«На вересень вийдемо з окремою програмою щодо стовідсоткового вирішення проблематики по музичних інструментах», - А. Садовий | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
«На вересень вийдемо з окремою програмою щодо стовідсоткового вирішення проблематики по музичних інструментах», - А. Садовий
«На вересень вийдемо з окремою програмою щодо стовідсоткового вирішення проблематики по музичних інструментах», - А. Садовий
2 серпня 2017, середа
Поширити у Facebook

У Львові функціонує 14 початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів (школи естетичного виховання), з яких 11 музичних та мистецьких шкіл, хореографічна школа, художня школа ім. О. Новаківського, хорова школа «Дударик» ім. М. Кацала, де навчається 4883 учні, працює 755 викладачів. Зокрема, за кошти мецената відновлюють філію Дитячої музичної школи №5, що на вул. Героїв Крут, 27а. Сьогодні виконання робіт оглянув міський голова Львова Андрій Садовий. Як зазначив мер, на вересень департаментом розвитку Львівської міської ради буде підготовлено відповідну програму щодо забезпечення усіх музичних шкіл музичними інструментами.

«Якщо ми хочемо мати у Львові гармонійний розвиток дитини, то без музичної грамоти – це дуже важко здійснити. Для нас одним з пріоритетів є успішне функціонування наших музичних шкіл. Ми сьогодні домовились, що на вересень вийдемо з окремою програмою щодо стовідсоткового вирішення проблематики по музичних інструментах. Ми повинні мати достатню кількість музичних інструментів, щоб всі охочі могли брати участь у самоосвіті. Ті музичні школи, які є у Львові, показують достатньо великий професійний рівень, але їм треба сьогодні допомогти. Це буде одним з наших пріоритетів на наступні три роки.

Без батьків, без благодійників дуже важко розвивати мистецтво. Тут, наприклад, є унікальний випадок, коли є Почесний громадянин міста Львова Роберт Готц, який допомагає, допомагають його друзі, тут дуже багато зроблено. Але якщо би місто не вкладало свої кошти, то ця допомога не вирішила би проблематику.



Ми сьогодні прийняли рішення – програма по музичних інструментах. Наші діти беруть участь у конкурсах, фестивалях, і там вони мають можливість грати на сучасних інструментах. Щоб добре підготуватись, треба такі інструменти мати у школі. Рішення ми прийняли, департамент розвитку готує відповідну програму. Щодо музичних шкіл – ми будемо збільшувати кількість музичних шкіл, будемо відкривати нові студії. Це не означає, що ми збудуємо одну велику музичну школу, треба просто в існуючих школах чи інших приміщеннях створювати умови, щоб ми розширювали бажання в дітей сприймати, розуміти музику. Це важливо для розвитку. Якщо дитина добре володіє тим чи іншим музичним інструментом, то на 10-20% вона краще сприймає інші дисципліни. Це гармонійний розвиток – мови, музика, шахи, точні науки, танці, сорт», - зазначив міський голова Львова Андрій Садовий.

За останні роки у школах відкрито нові відділи: театральний, художній, відділ вокалу, діють симфонічні та духові оркестри, оркестр народних інструментів, капела бандуристів, дитячі хори.

Учні мистецьких шкіл неодноразово ставали лауреатами та дипломантами міжнародних, всеукраїнських, обласних та міських конкурсів.

Неодноразовими переможцями українських та міжнародних конкурсів є учні Львівської державної хореографічної школи. Учні старших класів задіяні у балетних виставах Львівського національного академічного оперного театру ім. С. Крушельницької. Спільно з артистами театру та учнями хореографічної школи постановлено балет «Лускунчик» та «Лебедине озеро».

Щороку у міському конкурсі «Юні таланти Львова» беруть участь понад 350 учасників. Переможці нагороджуються дипломами, володарі Гран-Прі отримують грошову винагороду.

