Музичний листопад проходить у Кам’янці | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Музичний листопад проходить у Кам’янці
Олійник Леся Степанівна
Музичний листопад проходить у Кам’янці
19 листопада 2017, неділя
Поширити у Facebook

У листопаді 2003 року Кам’янським державним історико-культурним заповідником було засновано Всеукраїнський дитячий музичний конкурс пам’яті П.І.Чайковського. Це єдине у світі змагання, в якому беруть участь діти з маленьких містечок і селищ таких, як Кам'янка на Черкащині. Місто відоме далеко за межами України завдяки багатій і цікавій історії, найяскравіша сторінка якої безумовно пов'язана з ім'ям всесвітньовідомого композитора П.І.Чайковського. Впродовж 28 років він відвідував Кам’янку, приїжджаючи в гості до своєї улюбленої сестри Олександри Давидової. Тут композитор створив більше 30-ти музичних творів, серед яких опера «Євгеній Онєгін» та балет «Лебедине озеро». Саме в Кам'янці, багатій своїми мистецькими традиціями, де знаходив утіху і наснагу великий П.Чайковський, ось уже 15-тий рік поспіль відбувається дитячий музичний конкурс.

Щороку поважне і високопрофесійне журі оцінює гру дітей – піаністів і скрипалів – це відомі в Україні та світі музиканти, такі як Герої України Мирослав Скорик і Валентин Сильвестров, народна артистка України піаністка Людмила Марцевич, заслужений діяч мистецтв України, доктор філософії мистецтва Леся Олійник, піаністи Ольга Ліфоренко, Юрій Кот, Олександр Ваулін, скрипалька Богдана Півненко, композитори Ігор Щербаков, Іван Тараненко, Геннадій Сасько, Ірина Алексійчук, ректор Київської дитячої музичної академії Михайло Чембержі та багато інших.

Сьогодні ми гордимося нашими переможцями, серед яких студенти музичних училищ, консерваторій, Національної музичної академії України, лауреати всеукраїнських та міжнародних музичних конкурсів.

Організаторами XV Всеукраїнського дитячого музичного конкурсу пам’яті П.І.Чайковського була отримана 51 заявка від учнів дитячих музичних шкіл та шкіл мистецтв з Черкаської, Кіровоградської, Вінницької, Полтавської, Рівненської, Хмельницької, Тернопільської, Чернівецької, Донецької та Київської областей.

У день заїзду 10 листопада гості Кам’янки познайомились з містом, провели репетиції в ДМШ ім. П.І.Чайковського, відвідали музей О.С.Пушкіна і П.І.Чайковського, де прослухали екскурсію та переглянули літературно-музичну композицію в історичному музеї “Твого життя перебираючи миттєвості”, присвячену Анні Давидовій (племінниці П.І.Чайковського).

Урочисте відкриття конкурсу відбулось 11 листопада. На сцену великого залу музичної школи піднялись його організатори, члени журі та представники влади. Директор Кам’янського заповідника Галина Таран привітала всіх присутніх із відкриттям конкурсу, представила членів журі. Міський голова В.І.Тірон побажав конкурсантам успішних виступів. А Вікторія Зубенко, меценат, засновник та керівник центру культурних ініціатив «Відповідальне майбутнє» зізналась, що Лускунчик на емблемі конкурсу цього року змінив свій бронежилет, що свідчив про війну в Україні, на фрак, з надією на мирне і щасливе життя українців.

Конкурсну програму відкрили скрипалі, які порадували публіку, членів журі та педагогів гарними, впевненими та артистичними виступами. Відповідно в номінації “Скрипка” було названо двох переможців – Артура Чорного з Олександрії Кіровоградської обл. та Римму Ель-Лух із Кіровського Донецької обл. Друге місце посіла Анна Завідляк, учениця Звенигородської ДШМ (Черкаська обл.), третє розділили Побережний Микола зі Жмеренки Вінницької обл. та Кириленко Ілля з Корсунь-Шевченківського Черкаської обл. До того ж, Облап Софія зі Звенигородки отримала спец-приз за досконале виконання твору українського композитора («Карпатська легенда» В.Гомоляки). А Ель-Лух Римму було відзначено ще й за найкраще виконання твору П.І.Чайковського «Осіння пісня».

Традиційно саме в номінації «Скрипка» було вручено відзнаку “Золотий самородок” (1 грам золота). Ця спеціальна премія ім. Анатолія Грабового, нашого земляка, альтиста, заслуженого артиста Грузії, життя якого обірвалось дуже рано, заснована його однокласниками. Голова фонду А.Грабового Олександр Македонський вручив подарунки всім скрипалям, а «Золотим самородком» цьогоріч було названо Миколу Побережного.

