Класика під... парасольками | Music-Review Ukraine
Головна
Огляд
Класика під... парасольками
Линів Оксана
Класика під... парасольками
Просто неба біля Національного музею історії України відбувся унікальний симфонічний open air
30 липня, понеділок

У межах проекту «Відкрита музика міста» із серії «Класик пікнік» вдалося об’єднати два потужні оркестри — Федеративний молодіжний оркестр Німеччини/ Bundesjugendorchester та Ysou/Молодіжний Симфонічний Оркестр України, аби популяризувати класичну музику за традицією європейських столиць.«ВІДРОДЖЕННЯ НАЦІЇ З ДУХОМ МУЗИКИ»

Нагадаємо, «Відкрита музика міста» — це некомерційний проект, який популяризує класику через музичні шедеври. Фестиваль відбувся у рамках Міжнародної програми Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та Молодіжного Симфонічного Оркестру України під керівництвом відомого диригента Оксани Линів.
Молодіжний Симфонічний Оркестр України заснований 2017 року за ініціативи О. Линів. Вона, співпрацюючи із Bundesjugendorchester (цьому знаному колективу вже більш ніж 50 років) вирішила надати можливість українським музикантам отримати міжнародний виконавський досвід. На сьогодні в Молодіжному Симфонічному Оркестрі майже 90 учасників, які виступають на сценах найбільших міст Європи та України разом із зірками німецької музики.

МАРІЯ ДІДКОВСЬКА, ЗАСНОВНИЦЯ ПРОЕКТУ «ВІДКРИТА МУЗИКА МІСТА», ВІДОМИЙ ДИРИГЕНТ ОКСАНА ЛИНІВ І ВЕДУЧА КОНЦЕРТУ МАР’ЯНА ГОЛОВКО ЗАДОВОЛЕНІ ВИСТУПОМ МУЗИКАНТІВ ДВОХ ОРКЕСТРІВ

— Bundesjugendorchester створює нову мотивацію, — каже О. ЛИНІВ. — І мені захотілося дати їм «крила»! А тепер побажати легкого польоту і запрошувати щоразу більше людей стати учасниками цього лету...
Відома диригент наголошує, що проект із об’єднанням оркестрів дав «крила» не лише молоді, а й Україні. Перші виступи столицями Європи та містами України відбулися минулого року. І тоді, за словами пані Линів, «вся європейська провідна преса вибухнула статтями, документальними фільмами із заголовками про відродження української нації з духом музики. Завдяки цьому оркестрові та ініціативі про Україну написали стільки, скільки не писали за останніх 25 років незалежності!»

ДЕ ЗУСТРІЧАЮТЬСЯ ІСТОРІЯ І КУЛЬТУРА

Під колонами музею концерт відкривала віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Вона зауважила символічність місця, адже сьогодні зустрічаються історія та культура. «Тут століттями гинула наша свобода. Але сьогодні наші музиканти, які братимуть участь у цьому концерті, живуть у зовсім іншій країні, яка є вільною, яка має свободу»...

Пані Климпуш-Цинцадзе висловила впевненість у тому, що нове покоління будуватиме нову Європу, в якій буде Україна, в якій ніхто не зводитиме стін, у якій неможливо буде продаватися за вигоди. «Адже нове покоління виросло тоді, коли у Європі вже не було кордонів, стін і завіс», — зауваживала Іванна Климпуш-Цинцадзе.
Надзвичайний і Повноважний Посол ФРН в Україні Ернст Райхель зазначив, що практика фестивалів просто неба є доброю традицією. «В Берліні є, наприклад, «Лісова сцена», яка дає можливість кожного літа насолоджуватися грою музикантів філармонії, робити пікніки». Пан посол звернув увагу, що дощова погода, яка розпочала захід, теж не є випадковістю. «У нас кожного літа майже щодня така погода. Коли ви бачите сьогодні, що йде дощ, то це виразник спільних європейських цінностей!», — пожартував пан Е.Райхель.
Директор Першого європейського департаменту МЗС України Василь Химинець запевнив, що міністерство і надалі підтримуватиме подібні заходи. Висловив думку, що саме культурна тактика допоможе відновити мир: «Виступ європейської молоді на історичному місці, де свого часу існував палац князя Володимира, який 1030 років тому привів Україну до європейської великої сім’ї — це благо фортуни. Колись цей історичний фундамент допоміг нам посісти чільне місце європейського простору, тепер він робить те саме у поєднанні з музикою. І саме музика, очевидно, допоможе нам сьогодні боротися за мир».

