Прес-конференція 37 Міжнародного фестивалю музичного мистецтва «Віртуози» | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Прес-конференція 37 Міжнародного фестивалю музичного мистецтва «Віртуози»
Криса Тарас
Прес-конференція 37 Міжнародного фестивалю музичного мистецтва «Віртуози»
Прес-анонс 14 травня (понеділок), 12:00. Львівська обласна філармонія (фойє)
9 травня 2018, середа
Поширити у Facebook
37-й Міжнародний фестиваль музичного мистецтва «Віртуози» стартує у Львові.

Учасники:
Володимир Сивохіп — генеральний директор Львівської обласної філармонії
Тарас Криса – головний диригент Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії
Сергій Бурко – головний диригент і керівник Академічного камерного оркестру “Віртуози Львова”
Іоланта Пришляк – керівник Академічного молодіжного симфонічного оркестру INSO-Львів
Богдан Сегін – керівник оргкомітету фестивалю





Свято музики з відомими іменами та тривалою історією розпочнеться 18 травня і триватиме до 10 червня. Понад три тижні класики та двадцять один концерт чекають у ці дні на львів`ян та гостей міста.

Фестиваль, який незмінно організовує Львівська обласна філармонія, збере у насиченій програмі відомих українських митців та іноземних гостей. Вже багато років “Віртуози” є місцем зустрічі української та європейської музики, класики й сучасності, місцем народження ідей, міжкультурних діалогів й відкриттів у мистецтві. На фестиваль завітають музиканти, диригенти й композитори з усього світу – зокрема, з Австрії, Німеччини, Ізраїлю, Франції, Японії, Великої Британії, США, Туреччини, Польщі, Швейцарії, Нідерландів та Австралії.
Відкриватиме фестиваль “Віртуози” концерт  18 травня за участі Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії під диригуванням Тараса Криси. Соліст – уродженець Львова, а нині – викладач Мельбурнської консерваторії в Австралії, титулований скрипаль Маркіян Мельниченко.

19 травня присвячене австрійському композиторові – на концерт МОЦАРТMOZARTМОЦАРТ запрошує камерний оркестр “Віртуози Львова” під диригуванням Сергія Бурка. Зіркові гості вечора – флейтистка Ана де ла Вега з Австралії та скрипаль з Німеччини Дінаель Рьон. Їхній дует також презентуватиме 20 травня розмаїту сольну програму «Чарівна флейта» для двох, котра, окрім музики Моцарта, охопить також творчість Леклера, Глюка, Венявського, Крайсера, Дебюссі та Гоффмайстера. Ще один концерт 20 травня – «Музика Пам’яті. Конвой 73», присвячений пам’яті про трагічні події Голокосту. Британський віолончеліст Клайв Ґрінсміт відвідає Україну, щоб разом з оркестром «INSO-Львів» виконати твір угорського єврейського композитора Пала Германна, який ще не звучав у повноцінному оркестровому виконанні, хоч і був написаний у 1920-х роках.

23 травня львів`ян запрошують на вечір вокальної музики Perle Vocali di Voce у виконанні дуету Стефанії Довгань (сопрано) та Володимира Кнорозока (фортепіано). А 24 травня дует піаністів Оксани Рапіти й Мирослава Драгана у супроводі Львівського камерного оркестру “Академія” презентують цикл джазових п`єс Мирослава Скорика, який сам диригуватиме концертом. У рамках події можна буде також отримати компакт-диск із творами, які прозвучать, з автографом композитора.

До Львова завітає справжня японська “делегація” – 25 травня фортепіанну класику з оркестром виконуватиме піаністка Ацуко Сета, 9 червня у концерті An die Freude виступлять відомі японські вокалісти, хор Japan Singers та Галицький академічний хор. А 6 червня Шопена, Мендельсона й Моцарта гратимуть “Юні віртуози Японії” під керівництвом композитора Шюнґо Моріями. Творчість молодих також можна буде послухати 26 травня — на концерті учнів Львівської средньої спеціальної музичної школи-інтернату імені Соломії Крушельницької під диригуванням Ґеорга Куґі з Австрії. З молодими талантами виступлять запрошені гості з України та Туреччини.

Традиційно сильний акцент буде на європейській класиці та дотичності до неї української музики. Зокрема, 27 травня звучатимуть сонати Бетховена, а 30 травня піаністка Етелла Чуприк презентує цикл “Шопен & Лисенко. Вибране”. 8 червня у концерті «Ґала Вагнер» запрошуємо послухати оперні шедеври відомого композитора у виконанні Елізабет-Марії Вахутки, Стефані Вайс та Петера Свенсона, які виступлять з симфонічним оркестром філармонії. 3 червня піаністка Маріанна Гумецька презентуватиме сольну програму “Шопен при свічках-2”.