Змагання серед піаністів розпочали наймолодші учасники конкурсу. Найвдаліші виступи було відзначено спеціальними нагородами: за краще виконання твору українського композитора С.Борткевича «Венеція» Нікіфорчука Владислава (м. Кременець, Тернопільська обл., ДШМ ім. М.Вериківського), за П.І.Чайковського «Пісня жайворонка» – Цуркан Альону (м. Заставна, Чернівецької обл.).

Виступ учениці Кам’янської ДМШ ім. П.І.Чайковського Іванни Туз також відзначило високоповажне журі, віддавши їй перемогу в номінації «Надія». Таку ж відзнаку серед скрипалів отримала Олександра Колєснікова з Олександрійської ДМШ.

Серед піаністів у середній віковій групі всі члени журі одноголосно віддали перемогу учениці Кременчуцької ДМШ № 1 ім. П.І.Чайковського (Полтавська обл.) Вільховченко Вірі. Друге місце посіла Хафіан Каріна зі Звенигородки Черкаської обл, третє – Брагіна Ніка з Білої Церкви Київської обл.

В напруженій боротьбі перше місце в номінації «Фортепіано» у старшій віковій групі виборола Женев’єва Лузгіна, учениця ДМШ м. Олександрія Кіровоградської обл. Її ж виконання твору П.Чайковського «Серпень. Жнива» найбільше вразило журі, тож Женев’єва отримала відзнаку ще й за виконання твору П.Чайковського. Другою серед старших піаністів стала Ярина Семінська з Нетішина Хмельницької обл. Конкурсантку було нагороджено також спеціальним призом за найкраще виконання твору українського композитора В.Косенка «Поема-легенда». Третє місце посів Шевченко Лев, учень Кременчуцької ДМШ № 1 ім. П.І.Чайковського.

На XV конкурсі було продовжено традицію виступів переможців минулих років. У Кам’янку приїхала Тетяна Артеменко, піаністка, переможниця VI конкурсу, випускниця Смілянської ДМШ, студентка ІV курсу Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського по класу Ольги Ліфоренко (члена журі). Блискуче виконання «Думки» П.Чайковського та «Серйозних варіацій» Ф.Мендельсона щирими оплесками вітав зал.

Переможниця XIII конкурсу серед піаністів у молодшій групі Ніка Брагіна разом із педагогом Л.Д.Міхальовою підготували справжній філармонійний концерт, присвячений С.Борткевичу, до недавнього часу, забутому українському композитору. Ніка виконала всі 13 п'єс з його дитячого збірника «Маленький мандрівник».

12 листопада учасники конкурсу зустрілись в історичному музеї з майстром народної творчості Ольгою Отнякіною-Бердник та мали змогу оглянути експозицію і поласувати солодощами. Тим часом педагоги спілкувалися з головою журі, українсько-шведською піаністкою, директором Українського інституту в Стокгольмі, Наталією Пасічник, яка розповіла про нові тенденції та проблеми в сучасній музичній педагогіці.

Під час підбиття підсумків усі конкурсанти, педагоги, члени журі та організатори отримали подарунки – косметичні набори від «Владікому», які надала меценат конкурсу Світлана Мальована. Завдяки їй та Кам’янській міській раді (Плєшкань А.М.) всі лауреати отримали грошові винагороди, а також преміями було відзначено педагогів – Голікову Н.О. (Звенигородська ДШМ), Ковбас Л.Л. (Кременчуцька ДМШ № 1 ім. П.І.Чайковського) та Міхальову Л.Д. (Білоцерківська ДШМ № 1).

Традиційно Вікторія Зубенко разом із Клавдією Шевелюк вручила дітям футболки з логотипом конкурсу від Центру культурних ініціатив “RESPONSIBLE FUTURE” (Відповідальне майбутнє), а також м’які іграшки, виготовлені українським дизайнером Андре Таном. Лауреати І премії отримали дизайнерські сукні від Лілії Пустовіт.

Цього року до нагородження переможців долучилися й кам’янські меценати. Це “Аграрна партія” в особі Довгошеї Є.С., завдяки якому для всіх учасників конкурсу було організовано обід, а лауреати в номінації «Надія» отримали грошові відзнаки. Районна рада та райдержадміністрація (С.О.Сундуков та В.Б.Даніленко) забезпечили всіх конкурсантів солодощами. А приватний підприємець О.Г.Василенко допоміг придбати ноти для 17-ти шкіл-учасниць музичного змагання.

