10 жовтня одразу в п’ятьох містах України розпочався міжнародний фестиваль опери Ave Verdi | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
10 жовтня одразу в п’ятьох містах України розпочався міжнародний фестиваль опери Ave Verdi
Чуприна Петро
10 жовтня одразу в п’ятьох містах України розпочався міжнародний фестиваль опери Ave Verdi
11 жовтня 2013, п'ятниця
Поширити у Facebook

Здається, у світі немає жодного театру, де б не звучала музика генія Джузеппе Верді. Нинішній рік — 200–річчя з дня його народження. Почесті великому композиторові влаштувала не лише батьківщина Верді — Італія, а й Україна, де його опери не перший рік виховують витонченого слухача. Заручившись підтримкою посольства Італії та Італійського інституту культури, Київська опера ініціювала міжнародний фестиваль Ave Verdi.

Генеральний директор Національної опери України Петро Чуприна запевняє, що формат цьогорічного фестивалю значно перевищує усі попередні театральні акції країни, а посол Італії в Україні Фабріціо Романо додає: «Завдяки цьо­му масштабному проекту, в якому фактично задіяні усі оперні театри України, ваша країна стає одним з епіцентрів світових святкувань ювілею Верді». Амбасадор не дарма відзначив саме Україну, адже вважає українських солістів чи не найсильнішими на оперній сцені: «Фактично це є кульмінацією Вердівського року, який в Україні розпочався майже водночас з Італією — у лютому. А ваш «Реквієм», що прозвучав у травні в Національній опері, взагалі є найкращою версією цього твору з тих, що я чув!».

Старт фестивалю дали вчора, 10 жовтня. У Київській опері відбувся урочистий гала–концерт. Водночас у Дніпропетровську з успіхом показали «Ріголетто», в Одесі — «Аїду», а в Харкові — «Травіату». В цілому ж у рамках двотижневого фестивалю заплановано 20 вистав за участі не лише провідних українських солістів, а й оперних зірок світової сцени, італійських митців — тенора Франческо Аніле, баритона Доменіко Бальцані, мецо–сопрано Крістіни Меліс, сопрано Росселли Рагатцу та Гледіс Россі, диригента Даніеле Аджімана та інших.

Домініко Бальцані розповів, що порозумітися з українськими колегами вдалося з першої ж зустрічі: «Під час першої репетиції я співав у дуеті з українською солісткою, сопрано, і спіймав себе на думці, що почуваюся так, наче співаю у парі з нею давно. Вкотре переконався у тому, що музика зближає народи». Головний диригент фестивалю, народний артист України Микола Дядюра продовжує думку італійця: «Хотілося б уникати цих слів, пов’язаних iз якимось змаганням серед артистів. Ми відчуваємо своєрідну творчу єдність, оскільки у постановцi співають як італійські, так і українські виконавці, які єднаються в ансамбль замість того, щоб диференціювати кожен свою партію і роль».

Італійський тенор Фран­ческо Аніле вважає такий фестиваль найкращим способом підняти популярність опери у теперішні дні: «До прикладу, у нашій країні, навіть попри кризу, за останній рік відвідуваність опери, судячи з продажу квитків, зросла на 5%. Подібні фестивалі неабияк сприяють цьому».

Програма фестивалю представить безцінну спадщину композитора такими операми як «Набукко», «Макбет», Ріголетто», «Трубадур», «Травіата», «Бал–маскарад», «Дон Карлос», «Аїда», «Отелло» та «Реквієм». Вистави відбудуться в період iз 10 по 26 жовтня.

Окрім безсмертних творів, у рамках музичного свята буде презентовано безсмертні костюми, а саме — ескізи та костюми з Римського оперного театру. Ця унікальна виставка сценічного вбрання з присвятою 18 творам Верді в Україну завітала лише малою своєю часткою, адже загалом у стінах Римської опери зберігається понад 80 тисяч експонтів. «Найдавніший костюм нашої колекції датується 1916 роком, тобто майже столітня сукня, — розповідає директор історичного архіву Римського оперного театру Франческо Реджані, що особисто завітав у Київ задля відкриття виставки у холі Національної опери. — Ми хотіли, аби цю унікальну колекцію побачив світ. Після України вона вирушить у Нью–Йорк». Побачити сценічне вбрання світових оперних солістів можна з 10 по 30 жовтня.


