|
У Києві відбудеться фестиваль сучасної й класичної музики «Гольфстрім ІХ»
21 квітня 2015, вівторок
Поширити у Facebook
Форум, який триватиме з 22 квітня по 12 травня, відзначиться розширенням простору концертних майданчиків і ще більш концептуальними програмами.
«Гольфстрім» створено 2012 року композитором і віолончелістом Золтаном Алмаші та композитором і піаністом Олексієм Шмураком. З 2013 року він проходить тричі на рік, завдяки чому сторюється ефект майже безперервного фестивального руху. Особливістю фестивалю є його демократичність, що межує з позірним творчим безладом. Втім, що стосується концертних програм, то тут усе продумано, оскільки на першому місці — концепція, а рівень музичного виконавства на високому рівні.
Вперше один із заходів «Гольфстріму» відбудеться у залі Центрального державного архіву-музею літератури і мистецтва України в рамках літературно-музичного проекту «Мистецькі зустрічі в Архіві-музеї». «Майже авторський концерт Золтана Алмаші» — «Вибрики ноосфери» 22 квітня — це відкриття фестивалю. «Символічно, що концерт відбудеться в Архіві-музеї — місці, що зберігає пам’ять про видатних митців,— розповів «Хрещатику» Золтан Алмаші.— Забуття — страшна річ для кожного... Концерт — філософський роздум на цю тему. Тому звучатимуть також і твори анонімних авторів.
Цікавим є й те, що відкриють програму концерту мої перші фортепіанні прелюдії 1996 року, а завершить — українська прем’єра «19 благородно-сентиментальних фрагментів» для фортепіано, які записані у середині березня 2015 року». Крім концерту, в Архіві-музеї відбудеться презентація документальної виставки «Стефан Вільконський. Микола Шраг. З особових фондів ЦДАМЛМ України», якою вшанують пам’ять незаслужено забутих українських віолончелістів.
24 квітня в культурно-освітньому центрі «Майстер-клас» — концерт «Прощання з сонатами». Головними «винуватцями» назви проекту стали Соната № 3 для віолончелі і фортепіано Євгена Станковича і Соната для віолончелі і фортепіано Святослава Луньова.
Три наступні концерти — 28 квітня, 5 і 7 травня — відбудуться в Концертній залі Спілки композиторів України. Перший — присвята класику української музики Борису Лятошинському (цьогоріч виповнюється 120 років від дня народження композитора): прозвучить музика його сучасників (Моріса Равеля, Пауля Гіндеміта, Кароля Шимановського) і послідовників (Євгена Станковича, Леоніда Грабовського). У другому концерті — «Контури» — об’єднають музику бароко, ХХ століття і сучасності, представивши скрипкову сонату Йоганна Себастьяна Баха, скрипкову сонату Бели Бартока і сонату для контрабаса Петеріса Васкса. Третій концерт — авторський проект Олексія Шмурака «Ноктюрни», в якому ноктюрни Фредеріка Шопена, Клода Дебюссі, Габріеля Форе, Едварда Гріга, Пауля Гіндеміта та інших композиторів прозвучать в авторській версії Шмурака для ансамблю акустичних інструментів, електроакустики та електроніки.
8 травня пройде концерт чеської музики «Чехія» в «Майстер-класі». 11 травня у фойє малого залу НМАУ ім. П. Чайковського виступить Любов Титаренко, яка виконає музику для клавесина — твори Йоганна-Якоба Фробергера, Богуслава Мартіну, Жана-Філіпа Рамо, Едісона Дєнісова, Золтана Алмаші. І центром фінального концерту 12 травня в Спілці композиторів стане жанр фортепіанного квінтету: буде представлено Квінтети Бориса Лятошинського і його учнів — Валентина Сильвестрова і Євгена Станковича
Автор: Олеся НАЙДЮК
Виконавці: Золтан Алмаші, Олексій Шмурак
Композитори:Євген Станкович, Валентин Сильвестров
Конкурс (фестиваль): Фестиваль сучасної музики "Гольфстрім"
Джерело: kreschatic.kiev.ua
|