"Київ Музик Фест" прийняв виклик нової реальності й успішно триває | Music-Review Ukraine
Головна
Огляд
"Київ Музик Фест" прийняв виклик нової реальності й успішно триває
1 жовтня 2020, четвер

Цьогорічний "Київ Музик Фест" проводиться з 26 вересня до 4 жовтня.

Відкриття фестивалю "Київ Музик Фест-2020". Національний симфонічний оркестр України.

Традиційно, із 1990 року, з ініціативи видатного українського композитора Івана Карабиця в останню суботу вересня в столиці України розпочинається Міжнародний фестиваль "Київ Музик Фест", який збирає найвідоміші українські та зарубіжні музичні колективи. Концертна програма триває протягом тижня й завжди символічно збігається з відзначенням Міжнародного дня музики.

Пандемічна дійсність 2020-го, відсутність належного фінансування ледь не поставили під сумнів проведення вже ХХХІ музичного фестивалю. Та, попри все, команді організаторів вдалося не порушити традицію, сформувати представницьку й різнопланову програму "Київ Музик Фесту-2020" і винайти формат дійства, який є комфортним та безпечним для слухачів, глядачів і виконавців.

По-перше, більшість подій відбуваються в Будинку звукозапису Українського радіо, концертна зала котрого характеризується унікальними акустичними параметрами і дає змогу дотриматися вимог адаптивного карантину як для виконавців, так і для глядачів. По-друге, технічне оснащення БЗЗ дозволяє здійснювати пряму трансляцію подій. Отже, вперше за всю історію відомого і престижного фестивалю всі події демонструються в онлайн-режимі. А це суттєво розширило слухацьку аудиторію, що вельми тішить організаторів.

Цьогорічний "Київ Музик Фест" проводиться з 26 вересня до 4 жовтня. День початку фестивалю збігся із всеукраїнським днем жалоби у зв'язку із катастрофою літака Ан-26 на Харківщині. Тож концерт у Колонній залі імені Миколи Лисенка Національної філармонії України розпочався двома хвилинами мовчання - на вшанування жертв авіакатастрофи та на спомин про геніального українського композитора сучасності Мирослава Скорика, який покинув цей світ 1 червня 2020 року. Мирослав Михайлович 18 років був музичним директором фестивалю (з 2002-го до 2019-го), а також починав формувати програму цьогорічного "Київ Музик Фесту".

Його смерть стала трагічною несподіванкою для всього музичного світу. А для організаторів фесту й поготів, розповідає член мистецької ради фестивалю та Національної спілки композиторів України, головна редакторка "Української музичної газети" Ольга Голинська. Адже незрима дотичність Майстра проявляється в усьому: у виборі колективів, авторів, творів... І тому 26 вересня на концерті- відкритті звучав "Покаянний псалом" Мирослава Скорика, написаний у 2016 році, у виконанні Національного симфонічного оркестру України під керуванням Володимира Сіренка. А 2 жовтня відбудеться концерт "In Memoriam Пам'яті Мирослава Скорика", де звучатимуть твори М. Скорика, К. Шимановського, А. П'яццолли, В. Винницького у виконанні Ансамблю класичної музики ім. Б. Лятошинського Національного будинку органної і камерної музики України, диригент Богдан Пліш.

У програмі "Київ Музик Фесту" - 18 концертів симфонічної, хорової, камерної та електроакустичної музики. Заплановано прем'єри українських композиторів Леоніда Грабовського, Валентина Сильвестрова, Євгена Станковича, Сергія Пілютикова, Золтана Алмаші, Олександра Щетинського та інших.

27 вересня відбувся концерт електроакустичної музики "EM-VISIA-2020" (до 15- річчя проекту), який презентувала Алла Загайкевич. Chamber Music Day - таку назву мала програма фестивалю 28 вересня. Глядачі і слухачі насолоджувалися майстерністю Національного ансамблю солістів "Київська камерата", художній керівник і головний диригент Валерій Матюхін, Струнного квартету ім. Л. Ревуцького, Національного камерного ансамблю "Київські солісти", художній керівник Анатолій Васильківський, диригент Ігор Пучков. Різноплановим і потужним зробили день фестивалю 29 вересня в програмі Choir

Marathon такі знані колективи, як Академічний камерний хор "Хрещатик", художній керівник і диригент Павло Струць, Камерний хор "Київ", художній керівник і диригент Микола Гобдич, Академічна хорова капела Українського радіо, художня керівниця і головна диригентка Юлія Ткач. Симфонічний концерт, де звучали твори Є. Станковича, Ж. Колодуб, Л. Колодуба, І. Щербакова, В. Антонюка, Є. Петриченка, О. Безбородька в бездоганному виконанні Заслуженого академічного симфонічного оркестру Українського радіо під керівництвом диригента Володимира Шейка, відбувся 30 вересня.

А сьогодні, 1 жовтня, до Міжнародного дня музики в програмі Piano Day триватимуть фортепіанні речиталі. Перший присвячено 125-річчю від дня народження українського класика Бориса Лятошинського. Твори Лятошинського звучатимуть у виконанні Олександра Козаренка. Далі почуємо твори Олександра Щетинського у виконанні Олега Безбородька. І на завершення - у вечірньому ефірі - Piano Jazz Trio з програмою "На крилах янголів" із творів Івана Тараненка.

