Особистість |
|
|
Афіша
Аудіо
Відео
Записи
Контакти
|
Дмитро Губ’як
м. Львів
заслужений артист України, бандура
Загальні відомості
Творча біографія
Творчий доробок
Репертуар
Публікації
Народився 18 березня 1982 р. в місті Теребовля Тернопільської області.
В 1990 р. розпочав навчатися гри на бандурі в класі Кубіт Ярослави Володимирівни. Був учасником дитячої студії „Кобзарик” при Заслуженій капелі бандуристів „Кобзар”. В складі капели побував на фестивалі „Дзвени, бандуро, в козацькім краї”, який відбувся в Дніпропетровську у 1994р.
В 1995 р. отримав Гран-прі Всеукраїнського конкурсу молодих виконавців на бандурі ім.В.Кабачка в Полтаві. Як подарунок, отримав іменну бандуру.
1996 р. – І премія того ж конкурсу.
У 1997 р. поступив на навчання до Тернопільського музичного училища ім.С.Крушельницької. По класу бандури навчався у Турко Ірини Андріївни, по класу вокалу – у Равлюка Івана Людвіговича. Цього ж року став дипломантом Міжнародного фестивалю „Маленький принц”, який проходив у м.Бухаресті, Румунія.
В 1998 р. став дипломантом Міжнародного конкурсу молодих композиторів ім.М.Багдановіча в м.Гродно, Білорусь.
Цього ж року став лауреатом-стипендіатом Всеукраїнського конкурсу „Нові імена України”, м.Київ.
В 1998 р. закінчивши перший курс Тернопільського музичного училища ім.С.Крушельницької, вступив до Львівської державної музичної академії ім.М.В.Лисенка у клас видатного педагога та конструктора бандур професора Василя Явтуховича Герасименка. По класу вокалу навчався у видатної співачки, народної артистки України Дідик Тамари Софронівни.
У 2003 р. став лауреатом І премії Національного конкурсу бандуристів ім.Г.Китастого, який проходив у Києві.
У 2004 р. став лауреатом ІІ премії ІІІ-го Міжнародного конкурсу виконавців на українських народних інструментах ім.Г.Хоткевича, м.Харків.
Неодноразово брав участь у Міжнародному музичному фестивалі „Молоді митці” – м.Байройт, Німеччина.
У 2005 р. став лауреатом Міжнародного телевізійного фестивалю народної музики „ГОРИЦВІТ”.
Навесні 2006 року на конкурсі ім. Зіновія Штокалка в м.Тернопіль дебютував у якості члена журі.
Виступає з сольними концертами в Україні та за її межами (Польща, Німеччина, Франція, США).
З 2004 по 2006 рік працював солістом Львівської обласної філармонії у складі ансамблю „Високий Замок” (мистецький керівник - Андрій Яцків).
З 2003 року є дійсним членом Національної спілки кобзарів України.
В листопаді 2006р. закінчив виконавську аспірантуру у Львівській державній музичній академії ім.М.В.Лисенка під керівництвом професора В.Я.Герасименка.
У 2007 р. став лауреатом ІІ премії IV міжнародного конкурсу виконавців на українських народних інструментах ім.Гната Хоткевича (м.Харків). /І премія не присуджувалась/. Цього ж року став одним із переможців конкурсу Міністерства культури і мистецтв України на отримання Гранту Президента України для молодих митців.
Восени 2007 р. запрошений на Всеукраїнський дитячий конкурс хлопчиків-бандуристів «Кобзарська юнь», що проходив у м.Чернігові, у якості члена журі.
З вересня 2007 р. працює у Кременецькому обласному гуманітарно-педагогічному інституті ім. Т.Г. Шевченка на посаді старшого викладача кафедри музичних дисциплін.
З 29 листопада по 6 грудня 2008 року був запрошений як член журі на VIII міжнародний мистецький конкурс «Срібний дзвін», що проходив в м.Ужгороді. Ініціатором проведення цього конкурсу є видатний сучасний український композитор Євген Станкович.
