II міжнародний фестиваль «Музика у старому Львові» розпочав музичний діалог між Львовом та Краковом | Music-Review Ukraine
Головна
Стаття
II міжнародний фестиваль «Музика у старому Львові» розпочав музичний діалог між Львовом та Краковом
Академічний камерний оркестр
Маріупольський муніципальний камерний оркестр 
Бурко Сергій
II міжнародний фестиваль «Музика у старому Львові» розпочав музичний діалог між Львовом та Краковом
15 серпня 2015, субота
Поширити у Facebook

14 серпня у Палаці Потоцьких у Львові відбулося відкриття II міжнародного фестивалю «Музика в старому Львові», який об’єднав два міста Польщі та України своїм музичним партнерством. У Львові фестиваль проходить вже вдруге, а в Кракові, 15 серпня, розпочався ювілейний 40-й фестиваль «Музика в Старому Кракові».

За словами Сергія Бурка, народного артиста України, засновника львівського фестивалю, у цьому році в рамках партнерства фестивалів відбудуться чотири цікаві львівські проекти у Кракові, і два вагомі проекти краківських музикантів у Львові.

Символічним є те, що відкриття фестивалю «Музика в старому Львові» об’єднало київських та львівських музикантів. А вже, завтра, 15 серпня, ця музична делегація вирушить зі Львова до Кракова, щоб представити на фестивалі «Музика в старому Кракові» оперу «Сокіл» видатного українського композитора Д. Бортнянського. Нагадаємо, що минулоріч ця опера була прем’єрною на львівському фестивалі і відібраною дирекцією краківського фестивалю, що є вагомим здобутком цього спільного фестивального проекту, преференцією для популяризації української культури у європейському музичному середовищі та результатом спільних напрацювань.

Окрім цього, на фестивалі у Кракові виступить Львівська хорова капела «Трембіта» з виконанням української церковної музики. Оркестр «Віртуози Львова» представить програму з блискучим виконавцем, вихованцем львівської скрипкової школи Олегом Каськівим, а квартет студентів Львівської музичної академії виступить у проекті «Молоді таланти».

Після повернення до Львова оркестр «Віртуози Львова» виконає у храмі св. Юра (23 серпня) програму із циклу «Музична історія Львова» – Три Моцарти. Цікаво, що сам собор св. Юра пов’язаний з ім’ям львівського Моцарта – Франца Ксавера Моцарта. На фасаді собору облаштована пам’ятна табличка композитору. А в 1793 р. вперше на східних теренах у цьому соборі виконувався «Реквієм» його батька, геніального Вольфганга Амадея Моцарта під орудою того ж Франца Ксавера Моцарта та видатного польського скрипаля того часу, концертмейстера Львівської опери Кароля Ліпінського. Знаково, що на цьому концерті твори Львівського Моцарта виконуватиме солістка дніпропетровської опери Надія Єременко, у її виконанні прозвучать шість романсів композитора мовами оригіналу – французькою та німецькою.

Фестиваль «Музика в старому Львові та Кракові» у цьому році залучає до євроінтеграційної співпраці східні терени України. До Львова приїде Маріупольський муніципальний камерний оркестр «Ренесанс» (29 серпня, Храм cв. верх. апост. Петра і Павла), який впродовж багатьох років співпрацює з видатною львівською скрипалькою Лідією Шутко та Остапом Шутко. Назва маріупольського оркестру «Ренесанс» додає символізму цій події і викликає найглибші переживання, адже Маріуполь є найгарячішою точкою України.
І, таким чином, у фестивалі поєднуються дуже багато важливих речей, відчувається прагнення організаторів підтримати наших музичних побратимів і не тільки, адже концерти «Ренесансу» відвідають і бійці АТО. Маріупольський муніципальний камерний оркестр «Ренесанс» також виступить на спільному гала-концерті разом із оркестром «Віртуози Львова» – «Серенади на повітрі» (30 серпня), відкривши для Львова нову локацію – площу Музейну біля Домінканського Собору, що має давні історичні символи Львова.

Вперше у Львові виступить дует з Чернівців (16 серпня, Храм Преображення Господнього) та тріо з Хмельницька. Викликає зацікавлення проект фестивалю з циклу «Музичні сторінки Львова та Кракова», зокрема «Франц та Карл Доплери» (15 серпня, Музей Іоана Георга Пінзеля), композиторів, які народилися у Львові, творчість яких шанують у Європі та світі.

Представляючи Краків, до Львова приїдуть блискучі музиканти, викладачі Краківської музичної академії – Квінтет духових інструментів під орудою професора Марека Млечка (16 серпня, Трапезна Домінканського собору).