Автор: Ганна Дацюк
Діячі мистецтв: Петро Чуприна
Концертна організація: Національний академічний театр опери та балету України імені Т.Г. Шевченка, Дніпропетровський академічний театр опери та балету, Харківський національний академічний театр опери та балету імені М.В. Лисенка, Одеський Національний академічний театр опери та балету
Джерело: Газета "Україна молода"



Інші:

МОЦАРТ у VR-ШОЛОМІ і РОЯЛЬ в КОЛОНАХ
Опера, балет і літературні читання: яким буде Український культурний фестиваль у Нью-Йорку
У Володимирі відбувся концерт камерного оркестру, присвячений Дню захисників та захисниць України
Концерт польської музики у Києві під керівництвом маестро Романа Реваковича
Муніципальний Галицький камерний оркестр відкриває концертний сезон "Осінньою класикою"
У Луцьку відкрили ХХІ музичний фестиваль "Стравінський та Україна"
Микола Точицький вручив орден княгині Ольги ІІІ ступеня Кері-Лінн Вілсон
На Хмельниччині відбудеться фестиваль "ORG MUSIC FEST"
Одеська філармонія розпочинає новий концертний сезон
87-й концертний сезон у Сумській обласній філармонії відкрили оперою
У жовтні в Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької відбудеться 19 різноманітних подій:
В Києві триває Міжнародний фестиваль «Київ Музик Фест»
Жовтень у Національній опері України
Віртуальний музей Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М.В. Лисенка
Чим порадує Національна філармонія меломанів у жовтні
Сьогодні Міжнародний День музики
Насичений жовтень у Львівському органному залі: події, що обовʼязково варто відвідати
Валентин Сильвестров - іменнник
ПРЕМ’ЄРА «НА ТРЬОХ»
У Львові відкрили модульну виставку, присвячену Соломії Крушельницькій
Повстанські пісні та проза Івана Багряного
Презентація винилового диска ANIMA у Львівській філармонії
Партеси в Органному – феномен українського бароко
У Музеї Ханенків стартує новий музичний сезон
“КИЇВ МУЗИК ФЕСТ” подарує меломанам 51 прем’єру!
Ювілярка Гізела Ципола
XIV Львівський міжнародний органний фестиваль стартує 3 жовтня
“Легенди Голлівуду”
Напередодні початку кінотеатрального прокату фільму «Назавжди-Назавжди» його автори представлять проєкт майбутнього фільму за мотивами роману Івана Багряного «Тигролови»
26 вересня на сцені філармонії «Комахи, птахи та інші тварини»
У Кpoпивницькoму напередoдні, 23 вересня, відбулoся відкриття 54-гo фестивалю театpальнoгo мистецтва "Веpесневі самoцвіти"
Рівненська обласна філармонія відкриває новий сезон
У Львові пройде 35-й театральний фестиваль «Золотий Лев – 2024»
СТЕЖКАМИ ДОВБУША
У Німеччині знайшли раніше невідому п’єсу Моцарта
Столичний комунальний заклад "Київський муніципальний академічний театр опери і балету для дітей та юнацтва" було перейменовано 19 вересня, на пленарному засіданні Київміськради
"Учити і творити": відтепер композитор Іван Небесний навчатиме студентів у Тернополі
У Сумській філармонії провели першу відкриту репетицію опери, яка відкриватиме концертний сезон
ВЕЛИКИЙ КОНЦЕРТ З ПОЗИТИВОМ
21 вересня у Національній філармонії відкриватимуть світ музики львівської композиторки Любави Сидоренко
      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
080910_019.jpg