За підтримки посольства Німеччини в Україні відбудеться концерт 31 травня «Німеччина-Ізраїль-Україна. До 70-річчя незалежності Держави Ізраїль», у якому виступатимуть вокалісти Барбара Баєр і Джеймс Кларк, Хор «Zamir» (Німеччина) та Хор «Ashira–Israel» (Ізраїль). Вони виступлять у супроводі філармонійного симфонічного оркестру під диригуванням Іссака Тавіора. А 9 червня поціновувачів єврейської музики зацікавить концерт «LvivKlezFest на Віртуозах» від ансамблю “Варнічкес”, Віденського клезмер оркестру та Віленського єврейського хору.

Літню частину фестивалю 1 червня розпочне концерт “Вперше у Львові” від польського піаніста Мар`яна Собулі, який виступить з “Віртуозами Львова” та диригентом Яцеком Роґалею. Сучасну польську та українську музику для акордеона охочі послухають 9 червня на сольному вечорі Мацєя Фронцкевича.

Ноти модернізму, а потім – й сучасної музики звучатимуть 2 червня на концерті “Американець в Парижі”, який поєднає імпресіонізм музики Гершвіна та “Зоряні війни” Вільямса. Почути знайомі епізоди культової кіносаги запрошують «INSO-Львів» та нідерландський диригент Раймонд Янссен.

“Сторінками європейської оперети” – програма на завершення фестивалю. 10 червня прозвучать арії Легара та Штрауса у виконанні Соломії Приймак та Рафала Жуковського з Польщі. Музичний супровід – від оркестру “Віртуози Львова” під диригуванням польського маестро Бартоша Жураковського.

Свято музики розпочнеться 18 травня і запросить увійти в літо з яскравістю настрою та хорошою музикою.


Диригенти: Тарас Криса
Концертна організація: Львівська обласна філармонія
Концертний зал: Концертний зал ім. С. Людкевича Львівської обласної філармонії
Конкурс (фестиваль): Міжнародний фестиваль музичного мистецтва "Віртуози"



Інші:

VR-вистава "Книги Якова" у La Mama, Центрі Курбаса і ще 5 країнах одночасно
“Квіти від сну Recitativo-Fantasia”
Пол Веслі («Зоряний шлях», «Щоденники вампіра») зіграє головну роль та стане одним із продюсерів українського воєнного трилера «Невимовне»
Конкурс на здобуття премії імені Леся Курбаса у 2025 році
Фестиваль імені Анатолія Кос-Анатольського у Коломиї: традиція, що надихає покоління
Зігріємося... музикою
ГРУДЕНЬ в львівських музеях Крушельницької та Людкевича
1 грудня "Метаморфоза" від Київського камерного оркестру в пам'ять про оперного співака, скрипаля, актора, військовослужбовця ЗСУ Ігоря Воронки
Зустрічаймо найзагадковіший місяць року разом із Національною оперою України
Події грудня від Національного будинку музики
Оголосили твори, допущені до ІІ туру Шевченківської премії 2025
Музика прийдешнього Різдва у Львівській філармонії
Балет київських митців “Снігова королева” побачать французи
Грудень у Львівському органному залі: понад 50 концертів, що створять ваш святковий настрій
Пристрасті за Параджановим
В Україні виступить світова суперзірка-контратенор Андреас Шолль з Німеччини
Оркестрова «Академія» для юних музикантів: «INSO-Lviv» презентує освітню ініціативу
В сховищі Одеської опери готують прем'єру
Харків'ян кличуть пограти на цимбалах, що пережили "прильоти"
Вчать вокалу і грі на інструментах: у Дніпрі відкрилася релокована музична школа з Покровська
Музикант Львівської філармонії, що постраждав на війні, знову зможе грати
В Ужгороді лунатиме "Музика миру"
Бетховен | Шуберт. Симфонія № 6
До 1000-го дня повномасштабного вторгнення рф
Kyiv Baroque Fest – 2024
У Львівському органному залі вперше українською зазвучить найвідоміша англійська опера
У Рівному виступить легендарний британський диригент Стівен Еллері
В Одеському оперному театрі прем'єра шевченківської кантати-симфонії "Кавказ"
23 листопада у Києві вперше прозвучить на День пам’яті жертв голодоморів знаменита сюїта «Червона скрипка» під батутою Кері-Лінн Вілсон
Кульмінація театрального року: Фестиваль-Премія «GRA» назве найкращих
Триває підготовка до прем’єри «Молочайник»
“Дідона та Еней” зазвучить українською у Львівському органному залі
ПРЕМʼЄРА етноісторичного перформансу «Сила нації»
Прем'єра балету «Аліса в Задзеркаллі» в листопаді
Національний цирк України розпочав гастрольний тур Францією з різдвяною програмою «LE MIRACLE DE NOEL»
Національний симфонічний оркестр України під орудою маестро Володимира Сіренка, – відправляється у велике європейське гастрольне турне: 5 країн | 17 міст | 18 концертів
Зеленський нагородив українських митців у День працівників культури
Презентація альбому «Спадок»
11 листопада філармонія запрошує здійснити занурення у польську музику ХХ століття в День Незалежності Польщі
ІГРИ МУЗИКИ
      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
20.jpg