Вже через тиждень напередодні дня Незалежності України (23 серпня, Музей Іоана Георга Пінзеля) до Львова приїде іменита клавесиністка Ельжбета Стефанська, яка привезе на фестиваль свій унікальний інструмент, з яким об’їздила Європу та багато країн світу, щоб представити львів’янам звучання справжнього клавесину у виконанні творів європейських композиторів.

Дуже символічно, що два концерти фестивалю відбудуться у музеї Іоана Георга Пінзеля, що на площі Митній. Якщо ми згадували про львівського Моцарта, то Пінзель – це український Мікеланджело, адже, саме цю тезу сповідував видатний львівський музейник Борис Возницький, який і відкрив світові це ім’я.

Інформація за телефоном, 0981301061, 0676734210



Колективи: Академічний камерний оркестр "Віртуози Львова", Маріупольський муніципальний камерний оркестр "Ренесанс"
Диригенти: Сергій Бурко
Концертна організація: Львівська обласна філармонія
Конкурс (фестиваль): Міжнародний фестиваль «Музика в старому Львові»
Джерело: Львівська філармонія



Інші:

ДО 100-РІЧЧЯ ВІД ДНЯ НАРОДЖЕННЯ КОРИФЕЯ УКРАЇНСЬКОГО ОПЕРНО-ХОРОВОГО МИСТЕЦТВА ЛЬВА МИКОЛАЙОВИЧА ВЕНЕДИКТОВА (1924 – 2017)
Станіслав Людкевич і Василь Барвінський, які не дали затихнути українській музиці
Духовність Центральної Європи в музиці: від Пендерецького до Пярта
Мистецтво неможливого
Пам’яті тої «Рути»
«Арсенал» Довженка в Берліні: Історія, яка резонує і через століття
Мельпомена Таврії
Зараз 11 наших людей у війську, - очільник Національної оперети Струтинський
Полон в росії замість фестивалю в США: музиканти з миколаївської 36-ї бригади перебувають у неволі
10 мудрих цитат легендарного актора Богдана Ступки про життя, любов та Україну
Ярослав та Інгігерда. Тисячолітня українсько-шведська історія кохання на фестивалі Bouquet Kyiv Stage- 16 серпня
”ВІД СЯНУ до ДОНУ”
Геніальний тенор
Змушували відкопувати тіла вбитих маріупольців: історія музиканта військового оркестру
Ukrainian Freedom Orchestra втретє зазвучить у світі
У музеї на Кіровоградщині діє виставка, присвячена ювілею відомого композитора і диригента
Опера «Тарас Бульба» лютого патріота Миколи Лисенка. Як її подати світові у час війни з росією?
Українсько-польські музичні мости Фонду “Pro Musica Viva”
ОПЕРА В ЕПОХУ ЗЛОДІЙСТВА
ЄВРОБАЧЕННЯ - МУЗИКА І НЕ ТІЛЬКИ
Правила ринку: агент Линів пояснив, чому диригенти виконують твори російських композиторів
В Мюнхені запрошують на «Страту» та «Дванадцяту ніч»
Національна опера України поставить оперу "Конотопська відьма"
Українська опера Chornobyldorf виборола Премію Королівського філармонічного товариства
А ви знали, що Шевченко міг би стати й відомим музикантом?
Премʼєри в імʼя Перемоги
ЛІТЕРАТУРА З МУЗИКИ, МУЗИКА З ЛІТЕРАТУРИ
«Незламні»: музичне послання українців у другу річницю початку повномасштабної війни
«Десять років чекаємо на перемогу»: історія оркестру, який двічі з дому вигнала війна
Найкращий концерт Кіровоградської філармонії - попереду. Він буде присвячений Дню перемоги!
Музичні інструменти змінили на автомати: історії артистів театру Одеси
Оновлений репертуар, літній фестиваль та інтерактивна "Ластівка Щедрика": майбутнє Івано-Франківської філармонії в баченні Володимира Рудницького
Змінив пуанти на армійські берці: згадаймо артиста балету Ростислава Янчишена
"Музичні вечори у будинку родини Мейтусів"
«Для мене дім – там, де серце» – Віктор Рекало, автор музики до балету про вимушену міграцію «Дім»
Як розтопити «Крижане серце»?
В Одеській опері відновили незвичайну виставу
Хмельницький фаховий музичний коледж ім. В.І.Заремби: 65 років від дня заснування
До дня Соборності: в Національній опері представлять всеукраїнський музичний проєкт
Як доктор мистецтвознавства став... диригентом
      © 2008-2024 Music-review Ukraine






File Attachment Icon
55.jpg