Новий сезон в опері: які прем’єри готують українські театри | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Новий сезон в опері: які прем’єри готують українські театри
Новий сезон в опері: які прем’єри готують українські театри
9 серпня 2024, п'ятниця
Поширити у Facebook

Національна опера України

Свій 157-й театральний сезон Національна опера України відкриває 10 серпня оперою Миколи Лисенка «Наталка Полтавка» — уперше на цій сцені її показали ще в 1936-му, а в теперішній редакції Мирослава Скорика вона йде в театрі з 2012 року. Серед запланованих прем’єр — нова постановка опери Джузеппе Верді «Трубадур» режисера Віталія Пальчикова зі сценографією Марії Левитської (осінь); балет «Марна пересторога» в хореографії Фредеріка Аштона (прем’єрні покази — 12 й 14 грудня); балет «Варіації Доніцетті» (робоча назва) в хореографії Джорджа Баланчина (травень). Національна опера також веде перемовини з режисером Іваном Уривським про постановку опери Жака Оффенбаха «Казки Гофмана» (прем’єру планують на кінець цього сезону чи початок наступного) та продовжує роботу з композитором Олександром Родіним над оперою «Конотопська відьма» (складати її планують завершити до травня 2025 року).

На лютий театр запланував виконання «Воєнного реквієму» Бенджаміна Бріттена: концерт відбудеться 24 лютого, до третіх роковин повномасштабної війни. Крім того, Національна опера планує ряд закордонних подій: зокрема, участь у Нью-Йоркському фестивалі балету з нещодавньою прем’єрою — балетом «Елегія воєнного часу» на музику Валентина Сильвестрова в постановці Олексія Ратманського й участь у Міжнародному оперному фестивалі в Польщі з оперою Джузеппе Верді «Макбет» у постановці Італо Нунціати.

Київська опера

Київський муніципальний академічний театр опери і балету відкриє свій наступний, 43-й театральний сезон 7 вересня. За традицією — прем’єрою: цього разу це буде опера Моцарта «Весілля Фігаро» (раніше вона йшла на цій сцені в концертній версії). На кінець грудня Київська опера запланувала прем’єру балету «Лускунчик Гофмана», музику до якого на замовлення театру пише композитор Іван Небесний.

У січні 2025 року театр готується представити оперу Джузеппе Верді «Фальстаф» — це остання опера композитора, яку допоки не показують інші українські театри. Ще одну прем’єру готують на червень, до закриття сезону: це буде рок-опера; назву й подробиці театр поки що тримає в таємниці.

Національна оперета України

Київський національний академічний театр оперети відкриє ювілейний 90-й сезон традиційним гала-концертом. Серед прем’єр, які театр уже готовий оголосити, — драматичний етюд «Коцюбинський. З глибини» за творами Михайла Коцюбинського (режисер Станіслав Іванов), вистава «Шафранова троянда» за мотивами твору Лопе де Веги «Собака на сіні» (режисер Ігнасіо Гарсіа), вистава для сімейного перегляду «Пригоди Орфея» (режисерка Валері Лесо). Також оперета готує адаптації вистав для глядачів з порушенням зору та слуху за допомогою новітніх технологій.

У новому сезоні театр продовжить покази гучних попередніх прем’єр: мюзиклу «Чикаго» Джона Кандера й оперного етюду «На Русалчин великдень» Миколи Леонтовича в постановці Івана Уривського.

Львівська національна опера

Львівський національний академічний театр опери та балету розпочне 125-й сезон 9 серпня. У жовтні театр святкуватиме 125-річчя, до ювілею підготують декілька видань — від монографій про історію та архітектуру Львівської опери до путівника театром у вигляді фотоальбому. 
На грудень Львівська опера запланувала прем’єру оновленого прочитання оперети Йоганна Штрауса «Летюча миша». У лютому-березні відбудеться прем’єра балету «Соляріс» на музику Олександра Родіна за фантастичним романом Станіслава Лема. А на завершення сезону театр готує прем’єру опери Бориса Лятошинського «Золотий обруч», створеної в кооперації з Фундацією Лятошинського. Над її постановкою працює режисер Іван Уривський.

Крім того, театр виношує ідею опери «Мазепа» (музику до неї пише також Олександр Родін), але її прем’єру планують уже на наступний сезон. А ще продовжує покази яскравих прем’єр минулого сезону: опери Франсіса Пуленка «Діалоги кармеліток» з костюмами Оксани Караванської та балету «Тіні забутих предків» на музику Івана Небесного.

Одеська національна опера 

В Одеській національній опері новий 215-й сезон стартує вже 4 серпня. На його початок найстарший оперний театр України запланував гранд-концерт «Оперні шедеври» з популярними аріями світової та української класики. А 10 серпня там уперше виступить зірка оперного співу Людмила Монастирська: вона виконає партію Абігайль в опері Джузеппе Верді «Набукко».

24 серпня, до Дня Незалежності, театр відкриє IX Міжнародний фестиваль мистецтв «Оксамитовий сезон в Одеській опері», який триватиме два тижні. Серед подій — чотири століття української музики, від Бортнянського до Вакарчука в імпрезі VLASNE. Ukrainian Project, концертна програма «Музичний всесвіт В. Губаренка», Open Ballet Day та прем’єри попереднього сезону (опера Гаетано Доніцетті «Дон Паскуалє», опера П’єтро Масканьї Cavalleria rusticanа, балет «Танго полум’я та льоду» на музику Астора П’яццоли й Едгардо Донато). 

