Музикант-віртуоз Олександр Божик потрапив до Книги рекордів України | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Музикант-віртуоз Олександр Божик потрапив до Книги рекордів України
Божик Олександр
Музикант-віртуоз Олександр Божик потрапив до Книги рекордів України
29 секунд Олександр Божик грав одночасно на чотирьох скрипках двома смичками!
10 грудня 2012, понеділок
Поширити у Facebook

Олександр Божик, скрипаль. Фото: Юрія ШабельникаСкрипаль, шоумен, суперфіналіст шоу «Україна має талант!» під час сольного львівського концерту «Чотири стихії» у суботу, 8 грудня, встановив світовий рекорд.

29 секунд Олександр Божик грав одночасно на чотирьох скрипках двома смичками!

Такого до нього не робив ніхто не лише в Україні, а й у світі.

Унікальний рекорд скрипаля офіційно зафіксували представники Книги рекордів України.

Вони приїхали на його концерт, щоб на власні очі переконатися, зможе чи ні Божик взяти цю музичну висоту.

Свідками встановлення рекорду стали шанувальники справжньої музики, які “по вінця” заповнили зал Національного театру імені Марії Заньковецької, на сцені якого виступав Олександр Божик. Скрипаль у рамках свого сольного концерту «Чотири стихії» підготував цілий спектр номерів, які вражали своєю багатогранністю, глибиною звучання, мелодійністю та видовищністю.

Апофеозом вечора стало встановлення Божиком рекорду. Почавши грати мелодію на одній скрипці, він додавав інструменти один за одним. Мелодія набирала і набирала барв, а видовищність - обертів. Дві скрипки, три… Коли на сцену винесли четвертий інструмент, зал затамував подих. Ті півхвилини, коли з-під струн чотирьох скрипок, по яких бігали два смички, вилітала прониклива, сповнена трагізму і глибини мелодія із кінофільму «Реквієм за мрією», публіка не ворушилась.

І лише коли стихли останні ноти і їхнє відлуння, зал вибухнув оваціями. Олександр Божик встановив рекорд, загравши на чотирьох скрипках!

Представниця Національного про-ек-ту «Книга рекордів України» Ганна Крисюк та експертна комісія, що була присутня у залі, зафіксували рекорд. Вони вручили сертифікат, що засвідчує рекордне досягнення скрипаля у категорії «Мистецтво, вперше». «Присвячую рекорд публіці, а дарую його своїм батькам, адже завдяки їм я став музикантом», - зазначив зі сцени Божик, спускаючись в зал, щоб з рук в руки передати диплом батькам… «Це - унікальний рекорд, - визнала представниця Книги рекордів України Ганна Крисюк. – До останнього не могла повірити, що заграти на чотирьох скрипках - реально.

Коли ж побачила цю гру на сцені, була вражена. Олександр – справжній талант, феномен, гордість України. Ініціюватимемо звернення до представників Книги рекордів Гіннесса, щоб засвідчити унікальне досягнення Олександра Божика не лише на українському, а й на світовому рівні. Адже такого не робив до нього ніхто і ніде! Олександр вразив мене не лише своїм рекордом (це ж треба було придумати - зіграти одночасно на чотирьох скрипках!), а й тим, що він робить на сцені. Те, як він осучаснює класику, поєднує скрипкою фольк та рок, - це справді щось. Завдяки йому полюбила і скрипку, і мелодії Баха».

Олександр Божик два місяці готувався до встановлення цього рекорду. «Найважче було придумати, як втримати чотири інструменти одночасно, - зізнається він. - Тут у нагоді стали і мої довгі руки, і сильна шия. Ще одна складність - грати, тримаючи однією рукою два смички. Це - надзвичайно тяжко і боляче. Враження, що от-от поламаються пальці. Принциповим для мене було й те, щоб від кількості інструментів у мене в руках не постраждала якість гри. Адже не хочу жертвувати музикою на користь видовища, а прагну поєднувати їх у одне ціле. І мені це вдалося! Зумів підкорити одразу чотири свої стихії – чотири скрипки».

Встановлення рекорду хоч і стало апофеозом вечора, але не є єдиною його “родзинкою” і цікавинкою. Олександр Божик підготував для публіки близько двадцяти різнопланових номерів. Фольк, рок, класика… Імпровізація, драйв, ніжність… Працюючи в унікальному для українського музичного простору виконавському стилі - класичному кроссовері, скрипаль омолоджує класику, додаючи їй рокового звучання. Божик вплітає у фольк сучасні лінії, творить як композитор нову музику.

