Вуличним музикантам у Львові заборонили виступати без дозволів. Як все працює на практиці? | Music-Review Ukraine
Головна
Стаття
Вуличним музикантам у Львові заборонили виступати без дозволів. Як все працює на практиці?
Вуличним музикантам у Львові заборонили виступати без дозволів. Як все працює на практиці?
25 жовтня, четвер

Як працює новостворена комісія, яка контролює виступи музикантів на вулицях і що про це думають самі вуличні музиканти, – у матеріалі «Львівської газети».Львів – місто-пісня. Кожна вуличка має свій голос і свій репертуар. З одного боку лунають «Старі фотографії», а з іншого – активно підспівують «А вона, а вона сидітиме сумна…» Тараса Чубая. Коли міська рада створила концепцію про врегулювання вуличного мистецтва, а нещодавно ще й оголосила склад комісії, яка буде вирішувати долю музик – піднявся шквал обговорень. Доки одні губляться у здогадках,чи залишиться у місті вільна творча атмосфера, інші – взагалі не в курсі нових правил «музикування».

Площа Ринок, самісінький центр міста. Неподалік Ратуші лунає « А снится нам не рокот космодрома…». Тільки нещодавно всі обговорювали мораторій про заборону російськомовного культурного продукту на теренах Львівщини, а тут російська пісня. «Сміливо», – подумала я. І дуже захотіла поспілкуватися з виконавцем. Його звати Андрій. Хлопець трохи з підозрою спілкувався, адже почув, що я журналіст. Проте сказав, що доки немає чіткої заборони, то гратиме ті пісні, які йому до душі. І не важливо,російською мовою, чи українською. Про концепцію він також чув, але вважає це безглуздою тратою часу, адже прав не порушує і грає не голосно. Його друзі, каже хлопець,також подавати заявку не планують.

А в кількох десятках метрів звідси свою гітару підключає Юрій. Чоловіка часто можна зустріти на площі Ринок. На контакт Юрій йде легше і залюбки ділиться своїми враженнями від вуличного музикування у Львові.

«Життя мене покидало всюди. Грав на весіллях, у ресторанах. Хоч на вулиці не завжди гарна погода, але є віддача, жива аудиторія. Коли люди аплодують, підспівують – це набагато цінніше, аніж кинутих 10 гривень. У ресторанах є вся апаратура, але люди приходять туди не за музикою. Для мене є принизливим той факт, що я є фоном доки їдять. Тоді моє завдання зводиться до того, аби не заважати людям спілкуватися та приймати їжу. Тому краще на вулиці»,-пояснює Юрій.

Коли запитала про дозвіл на виступи – Юрій вмить показав аркуш з печаткою мерії. Музикант пояснює,цілком підтримує таке впорядкування, тому одразу пішов і подав всі дані.

У дозволі нагадують:

Виступати можна за умови дотримання безпеки громадського порядку, дозволенного рівня шуму

Дозволяють використовувати звукопідсилювальну апаратуру до 10-ти децибел.

У будні можна грати з 16 до 22 години, а у вихідні – з 12 до 22.

У коментарі «Львівській газеті» начальниця департаменту розвитку міської ради Наталія Бунда пояснює, «музикування у Львові за правилами» вирішили запровадити через численні скарги тих, хто живе в історичній частині міста, а іноді навіть від самих музикантів.

«Жителі скаржились на гучну музику, а музики-на приїжджих, які займають їхні місця. Тому концепція є реакцією на потреби людей. Вуличне музикування ніхто не планував забороняти. Щоб мати змогу законно виступати, потрібно подати заяву зі складом колективу, переліком музичних інструментів, репертуаром та локацією у ЦНАП, або заповнити її на сайті. Минулого тижня за розпорядженням міського голови було створено незалежну комісію, яка розглядатиме ці заяви». – Говорить Наталія Бунда.

На розгляд однієї заявки члени комісії мають до двох тижнів. За дотриманням нових вимог стежитимуть муніципали. Якщо вони побачать порушення, або отримають скарги, то матимуть право перевірити наявність дозволу. Якщо його не буде – музикантові доведеться припинити виступ.

Головна ціль запровадження таких правил, пояснює очільниця департаменту розвитку, щоб такі виступи не завдавали дискомфорту львів’янам та гостям міста.

«Ми не будемо забороняти вуличну творчість і диктувати, що грати. Для когось це єдиний шанс відчути себе на сцені, для когось заробіток. Кожен має свою аудиторію. Нам важливо, щоб це було красиво і доречно», – уточнила Бунда.

Вуличні музиканти зізнаються, муніципали уже почали працювати, але без причини не підходять. Можуть запитати про дозвіл, якщо на музиканта надходять скарги. Ані штрафувати, ані вимірювати рівень звуку муніципали поки не можуть.

У мерії пояснюють, зараз працюють «на довірі». З нового року планують удосконалити концепцію та ввести штрафні санкції для недобросовісних осіб. Також закуплять пристрої для вимірювання рівня шуму, адже цілком забороняти звукопідсилювальну техніку неправильно. Адже,таких інструментів, як скрипка не чути у гаморі міста і буде неправильно застосовувати заборону до цього музичного інструменту.


Автор: Світлана Самборська
Фото: Світлана Самборська
Джерело: Львівська газетаДодати: Share on Facebook

Інші:

Як вибрати музичну школу і не помилитися?
Українські "Варіації" у Скандинавії
Вуличним музикантам у Львові заборонили виступати без дозволів. Як все працює на практиці?
Чого найбільше боявся Фридерик Шопен?
Дует батька і сина Бочеллі
Музика пам'яті
Класична музика в контексті реклами і маркетингу
Вересень: творчий пошук ідей
Дні музики Мирослава Скорика у Львові
Мирослав Скорик і музика Львова
Кістки та фрески: про що мовчать стіни Львівського органного залу
З любов’ю, Скорик
Принц піаністів
Які фестивалі потрібні та де їх проводити?
Під звуки піаніно: юний принц Джордж займатиметься балетом
Покинуті фортепіано і роялі у дивних світлинах
Бах для ...корів
Клуб композиторів
Яна Тойбер показала удивительный мир балерин
Українські примадонни в музиці
190 років з дня народження Міхала (Михайла) Адамовича Завадського (1828-1887) – відомого польського і українського композитора, піаніста, педагога
Як створюється опера: від задуму до виходу на сцену
Вражаючий звук і кількасотрічні музичні інструменти: Чому Закарпаття називають органним краєм
Міжгалактичний арт-проект музика для прибульців
Уродженець Кременця, який врятував Карнегі-Холл
Класична музика в суді. А чому б ні?
Ще одна причина записати дитину на фортепіано
Марко Р.Стех: Творчість Василя Барвінського виявилася могутнішою від кремлівського диктату
Мирослав Скорик. Інтелігентний бешкетник
Сто великих украинцев - Сергей Михайлович Лифарь
Мрії Оксани Линів
Скрипка Страдиварі: таємниці розкрито????
"Його твори – містичний тотем": Ірен Роздобудько про автора "Щедрика" Миколу Леонтовича
«Шляхи дружби. Равенна-Київ». Презентація проекту
"Оскароносний" син емігранта, який змінив уявлення про музику до кінофільмів
Вчені: Навчання гри на віолончелі покращує мозкову активність
Музика бентежних душ: що таке справжній джаз та про що він оповідає
5 цікавих фактів про дует 2CELLOS, який виконає гімн Ліги Чемпіонів у Києві
Исключительное звучание скрипок Страдивари связали с их высоким «голосом»
Браво, Маестро!
      © 2008-2018 Music-review Ukraine