕННЯ ЄВРЕЙСЬКОГО ОПЕРНОГО СПІВАКА ТА АКТОРА ЙОЗЕФА ШМІДТА
У Львові вшанували пам'ять отця-композитора Михайла Вербицького
Із Нюрнберга до Львова вирушає «культурний конвой» - везе «швидкі» для фронту
Шевченкіана у Національній філармонії
Концерт - присвята Валерію Матюхіну
Що послухати у березні?
Березень у Львівському органному залі: під знаком Шевченка та Баха
 Весна починається у філармонії. Календар подій березня
В Одесі виступить відомий німецький музикант Себаст'ян Студніцький з благодійним концертом
Репертуар Національної опери у березні
Нацопера під час благодійного туру в Канаді зібрала близько $600 тисяч
Ансамбль давньої музики “Terra Barocca” заснували у Львівській філармонії
“Шлях до мелодії” у Музичному салоні
Дублін: Українці помолилися за мир і вшанували загиблих у річницю вторгнення
Як у Дніпрі працюють мистецькі школи
Два роки війни
“Спадщина”: у Галереї органного залу відкривається нова фотовиставка
Міжнародний конкурс баяністів, акордеоністів та ансамблів "Сучасні ритми" 
До других роковин повномасштабного вторгнення
Ні Памфір, ні Тарас: цьогоріч Шевченківську премію не отримає жоден фільм — що сталося
Музичний проект "Україна у вогні" об'єднує музикантів з 11 країн для підтримки України
У Кіровоградському драмтеатрі відбулася вистава за участю військових
      © 2008-2024 Music-review Ukraine