Як класична музика впливає на дитину в утробі матері: з'явилося нове відкриття вчених | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Як класична музика впливає на дитину в утробі матері: з'явилося нове відкриття вчених
Як класична музика впливає на дитину в утробі матері: з'явилося нове відкриття вчених
2 березня 2025, неділя
Поширити у Facebook
Джерело: unian

Науковці досліджували варіабельність серцевого ритму, яка дає уявлення про розвиток вегетативної нервової системи плода.

Нове дослідження показало, що класична музика може мати заспокійливий вплив на серцебиття плода в утробі матері, а також сприяти розвитку ненародженої дитини, пише Interesting Engineering.

Команда дослідників з Мексики дослідила, як класична музика впливає на серцевий ритм плода.

"Батьки, які вмикають заспокійливу музику, можуть стимулювати вегетативну систему плода… Наші результати свідчать про те, що ці зміни в динаміці серцевого ритму плода відбуваються миттєво під час короткочасних коливань", - сказав Ерік Алонсо Абарка-Кастро із команди науковців з Мексики. 

Учені досліджували варіабельність серцевого ритму (ВСР), вимірюючи крихітні варіації часу між кожним серцебиттям. Цей показник ВСР, кажуть вони, є особливо цінним, оскільки він дає уявлення про розвиток вегетативної нервової системи плода. 

Вищий ступінь варіабельності серцевого ритму плода зазвичай вважається позитивною ознакою, яка вказує на здорове дозрівання цієї важливої системи.

У дослідженні взяли участь 36 вагітних жінок. Дослідники вмикали їм два класичні музичниі твори: "Лебідь" французького композитора Каміля Сен-Санса та "Arpa de Oro" мексиканського композитора Абундіо Мартінеса.

Використовуючи зовнішні монітори серцевого ритму, дослідники вимірювали, як частота серцевих скорочень плодів реагує на заспокійливу музику. Цей аналіз дозволив дослідникам побачити незначні зміни в частоті серцевих скорочень плода, які можуть вказувати на те, як музика впливає на розвиток нервової системи дитини.

"Загалом ми виявили, що вплив музики призводить до більш стабільних і передбачуваних моделей серцевого ритму плода. Ми припускаємо, що цей миттєвий ефект може стимулювати розвиток вегетативної нервової системи плода", - сказала дослідниця Клаудія Лерма.

Дослідники припускають, що їхні висновки мають бути дуже важливими для майбутніх батьків:

"Відтворення заспокійливої музики, особливо класичної, може стати простим, але потужним способом сприяти здоровому розвитку плоду".

Раніше УНІАН розповідав, чи може людське тіло повністю оновлюватися кожні 7 років.

Ця поширена думка виявилася неточною з наукового погляду. Дослідники пояснили, що насправді цей процес набагато складніший. 

Учені стверджують, що якби всі клітини організму мали однакову будову і виконували одні й ті самі функції, можна було б говорити про їхнє синхронне оновлення. Однак у тілі людини існує безліч різних типів клітин, кожна з яких оновлюється за своїм індивідуальним циклом


Автор: Ірина Нестерова
Джерело: unian



Інші:

Фільм Суспільного про Лифаря презентували у Швеції: які перші враження іноземних глядачів
Великдень на старій листівці: у Музеї Соломії Крушельницької відкрили онлайн-колекцію великодніх поштівок початку ХХ століття
«GAIA-24» увійшла в список найкращих музичних вистав світу
Король та Королева Швеції відвідали концерт музикантів Львівської національної філармонії
Львівський органний зал кличе на Тиждень музичної терапії
У Стокгольмі стартувала "Українська весна": на відкриття прийшли король і королева Швеції  
На створення україномовного контенту уряд витратить 4 мільярди гривень, - міністр культури
Помер відомий баритон Петро Приймак
Особливі великодні концерти у Львівському органному залі
Фестиваль духовної музики "Pax et Bonum" (з лат. «Мир і Добро»)
SANCTUS VERITAS
Новий формат: пізні екскурсії у Музеї Соломії Крушельницької
“Львів музичний” для школярів: понад 2000 учасників і десятки подій за кілька місяців
Дайджест подій на квітень в Національній філармонії України
Хор “Гомін” готується до нового туру Європою
Виставка «Нескінченна Енеїда»
Квітнути разом з Музеєм Соломії Крушельницької
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №276/2026 Про відзначення державними нагородами України з нагоди Міжнародного дня театру
«Я, “Побєда” і Берлін» Національного театру імені Марії Заньковецької в Києві
Великдень, симфонічні премʼєри та орган при свічках: чим дивуватиме Органний у квітні
Квітнева афіша Національної опери України
Лонгліст 8 Фестивалю-Премії ГРА оголошено! Хто у списку?
Обрано лавреатів Премії імені М.В. Лисенка у 2026 році
Дніпровський театр опери та балету отримав статус національного
РФ атакувала серце культури Львова: що сталося з органним залом
На фронті загинув артист оркестру та саксофоніст чернігівського Міського палацу культури Дмитро Гладіренко
Вокальний майстерклас Зоряни Кушплер у Львові
Згадуємо Володимира Кожухаря
«Полотна свободи»
NAMU виступив співорганізатором виставкового проєкту у Франції
У Сумах зіграють "Оду стійкості" - концерт, який ініціювали військові 5-ї штурмової бригади
У Швеції вчетверте пройде фестиваль "Українська весна"
18-річний музикант з аутизмом та його ансамбль зібрали понад 250 тисяч гривень на ЗСУ
Австралія вшановує жінку-композиторку класичної музики
Твори Федора Якименка лунали у Німеччині
Цикл концертів «Бах: Звук і сенс»
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ Про присудження Національної премії України імені Тараса Шевченка
Британське музичне видання опублікувало інтерв`ю з органісткою з Рівного
Відбулася презентація видання "Кобзар" Тараса Шевченка композитора Владислава Заремби
Центр Кеннеді продовжує втрачати співробітників: директорка Національного симфонічного оркестру йде у відставку
      © 2008-2026 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
66.jpg