Львівський оркестр взяв участь у запису британського проекту | Music-Review Ukraine
Головна
Огляд
Львівський оркестр взяв участь у запису британського проекту
Львівський оркестр взяв участь у запису британського проекту
5 серпня 2018, неділя

У Палаці мистецтв у Львові пройшла остання сесія записів проекту британського лейблу Toccata Classics "Пісні для Юдіт" за участі Львівського оркестру Ukrainian Festival Orchestra.
На записі платівок був особисто присутній продюсер лейблу Toccata Classic Мартін Андерсон. До них увійдуть твори, які він замовляв у композиторів зі всього світу. Проект присвячений його дружині Юдіт, котра померла від раку.У конференц-залі, на другому поверсі Палацу мистецтв понад 40 смичкових музикантів сидять на стільцях, лицем до диригента. Диригує Пол Манн, 53 роки, всесвітньо відомий диригент із Лондона. Грають уривок із проекту "Пісні для Юдіт". Перед ними - пюпітри із партитурами, в які музиканти часом підглядають, та, моментами, щось позначають простими олівцями. Диригент потребує максимальної тиші та зупиняється при найменшому зайвому звуці.

"Пол Манн - насправді дуже вимогливий диригент, - розповідає заступник директора Львівського органного залу, керівник Ukrainian Festival Orchestra, Тарас Демко, 27 років. - Цей проект є важливим для нас із двох причин. Перша - потужна школа для нашого оркестру. Це дуже інтенсивна робота з диригентом, знаним на весь світ. Пол Манн керував всесвітньо відомим датським Симфонічним оркестром Оденсе, працював із Лондонським симфонічним оркестром. А це максимально висока планка. Друге - проект дозволить нам отримати багато відгуків".

Ukrainian Festival Orchestra Тарас Демко заснував спільно із директором Львівського органного залу Іваном Остаповичем у 2014 році. Оркестр гастролює не лише в Україні, а й за її межами. Співпрацюють із Львівським органним залом - використовують його для репетицій та концертів.

Щороку оркестр готує по 24-25 програм. Це надзвичайно багато, але музиканти, зі слів Тараса Демка, отримують неймовірний кайф від роботи. Це дає їм можливість спілкуватися та співпрацювати із найкращими музикантами світу. Такими, як легенда світової музики піаніст Андрій Гаврилов, котрий отримав визнання в Англії, Німеччині, Швейцарії. У своїй роботі, особливу увагу Ukrainian Festival Orchestra приділяє співпраці із українськими світовими зірками класичної музики. Оркестр співпрацював із львів'янкою, флейтисткою Марією Семенюк. Вона грає зараз у "Консертгебау" - королівському концертному залі в Амстердамі.

По закінченні запису музиканти та присутні у залі звукорежисери, оператор та засновник проекту Мартін Андерсен, аплодують та схвально кивають головами.
"Спочатку, наша робота була достатньо повільною, і важкою. Але така проблема виникає із кожним оркестром, який бачить партитури вперше, - розповідає 62-річний Мартін Андерсон, продюсер та засновник британського лейблу Toccata Classics. - В роботі із музикантами, важливо знайти потрібні форму та звучання композицій. Музика, яку виконує оркестр дуже складна. Її писали сучасні композитори, які дозволяють собі виходити за рамки традицій класичної музики. Кожен інструмент у цих композиціях важливий. Навіть найменша похибка надто голосний, чи надто твердий звук може бути фатальним для композиції. Тому ми й працюємо так довго над одним уривком".

Ідея проекту, з розповіді його продюсера Мартіна Андерсона, почалася з одного твору. Тоді, не було й мови про проект. Коли дружина продюсера, Юдіт, дізналась про свою страшну хворобу - рак шлунку, і що їй залишилось жити всього місяць, Мартін Андерсон вирішив зробити хоча б щось, що полегшить її страждання. Він попросив хорошого друга, композитора британця Стіва Елкока, написати композицію спеціально для неї. Це був твір із назвою "Пісня для Юдіт".

"Коли Юдіт почула пісню, вона сказала: "Це музика зцілення, мені дійсно стало краще!" Вирішив, що не варто зупинятись, бо музика зможе допомогти їй. А композитори, які писатимуть для неї - її врятують. Звернувся до усіх знайомих композиторів написати щось - майже ніхто не відмовився. Таким чином, з'явилось трохи менше сотні творів для струнного оркестру", - каже Мартін Андерсон.

"Юдіт померла у 37 років. Родом вона була із бідної африканської країни Ерітрея, що межує із Суданом та Ефіопією. У нас із Юдіт залишився син, Алекс. Йому 8. Він вміє грати на скрипці та фортепіано. Знаєте, це вперше в історії класичної музики сотні композиторів писали для жінки африканського походження", - стримуючи сльози закінчує розповідь чоловік.


Джерело: Ваші новиниДодати: Share on Facebook

Інші:

Конкурс Горовиця: це збулося!
"Катедральні дзвони" як феєрія хорової музики
Композитор Мирослав Скорик привіз до Харкова прем’єрний концерт
Тріумф України у Відні
Музика без купюр
На честь провідної солістки опери Надії Шакун
Феєрична чернігівська прем’єра балету «Лифар-сюїта» у філармонійному центрі
Грандіозним чуттєвим концертом скрипалі показали, як «Музика єднає друзів» України та Литви
Результати ІІ Міжнародного арфового конкурсу "Арфові Барви"
Вперше в історії міста камерний хор «Вінниця» виступив у новому амплуа
TOP-10
"Це був тріумфальний парад зірок!"
Запорізька філармонія відсвяткувала 80-річний ювілей
Кого слухають у Харкові? Моцарта!
У Львові відбувся концерт 24 Caprices: Paganini - Skoryk
Лоенгрін у твоїй голові
Концерт музики Мирослава Скорика зібрав у Житомирі аншлаг!
Музична дипломатія
Незламний!
Мирослав Скорик і 200 музикантів
У Сєвєродонецьку відбулася прем'єра опери "Назар Стололя"
У Львівській опері симфонією “Кавказ” відзначили річницю з дня народження Тараса Шевченка
Український прорив: "Лоенгрін" у Львові
Ораторією «Великого бажайте» відкрили 10-ий міжнародний фестиваль камерної музики у Хмельницькому
Міжнародний фортепіанний форум «Бескиди без кордонів» 2019
«Щедрик»: від флешмобу до світового турне
Звуки вічної класики лунали у Хмельницькому
«Уклін славетному Людкевичу»: у філармонії відбувся концерт до 140-річчя з дня народження композитора
У Івано-Франківську відзначили столітній ювілей оперної співачки Іри Маланюк
Скрипкові шедеври
У Кропивницькому на повний голос звучав український романс
Одеська опера відкриває розмаїття українського балетного та оперного мистецтва світу
Маленькі Великі віртуози
Мирослав Скорик зустрівся зі школярами у Львові
Новорічний настрій від оркестру та солістів Чернігівського філармонійного центру
Викладачі мистецьких шкіл блискуче виступили у концерті Київської дитячої філармонії
«Iз запахом мандаринок»...
Россіні, Моцарт, Чайковський – симфонічна класика від академічного оркестру "Філармонія"
Переполненный зал и стоячие овации – Одесский филармонический оркестр принял участие в польском фестивале
Ювілейний «Ніжин-муз-фест - 2018» вражав талантами
      © 2008-2018 Music-review UkraineFile Attachment Icon
11.jpg