II міжнародний фестиваль «Музика у старому Львові» розпочав музичний діалог між Львовом та Краковом | Music-Review Ukraine
Головна
Стаття
II міжнародний фестиваль «Музика у старому Львові» розпочав музичний діалог між Львовом та Краковом
Академічний камерний оркестр
Маріупольський муніципальний камерний оркестр 
Бурко Сергій
II міжнародний фестиваль «Музика у старому Львові» розпочав музичний діалог між Львовом та Краковом
15 серпня 2015, субота
Поширити у Facebook

14 серпня у Палаці Потоцьких у Львові відбулося відкриття II міжнародного фестивалю «Музика в старому Львові», який об’єднав два міста Польщі та України своїм музичним партнерством. У Львові фестиваль проходить вже вдруге, а в Кракові, 15 серпня, розпочався ювілейний 40-й фестиваль «Музика в Старому Кракові».

За словами Сергія Бурка, народного артиста України, засновника львівського фестивалю, у цьому році в рамках партнерства фестивалів відбудуться чотири цікаві львівські проекти у Кракові, і два вагомі проекти краківських музикантів у Львові.

Символічним є те, що відкриття фестивалю «Музика в старому Львові» об’єднало київських та львівських музикантів. А вже, завтра, 15 серпня, ця музична делегація вирушить зі Львова до Кракова, щоб представити на фестивалі «Музика в старому Кракові» оперу «Сокіл» видатного українського композитора Д. Бортнянського. Нагадаємо, що минулоріч ця опера була прем’єрною на львівському фестивалі і відібраною дирекцією краківського фестивалю, що є вагомим здобутком цього спільного фестивального проекту, преференцією для популяризації української культури у європейському музичному середовищі та результатом спільних напрацювань.

Окрім цього, на фестивалі у Кракові виступить Львівська хорова капела «Трембіта» з виконанням української церковної музики. Оркестр «Віртуози Львова» представить програму з блискучим виконавцем, вихованцем львівської скрипкової школи Олегом Каськівим, а квартет студентів Львівської музичної академії виступить у проекті «Молоді таланти».

Після повернення до Львова оркестр «Віртуози Львова» виконає у храмі св. Юра (23 серпня) програму із циклу «Музична історія Львова» – Три Моцарти. Цікаво, що сам собор св. Юра пов’язаний з ім’ям львівського Моцарта – Франца Ксавера Моцарта. На фасаді собору облаштована пам’ятна табличка композитору. А в 1793 р. вперше на східних теренах у цьому соборі виконувався «Реквієм» його батька, геніального Вольфганга Амадея Моцарта під орудою того ж Франца Ксавера Моцарта та видатного польського скрипаля того часу, концертмейстера Львівської опери Кароля Ліпінського. Знаково, що на цьому концерті твори Львівського Моцарта виконуватиме солістка дніпропетровської опери Надія Єременко, у її виконанні прозвучать шість романсів композитора мовами оригіналу – французькою та німецькою.

Фестиваль «Музика в старому Львові та Кракові» у цьому році залучає до євроінтеграційної співпраці східні терени України. До Львова приїде Маріупольський муніципальний камерний оркестр «Ренесанс» (29 серпня, Храм cв. верх. апост. Петра і Павла), який впродовж багатьох років співпрацює з видатною львівською скрипалькою Лідією Шутко та Остапом Шутко. Назва маріупольського оркестру «Ренесанс» додає символізму цій події і викликає найглибші переживання, адже Маріуполь є найгарячішою точкою України.
І, таким чином, у фестивалі поєднуються дуже багато важливих речей, відчувається прагнення організаторів підтримати наших музичних побратимів і не тільки, адже концерти «Ренесансу» відвідають і бійці АТО. Маріупольський муніципальний камерний оркестр «Ренесанс» також виступить на спільному гала-концерті разом із оркестром «Віртуози Львова» – «Серенади на повітрі» (30 серпня), відкривши для Львова нову локацію – площу Музейну біля Домінканського Собору, що має давні історичні символи Львова.

