Одеська опера відкриває розмаїття українського балетного та оперного мистецтва світу | Music-Review Ukraine
Головна
Огляд
Одеська опера відкриває розмаїття українського балетного та оперного мистецтва світу
Одеська опера відкриває розмаїття українського балетного та оперного мистецтва світу
22 січня, вівторок

2018 рік для Одеського національного академічного театру опери та балету ознаменувався активною гастрольною діяльністю. Непересічною мистецькою акцією став благодійний показ балету Петра Чайковського "Спляча красуня" на сцені Національного академічного театру опери та балету України імені Т. Г. Шевченка. Вистава у виконанні трупи Одеської опери підкорила поціновувачів класичного балетного мистецтва вишуканим втіленням хореографічного, музичного та сценографічного рішення постановки.

З великим успіхом вперше у Вінниці Одеський національний академічний театр опери та балету презентував балет Л.Мінкуса «Дон Кіхот», який і до сьогодні є одним із найпопулярніших в репертуарі балетних труп світу. Особливі овації отримали виконавці головних партій, заслужена артистка України Олена Добрянська (Кітрі) та Станіслав Скриннік (Базиль).

Теплий прийом влаштували артистам театру львівські поціновувачі високого мистецтва. Під час XVII Міжнародного фестивалю оперного мистецтва імені Соломії Крушельницької акторська трупа представила оперу Д. Верді «Набукко».

Колектив театру успішно пропагує українське мистецтво в багатьох країнах світу, підтверджуючи статус Одеського національного академічного театру опери та балету як одного з найвідоміших театрів Європи. Міжнародним визнанням його популярності стали запрошення на численні гастролі в багатьох країнах світу – Італії, Польщі, Королівство Нідерланди і Королівство Бельгії. Балетна трупа Одеського національного академічного театру опери та балету України підкорила глядачів Канади та США майстерним виконанням балетів П. Чайковського "Спляча красуня", "Лебедине озеро" і "Лускунчик".

Театр знаходиться в постійному пошуку нових зарубіжних імпресаріо з метою розширення можливостей представляти класичне оперно-балетне мистецтво України за кордоном.

У 20018 році колектив Одеської опери провів вже традиційні яскраві музичні форуми – «Різдвяний фестиваль 2018 в Одеській опері» та IV фестиваль мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері», представляючи на суд шанувальників музичного мистецтва ексклюзивні фестивальні програми. А також Хореографічний фестиваль до 200- річчя Маріуса Петіпа, глядачам представили три репертуарні постановки з хореографією цього генія класичного танцю - «Спляча красуня», «Лебедине озеро» і «Баядерка». А в рамках концертної програми «Геній хореографії» були показані фрагменти з балетів - «Арлекінада», «Коник-Горбоконик», «Пахіта», «Пробудження Флори» і «Коппелія».

Окрім того театр представив три власні гучні прем’єрні вистави. Серед них, опера К. В. Глюка "Орфей і Еврідіка" в режисерській постановці Павла Кішки. У новій поставці крім солістів опери та оркестру театру, залучені хор і артисти балету, в якості хореографа -постановника запрошений Олексій Скляренко. Опера демонструє лаконічну сценографію у свіжих тенденціях європейських вистав, сучасну хореографію та неочікувані повороти режисерської думки. А також балет Арама Хачатуряна «Маскарад» - друге сучасне прочитання безсмертного твору з використання новітніх технологій у сценографії та особливого хореографічного рішення. І балет для дітей «Русалонька» на музику композиторів XVIII - XX ст. за участю вихованців балетної студії Світлани Антипової та артистів балету театру.

Триває робота в рамках ініційованого театром проекту «Одеська опера в палацах і музеях».

В Одеському літературному музеї, Одеському державному історико-краєзнавчому музеї, в Національній бібліотеці, Одеському будинку вчених, Центральному лютеранському кафедральному собору України св. Павла, Одеській спеціалізованій школі Ім. П. Столярського постійно проводяться тематичні концерти за участю провідних солістів опери та оркестру театру.

Одним із важливих напрямків діяльності Одеської опери стала підтримка соціально незахищених верств населення для яких колектив проводить велику програму, що включає: екскурсії, відвідування вистав театру; виїзні концертні програми для дітей-сиріт, вимушених переселенців із зони АТО, пенсіонерів, інвалідів.

Театр співпрацює з Головним управлінням Національної гвардії України (Південне територіальне управління), Військово-медичним клінічним центром Південного регіону, Спеціальним моторизованим полком міліції, Військової частиною 3012 Національної гвардії України, Одеським прикордонним загоном, Волонтерським рухом України, Одеської обласної молодіжної організацією ЦДУМ «Прийдешнє покоління».


Концертна організація: Одеський Національний академічний театр опери та балету
Джерело: Міністерство культури УкраїниДодати: Share on Facebook

Інші:

Всесвітньо відомі виконавці просто неба зіграли в Одесі концерт класичної музики
OPERAFEST TULCHYN-2019 зібрав рекордну кількість учасників
Кантата «Гамалія» Шевченка/Скорика уперше звучала в Чернівцях
Класика та сучасність оркестру “Філармонія” і Володимира Гаркуші
Перший Таврійський Міжнародний фестиваль став подією для шанувальників симфонічної музики Херсона
Роман Филипчук - диригент-філософ
Аргентинський диригент Раміро Аріста завітав до Чернігова з прем’єрами
У Познані відбувся фестиваль української культури «Українська весна»
Запорізька міська дитяча філармонія завершила сезон яскравим концертом
Нести «розум» у маси
Кіровоградській філармонії - 80!
Конкурс Горовиця: це збулося!
"Катедральні дзвони" як феєрія хорової музики
Композитор Мирослав Скорик привіз до Харкова прем’єрний концерт
Тріумф України у Відні
Музика без купюр
На честь провідної солістки опери Надії Шакун
Феєрична чернігівська прем’єра балету «Лифар-сюїта» у філармонійному центрі
Грандіозним чуттєвим концертом скрипалі показали, як «Музика єднає друзів» України та Литви
Результати ІІ Міжнародного арфового конкурсу "Арфові Барви"
Вперше в історії міста камерний хор «Вінниця» виступив у новому амплуа
TOP-10
"Це був тріумфальний парад зірок!"
Запорізька філармонія відсвяткувала 80-річний ювілей
Кого слухають у Харкові? Моцарта!
У Львові відбувся концерт 24 Caprices: Paganini - Skoryk
Лоенгрін у твоїй голові
Концерт музики Мирослава Скорика зібрав у Житомирі аншлаг!
Музична дипломатія
Незламний!
Мирослав Скорик і 200 музикантів
У Сєвєродонецьку відбулася прем'єра опери "Назар Стололя"
У Львівській опері симфонією “Кавказ” відзначили річницю з дня народження Тараса Шевченка
Український прорив: "Лоенгрін" у Львові
Ораторією «Великого бажайте» відкрили 10-ий міжнародний фестиваль камерної музики у Хмельницькому
Міжнародний фортепіанний форум «Бескиди без кордонів» 2019
«Щедрик»: від флешмобу до світового турне
Звуки вічної класики лунали у Хмельницькому
«Уклін славетному Людкевичу»: у філармонії відбувся концерт до 140-річчя з дня народження композитора
У Івано-Франківську відзначили столітній ювілей оперної співачки Іри Маланюк
      © 2008-2018 Music-review Ukraine