«Ніч у Луцькому замку»: європейські зірки та українські легенди | Music-Review Ukraine
Головна
Огляд
«Ніч у Луцькому замку»: європейські зірки та українські легенди
«Ніч у Луцькому замку»: європейські зірки та українські легенди
10 липня 2017, понеділок
Поширити у Facebook

1-2 липня Луцьк сколихнула подія світового масштабу. Наше місто в самісінькому серці – Луцькому замку – приймало зірок світової опери, найвідоміших вуличних театралів Європи та музичних виконавців-віртуозів. Лейтмотивом дійства стала вишукана мистецька атмосфера, що панувала в замку, яку разом з учасниками створювали усі присутні.



Можливість зануритися у казкову ніч подарував лучанам та численним гостям міста з України та з-за кордону Фонд Ігоря Палиці «Тільки разом», який виступив генеральним спонсором, виділивши на проведення дійства 1,5 млн грн.

Першого дня фестивалю, попри похмуру погоду, за кілька годин до старту офіційної частини на Замковій площі вирувало життя. Щойно закінчився дощ, найменші відвідувачі дійства поринули у світ цікавих та веселих розваг з аніматорами. Лучани й гості міста мали змогу взяти участь у тематичних екскурсіях. А для поціновувачів мистецтва на торговищі діяла алея майстрів народної творчості. Ледь почало смеркати, відчинилася головна брама Замку Любарта. У стінах, де понад п’ять століть тому відбувся З’їзд європейських монархів, глядачів фестивалю огорнула атмосфера театралізованого дійства.

Вечірній програмі передувала прес-конференція, під час якої запрошені гості поділилися враженнями та очікуваннями від фестивалю. Зокрема, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка, володар титулу «Вердіївський голос» (Італія), лауреат 12 міжнародних конкурсів, соліст Польської Національної опери у Варшаві, Чеської Національної опери у Празі та Данської Королівської опери в Копенгагені Андрій Шкурган подякував за те, що він отримав можливість виступити перед земляками, бо останні роки живе та виступає в Європі.

Цьогоріч арт-шоу «Ніч у Луцькому замку» стало благодійним

На офіційному відкритті фестивалю екс-виконувач повноважень міського голови, депутат міської ради Ігор Поліщук подякував Фонду Ігоря Палиці «Тільки разом» за свято й побажав усім присутнім незабутніх вражень. Також він зазначив, що кошти, виручені під час арт-шоу, буде передано Луцькій міській дитячій поліклініці, оскільки цього року арт-шоу «Ніч у Луцькому замку» є благодійним.

Від початку атмосфера в замку була унікальною, оскільки етностиль поєднали з класикою та сучасним мистецтвом. Оформлення фестивалю було вишуканим, а локації заходів динамічно змінювалися, відтак не було пауз, аби сумувати.

За традицією, розпочали «Ніч у Луцькому замку» із церемонії запалювання вогню, який символізує Саміт у Луцьку. Виконав цей ритуал Львівський академічний театр «Воскресіння», відомий своїми експериментами та несподіванками.

Приємним подарунком для лучан та гостей міста стала Гала-Опера. Для учасників арт-шоу «Ніч у Луцькому замку» виступили виконавці класичної музики з Італії, Румунії, Польщі, Угорщини, Чехії і Данії. Вони виконували класику світового музичного мистецтва, зокрема твори Бетховена, Россіні, Белліні, Верді, Мендельсона, Елгара, Пуччіні, Дебюссі, Гершвіна, Майбороди. Також можна було насолодитися прем’єрним виконанням творів сучасних композиторів Керол Енн Вівер і Роберто Молінеллі. Диригент – лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка, Народний артист України, професор Володимир Сіренко. А пару солісту Андрію Шкургану склала Катаріна Корезі-Лал – солістка Віденської оперети, Румунської Національної опери у Бухаресті та Словацької Національної опери у Братиславі.

Боротьбу добра і зла показав львівський академічний театр «Воскресіння», підготувавши виставу «Глорія». Глядачі захоплено спостерігали за велетнями на ходулях та феєрією вогню. А поціновувачі сучасного танцювального мистецтва змогли насолодитися всесвітньовідомим балетом сучасності «Київ модерн балет» під керівництвом талановитого і визнаного хореографа Раду Поклітару. Чимось неймовірним стало сучасне шоу Molecole італійської балерини на повітряних кулях, яких було понад 300. Балет у повітрі, який вперше показали на Волині, змушував затамувати подих. Велетенські ведмеді французького театру RemueMénage світилися та танцювали разом із учасниками «Ночі у Луцькому замку».