Ще в рамках фестивалю 3 і 4 жовтня відбудеться друга всеукраїнська учнівська онлайн-конференція "Мистецтво без меж: шлях до науки", де школярі з усієї України презентують свої перші музикологічні дослідження.

Продовжить останній концертний день своїм виступом Камерний хор "Софія", диригент Олексій Шамрицький.

І традиційно завершиться "Київ Музик Фест" симфонічним концертом-закриттям Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України під керівництвом диригента Володимира Сіренка у Колонній залі імені Миколи Лисенка Національної філармонії України, де звучатимуть твори Л. Колодуба, І. Тараненка, С. Пілютикова, К. Цепколенко, Є. Станковича.

Отаке грандіозне музичне свято "Київ Музик Фест 2020" організували Національна спілка композиторів України в особі Ігоря Щербакова, голови спілки та заступника голови оргкомітету і художнього керівника фестивалю, Міністерство культури та інформаційної політики України в особі заступниці міністра

Лариси Петасюк, яка є головою оргкомітету, Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти, члени мистецької ради - Тамара Невінчана, Леся Дичко, Ганна Гаврилець, Леся Олійник, Сергій Пілютиков, Іван Тараненко, Євген Петриченко, Ольга Голинська - та виконавча директорка Ольга Кононенко.


Автор: Лариса ГОНЧАРЕНКО
Конкурс (фестиваль): Міжнародний музичний фестиваль "Київ Музик Фест"
Джерело: Голос УкраїниДодати: Share on Facebook

Інші:

Добрий вечір, ми з України!
Ukraine Now and Forever: Харківська опера продовжує гастролі у Литві
У Львівській філармонії провели концерт, присвячений Дню Матері
"Схід Опера": у Литві безпрецедентно гастролюють 220 харків'ян із дітьми
Валентин Сильвестров: музика народжується з тиші
Як віолончель об'єднала Харків і Львів?
У Перечині відбувся концерт відомих музикантів України
У столичній консерваторії відбувся концерт на підтримку воїнів ЗСУ
Колектив Запорізької філармонії виступив у військовому шпиталі просто неба
Гімн України під овації
В Ужгороді академічний симфонічний оркестр провів благодійний концерт на підтримку військових
Виступ Академічного симфонічного оркестру Чернівецької обласної філармонії ім. Дмитра Гнатюка просто неба…
War in Ukraine | The Prophet's Song | Queen
В Анкарі відбувся благодійний концерт класичної музики на підтримку України
Зірки міжнародного балету танцювали у Лондоні, аби зібрати кошти для України
Волинський народний хор. НАРОДНА ВІЙНА ПРОТИ РОСІЙСЬКО-ФАШИСТСЬКОЇ НАВАЛИ. Пісня - теж зброя!
Дніпропетровщина приєдналася до всеукраїнського мистецького марафону "Вільне небо/Free Sky"
У Берліні відбувся благодійний концерт, гроші підуть на гуманітарну допомогу Україні
Музи - за вільне небо
Рівненські музиканти закликали закрити небо над Україною
Симфонический оркестр автономного университета города Букараманги (Колумбия) исполнил гимн Украины в поддержку Украины
 "Українська весна починається з Шевченка": мистецький проєкт, що надихає на боротьбу
Гімн, Лисенко та Бетховен. На Майдані Незалежності відбувся симфонічний концерт із закликом закрити небо над Україною 
У Тарнуві відбувся концерт на підтримку України
Дні Ференца Ліста у Полтавській філармонії відзначили концертом
Филармониссимо! Одесская филармония отметила свое 90-летие мощным гала-концертом
Дев‘ять гранд-концертів «Контрастів»
MARIUPOL CLASSIC: НІЧ В ОПЕРІ
MARIUPOL CLASSIC: як Антоній Баришевський та Ігор Завгородній творили космос
YSOU: МИ - КАБЕЛЬ, ЩО ПЕРЕДАЄ ЕЛЕКТРИКУ КЛАСИКИ ЛЮДЯМ
MARIUPOL CLASSIC: ТРИ КОНЦЕРТИ, ЩО ЗМІНИЛИ ПУЛЬС В РУЇНАХ СИНАГОГИ
Состоялся ІV фестиваль классической музыки «Mariupol classic - 2021»
Українські експерти обговорили розвиток мистецької освіти у Маріуполі
ПІВ-СВІТУ - НА ДОЛОНІ ДИРИГЕНТА
«Mariupol Classic» об’єднав у Маріуполі музикантів з України, Франції, Швеції та Японії
"Щоб добре зіграти, іноді інструмент треба погладити" - як пройшла перша в країні Органна резиденція
Міжнародний фестиваль класичної музики KharkivMusicFest
БЕТХОВЕН У ВИШИВАНЦІ, КЛАСИЧНА МУЗИКА І ЮНІ ТАЛАНТИ: ЧИМ ВРАЖАЄ ЦЬОГОРІЧНИЙ ХАРКІВ МУЗИК ФЕСТ
Пам'яті геніального Верді: "Ріголетто" у Національній опері
ВОЛИНСЬКИЙ НАРОДНИЙ ХОР: МИСТЕЦТВО КОНТАКТУ З ГЛЯДАЧЕМ
      © 2008-2022 Music-review UkraineFile Attachment Icon
100910_083.jpg