Одеська опера відкриває розмаїття українського балетного та оперного мистецтва світу | Music-Review Ukraine
Головна
Огляд
Одеська опера відкриває розмаїття українського балетного та оперного мистецтва світу
Одеська опера відкриває розмаїття українського балетного та оперного мистецтва світу
22 січня 2019, вівторок
Поширити у Facebook

2018 рік для Одеського національного академічного театру опери та балету ознаменувався активною гастрольною діяльністю. Непересічною мистецькою акцією став благодійний показ балету Петра Чайковського "Спляча красуня" на сцені Національного академічного театру опери та балету України імені Т. Г. Шевченка. Вистава у виконанні трупи Одеської опери підкорила поціновувачів класичного балетного мистецтва вишуканим втіленням хореографічного, музичного та сценографічного рішення постановки.

З великим успіхом вперше у Вінниці Одеський національний академічний театр опери та балету презентував балет Л.Мінкуса «Дон Кіхот», який і до сьогодні є одним із найпопулярніших в репертуарі балетних труп світу. Особливі овації отримали виконавці головних партій, заслужена артистка України Олена Добрянська (Кітрі) та Станіслав Скриннік (Базиль).

Теплий прийом влаштували артистам театру львівські поціновувачі високого мистецтва. Під час XVII Міжнародного фестивалю оперного мистецтва імені Соломії Крушельницької акторська трупа представила оперу Д. Верді «Набукко».

Колектив театру успішно пропагує українське мистецтво в багатьох країнах світу, підтверджуючи статус Одеського національного академічного театру опери та балету як одного з найвідоміших театрів Європи. Міжнародним визнанням його популярності стали запрошення на численні гастролі в багатьох країнах світу – Італії, Польщі, Королівство Нідерланди і Королівство Бельгії. Балетна трупа Одеського національного академічного театру опери та балету України підкорила глядачів Канади та США майстерним виконанням балетів П. Чайковського "Спляча красуня", "Лебедине озеро" і "Лускунчик".

Театр знаходиться в постійному пошуку нових зарубіжних імпресаріо з метою розширення можливостей представляти класичне оперно-балетне мистецтво України за кордоном.

У 20018 році колектив Одеської опери провів вже традиційні яскраві музичні форуми – «Різдвяний фестиваль 2018 в Одеській опері» та IV фестиваль мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері», представляючи на суд шанувальників музичного мистецтва ексклюзивні фестивальні програми. А також Хореографічний фестиваль до 200- річчя Маріуса Петіпа, глядачам представили три репертуарні постановки з хореографією цього генія класичного танцю - «Спляча красуня», «Лебедине озеро» і «Баядерка». А в рамках концертної програми «Геній хореографії» були показані фрагменти з балетів - «Арлекінада», «Коник-Горбоконик», «Пахіта», «Пробудження Флори» і «Коппелія».

Окрім того театр представив три власні гучні прем’єрні вистави. Серед них, опера К. В. Глюка "Орфей і Еврідіка" в режисерській постановці Павла Кішки. У новій поставці крім солістів опери та оркестру театру, залучені хор і артисти балету, в якості хореографа -постановника запрошений Олексій Скляренко. Опера демонструє лаконічну сценографію у свіжих тенденціях європейських вистав, сучасну хореографію та неочікувані повороти режисерської думки. А також балет Арама Хачатуряна «Маскарад» - друге сучасне прочитання безсмертного твору з використання новітніх технологій у сценографії та особливого хореографічного рішення. І балет для дітей «Русалонька» на музику композиторів XVIII - XX ст. за участю вихованців балетної студії Світлани Антипової та артистів балету театру.

Триває робота в рамках ініційованого театром проекту «Одеська опера в палацах і музеях».

В Одеському літературному музеї, Одеському державному історико-краєзнавчому музеї, в Національній бібліотеці, Одеському будинку вчених, Центральному лютеранському кафедральному собору України св. Павла, Одеській спеціалізованій школі Ім. П. Столярського постійно проводяться тематичні концерти за участю провідних солістів опери та оркестру театру.

