In Memoriam пам’яті Романа Стельмащука | Music-Review Ukraine
Головна
Анонс
In Memoriam пам’яті Романа Стельмащука
Молодіжний симфонічний оркестр
Сивохіп Володимир
м. Львів
20 листопада 2016, неділя, 10:00
Концертний зал ім. С. Людкевича Львівської обласної філармонії
In Memoriam пам’яті Романа Стельмащука

Виконавці:
Анастасія Арбузова-Родич – сопрано
Петро Швайковський – тенор
Володимир Андрущак – бас
Йоанна Рот – альт
Ансамбль «A cappella Leopolis» (мистецький керівник – Людмила Капустіна)
Академіний молодіжний симфонічний оркестр «ІNSO-Львів»
Володимир Сивохіп – диригент

Програма:
Йоганн Себастьян Бах. Висока меса для хору, солістів і оркестру сі мінор

Людська пам'ять – це скарбниця, наповнена найціннішим. Вона дозволяє нам зазирнути настільки далеко, наскільки сягають спогади. І навіть повернути – хоча б ненадовго – тих, хто вже не з нами. Всі небайдужі зберуться у стінах Львівської філармонії на концерт світлої пам'яті відомого львівського музикознавця, композитора та громадського діяча Романа Стельмащука, який передчасно помер у 2015 році.

Життя Романа Стельмащука було сповнене любові до музики та минувшини. Й любов ця втілилася спочатку у навчанні – майбутній музикознавець закінчив Львівську консерваторію і Національну академію наук. Згодом – у роботі. Адже композитор викладав у Львівській національній музичній академії історію музики. Попри пристрасть до вивчення минулого, Роман Стельмащук не залишався осторонь мистецтва сучасного і невпинно долучався до львівського культурного життя. Зокрема, популярний фестиваль старовинної музики в нашому місті, який гуртує і молоді колективи, і професійних музикантів – це саме його ініціатива. Як і поява на львівській сцені вокального ансамблю Acapella Leopolis, який продовжує справу засновника, досліджує та відроджує українську барокову музику.

На концерті у виконанні Acapella Leopolis та оркестру INSO-Львів прозвучить один із найвеличніших творів Йоганна Себастьяна Баха – Висока Меса. Над славетною сі мінорною месою бароковий Геній працював впродовж декількох років – із 1733 до 1738. Грандіозний задум твору, філософська мудрість, людяність, глибини почуттів лежать у основі піснеспівів. Образний світ твору змальовує страждання, скорботу, а разом із тим повниться надією, радістю і тріумфом.

Цикл з п’яти частин у кожній з частин проводить нас духовним шляхом, в якому – і благання про прощення (Kyrie), і гімн хвали та подяки Богові (Gloria). Догматична частина – символ віри (Credo) – переходить у літургійну кульмінацію, взяту із старозавітної Книги Ісаї (Sanctus). І насамкінець, Бах підводить підсумок цього шляху – у фіналі, сповненому світлого торжества і величі, він прославляє Господа Ісуса Христа (AgnusDei).

Долучіться до високого мистецтва та торкніться сакральної глибини музики Й. С. Баха, адже небесне й земне завжди знаходяться зовсім поруч одне від одного.


Колективи: Молодіжний симфонічний оркестр "INSO-Львів"
Диригенти: Володимир Сивохіп
Концертні організації: Львівська обласна філармонія
Джерело: Львівська обласна філармонія

      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
110816_110.jpg