На новий сезон Одеська опера також запланувала ряд прем’єр: балет для родинного перегляду «Снігова королева» на музику фінського композитора Туомаса Кантелінена; опери Джакомо Пуччіні «Сестра Анжеліка» й «Джанні Скіккі»; нову постановку опери «Запорожець за Дунаєм» Семена Гулака-Артемовського; кантату-симфонію «Кавказ» Станіслава Людкевича на вірші Тараса Шевченка.

ХНАТОБ / СХІД OPERA

Харківський національний академічний театр опери та балету запланував відкриття 149-го сезону на 12–14 вересня. У ньому обіцяє показати декілька прем’єр: балет «Драконові пісні» на музику Максима Коломійця (лібрето Жанни Чепели, хореографія Антоніни Радієвської), оперу Золтана Алмаші «ТГШ. Подорож у часі» про Тараса Шевченка як суперзірку (лібрето Лени Павлової, режисер Армен Калоян) й оперу — філософську казку Дмитра Малого (лібрето Юліти Ран, режисер Армен Калоян).

Дніпро Опера

Дніпровський академічний театр опери та балету відкриє 51-й сезон 22 серпня — покаже балет Михайла Скорульського «Лісова пісня». Головною подією нового сезону стане святкування 50-річчя театру в грудні: ювілей відзначатимуть гранд-концертом за участю гостей з опер Києва, Львова, Одеси й Харкова.

Серед найближчих планів — балет Адольфа Адана «Корсар» й оновлена постановка опери Моцарта «Весілля Фігаро».


Автор: Ксенія Білаш
Концертна організація: Дніпропетровський академічний театр опери та балету, Київський муніципальний академічний театр опери та балету для дітей і юнацтва, Національний академічний театр опери та балету України імені Т.Г. Шевченка, Одеський Національний академічний театр опери та балету, Харківський національний академічний театр опери та балету імені М.В. Лисенка
Джерело: lb.ua



Інші:

“Присвята”
Після успіху у Європі театр Франка повезе "Конотопську відьму" у США та Канаду
Ювіляр Золтан Алмаші: чверть століття разом із «Київською камератою»
П'ятеро юних музиканток та музикантів Кривого Рогу здобули нагороди на міжнародних конкурсах та фестивалях
Українській культурний фонд пропонує гранти музикантам для запису синглу або альбому
Міжнародний фонд Івана Франка розпочав прийом робіт і супровідних документів на здобуття Міжнародної премії імені Івана Франка у 2025 році
GRA-2025: прийом заявок
Фортепіанні концерти Барвінського та Косенка видав німецький лейбл
Перелік кандидатів на премію Л. М. Ревуцького у 2025 році
У Львівській опері "Різдвяна містерія" підсумувала рік 60-го обертання "Юності" навколо сонця
Джуніор концерт: юні таланти Львівщини на сцені Органного залу
Унікальні концерти січня в музеї Соломії Крушельницької
Вперше на київській сцені: Львівська національна опера представить постановку опери “Діалоги кармеліток” Франсіса Пуленка
У Рівненській обласній філармонії відбудеться екскурсія «Нерозкриті таємниці органного залу»
У Львівській опері встановили рекорд наймасштабнішого виконання пісні «Україні Слава»
Зимові прем’єри в Києві: чим дивуватимуть театри на початку року
Оголошення про початок подання матеріалів на здобуття мистецької премії «Київ»
Національна філармонія України відкриває Молодіжну академію для майбутніх зірок музики
Претенденти на премію Б. М. Лятошинського у 2025 році
Національна опера України успішно представляє українське мистецтво в Японії
Два масштабні фестивалі, що присвячені музиці Баха і Моцарта, дитячі концерти та святкування ювілею Бориса Лятошинського
«Піккардійська Терція» в Києві: різдвяний концерт, що зігріє серця та підтримає ЗСУ
У 2025 році на державному рівні відзначатиметься 150-річчя від дня народження Рейнгольда Глієра
Січень у Національній філармонії
З Бахом у Новий рік: перший фестиваль-2025 у Львівській філармонії
У МКСК вручили мистецькі премії лауреатам 2024 року
Січень у Львівському органному залі: святкова музика, ексклюзиви та концерти для першого разу
Січень у Музеї Соломії Крушельницької: музика, що надихає
ФЕСТИВАЛЬ МУЗИКИ БОРИСА ЛЯТОШИНСЬКОГО. Liatoshynsky Space 2025. 03.01–26.01.2025
Різдвяна колаборація оркестру та етнобренду
Січень у Національній опері України
Браво, Кирило Карабиць!
СВЯТВЕЧІР у ФІЛАРМОНІЇ: МУЗИКА НА ВОДІ, МОЦАРТ І… ВИТИНАНКИ
2 мільйони гривень для ЗСУ зібрали на аукціоні INSO-Львів!
«Сильвестрові рефлексії» – концерт-подарунок від «Віртуозів Львова»
У Києві покажуть прем'єру сучасного балету "Ескапістіко"
«Від Миколая до Йордана»: Хор імені Верьовки вирушає у різдвяний тур Україною
Київській опереті – 90 років!
Вітаємо Аллу Загайкевич!
Два дні музики Бетховена в Львівській філармонії
      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
1.jpeg