Оркестрова фієста | Music-Review Ukraine
Головна
Огляд
Оркестрова фієста
Супрун Катерина
Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України
Оркестрова фієста
7 серпня 2019, середа
Поширити у Facebook

Із 8 по 29 серпня в Національній філармонії України відбудеться фестиваль "Літні музичні промені"


Уже стало гарною традицією, коли у так званий мертвий сезон і період відпусток головна філармонічна сцена нашої країни запрошує меломанів на оркестрові вечори, а в концертах беруть участь провідні музиканти сьогодення.

Цьогоріч фестиваль "Літні музичні промені" відбудеться вже вдесяте й триватиме майже весь серпень. Витримуючи тривалу паузу перед відкриттям нового концертного сезону, для киян та гостей міста цей форум представить різні за форматом та жанрами тринадцять концертів, неперевершених виконавців, вишукані програми з творів класики різних епох та стилів.
Виступлять відомі столичні колективи: Симфонічний оркестр Національної філармонії України,Національний духовий оркестр України, ансамбль "Київська камерата", Київський камерний оркестр, а також солісти.

Чотири концерти дасть філармонічний симфонічний оркестр під орудою диригентів Ігоря Палкіна, Антонія Кедровського (Україна) та Грегора Беттхера (Німеччина). Солістами виступлять клавесиністка Олена Жукова, скрипалі Роман Холматов, Олександр Корнєв (Україна) та Юлія Ван (Китай).

На відкритті фестивалю оркестрової музики "Літні музичні промені", в філармонії лунатиме музика Петра Чайковського. Його творами кияни захоплювалися ще за життя композитора. Наприклад, Концерт для скрипки з оркестром вражає особливо блискучою віртуозністю партії скрипки. Цього разу його виконає скрипаль Роман Холматов, який вперше виступить із цим оркестром під орудою Ігоря Палкіна.

15 серпня разом із знаменитим "Болеро" Моріса Равеля, можна почути і маловідомі французькі твори - "Сільський концерт" для клавесина зоркестром Франсіса Пуленка та "Юнацьку" симфонію Жоржа Бізе.

Мабуть, для багатьох справжнім відкриттям стане Концерт для клавесина з оркестром Франсіса Пуленка. Композитор створив його у 1920-х на замовлення польської виконавиці Ванди Ландовської. За задумом композитора, назва "Сільський" мала би нагадувати французьке селище Ерменонвіль, в околицях якого певний час жила Ванда.
- Цьогоріч світ відзначає 120-річчя від дня народження Франсіса Пуленка, одного з найчарівніших композиторів двадцятого століття. Майже сто років тому його Концерт для клавесина створено в тісній співпраці з польською піаністкою та клавесиністкою Вандою Ландовською. Концерт написаний для великого клавесина французької фірми Pleyel: потужного, важкого, громіздкого інструмента. Але під час серпневого фестивалю "Літні музичні промені" цей твір виконуватимуть на історичній копії французького клавесина майстерні Taskin, зробленої вручну відповідно до традицій старих майстрів. Грати "Сільський концерт" - особливе задоволення, а дотепні алюзії зі старовинною музикою роблять його дуже легким для сприйняття, - зазначила клавесиністка Олена ЖУКОВА.

По три програми готують Київський камерний оркестр Національної філармонії України, Національнийансамбль солістів "Київська камерата" та Національний духовий оркестр України.

"Київська камерата" та Київський камерний оркестр презентують твори класиків від епохи бароко до сучасності. Так, 12 серпня лунатиме музика італійця Антоніо Вівальді, німця Йоганна Себастьяна Баха та австрійця Фріца Крейслера, а 28 серпня - музика норвежця Едварга Гріга, англійців Джона Раттера та Густава Голста. Серед солістів - співаки Тетяна Журавель, Олеся Токаренко, Валентина Матюшенко, Оксана Нікітюк та Ольга Табуліна, скрипалі - Богдана Півненко, Сергій Шотт, Олесь Ясько, Георгій Соколов і Ганна Фролова, віолончелістка Лоліта Хомліченко, альтистка Катерина Супрун, контрабасист Назарій Стець, гобоїст Богдан Галасюк та клавесиніст Дмитро Таванець.

Зокрема, 19 серпня арфістка Ярослава Некляєва разом із "Київською камератою" вперше виконає Концерт для арфи та оркестру французького композитора Франсуа Буальдьє (про це вона мріяла від юнацьких років). Мрія з'явилася, коли їй було 14 років, під час участі в міжнародному конкурсі імені Лілі Ласкін у Парижі. Мама подарувала Ярославі диск і партитуру цього концерту. Відзначу, що нині твори Буальдьє досить рідко виконують у Києві, але в кінці XVIII століття та в першій половині ХІХ століття цей оперний композитор був дуже популярним у Франції.

