|
Головний диригент Національної філармонії України Микола Дядюра святкує ювілей!
17 вересня на сцені Колонного залу імені Лисенка святковим концертом головний диригент симфонічного оркестру Національної філармонії відзначить 50-річний ювілей
13 вересня 2011, вівторок
Поширити у Facebook
У мистецькому вечорі разом з ювіляром братиме участь донька Миколи Дядюри лауреат міжнародних конкурсів піаністка Катерина Дядюра.
У її виконанні прозвучить Концерт № 20 В. А. Моцарта для фортепіано з оркестром.
Також, у програмі концерту будуть виконані Увертюра до опери «Вільґельм Телль» Джоаккіно Россіні та Симфонія № 1 Ґустава Малєра.
Сьогодні можна впевнено говорити, що музична кар’єра Миколи Дядюри склалася цілком успішно.
Він володіє чи не всіма вищими державними званнями та відзнаками, серед яких Народний артист України і Лауреат Національної премії імені Тараса Шевченка.
Микола Дядюра народився у Києві де опановував мистецтво диригування у Київській державній консерваторії (нині Музичній академії) імені П.І.Чайковського у класі знаного українського диригента і педагога професора Романа Ісааковича Кофмана.
Його кар'єра розпочалася у 1987 році, коли він одержав премію і спеціальний приз Японської асоціації диригентів на Міжнародному конкурсі диригентів у Токіо. Після конкурсу він був запрошений всесвітньовідомим диригентом Сеїджі Озавою на стажування до США, де Микола Дядюра навчався під керівництвом прославлених майстрів Сейджі Озави, Леонарда Бернстайна і Андре Превена.Після перемоги у 1988 році на Міжнародному конкурсі у Будапешті Микола Дядюра упродовж 1986-1988 років працював художнім керівником і головним диригентом Симфонічного оркестру Омської філармонії (Росія).
З 1988 року і до сьогодні Микола Дядюра працює диригентом Національної опери України.
У період 1989-1996 років він очолював Сеульський симфонічний оркестр і Симфонічний оркестр Кванг Джу (Південна Корея).З 1996 року творче життя Маестро Дядюри нерозривно пов'язане з Батьківщиною. Адже саме цього року на запрошення тогочасного директора і художнього керівника реконструйованої будівлі Національної філармонії України Володимира Лукашева 35-ти річний Микола Дядюра став головним диригентом Симфонічного оркестру Національної філармонії України.
У Столиці України він започаткував цикли симфонічних концертів «Всі симфонії Бетховена», «Всі симфонії і концерти Брамса», вперше в Україні виконав «Реквієм» Ґектора Берліоза, абонемент оркестру «Симфонія ХХ століття», «Роберт Шуман і його сучасники».
Також Микола Дядюра плідно працював і як диригент-постановник численних театрально-концертних проектів на сцені Національної філармонії, зокрема: моноопера «Ніжність» Віталія Губаренка, опера «Руслан і Людмила» Михайла Глінки, опера «Фіделіо» Л. Ван Бетховена, музично-драматичні сцени «Заметіль» Георгія Свірідова та інші.На посаді запрошеного диригент працював із філармонічними оркестрами Польщі, Росії, Італії, Південної Кореї, Японії, а також мав численні концертні тури до Німеччини, Франції, Іспанії, Швейцарії, Польщі, Туреччини.
Брав участь у міжнародних фестивалях в Україні («Київ Музик Фест», «Музичні прем'єри сезону», «Володимир Крайнєв запрошує...», «Віртуози» (Львів)) і за кордоном: «Le Melomany» (Франція), музичний фестиваль у місті Сан-Максимін (Франція), «La Chaise-Dieu» (Франція), фестиваль Гектора Берліоза у місті Ля Кот Сант-Андре (Франція), Міжнародний музичний фестиваль духовної музики в Марселі (Франція), у місті Блекеде (Німеччина), в м. Вроцлаві (Польща), Дні культури України в Швейцарії (Берн).
Автор: Олександр Пірієв
Фото: Сергій Пірієв
Колективи: Академічний симфонічний оркестр Національної філармонії України
Диригенти: Микола Дядюра
Концертна організація: Національна філармонія України
Концертний зал: Колонний зал ім. М.В. Лисенка Національної філармонії України
|