Відлунали акорди Міжнародного пректу "Музика є вищим одкровенням" | Music-Review Ukraine
Головна
Стаття
Відлунали акорди Міжнародного пректу
Відлунали акорди Міжнародного пректу "Музика є вищим одкровенням"
29 листопада 2017, середа

24 листопада 2017 року відбулась одна з визначних подій в музичному та мистецько-освітньому житті України: на сцені Колонного залу імені М.В.Лисенка Національної філармонії України у спільному європейському концерті виступили юні музиканти з Німеччини, Данії, Австрії, Хорватії, Сербії та України.

Україну представляли учні державних спеціалізованих мистецьких шкіл-інтернатів з міст Києва, Львова, Одеси та Харкова. Особливими гостями проекту стали Сергій Панков, учень Харківського НВК імені В.Короленка для дітей з вадами зору та Харківської дитячої музичної школи № 13 імені М.Коляди, та Марія Клименко, учениця Чорноморської дитячої школи мистецтв імені Л. Нагаєва Одеської області.

Слухачів концерту вразив виконавський рівень солістів концерту, а також блискуче виконання Увертюри до опери «Тарас Бульба» і п’ятої частини «Оживуть степи, озера» Кантати «Радуйся, ниво не политая» авторства Миколи Лисенка, фрагменту «Оди до радості» Л.Бетховена та Гімну України зведеним хором та симфонічним оркестром Київської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату імені М.В.Лисенка (диригенти та художні керівники Сергій Солонько, Юлія Пучко-Колесник, Михайло Вандаловський). Усі учасники-солісти та глядачі, особливо іноземні гості, відзначили і довершений супровід оркестром сольних виступів з виконання творів М.Бруха, П.Чайковського, С.Рахманінова, Ж.Б.Синжелє.

Цікавим став концерт в контексті співпраці українських концертмейстерів та іноземних солістів. Так, твори Н.Паганіні та В. Монті у виконанні Франціски Фунделіч (Хорватія), Й.Брамса та Ф.Шуберта у виконанні Віоли Гайсельбрехт(Австрія), К.Сен-Санса у виконанні Альви Холм (Данія) прозвучали в супроводі бездоганного акомпанементу викладача та концертмейстера Київської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату імені М.В.Лисенка Маргарити Головко, а виступ Лєа Собі (Німеччина) – під акомпанемент концертмейстера Харківської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату Галини Крупської.

Вразили аудиторію і виступи Пала Гільченка з Львівської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату імені С.Крушельницької (баян), Єлизавети Раковської з Харківської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату (арфа), Ен Луїзи Крамб з Німеччини (скрипка), Алєкси Янковіча (фортепіано), дуету в складі учнів Київської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату імені М.В.Лисенка Валерії Макарової та Кенти Ігараші (кларнет та саксофон).

У неформальному спілкуванні діти та їх викладачі або інші особи, що їх супроводжували, відзначили турботливість господарів свята – колектив Київської середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату імені М.В.Лисенка (директор –Валентин Шерстюк, заступники директора Ольга Савицька та Юлія Швець), а також високий рівень організації їх перебування в м. Києві в рамках проекту.

Усі солісти концерту отримали подарунки від Міністерства культури України, родзинкою ких стали набори глиняних іграшок, виконаних майстрами Державної спеціалізованої художньої школи-інтернату «Колегіум мистецтв у Опішні» імені В. Кричевського (директор – Людмила Овчаренко).

Міністерство культури мало за честь вітати на проекті Сергія Панкова, який став прикрасою концерту, виконавши твори М.В.Лисенка та Й.С.Баха. Після концерту Сергій сказав, що дуже хотів виступити на сцені Національної філармонії України, тому доклав усіх залежних від нього зусиль, щоб реалізувати цю свою мрію. Своїм прикладом, не дивлячись на свою особливість (повна відсутність зору), Сергій показав, що інклюзивна освіта в мистецьких школах не тільки можлива, але й дуже необхідна, а також те, що свої мрії необхідно зробити цілями і тоді їх можна точно здійснити.

