Органісти з шести країн приїдуть до Вінниці на Міжнародний органний фестиваль | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Органісти з шести країн приїдуть до Вінниці на Міжнародний органний фестиваль
Курков Георгій
Органісти з шести країн приїдуть до Вінниці на Міжнародний органний фестиваль
18 вересня - 30 жовтня
16 вересня 2016, п'ятниця
Поширити у Facebook

Органісти з шести країн приїдуть до Вінниці на Міжнародний органний фестиваль «Музика в монастирських мурах».

З 18 вересня до 30 жовтня у Вінниці, в храмі Пресвятої Діви Марії Ангельської, відбуватимуться концерти традиційного органного фестивалю «Музика в монастирський мурах». Квитки на концерти фестивалю можна придбати в канцелярії храму з середи кожного тижня та безпосередньо перед кожним виступом. Цьогоріч до нас завітають органісти з Польщі, Угорщини, Франції, Голландії та Австрії. Серед них як відомі та знані давно вінничанам музиканти, так і молоді і цікаві виконавці. Всі концерти розпочинаються о 20.00. 

 

 

 

Окрім традиційних недільних концертів відбудеться ще одна акція – 21 вересня святкується 270-та річниця прибуття капуцинів до Вінниці. На честь дати заплановано презентацію тематичних книжки та фільму, освятять пам’ятну дошку, правитимуть святкову літургію, а також відбудеться органний променад-концерт. З 20.00 до 22.00 у цей день орган звучатиме нон-стоп для всіх бажаючих і безкоштовно.


В цей день можна зайти нагору та поспілкуватись з органістом, пройтись екскурсією костьолом (в тому числі знаменитими підвалами і підземними ходами) та пізнати його історію. За органом в цей день будуть сам Георгій Курков, організатор та директор органного фестивалю, а також викладач Вінницького училища культури і мистецтв ім. М. Д. Леонтовича Тетяна Михайлівна Нужда.


 

 

Вже цієї неділі на поціновувачів органної музики чекає перший концерт фестивалю. За органом буде подружжя з Голландії Сусанна Веєрман і Вім Доес (Амстердам), які включили Вінницю до своїх гастролей по Східній Європі. Сусанна диригує чоловічими хорами, акомпанує різним хоровим колективам як органістка і піаністка та є титулярним органістом церкви Святого Августина в Амстердамі. Її чоловік є головним органістом церкви святого Алоїза в Утрехті та другим органістом церкви святого Августина в Амстердамі. Пара гратиме твори європейських органістів, таких як Олександр Гільман, Марко Енріко Боссі, Хендріка Андрієссена, а також увертюру з опери «Вільгельм Тель» Дж. Россіні у перекладі для органу.


 

Наступний недільний концерт відбудеться 25 вересня і за орган сяде молодий органіст з Кракова Філіп Пресейсен. Це ще одне нове обличчя фесту, він вперше завітає до Вінниці. Цей польський органіст і імпровізатор, який народився в 1985 році в Щецині, з відзнакою закінчив органний клас у Вюрцбурзі та університет музики Фредеріка Шопена у Варшаві. Він виступає на батьківщині і за кордоном (Німеччина, Італія, Швейцарія, Чеська республіка, Угорщина, Норвегія, Литва). Як імпровізатор акомпанує німі фільми і навіть футбольні матчі на органі. У 2015 році він посів перше місце на Міжнародному конкурсі органних імпровізаторів у Берліні, тож представлятиме власні імпровізи на костьольні пісні.

Йоханн Труммер (Грац, Австрія) вже грав раніше на вінницькому органі і знову завітає до нашого міста 2 жовтня з концертом. Йоганн Труммер закінчив університет Граца (Австрія), факультет теології і музикознавства. Диплом органіста і клавесиніста отримав в Університеті музики і театрального мистецтва. Він священик і неординарний музикант, який не лише презентує вінничанам свої улюблені твори Фелікса Мендельсона, Йоганна Георга Альбрехтсбергера, Франца Шмідта, Йоганна Себастьяна Баха, але й твори сучасних композиторів, в яких звучить поліфонія високого класу.



9 жовтня орган звучатиме завдяки угорському музикантові та давньому знайомому вінницьких прихильників органної музики Іштвану Елла. Музикант з Будапешту навчався мистецтву гри на органі в музичній академії ім. Ференца Ліста, у 1971 році здобув науковий ступінь, після чого продовжив навчання в Веймарі і Лейпцигу, у 1974 році отримав диплом диригента у Віттенберзі і диригував філармонічним Оркестром в місті Халле. Як органіст Іштван Елла є володарем багатьох видатних нагород. У 1989 р він заснував Будапештський хор імені Баха, яким керує досі. Гастролював у багатьох країнах Європи, в Канаді, Індії, США. У 1999 р нагороджений державною премією ім. Ференца Ліста. Його репертуар колосальний і включає, крім творів, написаних для органу В. А. Моцартом, З. Кодаем, О. Мессіаном і іншими композиторами, все органні твори І. С. Баха, Ф. Ліста та Ф. Мендельсона, а так само і твори сучасних угорських композиторів.



