Класика під... парасольками | Music-Review Ukraine
Головна
Огляд
Класика під... парасольками
Линів Оксана
Класика під... парасольками
Просто неба біля Національного музею історії України відбувся унікальний симфонічний open air
30 липня 2018, понеділок

У межах проекту «Відкрита музика міста» із серії «Класик пікнік» вдалося об’єднати два потужні оркестри — Федеративний молодіжний оркестр Німеччини/ Bundesjugendorchester та Ysou/Молодіжний Симфонічний Оркестр України, аби популяризувати класичну музику за традицією європейських столиць.«ВІДРОДЖЕННЯ НАЦІЇ З ДУХОМ МУЗИКИ»

Нагадаємо, «Відкрита музика міста» — це некомерційний проект, який популяризує класику через музичні шедеври. Фестиваль відбувся у рамках Міжнародної програми Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та Молодіжного Симфонічного Оркестру України під керівництвом відомого диригента Оксани Линів.
Молодіжний Симфонічний Оркестр України заснований 2017 року за ініціативи О. Линів. Вона, співпрацюючи із Bundesjugendorchester (цьому знаному колективу вже більш ніж 50 років) вирішила надати можливість українським музикантам отримати міжнародний виконавський досвід. На сьогодні в Молодіжному Симфонічному Оркестрі майже 90 учасників, які виступають на сценах найбільших міст Європи та України разом із зірками німецької музики.

МАРІЯ ДІДКОВСЬКА, ЗАСНОВНИЦЯ ПРОЕКТУ «ВІДКРИТА МУЗИКА МІСТА», ВІДОМИЙ ДИРИГЕНТ ОКСАНА ЛИНІВ І ВЕДУЧА КОНЦЕРТУ МАР’ЯНА ГОЛОВКО ЗАДОВОЛЕНІ ВИСТУПОМ МУЗИКАНТІВ ДВОХ ОРКЕСТРІВ

— Bundesjugendorchester створює нову мотивацію, — каже О. ЛИНІВ. — І мені захотілося дати їм «крила»! А тепер побажати легкого польоту і запрошувати щоразу більше людей стати учасниками цього лету...
Відома диригент наголошує, що проект із об’єднанням оркестрів дав «крила» не лише молоді, а й Україні. Перші виступи столицями Європи та містами України відбулися минулого року. І тоді, за словами пані Линів, «вся європейська провідна преса вибухнула статтями, документальними фільмами із заголовками про відродження української нації з духом музики. Завдяки цьому оркестрові та ініціативі про Україну написали стільки, скільки не писали за останніх 25 років незалежності!»

ДЕ ЗУСТРІЧАЮТЬСЯ ІСТОРІЯ І КУЛЬТУРА

Під колонами музею концерт відкривала віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона зауважила символічність місця, адже сьогодні зустрічаються історія та культура. «Тут століттями гинула наша свобода. Але сьогодні наші музиканти, які братимуть участь у цьому концерті, живуть у зовсім іншій країні, яка є вільною, яка має свободу»...

Пані Климпуш-Цинцадзе висловила впевненість у тому, що нове покоління будуватиме нову Європу, в якій буде Україна, в якій ніхто не зводитиме стін, у якій неможливо буде продаватися за вигоди. «Адже нове покоління виросло тоді, коли у Європі вже не було кордонів, стін і завіс», — зауваживала Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Надзвичайний і Повноважний Посол ФРН в Україні Ернст Райхель зазначив, що практика фестивалів просто неба є доброю традицією. «В Берліні є, наприклад, «Лісова сцена», яка дає можливість кожного літа насолоджуватися грою музикантів філармонії, робити пікніки». Пан посол звернув увагу, що дощова погода, яка розпочала захід, теж не є випадковістю. «У нас кожного літа майже щодня така погода. Коли ви бачите сьогодні, що йде дощ, то це виразник спільних європейських цінностей!», — пожартував пан Е.Райхель.
Директор Першого європейського департаменту МЗС України Василь Химинець запевнив, що міністерство і надалі підтримуватиме подібні заходи. Висловив думку, що саме культурна тактика допоможе відновити мир: «Виступ європейської молоді на історичному місці, де свого часу існував палац князя Володимира, який 1030 років тому привів Україну до європейської великої сім’ї — це благо фортуни. Колись цей історичний фундамент допоміг нам посісти чільне місце європейського простору, тепер він робить те саме у поєднанні з музикою. І саме музика, очевидно, допоможе нам сьогодні боротися за мир».

