|
Завершальний концерт трилогії «Музика Незалежності» відбудеться в Києві
22 листопада 2018, четвер
Поширити у Facebook
Фонд Pro Musica Viva представляє Проект «Музика Незалежності» за участю Національного симфонічного оркестр України під диригуванням Романа Реваковича.
Концерт відбудеться 4 грудня о 19:00 у Концертному залі Національної музичної академії України (вул. Архітектора Городецького 1-3/11)
У 2018 році Україна та Польща святкують 100-річчя відновлення власної Незалежності.
На честь ювілею в Києві заплановано три різножанрові концерти, головною ідеєю яких є співставлення музики польської та української – ораторіальний (29/09), хоровий (31/10) та симфонічний (04/12). Над репертуаром працюють разом виконавці обох держав, що засвідчує близькість і партнерство України та Польщі. Автором проекту є диригент Роман Ревакович, який вже понад 20 років дуже активно підтримує музичний діалог між країнами.
Перший вересневий концерт був водночас і урочистим відкриттям 29-го Міжнародного музичного фестивалю КyivMusicFest. Знаковою подією став візит до Києва композитора Кшиштофа Пендерецького, який продиригував своїм монументальним твором Credo. Українську частину програми представив диригент Роман Ревакович, продиригувавши твором «Пісні зірок» для симфонічного оркестру Богдани Фроляк та світовою прем’єрою концерту-елегії для віолончелі Ігоря Щербакова.
Другий концерт проекту переніс слухачів в світ глибокої духовності. Мабуть, вперше були співставлені релігійні твори для хору а капела Генріха Міколая Гурецького та Валентина Сильвестрова. Концерт відбувся за участю Національної академічної капели «Думка».
Останній концерт циклу, що відбудеться 4 грудня, привертає увагу до Ігнація Яна Падеревського - народженого в Україні на східному Поділлі визначного піаніста, композитора та політика, вплив якого на історію Польщі є незаперечним. Його Симфонія, написана у 1903-1911 роках була присвячена подіям польського Січневого повстання в 1863 році проти російського панування над Польщею. Цитата з Музурка Домбровського в останній частині цього твору (сьогодні це польський національний гімн) передбачає ці події, у яких через кілька років сам композитор відіграє визначальну роль.
Твори Ганни Гаврилець та Ігоря Щербакова, видатних українських композиторів середнього покоління, прозвучать знову у Києві. Вони були створені у 2013 році на замовлення Фонду Pro Musica Viva у рамках програми польського Міністерства культури та національної спадщини «Колекції – композиторські замовлення», реалізованої варшавським Інститутом музики і Танцю.
Програма:
- Ганна Гаврилець – «Знаки» для симфонічного оркестру
- Ігор Щербаков – Концерт для фортепіано та оркестру № 3
- Ігнацій Ян Падеревський – Симфонія сі мінор тв. 24 «Полонія»
Соліст: Йожеф Ермінь, фортепіано
Вхід вільний
Проект є частиною культурної програми ПОЛЬЩА 100, що координується Інститутом Адама Міцкевича, реалізованої в рамках Багатолітньої Програми NIEPODLEGŁA (Незалежна) за роки 2017-2022 - профінансовано Міністерством культури та національної спадщини Республіки Польща.
Акредитація ЗМІ обов’язкова!
За акредитацією, з питань організації інтерв'ю з Романом Реваковичем, запрошень у прямі ефіри/на записи та додатковою інформацією звертайтеся до прес-служби UKR Artists:
Ольга Стельмашевська, тел.: 067 238 81 85, ostelm7@gmail.com
Колективи: Національний заслужений академічний симфонічний оркестр України
Виконавці: Йожеф Ермінь
Композитори:Ганна Гаврилець, Ігор Щербаков
Концертна організація: UKR Artists, Портал академічної музики “Music-review Ukraine”
Концертний зал: Великий зал Національної музичної академії
Навчальний заклад: Національна музична академія України ім. П.І. Чайковського
Джерело: За матеріалами прес-релізу
|