Помічник народного депутата України С.Рудика Лілія Рудешко також вручила грошові премії: скрипальці зі Звенигородки Софії Облап та піаністці з Кам’янки Дарині Овсієнко.

Депутат обласної ради Сергій Воронов нагородив Ніку Брагіну з Білої Церкви за популяризацію української музики – представлену концертну програму, присвячену Сергію Борткевичу.

Справжньою музою, натхненницею Всеукраїнського конкурсу юних музикантів у Кам’янці давно стала Л.С.Олійник. Багаторічний член журі, проректор Національної музичної академії України, Леся Степанівна щороку забезпечує конкурсантів відзнаками Національної спілки композиторів України, Міжнародної музичної ради та музичної академії. Завдяки її сприянню найталановитіші переможці конкурсу, отримавши добрий старт у Кам’янці, тепер є студентами Національної музичної академії України ім. П.І.Чайковського.

Цього року Всеукраїнський дитячий музичний конкурс пам’яті П.І.Чайковського відзначив своє 15-річчя. З року в рік він тримається на ентузіазмі відданих йому людей. Цей термін – значний і тривалий, адже на ньому виросло вже не одне покоління юних музикантів. Ці 15 років показали, настільки конкурс важливий і виправдовує поставлене завдання. Адже він виявив і зібрав тих багатьох людей, для яких діти, мистецтво та духовність є найважливішими цінностями в житті.




Автор: Таміла Чупак
Діячі мистецтв: Леся Олійник
Джерело: Прочерк



Інші:

Музична освіта в Одесі та по всій країні відповідає світовому рівню, - Карандєєв
На Полтавщині заклади культури проводять майстер-класи для ВПО
У Бориславі відбудеться благодійний концерт вокальної музики
Клавесин заграє у Музеї Ханенків вперше за довгий час
ПРЕМ’ЄРА концертної програми від хору та оркестру "СУЧАСНІ УКРАЇНСЬКІ ХІТИ"
У Львові розпочався Міжнародний фестиваль джазу Lviv Jazz Days 2024
13 квітня у Львівській національній філармонії на благодійному вечорі «Сила мистецтва» vol.3 було зібрано 3 240 000 грн
Український балетмейстер та хореограф Раду Поклітару чітко пояснив свою громадянську позицію
«За 2 роки повернули лише 3-х людей, одного мертвим»: РФ тримає у полоні музикантів 36-ї бригади морської піхоти
Сила мистецтва: 13 квітня пройде третій благодійний аукціон оркестру INSO-Львів
Картина з колекції музею розконсервована на один день | Музей Ханенків
Претенденти на премію імені А. Ф. Шекери у 2024 році
Прем’єра “Чикаго” наближається
Стажування в Метрополітен-опера для молодих фахівців української оперної сфери
Запорізька обласна філармонія відзначила поважний ювілей
Львів'ян запрошують на Міжнародний фестиваль джазу Lviv Jazz Days 2024
У США представлять музичну інтерпретацію роману Софії Андрухович "Амадока"
У Харкові втретє за час повномасштабної війни проведуть KharkivMusicFest
Симфонічний оркестр Львівської філармонії проведе благодійний концерт
У Львові уродини Квітки Цісик відзначать концертом при свічках
У Національній філармонії – перший дводенний електроакустичний проєкт
Вечір сучасної хореографії на музику П.Васкса 
Львівський органний зал запрошує на концерти при свічках
Світова премʼєра у Львівському органному залі
КОНЦЕРТ МУЗИЧНОЇ ДИНАСТІЇ
У квітні в Києві та Львові відбудуться ювілейні концерти Національного академічного оркестру народних інструментів України
Хмельницька обласна філармонія запрошує на мистецькі події у квітні
Національна опера - афіша квітня
Львівський дитячий оркестр дасть концерт у філармонії
Полтавський симфонічний оркестр - програма квітня
Полтавська обласна філармонія - програма квітня
У Херсоні відбувся концерт «Промені світла»
Оперний театр Дніпра завершив гастролі у Великій Британії
Житомирська обласна філармонія запрошує на концерти у квітні
Харківській опері вдалося зберегти 75-80% колективу - гендиректор
Квітневі музичні події у Львівській філармонії
НАЦІОНАЛЬНА ФІЛАРМОНІЯ УКРАЇНИ У КВІТНІ: АКЦЕНТ НА УКРАЇНСЬКІЙ МУЗИЦІ
Презентація книги «Арво Пярт: З тиші» Пітера Бутенєва
Вистава "Процес" стала першим лауреатом премії імені Олега Вергеліса
Справжня весна у Львівському органному залі: 40 концертів, екскурсія та виставка у квітні
      © 2008-2024 Music-review Ukraine