У МЕЖАХ ПРОЕКТУ ВДАЛОСЯ ОБ’ЄДНАТИ ДВА ПОТУЖНІ ОРКЕСТРИ — ФЕДЕРАТИВНИЙ МОЛОДІЖНИЙ ОРКЕСТР НІМЕЧЧИНИ/ BUNDESJUGENDORCHESTER ТА YSOU/МОЛОДІЖНИЙ СИМФОНІЧНИЙ ОРКЕСТР УКРАЇНИ (ДИРИГЕНТ — ЕЛІАС ГРАНДІ)

Марія Дідковська, засновниця проекту «Відкрита музика міста» подякувала команді, яка організувала грандіозний київський фестиваль. «Ми робимо великий проект, щоб збиратися і чути музику, чути сім’ю, родину, збиратися у зовсім іншому форматі, в красі та об’єднанні на противагу тому, що відбувається з агресією та злістю»...

Нагадаємо, BJO є найпрестижнішим молодіжним оркестром Німеччини, що вже майже 50 років несе послання музичного мистецтва найвищої якості по всьому світі. Вперше молодіжний оркестр світового рівня у повному складі концертував в Україні, презентував свої надбання та ідеї. Концерт відбувся за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.

До речі, фестиваль продовжиться святковим концертом до Дня незалежності у Парку Тараса Шевченка. Особливістю програми стане винятково українська музика, де виступатимуть вокалістка Мар’яна Головко, балерина Катерина Кухар та інші провідні артисти нашої країни.


Автор: Андріана Біла
Диригенти: Оксана Линів
Джерело: Газета ДеньДодати: Share on Facebook

Інші:

«Щедрик»: від флешмобу до світового турне
Звуки вічної класики лунали у Хмельницькому
«Уклін славетному Людкевичу»: у філармонії відбувся концерт до 140-річчя з дня народження композитора
У Івано-Франківську відзначили столітній ювілей оперної співачки Іри Маланюк
Скрипкові шедеври
У Кропивницькому на повний голос звучав український романс
Одеська опера відкриває розмаїття українського балетного та оперного мистецтва світу
Маленькі Великі віртуози
Мирослав Скорик зустрівся зі школярами у Львові
Новорічний настрій від оркестру та солістів Чернігівського філармонійного центру
Викладачі мистецьких шкіл блискуче виступили у концерті Київської дитячої філармонії
«Iз запахом мандаринок»...
Россіні, Моцарт, Чайковський – симфонічна класика від академічного оркестру "Філармонія"
Переполненный зал и стоячие овации – Одесский филармонический оркестр принял участие в польском фестивале
Ювілейний «Ніжин-муз-фест - 2018» вражав талантами
Виступ новоствореної «Леонтович-капели» відкрив обласний фестиваль хорового мистецтва «Співає Поділля Леонтовича»
У Селидове пройшов конкурс «Музичні барви»
Розмай голосів: найпрестижніший хоровий конкурс імені Миколи Леонтовича відродився через вісім років
У Києві прозвучала «Музика Незалежності»
На Львівщині вшанували пам'ять отця Михайла Вербицького
В гостях у великого Вівальді
"Синонім музики найвищої якості"
До 100-річчя Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України відбувся святковий концерт
Вечір музичних подарунків
Шопен зазвучав українською
Український оркестр чуттєво нагадав Нідерландам про Голодомор
Найперше – музика у слові
Без щоденної праці талант нічого не важить — піаніст Дід'є Маруані
Світова прем'єра нового твору Мирослава Скорика у Стокгольмі
Піаністи правлять бал!
У Стокгольмі відбувся Другий музичний фестиваль “Переосмислюючи Європу: Україна”
Лінія культури: Харків – Вінниця – Тернопіль = Шиллінгер – Леонтович – Крушельницька
У Віденській філармонії відбувся концерт на підтримку дітей України
У Львівській Національній філармонії відзначили ювілей Tenors BEL’CANTO
Музика Франції та України - квартет "Elysée"
Концерт за участю Телеграм-бота
Завершився 25-й міжнародний фестиваль «Харківські асамблеї»
У Кропивницькому філармонія зайшла у сезон з аншлагом
Бандуристи у Патріршому соборі
В рамках відкриття «Тижнів Німеччини в Україні» відбувся концерт Отто Заутера та Крістіана Шмітта
      © 2008-2018 Music-review Ukraine