Концерт Фестивального оркестру KharkivMusicFest: зустріч Борткевича та Брамса | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Концерт Фестивального оркестру KharkivMusicFest: зустріч Борткевича та Брамса
Концерт Фестивального оркестру KharkivMusicFest: зустріч Борткевича та Брамса
28 травня відбудеться особливий концерт Фестивального оркестру KharkivMusicFest

24 травня 2024, п'ятниця
Поширити у Facebook
Джерело: Редпост

Як повідомили РЕДПОСТ організатори фестивалю, вперше в Харкові прозвучать твори двох видатних композиторів на концерті під назвою "Нездійсненна зустріч: Брамс - Борткевич".

У рамках фестивальної програми будуть виконані "Скрипковий концерт" харків'янина Сергія Борткевича та "Симфонія No2" Йоганнеса Брамса.

"Вибір композиторів не випадковий, - коментує Віталій Алексейонок, артистичний директор фестивалю. - Хоча їх розділяють роки, їх об'єднує любов до Відня, де вони обидва жили в другій половині свого життя. Синергія західноєвропейської та східноєвропейської музики відчутна в творчості обох композиторів. Цей концерт символізує зустріч різних культур і епох у Харкові, українському місті, яке попри ворожі обстріли продовжує жити мистецтвом".

Цей концерт є знаковою подією: вперше в нашому місті виконується "Скрипковий концерт" Борткевича, твір, створений у 1915 році у Харкові та вперше виконаний у 1922 році у Відні. Концерт просякнутий глибокими почуттями, відображаючи долю самотньої особистості, яка прагне щастя, незважаючи на негаразди.

Друга симфонія Брамса була написана в 1877 році в єдиному творчому пориві і вперше виконана 30 грудня 1877 року під керівництвом Ганса Ріхтера у Віденській філармонії. Твір мав тріумфальний успіх, кожну частину публіка зустрічала оваціями. Музика симфонії, сповнена світлом і радощами, створює грандіозний ефект завдяки майстерному використанню духових інструментів.

Фестивальний оркестр KharkivMusicFest складається виключно з українських виконавців, серед яких музиканти оркестру Харківського національного академічного театру опери та балету, Національної філармонії України, Харківської обласної філармонії, а також студенти і викладачі Харківського Національного університету мистецтв імені Котляревського.

Солістом вечора буде Михайло Захаров (альт, Австрія), лауреат міжнародних конкурсів. Михайло народився у Харкові, де закінчив спеціальну музичну школу-інтернат для обдарованих дітей, а згодом продовжив навчання в Університеті музики і театрального мистецтва в Граці під керівництвом проф. Бориса Кушніра. Він виступав з оркестрами у Харкові, Одесі, Києві, Швейцарії, Хорватії та Польщі. У 2016 році дебютував у театрально-музичному проєкті "365" на сцені Харківського театру опери та балету.

Диригентом вечора стане Віталій Алексейонок, який з 2021 року є артистичним директором фестивалю. Він здобув міжнародне визнання після перемоги на Конкурсі диригентів Артуро Тосканіні 2021 року в Пармі, Італія. Окрім Першої премії, він отримав приз глядацьких симпатій та інші нагороди. Від сезону 2022/23 Віталій працює у Deutsche Oper am Rhein (Дюссельдорф, Німеччина).

Концерт відкритий для всіх бажаючих, але потребує попередньої реєстрації. Інформація про реєстрацію та новини фестивалю доступна на сторінці KharkivMusicFest у Facebook.





Автор: Рита Парфенова
Конкурс (фестиваль): Міжнародний музичний фестиваль "KharkivMusicFest"
Джерело: Редпост



Інші:

Короткометражний ігровий фільм режисера Миколи Засєєва «Пасхальний день» відібраний до міжнародного конкурсу найбільшого в світі фестивалю короткого метру в Клермон-Феррані у Франції
6 грудня виповнюється 122 роки від дня народження Миколи Колесси
«Щедрик» як світовий символ Різдва: в Музеї історії міста Києва відкрили нову виставку
Старт всеукраїнської акції «Коляда для Захисника та Захисниці» 2025–2026
Феєричне завершення пʼятої едиції КОНКУРСУ МОЛОДИХ ВОКАЛІСТІВ ІМЕНІ ВАСИЛЯ СЛІПАКА
Хор "Гомін" виконає стародавні партеси в Києво-Печерській лаврі
Виставковий проєкт «Хліб» в Українському Домі
Держмистецтв оголосило конкурс на здобуття премії імені М. В. Лисенка у 2026 році
Побачити себе та інших по-новому
Улюблені саундтреки оживають на сцені!
Зірковий дебют Юлії Алексєєвої в опері "Floria Tosca" Джакомо Пуччіні
Різдвяна ораторія та українські колядки
«Що мені розповідали ангели…»
Конкурс молодих вокалістів імені Василя Сліпака. Закриття
Фестиваль-премія "ГРА-2025"- названо переможців
Грудень у Харківській національній опері
У Львівській філармонії відкрили V Конкурс імені Василя Сліпака
Національна філармонія України та Сумська обласна філармонія підписали угоду про партнерство
«Усна історія для спадщини танцю»
Книжка про особливу будівлю у Львові
КОНЦЕРТ-ПРИСВЯТА: МУЗИКА ФЕРРЕР ФЕРРАНА ТА ПОЕЗІЯ ПАВЛА ВИШЕБАБИ
Тут живе Різдво: понад 30 подій у святковому сезоні Органного залу
Грудень натхнення в Музеї Соломії Крушельницької
Найказковіший місяць у Національній опері – грудень!
Одеський Національний академічний театр опери та балету
В Україні запустили boychukists.com — першу платформу про бойчукізм.
Вийшов документальний фільм «Кірт» про українського військового Кирила Беркаля
В Україні створили музичний проєкт, присвячений авторам «Розстріляного відродження»
«Мистецька Фортеця»
Сучасні композитори створили музику, присвячену українському індустріальному Сходу
Балет «Мавка» Вікторії Польової – нова прем’єра Львівської національної опери у постановці творців «Тіней забутих предків»
Stabat Mater - особливий твір Олександра Родіна
Виставковий проєкт «Хліб» в Українському Домі
Музика моря, відваги, заліза та бетону
Ректорка Харківського університету мистецтв увійшла до наглядової ради Українського культурного фонду
У Відні розпочався Європейський тиждень сучасної опери
«Пісня на добро»
Класика зі смаком джазу
Тут живе Різдво: понад 30 подій у святковому сезоні Органного залу
Магія наближається...
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
6.jpg