На основній сцені володар Голлівудської премії імпровізаторів, фіналіст шоу «Україна має талант», український композитор, піаніст-віртуоз Євген Хмара виконав музику, яку творить сам. Він зауважив, що йому соромно за те, що в такому гарному місті Луцьку він уперше, й пообіцяв повернутися з новим проектом.

Завершальним на «Ночі у Луцькому замку» став виступ гурту LaFesta electric opera, який підняв молодь зі стільців до запальних танців.

Ділячись враженнями від арт-шоу, учасники «Ночі у Луцькому замку» кажуть, що цього разу захід відбувся на високому рівні, а отримані емоції та враження – незабутні.


Джерело: Український форум благодійників



Інші:

Про владу, кохання та підступність
Вперше в Україні презентували легендарний бродвейський хіт “Чикаго”
Симфонічні твори Станіслава Людкевича
Прем'єра симфонії - сорок років згодом
У Таллінні відбувся благодійний концерт класичної музики "Перетин культур"
В філармонії Одеси відбудеться концерт кларнетиста Ксіди та оркестру під керівництвом Шаврука
Французький органіст Жан Марі Леруа виступив на ІV фестивалі органної та камерної музики "Sounds of BACH" у Чернівцях
У Дніпрі завершився Міжнародний музичний конкурс
До Тернопільської філармонії завітав Шуберт зі своєю "Шубертіадою"
Сценографічна спадщина Євгена Лисика
У Страсбурзі відбувся концерт за участі українського оркестру та дитячих хорів
«Від бароко до класицизму»: музиканти оркестру «Ars – Nova» порадували миколаївців гарною музикою
У Ніжинській музичній школі на благодійному концерті зібрали 10 тисяч на тепловізор
Фотомиті "Київської пекторалі". Подія, яка вже стала історією
"Вечір української музики" у Кропивницькому
Маріупольський оркестр «Ренесанс» взяв участь у великому концерті в Італії
Музичний символ солідарності: на другу річницю великої війни оркестр Львівської філармонії виступив у Варшаві
"Музика без меж": у Дніпровській академії музики провели Міжнародний фестиваль академічного музичного мистецтва
Сучасна академічна музика та саунд-перформанси в іменах — 11 українських композиторів, чиї концерти не варто пропускати
Від Бетховена до Скорика: пам’ять Небесної сотні в Харкові вшанували музикою
“Музичні мости”
Полтавська обласна філармонія презентувала програму «Присвята Астору П’яццолі».
Абстракція в дикому вигляді: The New York Times про українську оперу Chornobyldorf
У Києві показали сучасний балет «Д.І.М.» про вимушену міграцію
У Львові під час концерту колядок і щедрівок хор "Дударик" зібрав понад 80 тисяч для військових
У "Карнегі-хол" у Нью-Йорку прозвучали твори відомих українських композиторів
Прем’єри та присвяти на концерті «Тиха молитва» у Львівській філармонії
З 3 по 8 січня у філармонії пройшов перший цьогорічний фестиваль органної та камерної музики «Bach Contemporary». Цьогоріч фестиваль представив публіці 8 різноманітних концертів обʼєднаних генієм Баха
"Мрії щасливого року": артисти Запорізької філармонії порадували глядачів ще однією прем"єрою
Ансамбль "Полтава" обласної філармонії відтворив на сцені різдвяні традиції
27 грудня у знаменитому будинку Роліт відбулась прем’єра перформансу-променаду «Гра в хованки з паном Лятошинським»
"Нове Різдво" хору ім. Бортнянського
«Котигорошко проти вікінгів»: ПРЕМ’ЄРА ВИСТАВИ
Напередодні Різдва у великій залі Ніжинської музичної школи відбувся святковий благодійний концерт на допомогу ЗСУ
Дивовижна прем'єра на Святвечір: у філармонії відтворили концертну програму капели Кошиця
"Сойчине крило": через 67 років після прем'єри повернувся на сцену балет Анатолія Кос-Анатольського на сюжет новели Івана Франка
У харківському метро пройшли концерти зірок оперного театру
Концерт юних віртуозів
Культурна дипломатія в дії
Незламній Україні присвячується
      © 2008-2024 Music-review Ukraine