Національний духовий оркестр України представить монографічні програми, присвячені кінокомпозиторам-улюбленцям публіки: 13 серпня пролунають "хіти" музичного кінематографу Ганса Ціммера, 20 серпня - твори Енніо Морріконе, а 27 серпня - Джона Вільямса.

На закриття фестивалю, 29 серпня, Симфонічний оркестр Національної філармонії виконає твори класиків Вольфганга Амадея Моцарта, Фелікса Мендельсона-Бартольді та Сергія Прокоф'єва. Під орудою молодогодиригента Антонія Кедровського вперше виступить знаний скрипаль Олександр Корнєв - пролунає моцартівський Третій Скрипковий концерт.


Автор: Ілона Таміліна
Колективи: Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України
Виконавці: Катерина Супрун
Концертна організація: Національна філармонія України
Концертний зал: Літня естрада Центрального парку культури і відпочинку м. Києва
Конкурс (фестиваль): Фестиваль "Літні музичні промені"
Джерело: Газета День



Інші:

Маріупольський оркестр «Ренесанс» взяв участь у великому концерті в Італії
Музичний символ солідарності: на другу річницю великої війни оркестр Львівської філармонії виступив у Варшаві
"Музика без меж": у Дніпровській академії музики провели Міжнародний фестиваль академічного музичного мистецтва
Сучасна академічна музика та саунд-перформанси в іменах — 11 українських композиторів, чиї концерти не варто пропускати
Від Бетховена до Скорика: пам’ять Небесної сотні в Харкові вшанували музикою
“Музичні мости”
Полтавська обласна філармонія презентувала програму «Присвята Астору П’яццолі».
Абстракція в дикому вигляді: The New York Times про українську оперу Chornobyldorf
У Києві показали сучасний балет «Д.І.М.» про вимушену міграцію
У Львові під час концерту колядок і щедрівок хор "Дударик" зібрав понад 80 тисяч для військових
У "Карнегі-хол" у Нью-Йорку прозвучали твори відомих українських композиторів
Прем’єри та присвяти на концерті «Тиха молитва» у Львівській філармонії
З 3 по 8 січня у філармонії пройшов перший цьогорічний фестиваль органної та камерної музики «Bach Contemporary». Цьогоріч фестиваль представив публіці 8 різноманітних концертів обʼєднаних генієм Баха
"Мрії щасливого року": артисти Запорізької філармонії порадували глядачів ще однією прем"єрою
Ансамбль "Полтава" обласної філармонії відтворив на сцені різдвяні традиції
27 грудня у знаменитому будинку Роліт відбулась прем’єра перформансу-променаду «Гра в хованки з паном Лятошинським»
"Нове Різдво" хору ім. Бортнянського
«Котигорошко проти вікінгів»: ПРЕМ’ЄРА ВИСТАВИ
Напередодні Різдва у великій залі Ніжинської музичної школи відбувся святковий благодійний концерт на допомогу ЗСУ
Дивовижна прем'єра на Святвечір: у філармонії відтворили концертну програму капели Кошиця
"Сойчине крило": через 67 років після прем'єри повернувся на сцену балет Анатолія Кос-Анатольського на сюжет новели Івана Франка
У харківському метро пройшли концерти зірок оперного театру
Концерт юних віртуозів
Культурна дипломатія в дії
Незламній Україні присвячується
“Лісова пісня” у Будапешті
Урочисте відкриття Конкурсу імені Сліпака пройшло у Львівській філармонії
13 грудня у знаменитому залі Берлінській філармонії відбувся концерт Академічного симфонічного оркестру Львівської національної філармонії під назвою «Sound of Ukraine»
Концерт ентузіастів
Культурна дипломатія вищого гатунку
Харківський кросовер-оркестр PRIME ORCHESTRA гастролює містами Туреччини
«Пиши листи до Миколая!»
У Рівненській обласній філармонії звучали різдвяні пісні
«Сарсуела. На хвилях іспанської пристрасті»
Відважний проєкт
У Львівській філармонії з успіхом пройшла прем’єра опери польського композитора
У Києві відбулася прем’єра опери “Родинний альбом” Єжи Корновіча (Польща), а 10 грудня її почують у Львові
Повернення Дона Карлоса: вердіївський шедевр вперше за два роки прозвучав у Києві
У Києві до Дня пам’яті жертв Голодомору зіграв маріупольський оркестр «Ренесанс»
“Хазяїн” - комічне і трагедійне в одному “флаконі”
      © 2008-2024 Music-review Ukraine



File Attachment Icon
120125_330.jpg