Одним із важливих напрямків діяльності Одеської опери стала підтримка соціально незахищених верств населення для яких колектив проводить велику програму, що включає: екскурсії, відвідування вистав театру; виїзні концертні програми для дітей-сиріт, вимушених переселенців із зони АТО, пенсіонерів, інвалідів.

Театр співпрацює з Головним управлінням Національної гвардії України (Південне територіальне управління), Військово-медичним клінічним центром Південного регіону, Спеціальним моторизованим полком міліції, Військової частиною 3012 Національної гвардії України, Одеським прикордонним загоном, Волонтерським рухом України, Одеської обласної молодіжної організацією ЦДУМ «Прийдешнє покоління».


Концертна організація: Одеський Національний академічний театр опери та балету
Джерело: Міністерство культури України



Інші:

Фотомиті "Київської пекторалі". Подія, яка вже стала історією
"Вечір української музики" у Кропивницькому
Маріупольський оркестр «Ренесанс» взяв участь у великому концерті в Італії
Музичний символ солідарності: на другу річницю великої війни оркестр Львівської філармонії виступив у Варшаві
"Музика без меж": у Дніпровській академії музики провели Міжнародний фестиваль академічного музичного мистецтва
Сучасна академічна музика та саунд-перформанси в іменах — 11 українських композиторів, чиї концерти не варто пропускати
Від Бетховена до Скорика: пам’ять Небесної сотні в Харкові вшанували музикою
“Музичні мости”
Полтавська обласна філармонія презентувала програму «Присвята Астору П’яццолі».
Абстракція в дикому вигляді: The New York Times про українську оперу Chornobyldorf
У Києві показали сучасний балет «Д.І.М.» про вимушену міграцію
У Львові під час концерту колядок і щедрівок хор "Дударик" зібрав понад 80 тисяч для військових
У "Карнегі-хол" у Нью-Йорку прозвучали твори відомих українських композиторів
Прем’єри та присвяти на концерті «Тиха молитва» у Львівській філармонії
З 3 по 8 січня у філармонії пройшов перший цьогорічний фестиваль органної та камерної музики «Bach Contemporary». Цьогоріч фестиваль представив публіці 8 різноманітних концертів обʼєднаних генієм Баха
"Мрії щасливого року": артисти Запорізької філармонії порадували глядачів ще однією прем"єрою
Ансамбль "Полтава" обласної філармонії відтворив на сцені різдвяні традиції
27 грудня у знаменитому будинку Роліт відбулась прем’єра перформансу-променаду «Гра в хованки з паном Лятошинським»
"Нове Різдво" хору ім. Бортнянського
«Котигорошко проти вікінгів»: ПРЕМ’ЄРА ВИСТАВИ
Напередодні Різдва у великій залі Ніжинської музичної школи відбувся святковий благодійний концерт на допомогу ЗСУ
Дивовижна прем'єра на Святвечір: у філармонії відтворили концертну програму капели Кошиця
"Сойчине крило": через 67 років після прем'єри повернувся на сцену балет Анатолія Кос-Анатольського на сюжет новели Івана Франка
У харківському метро пройшли концерти зірок оперного театру
Концерт юних віртуозів
Культурна дипломатія в дії
Незламній Україні присвячується
“Лісова пісня” у Будапешті
Урочисте відкриття Конкурсу імені Сліпака пройшло у Львівській філармонії
13 грудня у знаменитому залі Берлінській філармонії відбувся концерт Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії під назвою «Sound of Ukraine»
Концерт ентузіастів
Культурна дипломатія вищого гатунку
Харківський кросовер-оркестр PRIME ORCHESTRA гастролює містами Туреччини
«Пиши листи до Миколая!»
У Рівненській обласній філармонії звучали різдвяні пісні
«Сарсуела. На хвилях іспанської пристрасті»
Відважний проєкт
У Львівській філармонії з успіхом пройшла прем’єра опери польського композитора
У Києві відбулася прем’єра опери “Родинний альбом” Єжи Корновіча (Польща), а 10 грудня її почують у Львові
Повернення Дона Карлоса: вердіївський шедевр вперше за два роки прозвучав у Києві
      © 2008-2024 Music-review Ukraine