2009 р. – автор проекту Першого регіонального фестивалю-конкурсу кобзарського мистецтва ім. Костя Місевича «Кобзарська ватра», який відбувся 15-17 травня у Кременецькому обласному гуманітарно-педагогічному інституті імені Тараса Шевченка за підтримки Тернопільської обласної державної адміністрації. Конкурс охопив учасників з 5-ти областей: Тернопільської, Рівненської, Волинської, Львівської та Івано-Франківської. Голова журі – Посікіра Л.К., народна артистка України, професор; члени журі: Смоляк О.С., Сточанська М.П., Турко Н.Є., Губ’як Д.В.
Автор монографії «Грай, Кобзарю», присвяченої 50-літньому ювілею Заслуженої самодіяльної капели бандуристів «Кобзар» Струсівського сільського будинку культури. Монографія рекомендована до друку вченою радою КОГПІ ім.. Тараса Шевченка. (Львів, ТеРус 2010 р.)
Бере участь у багатьох науково-практичних конференціях, як доповідач та виконавець.
11 грудня 2009 року указом Президента України присвоєно звання "Заслуженого артиста України".
З листопада 2009 року працює за сумісництвом в Тернопільському академічному музично-драматичному театрі імені Т.Г. Шевченка на посаді актора. Зіграв у виставах: «Наталка Полтавка», «Циганка Аза», «Мазепа».
У травні 2010 року виступав на щорічному міжнаціональному фестивалі NorthWestFolkLife Festival у м. Сіетл, США, з концертами та майстеркласом.
З 1 вересня 2010 року – викладач бандури Інституту мистецтв Тернопільського національного педагогічного університету ім. Володимира Гнатюка.
З 2008 р. одружений з Антонюк Іриною Петрівною, 1986 р.н., яка з 1 вересня 2010 р. працює в Тернопільському державному музичному училищі ім.Соломії Крушельницької на посаді викладача бандури. Лауреат міжнародного та всеукраїнського конкурсу.
У жовтні 2010 року виступав у Ялті та Севастополі з Академічним симфонічним оркестром Кримської філармонії «Ренесанс», керівник – заслужений діяч мистецтв АР Крим Ігор Каждан.
20-26 жовтня 2011 року – концертні виступи у Великобританії (м. Йорк, Ковентрі).
6-8 листопада 2011 року – сольні концерти у м. Каунасі та Вільнюсі, Литва, з оркестром Національної музичної школи ім. Чюрльоніса. Диригент – Мартінас Сташкус.
В кінці листопада 2011 року виступав у залі Музичної академії міста Кракова з ансамблем старовинної музики “Camerata Cracowia”. Програма концерту складалася з українських, польських та російських кантів невідомих авторів 17-18 століття.
10 березня 2012 року став співорганізатором та учасником літературно-музичного дійства, приуроченого до святкування Шевченківських днів у Тернополі «Думи мої…»
27-29 березня 2012 року – прийняв участь у Відкритому всеукраїнському конкурсі бандуристів «Золоті струни», м. Хмельницький, як член журі та концертний виконавець.
До концертного репертуару входять твори української та світової класики, український фольклор, твори сучасних композиторів та власні композиції.
[
Автор п’яти сольних аудіоальбомів: «Грай, кобзарю», «На козацьких шляхах», «Стежка в синю даль», «Співа душа – бринить струна», «Bandura con spirito».
Окрім власних аудіо-альбомів брав участь у запису двох плит львівського ансамблю старовинної музики “Acapella Leopolis” під керівництвом Романа Стельмащука, як співак (бас) та бандурист.
Також записав партію бандури для хіп-хоп виконавця “VovaZiLvova” у композиції «За що я люблю літо» та у пісні естрадної співачки Аннички «Лети, соколе».
|