Отже, Міжнародний проект «Музика є вищим одкровенням» став чимось більшим, ніж спільне свято музики у виконанні обдарованих дітей. Він дав можливість усвідомити, наскільки підтримка державою обдарованих дітей, надання їм широких можливостей для творчого самовираження є важливим для розвитку українського суспільства та кожної талановитої особистості.

Дякуємо всім учасникам, організаторам, викладачам, нашому партнеру – Європейському Союзу музичних конкурсів для молоді (EMCY) та Валерію Алтухову, директору Харківьскої середньої спеціалізованої музичної школи-інтернату, який познайомив нас з цією організацією, ведучому концерту Олегу Малику за спільний прекрасний результат.


Концертна організація: Національна філармонія України
Навчальний заклад: Київська середня спеціалізована музична школа-інтернат ім. М.В. Лисенка
Джерело: mcuДодати: Share on Facebook

Інші:

Працювати із повною самовіддачею – життєвий принцип сім’ї Тітяєвих
Не другорядний предмет: як музика змінила поведінку школярів-мігрантів у британській школі
Творчість Остапа Нижанківського
Страсті за Леонтовичем по-вінницьки: відновлений музей і забутий благодійний вечір «гуманітарного» фонду
Духові інструменти Гуцульщини
Науковці розповіли, як різна музика впливає на здоров'я
Музичні інструменти Стародавнього Єгипту
«Орея»: найнезвичайніший хор України
Учені: Джазові піаністи швидше класичних адаптуються до раптової зміни строю під час гри
Полтавська філармонія на зиму залишилася без ремонту
Александр Стоянов и Екатерина Кухар рассказали о новогодних традициях
За відродження високої культури в глибинці, що «призабула» своє шляхетне минуле
Проект "Три С": Мирослав Скорик, Євген Станкович і Валентин Сильвестров
Племінниця автора Щедрика: нам забороняли спілкуватися з Леонтовичами
"Щедрик" Леонтовича - одна з найпопулярніших різдвяних пісень у світі
Він мав стати вченим, а став музикантом
Дузе танцює у Гамбурзі
Як народилася найвідоміша різдвяна пісня
У вінок великому маестро
Молодіжний симфонічний оркестр України - від ідеї та до реалізації
У Львові поставили заборонену 40 років тому оперу
Пам’яті Андрія Сахарова
Микола Леонтович - "український Бах" - 140 років від дня народження
Незрячий баяніст на слух обробляє та вивчає французькі вальси і знає секрет щастя
13 декабря исполнилось 140 лет со дня рождения Николая Леонтовича
Прості історії: тромбоніст Богдан Роменський
Продовження історії успіху: Український молодіжний оркестр отримає близнюка
Чернівецький симфонічний оркестр: історія на чверть століття
Незвичайний метод знищення ракових клітин
"Папороть" Станковича: повернення легенди
В Сьомій симфонії Бетховен використав мотиви народних пісень
Фестиваль "Одеське бельканто": юні вокалісти представили свою творчість
Німецька традиція виготовлення органів та італійська піца як спадщина ЮНЕСКО
Видатний оперний співак і талановитий художник Федір Стравінський був тісно пов’язаний із Україною
Національній опері виповнилося 150 років: які таємниці зберігає театр
Відлунали акорди Міжнародного пректу "Музика є вищим одкровенням"
У Музеї Максима Рильського презентували видання "Максим Рильський. Лібрето опери "Євгеній Онєгін". Український переклад"
Сергій Подолянчук: "Обдарована українська молодь не налаштована на перемогу"
Кароль Шимановський - погляд з туманного Альбіону
Одна з перших у світі жінок-диригенток ─ родом з Уманщини
      © 2008-2018 Music-review Ukraine


File Attachment Icon
290510_011.jpg