"Грою лікуємо душі людей". Артисти Одеського оперного театру поновили репетиції та готуються до концертів | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Родін Олександр Леонідович
"Грою лікуємо душі людей". Артисти Одеського оперного театру поновили репетиції та готуються до концертів
15 травня 2022, неділя
Поширити у Facebook
Джерело: UA: Суспільне Новини

Від початку війни Одеський театр опери та балету був зачинений. Там не проводили концертів та не влаштовували репетицій. Після простою керівництво вирішило поновити роботу театру. Наразі артисти проводять репетиції та готуються до концертів. Про це повідомила кореспондентка Суспільного, яка побувала на одному з таких прогонів.

Так на сцені театру грали музиканти. Керував оркестром заслужений артист України, диригент Ігор Чернецький. Він розповів про те, що всі з радістю повернулися до робочого процесу.

"Це наш буде такий перший в умовах війни, скажімо так, концерт. Це буде камерний оркестр. Основні твори будуть "Стабат матер" Перголезі й невеличкий концерт Вівальді для флейти зі струнним оркестром. Всі дуже скучили за своєю роботою з цією ситуацією і з великою радістю, не те що йдуть, а бігом біжать в театр", - сказав він.

"Звичайно, дуже морально важко, але ми намагаємось тримати себе у формі вдома, хоча б іноді, підтримувати себе грою. Музиканти - також лікарі. Ми грою лікуємо душі людей, ми будемо підтримувати нашу культуру, будемо підтримувати дух людей, щоб люди розуміли, що скоро буде перемога", - зазначила артистка оркестру Лілія Кушнір.

"Культурний фронт працює і ми, залишаючись тут, пропагуємо українську музику, пропагуємо мистецтво. Одеса жива, вона буде жити й ми даємо таку достойну відсіч нашому ворогу, який каже, що Одеса - це не Україна. Одеса - це Україна", - заявила солістка Одеської опери Юлія Терещук.

Генеральна директорка Національної опери Надія Бабіч повідомила про те, що, з урахуванням умов воєнного часу, концерти проводять на інших локаціях міста.

"Як тільки, дай Бог, ми переможемо в цій війні й відкриються двері театру, ми вже будемо в повній творчій формі. У нас величезний проєкт - це "Катерина" на музику сучасного українського композитора Олександра Родіна. І як тільки небо наше стане чистим, ми зможемо вільно дихати й жити в цій країні, то Одеська опера розкриє свої двері", - додала вона.



Автор: Ксенія Процепова
Композитор:Олександр Родін
Концертна організація: Одеський Національний академічний театр опери та балету
Джерело: UA: Суспільне Новини



Інші:

У період з 23 по 31 травня в Києві проходитиме щорічний фестиваль сучасної класичної музики "Київські музичні прем’єри 2026"
У Чернівцях відбудеться обласне свято духової музики «Буковинська фанфара – 2026»
18 концертів і понад 6 мільйонів гривень для ЗСУ: хор "Гомін" завершив тур Північною Америкою
Перша вистава, яку театр представить у новому статусі
У Києві вперше презентують оперу "Матері Херсона" про викрадення росією українських дітей
Балет про Малевича та "Жізель": у Нацопері анонсували прем'єру
XVI Міжнародний фестиваль інструментальної музики "Сонячні кларнети 2026": 11-13 травня у Житомирі
Оперна студія НМАУ
Атака на Дніпро побила вікна в театрі опери та балету
Свій 90-річний ювілей відзначає Володимир Анатолійович Лукашев
Молоді актори на сцені
«ВІРТУОЗИ 45»
«Русалонька»
Заплануйте травень у музеях Крушельницької та Людкевича
Проєкт Crossing Oxus / «Пересікаючи Окс» представлять на Cannes Docs 2026
Харківська філармонія привітала з ювілеєм живу легенду Григорія Грумберга
"Незламні 2026": Ukrainian Freedom Orchestra проведе п'ятий міжнародний тур на підтримку України
У Дніпрі пенсіонерів навчають грі на музичних інструментах і вокалу
«Нерадянська» українська радянська музика. У Києві представлять книгу про життя композитора Бориса Лятошинського
Президент України Володимир Зеленський призначив гранти молодим діячам мистецтва
В Національній філармонії України триває міжнародний інклюзивний проєкт «Безбарʼєрні вікенди у філармонії: долаємо стереотипи»
У Запоріжжі відбувся відкритий конкурс юних піаністів Piano Time by C. Bechstein
Неповторний Микола Кондратюк! Пам’ятаємо!
Богдана Фроляк іменинниця!
У Львові 21 червня відбудеться "Свято музики", організатори планують зібрати кошти на дрони для ЗСУ
Національний стенд на Classical:NEXT 2026
Наталія Мацак залишила Нацоперу після скандалу з "Лебединим озером"
День памʼяті Євгена Лисика
Мінкульт проведе вибори ректора Львівської національної музичної академії імені М. В. Лисенка у 2026 році
«Вільна Сцена» — маніфест нового покоління незалежного мистецтва
Згадуємо Алемдара Караманова
Світло і радість у музиці Іспанії та Латинської Америки
Бути жіночною під час війни – це мистецтво: історії херсонок
Перший в Україні: запорізький диригент став переможцем престижного конкурсу
ІІ Всеукраїнський конкурс камерно-інструментальних ансамблів імені Людмили Євгеніївни Цвірко
Травень в Національній філармонії України
“Гомін Центр” Львівського органного залу кличе в травні на концерти, лекції та музичні заняття
Травневі події у Національній опері України
Оголошено переможців Всеукраїнського конкурсу «Стежками Каменяра» – 2026
24 квітня підбито підсумки Всеукраїнського конкурсу юних баяністів-акордеоністів імені Анатолія Білошицького
      © 2008-2026 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
Ukraine_1.jpg