Вперше у Львові виступить дует з Чернівців (16 серпня, Храм Преображення Господнього) та тріо з Хмельницька. Викликає зацікавлення проект фестивалю з циклу «Музичні сторінки Львова та Кракова», зокрема «Франц та Карл Доплери» (15 серпня, Музей Іоана Георга Пінзеля), композиторів, які народилися у Львові, творчість яких шанують у Європі та світі.

Представляючи Краків, до Львова приїдуть блискучі музиканти, викладачі Краківської музичної академії – Квінтет духових інструментів під орудою професора Марека Млечка (16 серпня, Трапезна Домінканського собору).

Вже через тиждень напередодні дня Незалежності України (23 серпня, Музей Іоана Георга Пінзеля) до Львова приїде іменита клавесиністка Ельжбета Стефанська, яка привезе на фестиваль свій унікальний інструмент, з яким об’їздила Європу та багато країн світу, щоб представити львів’янам звучання справжнього клавесину у виконанні творів європейських композиторів.

Дуже символічно, що два концерти фестивалю відбудуться у музеї Іоана Георга Пінзеля, що на площі Митній. Якщо ми згадували про львівського Моцарта, то Пінзель – це український Мікеланджело, адже, саме цю тезу сповідував видатний львівський музейник Борис Возницький, який і відкрив світові це ім’я.

Інформація за телефоном, 0981301061, 0676734210Колективи: Академічний камерний оркестр "Віртуози Львова", Маріупольський муніципальний камерний оркестр "Ренесанс"
Диригенти: Сергій Бурко
Концертна організація: Львівська обласна філармонія
Конкурс (фестиваль): Міжнародний фестиваль «Музика в старому Львові»
Джерело: Львівська філармоніяІнші:

Понад 200 народних пісень: де шукають і кому співають солістки ансамблю "Антонівчанка" з Прилуччини
8 неочікуваних речей, що носять ім’я Шопена
Фридерик Шопен та Микола Лисенко: точки перетину
Згадуємо Миколу Колессу
Головну роль у масштабній прем'єрі нового запорізького театру зіграв учасник "Голосу країни"
Справжній Український прорив!
6 років вчився диригувати оркестром: про новий фільм Бредлі Купера
Майстер з Краматорська виготовляє електрогітари у Дніпрі: історія власної справи переселенця
Львівський Органний Бот зʼявився у Телеграмі
40-річчя Мукачівської хорової школи хопчиків та юнаків
Гастролі Оксани Линів у Канаді
19 листопада народився Ігор Щербаков – відомий український композитор
Композитор без нот: історія Василя Барвінського з Тернополя
Музей Станіслава Людкевича підготував і виклав у відкритий доступ ноти симфонічних творів композитора
Чарівна Баттерфляй: історія оперної співачки Соломії Крушельницької
"Охочих було багато, але не всім дали таку можливість проходити службу" — військовий диригент Руслан Біліченко
В очікуванні прем’єри
“Музика нашого сьогодення, закарбована для наступних поколінь”
Горянська вієла, що зазвучить в Україні вперше із Середньовіччя
"Ви не можете вбити танець": історія трупи United Ukrainian Ballet, про яку знімуть документальний фільм
Згадуємо “сонячного маестро з сумними очима”
Коломийський оперний співак дебютував у Лондоні
День опери
SKOVORODANCE. Харківський Літмузей, Жадан та Гуржи презентували реґі-альбом на тексти Сковороди
СТОРІНКА МУЗИКОЗНАВЦІВ
Здобув 25 найпрестижніших нагород Grammy: видатному піаністу та киянину Володимиру Горовцю -120 років
Джордж Гершвін: нащадок українського емігранта
«Музика здавна дає людині натхнення та підтримує в скруті», — Олена Кореняк
Як говорити/писати про війну у драматургічних текстах
Музика переможців
Українські композитори прориваються на українські сцени: огляд музичних прем'єр нового сезону
Ідеальна співачка
Український Карузо
Хроніки культурної євроінтеграції України
Луганська філармонія: 80 років історії
Історія, в якій перемагає кохання!
"Смичком по бандурі", або історія створення музики до кінофільму "Довбуш"
Маестро, поцілований Богом
Композитор, піаніст, вчений…
Олександр Козаренко про... Олександра Козаренка
      © 2008-2023 Music-review Ukraine


File Attachment Icon
55.jpg