25 травня у філармонії "прочитають" та озвучать книгу для підлітків Ольги Бірзул "Твоя книга про кіно" | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
25 травня у філармонії
Полянський Вячеслав Анварович
25 травня у філармонії "прочитають" та озвучать книгу для підлітків Ольги Бірзул "Твоя книга про кіно"
Живий формат для підлітків
15 травня 2024, середа
Поширити у Facebook

«ТВОЯ КНИГА ПРО КІНО» БУДЕ ПРОЧИТАНА ТА ОЗВУЧЕНА У ФІЛАРМОНІЇ

25 травня  о 17:00 у Музичному салоні філармонії представлять книгу «Твоя книга про кіно» (14+) видавництва Старого Лева у форматі концерту-презентації з діалогом ініціаторки проєкту Вікі Федоріної з авторкою книги Ольгою Бірзул, кураторкою кінопрограм і культурною менеджеркою.

Саундтреки у кіно, музика у кіно – це одна з тем, яка цікава саме підлітковій аудиторії. Адже, музика є важливою складовою будь-якого фільму:
саундтреки переслуховують, купують на фізичних носіях, сцени з ними переглядають. Вони запам’ятовуються краще за самі фільми.

Саундтреки нині є настільки невід'ємною частиною фільмів, що часом ми їх навіть не помічаємо. Так було не завжди: німе кіно, починаючи з «Виходу робітників з фабрики»  та «Прибуття потяга» братів Люм'єрів, було позбавлене звуку, проте новизна зображення робила звук практично відчутним для глядачів. Але по-справжньому музика прийшла в кіно наприкінці 1920-х…

У сучасному світі саундтрек вміщує величезну кількість сутностей. Він може бути і помпезним виконанням з оркестром, і збіркою академічних чи поп-композицій, і непомітною електронікою, і пафосним оркестровим записом. Він може висловлювати настрій фільму, почуття героїв та атмосферу, аб працювати на контрасті — зараз саундтрек може бути абсолютно будь-яким, і це чудово. Але правила залишаються — він так само приковуватиме нашу увагу.

Авторка цього чудового видання рекомендує цікаві фільми до перегляду й розповідає, як створити власні колекції улюблених стрічок. А ще розповість про:
ü Стосунки музики та німого кіно
ü Як звук та музика працюють в кіно?
ü Як мюзикли змінили кіно?
ü Яку роль може виконувати музика в кіно? Про індустрію саундтреків і про взаємодію музики з картинкою
ü Про співпрацю режисера та композитора

В якості музичних ілюстрацій мають бути залучені артисти НФУ, щоби озвучити ті чи інші музичні уривки з фільмів, про які йтиметься під час презентації і які згадані у книзі:
Каріна Кондрашевська, сопрано; Олександр Чувпил, тенор; Вячеслав Полянський, фортепіано.











Виконавець (артист): Вячеслав Полянський
Концертна організація: Національна філармонія України



Інші:

SANCTUS VERITAS
Новий формат: пізні екскурсії у Музеї Соломії Крушельницької
“Львів музичний” для школярів: понад 2000 учасників і десятки подій за кілька місяців
Дайджест подій на квітень в Національній філармонії України
Хор “Гомін” готується до нового туру Європою
Виставка «Нескінченна Енеїда»
Квітнути разом з Музеєм Соломії Крушельницької
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ №276/2026 Про відзначення державними нагородами України з нагоди Міжнародного дня театру
«Я, “Побєда” і Берлін» Національного театру імені Марії Заньковецької в Києві
Великдень, симфонічні премʼєри та орган при свічках: чим дивуватиме Органний у квітні
Квітнева афіша Національної опери України
Лонгліст 8 Фестивалю-Премії ГРА оголошено! Хто у списку?
Обрано лавреатів Премії імені М.В. Лисенка у 2026 році
Дніпровський театр опери та балету отримав статус національного
РФ атакувала серце культури Львова: що сталося з органним залом
На фронті загинув артист оркестру та саксофоніст чернігівського Міського палацу культури Дмитро Гладіренко
Вокальний майстерклас Зоряни Кушплер у Львові
Згадуємо Володимира Кожухаря
«Полотна свободи»
NAMU виступив співорганізатором виставкового проєкту у Франції
У Сумах зіграють "Оду стійкості" - концерт, який ініціювали військові 5-ї штурмової бригади
У Швеції вчетверте пройде фестиваль "Українська весна"
18-річний музикант з аутизмом та його ансамбль зібрали понад 250 тисяч гривень на ЗСУ
Австралія вшановує жінку-композиторку класичної музики
Твори Федора Якименка лунали у Німеччині
Цикл концертів «Бах: Звук і сенс»
УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ Про присудження Національної премії України імені Тараса Шевченка
Британське музичне видання опублікувало інтерв`ю з органісткою з Рівного
Відбулася презентація видання "Кобзар" Тараса Шевченка композитора Владислава Заремби
Центр Кеннеді продовжує втрачати співробітників: директорка Національного симфонічного оркестру йде у відставку
Міжнародний фестиваль майстрів мистецтв імені Святослава Ріхтера
Музиканти оркестру "Київ-Класик" виконають на Майдані концерт-нагадування про 4 роки великої війни
Кіровоградська обласна філармонія: мистецтво, що тримає тил
Ігоря Муравйова обрали генеральним директором Львівської національної філармонії
Симфонію Саратського в Органному залі запише Радіо Культура
У Галереї органного залу відкривається виставка про хор “Гомін”
Які прем'єри українські театри покажуть весною 2026
Березень під знаком Баха
130 років тому, 3 березня 1896 року на Катеринославщині народився знаменитий оперний співак Іван Сергійович Паторжинський
Камерний оркестр Бахмутського коледжу імені Івана Карабиця повернувся з міжнародного туру
      © 2008-2026 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
1.jpg