Доброю традицією стало проводити художні виставки та конкурси дитячих робіт у стінах Львівської міської ради на базі художньої школи ім. О. Новаківського: «Ми любимо наше місто», «Великодні дзвони», «Різдво».

Щороку викладачів шкіл естетичного виховання Львова відзначають премією міського голови.

Відповідно до Закону України «Про позашкільну освіту» та Закону України «Про місцеве самоврядування», щороку надаються пільги з оплати за навчання окремим категоріям дітей: сиротам, напівсиротам, інвалідам дитинства, дітям, позбавленим батьківської опіки, дітям з малозабезпечених сімей, дітям з багатодітних сімей, дітям, учасників АТО. У 2017 році такі пільги отримала 1181 дитина. На цю категорію дітей з міського бюджету було надано кошти у сумі понад 1 млн. грн.

За останній рік відкрито філіал Львівської державної музичної школи №1 ім. А. Кос-Анатольського в мікрорайоні Левандівка та філіал Львівської державної музичної школи №3 на вул. Щурата.

Цьогоріч на школи естетичного виховання дітей виділено 1684 тис грн. З них 334000 грн - на придбання музичних інструментів для шкіл мистецтв, 280000 грн - на закупівлю обладнання та предметів довгострокового користування. Здійснено капітальний ремонт приміщень Львівської державної хореографічної школи на вул. Дорошенка, 63 на суму 320000 грн. Відремонтують дахи 2-х шкіл на суму 400000 грн. Заплановано капітальний ремонт приміщень і реконструкція системи опалення ЛДШМ №10 на суму 350000 грн.


Школи естетичного виховання дiтейПридбання музичних інструментів для шкіл мистецтв м. Львова334 000,00
Школи естетичного виховання дiтейПридбання обладнання та предметів довгострокового користування для шкіл мистецтв м. Львова280 000,00
Школи естетичного виховання дiтейКапітальний ремонт приміщень Львівської державної хореографічної школи на вул. Дорошенка, 63320 000,00
Школи естетичного виховання дiтейКапітальні ремонти покрівель шкіл мистецтв м. Львова400 000,00
Школи естетичного виховання дiтейКапітальний ремонт Львівської державної дитячої школи мистецтв №10 на вул. І.Пулюя, 7300 000,00
Школи естетичного виховання дiтейРеконструкція системи опалення Львівської державної дитячої школи мистецтв №10 на вул. І.Пулюя, 7 із виготовленням ПКД50 000,00


За рахунок цільового скерування коштів у музичних школах здійснено закупівлю музичних інструментів. Особлива увага була приділена закупівлі духових та ударних інструментів, що дало поштовх для створення духових оркестрів у школах. Яскравим прикладом є духовий оркестр Дитячої школи мистецтв №5 міста Львова.

«Приміщення філії ДШМ №5 колись було лікарнею. У вересні 1973 року тут була заснована дитяча музична школа на базі хорового товариства. Першим директором став Леськів Зенон Володимирович. Будівля була стара і вимагала ремонту. Приблизно 12 років тому отець-єзуїт Роберт Готц був у Львові. Почувши Різдвяний вертеп і творче яскраве виконання музичних творів учнів нашої школи, отець Роберт вирішив допомогти з ремонтом і підтримати тим самим багатогранну українську культуру. До цього часу Роберт Готц допомагав тільки медичним установам. Наша школа стала першим об’єктом культури. Тим самим започаткувала міжнародний розвиток культурних відносин між двома країнами», - зазначив Андріан Леськів, директор школи.

На сьогодні очолює школу Андріан Зенонович Леськів. Школа налічує 525 учнів. З них у філії навчається 125 учнів. Викладацький склад – 65, викладачів філії – 17. Філія школи налічує велику кількість лауреатів міських, всеукраїнських, обласних, регіональних та міжнародних конкурсів. Виховують і професіонально навчають їх викладачі-методисти, старші викладачі.