У МЕЖАХ ПРОЕКТУ ВДАЛОСЯ ОБ’ЄДНАТИ ДВА ПОТУЖНІ ОРКЕСТРИ — ФЕДЕРАТИВНИЙ МОЛОДІЖНИЙ ОРКЕСТР НІМЕЧЧИНИ/ BUNDESJUGENDORCHESTER ТА YSOU/МОЛОДІЖНИЙ СИМФОНІЧНИЙ ОРКЕСТР УКРАЇНИ (ДИРИГЕНТ — ЕЛІАС ГРАНДІ)

Марія Дідковська, засновниця проекту «Відкрита музика міста» подякувала команді, яка організувала грандіозний київський фестиваль. «Ми робимо великий проект, щоб збиратися і чути музику, чути сім’ю, родину, збиратися у зовсім іншому форматі, в красі та об’єднанні на противагу тому, що відбувається з агресією та злістю»...

Нагадаємо, BJO є найпрестижнішим молодіжним оркестром Німеччини, що вже майже 50 років несе послання музичного мистецтва найвищої якості по всьому світі. Вперше молодіжний оркестр світового рівня у повному складі концертував в Україні, презентував свої надбання та ідеї. Концерт відбувся за підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини.

До речі, фестиваль продовжиться святковим концертом до Дня незалежності у Парку Тараса Шевченка. Особливістю програми стане винятково українська музика, де виступатимуть вокалістка Мар’яна Головко, балерина Катерина Кухар та інші провідні артисти нашої країни.


Автор: Андріана Біла
Диригенти: Оксана Линів
Джерело: Газета ДеньДодати: Share on Facebook

Інші:

В Ужгороді відбувся авторський концерт легендарного композитора Мирослава Скорика
Прем'єра в Національній опері
В Ужгороді відбувся фестиваль «Музичне сузір’я Закарпаття»
Від бароко до сучасності
Школярi долучились до культурно-освiтнього проекту SmArt
Мистецтво - у світлі свічок
Полтавська обласна філармонія відкрила свій 75-й сезон
З нагоди Міжнародного дня музики у Борисполі виступив струнний квартет
Прем'єра у Чернівцях. Євсебій Мандичевський повернувся додому
У Черкаському національному університеті відбувся концерт академічної музики
У Чернігові відбувся творчий вечір Андрія Рекуна
У Тернополі вшанували Соломію Крушельницьку
На Черкащині відбувся фестиваль вокально-хорового мистецтва на честь Олександра Кошиця
Ексклюзивне шоу з зірками світового балету зібрало аншлаг у Національній опері України
Тепер – національна!
До 80-річчя українського Маестро Скорика у Львові з аншлагом відбулась тетралогія філармонійних концертів
У Львові концертували юний піаніст із Монреаля та диригент із Пекіна
Київський театр опери і балету для дітей та юнацтва привернув увагу світових опер
У Чернігові відкрили 75 концертний сезон
Ораторія Ігоря Щербакова прозвучала у Кропивницькому
Блискучий виступ українського оркестру у Швейцарії
Нова опера в заповіднику "Давній Галич"
Фестиваль органної музики завершився у Рівному
У Львові переглядали фільми під орган
Львівський оркестр взяв участь у запису британського проекту
В Устилузі у музеї Стравінського дав концерт піаніст з Німеччини
Класика під... парасольками
LvivMozArt – мистецтво, що змінює світ
На фестивалі LvivMozArt представили прем’єру опери Бортнянського "Алкід"
Житомир із лекцією відвідав американський композитор
Уроки історії та... балет
"Коли цвіте папороть" забороняли 40 років
Проект "Шляхи дружби" на Софійській площі
У Миргороді відбулося урочисте відкриття Міжнародного музичного фестивалю “В гостях у Гоголя”
Харківська філармонія завершила 89-й сезон у новому Органному залі
"Повертаємо Україну до європейської сім'ї": на Софійській площі американський актор декламував "Портрет Лінкольна"
Порошенко нагородив голлівудського актора Малковича орденом
Тисячі киян слухали на Софійській площі концерт «Шляхи дружби. Равенна–Київ»
1 липня на Софійській площі відбулася знакова мистецька міжнародна подія – концерт Міжнародного проекту «Шляхи дружби. Равенна–Київ» під орудою видатного митця сучасності, диригента Ріккардо Муті (Італія) за участю актора Джона Малковича (США)
Сумчани в сімнадцяте зустрічають фестиваль духової музики «Сурми України»
      © 2008-2018 Music-review Ukraine