Новина |
|
|
|
|
Віртуальний музей Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М.В. Лисенка
2 жовтня, середа
Поширити у Facebook
Віртуальний музей Харківського національного академічного театру опери та балету ім. М.В. Лисенка відкрито!
Посилання на сайт музею: https://kharkivopera-museum.com/
Більше року роботи всієї команди проєкту з підготовки матеріалів, перемовин з музеями і колекціонерами, роботи в архівах, відбору експонатів, їх фотографування, сканування, ретушування, описання, каталогізація – дали свій результат – перший в Україні віртуальний музей оперного театру працює!
На першому етапі роботи над проєктом, в цьому році,
віртуальна галерея буде налічувати близько 6 тисяч експонатів. Це ескізи декорацій, унікальні костюми постановок театру різних часів, афіші, фотографії, програмки.
Організатори проєкту віртуального музею: Харківський національний академічний театр опери та балету імені Миколи Лисенка / Схід Опера, за фінансової підтримки Українського культурного фонду та в партнерстві з Харківським художнім музеєм, Музеєм театрального, музичного та кіномистецтва України і Харківською спеціалізованою музично-театральною бібліотекою.
Проєкт створення галереї, ініційований Харківським національним академічним театром опери та балету імені М.В. Лисенка, у партнерстві з київським Музеєм театрального, музичного та кіномистецтва України, Харківським художнім музеєм і Міською спеціалізованою музично-театральною бібліотекою за фінансової підтримки Українського культурного фонду є першим віртуальним музеєм театру в Україні. Тільки на початковому етапі його існування, у жовтні 2025 року, тут буде представлено близько шести тисяч експонатів. Це фотографії різних років, ескізи, костюми, програмки, афіши тощо.
Проєкт покликаний убезпечити унікальну архівну колекцію ХНАТОБ від ризиків, пов’язаних із війною, адже Харків постійно обстрілюється ворогом. У співпраці з музейниками Києва та Харкова йде робота над каталогізацією найцінніших експонатів, проводиться кваліфікована атрибуція архівних матеріалів та їх диджиталізація. Все це ми робимо для того, щоб не допустити втрати інформації щодо розвитку української музично-театральної культури, забезпечити промоцію українського оперно-балетного мистецтва у світі та залучити дослідників до ґрунтовного вивчення нашої колекції.
Нині тривають роботи над тим, щоб розмістити найціннішу частину колекції на сайті віртуальної галереї. Особливу увагу в цифровій колекції буде приділено саме національним операм та балетам. Адже деякі всеукраїнські, а іноді й світові прем’єри творів українських композиторів відбулися саме в Харкові (приміром, опера “Тарас Бульба” М. Лисенка, перший український балет “Пан Каньовський” М. Вериківського та ін.)
Вже невдовзі, у жовтні 2025 року, наш театр – Перший український театр опери та балету – відзначає 100-річчя заснування, 150-ліття появи у місті постійних оперних антреприз та 245-річчя першої у місті музично-театральної постановки. Напередодні цих важливих дат маємо переосмислити різні етпи його розвитку
А основа будь-якого аналітичного дослідження - це факти, першоджерела, документи. З ними і познайомитеся на сайті віртуальної галереї
АЛЕ НЕ ТІЛЬКИ МУЗЕЙНА КОЛЕКЦІЯ ХНАТОБ СТАЛА ОСНОВОЮ ГАЛЕРЕЇ. ТУТ ТАКОЖ ПРЕДСТАВЛЕНО ЧИМАЛО ЦІКАВИХ ЕКСПОНАТІВ, ЩО ЗБЕРІГАЮТЬСЯ У ФОНДАХ НАШИХ ПАРТНЕРІВ, КИЇВСЬКОГО МУЗЕЮ ТЕАТРАЛЬНОГО, МУЗИЧНОГО ТА КІНОМИСТЕЦТВА УКРАЇНИ І ХАРКІВСЬКОГО ХУДОЖНЬОГО МУЗЕЮ, А ТАКОЖ В ПРИВАТНИХ КОЛЕКЦІЯХ, ЩОБ СТВОРИТИ МАКСИМАЛЬНО ШИРОКУ ПАНОРАМУ РОЗВИТКУ ОПЕРНО-БАЛЕТНОГО МИСТЕЦТВА У ХАРКОВІ.
https://kharkivopera-museum.com/pro-nas/
Концертна організація: Харківський національний академічний театр опери та балету імені М.В. Лисенка
|