Відлунали акорди Міжнародного пректу "Музика є вищим одкровенням" | Music-Review Ukraine
Головна
Стаття
Відлунали акорди Міжнародного пректу
Відлунали акорди Міжнародного пректу "Музика є вищим одкровенням"
29 листопада 2017, середа

24 листопада 2017 року відбулась одна з визначних подій в музичному та мистецько-освітньому житті України: на сцені Колонного залу імені М.В.Лисенка Національної філармонії України у спільному європейському концерті виступили юні музиканти з Німеччини, Данії, Австрії, Хорватії, Сербії та України.

Україну представляли учні державних спеціалізованих мистецьких шкіл-інтернатів з міст Києва, Львова, Одеси та Харкова. Особливими гостями проекту стали Сергій Панков, учень Харківського НВК імені В.Короленка для дітей з вадами зору та Харківської дитячої музичної школи № 13 імені М.Коляди, та Марія Клименко, учениця Чорноморської дитячої школи мистецтв імені Л. Нагаєва Одеської області.

Слухачів концерту вразив виконавський рівень солістів концерту, а також блискуче виконання Увертюри до опери «Тарас Бульба» і п’ятої частини «Оживуть степи, озера» Кантати «Радуйся, ниво не политая» авторства Миколи Лисенка, фрагменту «Оди до радості» Л.Бетховена та Гімну України зведеним хором та симфонічним оркестром Київської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату імені М.В.Лисенка (диригенти та художні керівники Сергій Солонько, Юлія Пучко-Колесник, Михайло Вандаловський). Усі учасники-солісти та глядачі, особливо іноземні гості, відзначили і довершений супровід оркестром сольних виступів з виконання творів М.Бруха, П.Чайковського, С.Рахманінова, Ж.Б.Синжелє.

Цікавим став концерт в контексті співпраці українських концертмейстерів та іноземних солістів. Так, твори Н.Паганіні та В. Монті у виконанні Франціски Фунделіч (Хорватія), Й.Брамса та Ф.Шуберта у виконанні Віоли Гайсельбрехт(Австрія), К.Сен-Санса у виконанні Альви Холм (Данія) прозвучали в супроводі бездоганного акомпанементу викладача та концертмейстера Київської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату імені М.В.Лисенка Маргарити Головко, а виступ Лєа Собі (Німеччина) – під акомпанемент концертмейстера Харківської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату Галини Крупської.

Вразили аудиторію і виступи Пала Гільченка з Львівської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату імені С.Крушельницької (баян), Єлизавети Раковської з Харківської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату (арфа), Ен Луїзи Крамб з Німеччини (скрипка), Алєкси Янковіча (фортепіано), дуету в складі учнів Київської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату імені М.В.Лисенка Валерії Макарової та Кенти Ігараші (кларнет та саксофон).

У неформальному спілкуванні діти та їх викладачі або інші особи, що їх супроводжували, відзначили турботливість господарів свята – колектив Київської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату імені М.В.Лисенка (директор –Валентин Шерстюк, заступники директора Ольга Савицька та Юлія Швець), а також високий рівень організації їх перебування в м. Києві в рамках проекту.

Усі солісти концерту отримали подарунки від Міністерства культури України, родзинкою ких стали набори глиняних іграшок, виконаних майстрами Державної спеціалізованої художньої школи-інтернату «Колегіум мистецтв у Опішні» імені В. Кричевського (директор – Людмила Овчаренко).

Міністерство культури мало за честь вітати на проекті Сергія Панкова, який став прикрасою концерту, виконавши твори М.В.Лисенка та Й.С.Баха. Після концерту Сергій сказав, що дуже хотів виступити на сцені Національної філармонії України, тому доклав усіх залежних від нього зусиль, щоб реалізувати цю свою мрію. Своїм прикладом, не дивлячись на свою особливість (повна відсутність зору), Сергій показав, що інклюзивна освіта в мистецьких школах не тільки можлива, але й дуже необхідна, а також те, що свої мрії необхідно зробити цілями і тоді їх можна точно здійснити.

Отже, Міжнародний проект «Музика є вищим одкровенням» став чимось більшим, ніж спільне свято музики у виконанні обдарованих дітей. Він дав можливість усвідомити, наскільки підтримка державою обдарованих дітей, надання їм широких можливостей для творчого самовираження є важливим для розвитку українського суспільства та кожної талановитої особистості.

Дякуємо всім учасникам, організаторам, викладачам, нашому партнеру – Європейському Союзу музичних конкурсів для молоді (EMCY) та Валерію Алтухову, директору Харківьскої середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату, який познайомив нас з цією організацією, ведучому концерту Олегу Малику за спільний прекрасний результат.


Концертна організація: Національна філармонія України
Навчальний заклад: Київська середня спеціалізована музична школа-інтернат ім. М.В. Лисенка
Джерело: mcuДодати: Share on Facebook

Інші:

Класична музика покращує серцебиття
Сміливі ініціативи Одеської опери
МАЙСТЕР ТРИ РОКИ ШУКАВ У КАРПАТАХ ЯЛИНУ, ЩОБ ЗРОБИТИ З НЕЇ СКРИПКУ
Уроки доброти
Легенды и были Одесской филармонии
Композитори пишуть спеціально для неї
Учитель Давида Ойстраха: "Деточка, сыграй мне эту фразу, как вкусный борщ"
Соломія Крушельницька в образі Аїди на фото 1900 року
Патрік Генрі Хьюз: незрячий хлопець, який став віртуозним музикантом
Київський король світового фортепіано
Як вибрати музичну школу і не помилитися?
Українські "Варіації" у Скандинавії
Вуличним музикантам у Львові заборонили виступати без дозволів. Як все працює на практиці?
Чого найбільше боявся Фридерик Шопен?
Дует батька і сина Бочеллі
Музика пам'яті
Класична музика в контексті реклами і маркетингу
Вересень: творчий пошук ідей
Дні музики Мирослава Скорика у Львові
Мирослав Скорик і музика Львова
Кістки та фрески: про що мовчать стіни Львівського органного залу
З любов’ю, Скорик
Принц піаністів
Які фестивалі потрібні та де їх проводити?
Під звуки піаніно: юний принц Джордж займатиметься балетом
Покинуті фортепіано і роялі у дивних світлинах
Бах для ...корів
Клуб композиторів
Яна Тойбер показала удивительный мир балерин
Українські примадонни в музиці
190 років з дня народження Міхала (Михайла) Адамовича Завадського (1828-1887) – відомого польського і українського композитора, піаніста, педагога
Як створюється опера: від задуму до виходу на сцену
Вражаючий звук і кількасотрічні музичні інструменти: Чому Закарпаття називають органним краєм
Міжгалактичний арт-проект музика для прибульців
Уродженець Кременця, який врятував Карнегі-Холл
Класична музика в суді. А чому б ні?
Ще одна причина записати дитину на фортепіано
Марко Р.Стех: Творчість Василя Барвінського виявилася могутнішою від кремлівського диктату
Мирослав Скорик. Інтелігентний бешкетник
Сто великих украинцев - Сергей Михайлович Лифарь
      © 2008-2018 Music-review Ukraine


File Attachment Icon
290510_011.jpg