16 жовтня вінничани вітатимуть давнього друга фестивалю, людину, завдяки якій знову ожив вінницький орган, поляка Єжи Куклю. Єжи Кукля — відомий на Україні органіст, органний майстер та музичний діяч. Приймав участь у фестивалях органної та камерної музики, гастролював у багатьох містах України. Під його керівництвом та при його безпосередній участі у 1999 році був відновлений повністю зруйнований 30-регістровий орган фірми W. Sauer у Вінниці. У 2001-2002 роках він здійснив перебудову органа в Кафедральному соборі в Оліві та інтонування органа в філармонії у Гданську. Пан Єжи навчався в Академії музики в Кракові в органному класі, а також диригентурі в Катовіце. У 1989-1990 роках, після отримання стипендії Міністерства культури та мистецтв Польщі, стажувався в Братиславі. Концертував у найпрестижніших центрах польської музики та багатьох країнах Європи, серед яких Австрія, Чехія, Німеччина, Словаччина, Росія, Швейцарія, Італія. 




Концерт 23 жовтня презентує дещо новеньке. Органіст Бернар Струбер (Париж, Франція) також імпровізатор, а ще він… роковий гітарист. В юнацтві він виступав як рок-гітарист та джазовий піаніст і, водночас, супроводжував на органі недільні богослужіння. За власним зізнанням, всі ці інструменти дали йому змогу пізнати різні культури та збагатили його майстерність. У віці 16 років він вступає в Консерваторію м. Страсбурга по класу органу та протягом навчання отримує декілька вищих нагород, серед яких головний «Національний приз» 1976 року, отриманий від найвідоміших французьких органістів. У 1979 році, вже в якості викладача, він створює один із перших Департаментів імпровізації та джазової музики у Франції, в Консерваторії Страсбурга. У 1987 році виступає засновником Регіонального джазового оркестру Ельзасу, який згодом став відомий у музичних колах завдяки якісним композиціям свого керівника. У 2004 році отримав нагороду за творчість - Гран-прі «Золотий Джанго» від Асоціації авторів, композиторів та музичних видавництв. Багато займається новаторством у музиці на перетині різних стилів.



Ну а завершуватиме фестиваль концерт ще однієї подружньої пари органістів. Це наші Єлизавета Білокопитова і Георгій Курков, вони гратимуть 30 жовтня. Буде звучати як дуетна програма, так і окремі твори. Тож, загалом, 18-й Міжнародний органний фестиваль «Музика в монастирський мурах» обіцяє насичену музичну програму та багато цікавого.



 



Виконавці: Георгій Курков
Конкурс (фестиваль): Міжнародний органний фестиваль«Музика в монастирських мурах»
Джерело: lorna-l.livejournal



Інші:

Всеукраїнський фестиваль камерної музики «Pro│PHIL-music» запрошує меломанів
За лаштунками майбутньої премʼєри «Київ Модерн-балету»
У Харкові до Дня Європи в метро грав симфонічний оркестр
У Сумській філармонії - концерт пам'яті Олени Когут, яка загинула на Вербну неділю
Від початку повномасштабного вторгнення близько 20 виконаців Нацфілармонії виїхали за кордон
Поклін Матері
Камерата, концерт Ігоря Шамо (до 100-річчя від дня народження)
У Харкові покажуть оперу «Енеїда» Миколи Лисенка, яку не ставили в Україні понад 50 років
У Києві відбудеться ХХ Конкурс молодих акторів імені Івана Франка
В оперному театрі Дніпра з величезним успіхом відбулася прем'єра мюзиклу
Самбірська дитяча музична школа відзначила 70-річний ювілей
Музика для благодійної мети: концерт INSO-Lviv зібрав кошти на підтримку військовослужбовців
У Тернополі з'явився найбільший у світі фотопортрет Соломії Крушельницької
Травень у Музеях Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича: музика, пам’ять, натхнення
Львівський органний зал дарує квитки піаністам
Кантата-симфонія «Кавказ»
Музика, що об’єднує континенти: у Чернівцях відбувся міжнародний благодійний концерт класичної гітари
На війні загинув балетмейстер і хореограф Віктор Войников
5 травня день народження Богдани Фроляк
Максим Ковтун - актор театру загинув на фронті
Вперше у Чернівцях – «RIZOL QUARTET»!
Події травня від Національного будинку музики
Свято зірок Одеської опери в Запоріжжі
KharkivMusicFest-2025: Мистецтво, що відлунює в серці війни
Симфонічний оркестр львівської філармонії виступить на фестивалі "Українська весна" у Стокгольмі
Прем’єра в Україні: «Листи до друзів» Гії Канчелі
5-7 травня в Національній музичній академії України імені П. І. Чайковського відбудеться третій Skoryk FEST
У Київській опері покажуть унікальний балет, де танець створює музику
Оголошено імена переможців конкурсу “Стежками Каменяра”
Львівська національна опера презентує нову виставу-трейлер для сімейного перегляду — «Гра в оперу»
Травень емоцій у Львівському органному залі
Травнева афіша Національної опери України
Травень у Національній філармонії
Танго у Львівській філармонії: музика кохання й національної пам’яті
29 квітня у світі відзначається Міжнародний день танцю
Музика, яка надихає. Звук, що дихає життям
44-й фестиваль "Віртуози": класика, прем’єри та магія живого виконання
Вокальний травень у Львівському органному залі та Музею Соломії Крушельницької
Зіркові прем'єри та зіркові колаборації «Київської камерати» у травні
План-календар фестивалю "Київські музичні прем’єри-2025"
      © 2008-2025 Music-review Ukraine