Довідка
Дитяча музична школа №5 міста Львова була заснована у вересні 1973 року, яка налічувала 250 учнів та 30 викладачів на вул. Героїв Крут, 27а. У 1987 році школі було надано нове приміщення за адресою: вул. Хуторівка, 28. Сьогодні у школі навчається 540 учнів.

Приміщення на вул. Героїв Крут залишилося філією Дитячої школи №5 м. Львова, де навчається 130 учнів та працює 17 викладачів.

У 2000 році меценат (Почесний громадянин Львова, 1998 р) Роберт Готц, будучи присутнім на концерті учнів філії, був подивований талантами дітей та виявив бажання допомогти у проведенні ремонту приміщення, яке на цей час було в занедбаному стані. Внутрішні ремонти були закінчені у 2016 році. Зараз розпочато зовнішні роботи.


Джерело: Львівська міська рада





Інші:

Музична освіта в Одесі та по всій країні відповідає світовому рівню, - Карандєєв
На Полтавщині заклади культури проводять майстер-класи для ВПО
У Бориславі відбудеться благодійний концерт вокальної музики
Клавесин заграє у Музеї Ханенків вперше за довгий час
ПРЕМ’ЄРА концертної програми від хору та оркестру "СУЧАСНІ УКРАЇНСЬКІ ХІТИ"
У Львові розпочався Міжнародний фестиваль джазу Lviv Jazz Days 2024
13 квітня у Львівській національній філармонії на благодійному вечорі «Сила мистецтва» vol.3 було зібрано 3 240 000 грн
Український балетмейстер та хореограф Раду Поклітару чітко пояснив свою громадянську позицію
«За 2 роки повернули лише 3-х людей, одного мертвим»: РФ тримає у полоні музикантів 36-ї бригади морської піхоти
Сила мистецтва: 13 квітня пройде третій благодійний аукціон оркестру INSO-Львів
Картина з колекції музею розконсервована на один день | Музей Ханенків
Претенденти на премію імені А. Ф. Шекери у 2024 році
Прем’єра “Чикаго” наближається
Стажування в Метрополітен-опера для молодих фахівців української оперної сфери
Запорізька обласна філармонія відзначила поважний ювілей
Львів'ян запрошують на Міжнародний фестиваль джазу Lviv Jazz Days 2024
У США представлять музичну інтерпретацію роману Софії Андрухович "Амадока"
У Харкові втретє за час повномасштабної війни проведуть KharkivMusicFest
Симфонічний оркестр Львівської філармонії проведе благодійний концерт
У Львові уродини Квітки Цісик відзначать концертом при свічках
У Національній філармонії – перший дводенний електроакустичний проєкт
Вечір сучасної хореографії на музику П.Васкса 
Львівський органний зал запрошує на концерти при свічках
Світова премʼєра у Львівському органному залі
КОНЦЕРТ МУЗИЧНОЇ ДИНАСТІЇ
У квітні в Києві та Львові відбудуться ювілейні концерти Національного академічного оркестру народних інструментів України
Хмельницька обласна філармонія запрошує на мистецькі події у квітні
Національна опера - афіша квітня
Львівський дитячий оркестр дасть концерт у філармонії
Полтавський симфонічний оркестр - програма квітня
Полтавська обласна філармонія - програма квітня
У Херсоні відбувся концерт «Промені світла»
Оперний театр Дніпра завершив гастролі у Великій Британії
Житомирська обласна філармонія запрошує на концерти у квітні
Харківській опері вдалося зберегти 75-80% колективу - гендиректор
Квітневі музичні події у Львівській філармонії
НАЦІОНАЛЬНА ФІЛАРМОНІЯ УКРАЇНИ У КВІТНІ: АКЦЕНТ НА УКРАЇНСЬКІЙ МУЗИЦІ
Презентація книги «Арво Пярт: З тиші» Пітера Бутенєва
Вистава "Процес" стала першим лауреатом премії імені Олега Вергеліса
Справжня весна у Львівському органному залі: 40 концертів, екскурсія та виставка у квітні
      © 2008-2024 Music-review Ukraine