Інститут мистецтв Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова | Music-Review Ukraine
Головна
Навчальний заклад
Інститут мистецтв Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова
Афіша   

Фото   

Галерея   

Відео   

Аудіо   

Контакти
Інститут мистецтв Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова
м. Київ


   Про заклад    Персоналії    Абітурієнтам    Структура    Колективи    Концертні зали    Випускники    Публікації

ІНСТИТУТ МИСТЕЦТВ Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова було створено у 2003 році на основі музично-педагогічного факультету - одного з найстаріших в Україні. Його історія бере свій початок у 1962 році.

Підготовку вчителів музики здійснювала кафедра музики на вечірньому, а згодом на педагогічному факультеті, яку очолювала кандидат мистецтвознавства, доцент Л.Й.Височинська. Для більш повного забезпечення вчителями музики і співів сільських загальноосвітніх шкіл у 1965 році при педагогічному факультеті відкрився заочний музично-педагогічний факультет. Крім того, було організовано денне відділення, яке в 1970 році перетворилося в самостійний музично-педагогічний факультет. Його очолив доцент О.Д.Кардаш.

Спочатку факультет складався із двох кафедр – теорії, історії музики та гри на музичних інструментах (завідувач – доцент М.Т.Лисенко), а також методики музичного виховання, співів та хорового диригування ( завідувач – Заслужений артист України, доцент О.Д.Незовибатько).

Згодом кількість кафедр зростає: створюються кафедри методики музичного виховання, співів та хорового диригування (завідувач – Народний артист України, професор О.Ю.Петровський), теорії музики та постановки голосу (завідувач – Заслужений артистка України, доцент Г.С.Шоліна), гри на музичних інструментах (завідувач – Заслужений артист України, доцент В.М.Рязанцев).

З 1977 року при Інституті імені О.М.Горького діяв факультет підвищення кваліфікації викладачів музичних дисциплін педагогічних навчальних закладів СРСР. Щорічно на факультеті займалися більше 100 викладачів музично-педагогічних факультетів та педучилищ з різних куточків країни. Тісні контакти з проблем музичної освіти здійснювались з такими країнами, як Польща, Чехословаччина (Банська Бистриця), Болгарія та ін. Провідні фахівці факультету, доктори педагогічних наук Г.М.Падалка, О.П.Рудницька, О.П.Щолокова, В.Д.Шульгіна проводили спільні дослідження з викладачами інших вузів, працівниками науково-дослідних установ із проблем музичного виховання дітей різних вікових груп на уроках музики та в позаурочний час.

За 45 років свого існування факультет підготував близько 7 тисяч вчителів музики. У різні часи на факультеті викладали такі відомі музиканти, як Народні артисти СРСР, професори С.І.Турчак, А.Ю.Мокренко, П.І.Муравський, Народний артист України, професор О.Ю.Петровський, Народні артисти України Я.І.Орлов, Є.В.Дущенко, Заслужені артисти України В.М.Рязанцев, П.І.Терпелюк та інші. У 2003 році музично-педагогічний факультет перетворено в Інститут мистецтв як структурний підрозділ НПУ імені М.П. Драгоманова. Очолив Інститут мистецтв Герой України, дійсний член АПН України та Академії мистецтв України, Народний артист України, професор Анатолій Тимофійович Авдієвський. Першим заступником проректора-директора Інституту мистецтв став кандидат педагогічних наук, професор Анатолій Георгійович Болгарський.

Зараз в Інституті мистецтв навчається близько 800 студентів стаціонару, заочної форми навчання та екстернату. Підготовку фахівців здійснюють 6 кафедр Інституту мистецтв: методики музичного виховання та хорового диригування (завідувач - академік А.Т.Авдієвський), теорії та історії музики (завідувач - кандидат мистецтвознавства, доцент С.Ю.Коробецька), фортепіано і художньої культури (завідувач - доктор педагогічних наук, професор О.П.Щолокова), інструментального та оркестрового виконавства (завідувач – Заслужений діяч мистецтв, професор А.А.Семешко), хореографії (завідувач – Герой України, народний артист України, академік М.М.Вантух), вокалу (очолює кафедру соліст опери Національного академічного театру опери та балету України імені Т.Г.Шевченка, народний артист України, доцент О.В.ГУРЕЦЬ).

Сьогодні на цих кафедрах працюють близько 130 штатних викладачів, серед яких 2 академіки, 9 докторів наук, професорів, 45 кандидатів наук та доцентів, 7 народних і 10 заслужених артистів України.

Національне відродження України відкриває перед Інститутом мистецтв нові перспективі розвитку. Великий творчий та науковий потенціал професорсько-викладацького складу Інституту мистецтв є надійною запорукою успішної підготовки кадрів учителів-музикантів та хореографів для нашої держави.


      © 2008-2024 Music-review Ukraine





File Attachment Icon
Screenshot.png