Влаштувати справжнє свято для глядачів у залі Олександрові допомагали струнний оркестр «Бравіссімо», рок-гурт «Божик Бенд», співачка Оксана Муха, піаністка Юлія Божик... Вони під керівництвом Олександра виконували «Угорський танок» Йоганна Брамса, грецькі «Сіртакі» Мікоса Теодоракіса, мадярський чардаш, норвезьку казку «В печері гірського короля» Едварда Гріга, пристрасне аргентинське «Лібертанго», «Мелодію» Мирослава Скорика…

Олександр та його дружина Юлія подарували проникливий скрипково-фортепіанний дует Song from a secret garden. Оксана Муха додала фолькових ноток ліричною «Ой верше, мій верше» та драйвою «Ой, мамо, люблю Гриця». А ще заграла на скрипці разом із Олександром «Коломийку», написану ним. Вразив публіку Олександр і низкою авторських композицій («Танок життя», «Казка»…), які енергетикою, мелодійністю та багатогранністю достукалися у кожне слухацьке серце.

Презентував скрипаль і мелодію до кінофільму «Пірати Карибського моря» та музику до мюзиклу «Скрипаль на даху». Не обділив він і спраглих видовищ і шоу. Грав, тримаючи скрипку на голові, і на витягнутій руці, відходив від традиції грати на скрипці смичком і починав перебирати струни пальцями… Влаштував Олександр і справжню дуель, у якій скрипка змагалася з гітарою. Перемогла у дуелі дружба та музика, якою публіка на «Чотирьох стихіях» змогла насититися вповні.


Виконавці: Олександр Божик, Юлія Тализіна
Джерело: wz.lviv.ua



Інші:

Пристрасті за Параджановим
В Україні виступить світова суперзірка-контратенор Андреас Шолль з Німеччини
Оркестрова «Академія» для юних музикантів: «INSO-Lviv» презентує освітню ініціативу
В сховищі Одеської опери готують прем'єру
Харків'ян кличуть пограти на цимбалах, що пережили "прильоти"
Вчать вокалу і грі на інструментах: у Дніпрі відкрилася релокована музична школа з Покровська
Музикант Львівської філармонії, що постраждав на війні, знову зможе грати
В Ужгороді лунатиме "Музика миру"
Бетховен | Шуберт. Симфонія № 6
До 1000-го дня повномасштабного вторгнення рф
Kyiv Baroque Fest – 2024
У Львівському органному залі вперше українською зазвучить найвідоміша англійська опера
У Рівному виступить легендарний британський диригент Стівен Еллері
В Одеському оперному театрі прем'єра шевченківської кантати-симфонії "Кавказ"
23 листопада у Києві вперше прозвучить на День пам’яті жертв голодоморів знаменита сюїта «Червона скрипка» під батутою Кері-Лінн Вілсон
Кульмінація театрального року: Фестиваль-Премія «GRA» назве найкращих
Триває підготовка до прем’єри «Молочайник»
“Дідона та Еней” зазвучить українською у Львівському органному залі
ПРЕМʼЄРА етноісторичного перформансу «Сила нації»
Прем'єра балету «Аліса в Задзеркаллі» в листопаді
Національний цирк України розпочав гастрольний тур Францією з різдвяною програмою «LE MIRACLE DE NOEL»
Національний симфонічний оркестр України під орудою маестро Володимира Сіренка, – відправляється у велике європейське гастрольне турне: 5 країн | 17 міст | 18 концертів
Зеленський нагородив українських митців у День працівників культури
Презентація альбому «Спадок»
11 листопада філармонія запрошує здійснити занурення у польську музику ХХ століття в День Незалежності Польщі
ІГРИ МУЗИКИ
У Києві відбудеться Kyiv Baroque Fest - 2024
Про перший в Україні віртуальний музей оперного театру
Стали відомі переможці мистецької премії імені Богдана Хмельницького 2024 року
Закарпатська обласна філармонія запрошує на концерт Академічного камерного оркестру
Конкурс на здобуття премії імені Л. М. Ревуцького у 2025 році
У Києві відбудеться прем'єра віднайденої опери “Креонт” Бортнянського
У Варшаві вже 2025 року планують зіграти уривки з опери, яку український композитор пише для "Метрополітен-опери"
“Арнольд Шенберґ. Той, хто змінив музику”
14 листопада в Миколаєві відбудеться прем’єра Херсонського театру Куліша «Молочайник»
ІІІ Всеукраїнський конкурс хорових диригентів імені Дмитра Загрецького
У Нью-Йорку знайшли раніше невідомий вальс Шопена
Шевченківська премія-2025: оприлюднили перелік претендентів
Урочистий концерт з нагоди відкриття Органного залу – подія де перетинаються історії, традиції та сучасність
3 листопада Оркестр Саксофонів гратиме на честь винахідника саксофонів Адольфа Сакса
      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
101003_016.jpg