Львівська національна опера представить премʼєру балету "Соляріс" Олександра Родіна за відомим романом Станіслава Лема | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Львівська національна опера представить премʼєру балету 
Вовкун Василь
Родін Олександр Леонідович
Львівська національна опера представить премʼєру балету "Соляріс" Олександра Родіна за відомим романом Станіслава Лема
9 квітня, середа
Поширити у Facebook

11, 12 та 13 квітня Львівська національна опера представить своє прочитання роману відомого львівʼянина, письменника-фантаста Станіслава Лема. Культовий роман, що підкорив світ, оживе на сцені в унікальному балетному втіленні.

Науково-фантастичний роман "Соляріс", написаний у 1961 році, став найвідомішою книгою Лема. У ньому розповідається про космічну станцію, розташовану біля загадкової планети, вкритої розумним Океаном. Люди намагаються встановити контакт, але стикаються не з розумними інопланетянами, а зі своїми власними спогадами, які матеріалізуються під впливом загадкової сили Океану. "Соляріс" став не просто фантастичним романом, а філософським дослідженням про межі людського розуміння.

У Львівській національній опері зазначають, що нова постановка театру стане першим зразком втілення "Соляріс" у балетному жанрі та перенесе у таємничий світ безмежних космічних просторів та самопізнання, втілених мовою танцю.

Музику до балету створив один із найзатребуваніших композиторів сучасності - Олександр Родін, який зазначив, що цей твір став важливим у його творчості: "Балет "Соляріс" став для мене не просто знаковим етапом у творчості та світогляді, а й справжнім відкриттям - і музичним, і філософським. Питання, які порушує Станіслав Лем у своєму романі, дуже захопили мене. Роль людини у Всесвіті, її здатність сприймати та приймати нове чи невідоме, межі нашого розуміння та суть нашого буття -усе це знайшло відгук у музиці цього балету".

Автор лібрето та режисер-постановник Василь Вовкун розповів про те, що нова премʼєра, реалізована у рамках творчої програми "Український прорив", порушуватиме важливі питання про людське буття, любов та відповідальність: "Своєю постановкою Львівська опера намагатиметься переконати себе і переконати всіх, хто дивитиметься балет О. Родіна "Соляріс", про єдність Всесвіту, в якому любов є найвищою ціннісною категорією не тільки життя, а й безсмертя. Ми відповідальні за все, що робить людина, як на Землі, так і за її межами".

Найочікуваніша балетна подія року постане у хореографічному втіленні балетмейстерки-постановниці Катерини Курман: ""Соляріс" - філософська історія, і я не певна, що її можна передати буквально, не втративши глибини, яку заклав Лем. Саме тому абстрактне мислення стало для мене таким важливим у роботі над цією постановкою".

Головним джерелом хореографічного натхнення для мене стали артисти. Особливо надихнув текст роману Станіслава Лема. Коли читаєш, починаєш відчувати, як можуть рухатись тіла, що з ними відбувається, як вони це все переживають - звісно, через фізику та тіло.

Зрештою, усе склалося дуже природно. Я прийшла із власним відчуттям руху - звідки він народжується, куди веде, як вивільняється. А в балетному залі це поєдналося з неймовірними артистами. Їхня пластика, моя чуттєвість - усе склалося так, як і мало статися".

За диригентським пультом один з провідних інтерпретаторів музики Олександра Родіна - музичний керівник театру Іван Чередніченко. Він зазначив, що новий балет Львівської опери стане подорожжю у глибини людської свідомості, де реальність стикається з ілюзіями, а розум - із незбагненним Космосом: "Філософію "Соляріс" складно осягнути навіть на рівні тексту: вона багатозначна, відкриває простір для різних трактувань і переосмислень. Як у романі Станіслава Лема, так і в балеті Олександра Родіна ми бачимо спробу збагнути, чим насправді є ця вища істота - Океан планети Соляріс, і як вона ставиться до людей".

Сценографка та художниця костюмів Світлана Рейніш поділилася, що саме її надихало на створення сценічного рішення балету: "Ключовими художніми образами для створення атмосфери балету стали мотиви, закладені в романі Станіслава Лема. Читаючи "Соляріс", я робила нотатки, шукаючи візуальні метафори, які можна було б перенести на сцену. Оскільки хореографія балету є сучасною, нетиповою для класичного оперного балету, я прагнула створити сценографію, яка теж виходить за межі традиційних рішень. Це не мальовані задники, а масштабні, масивні конструкції, що формують цілісний, мінімалістичний простір".

За сюжетом Станіслава Лема та лібрето балету, планета Соляріс, оповита таємничим океаном, змушує героїв подивитися в обличчя власним страхам і почуттям, шукати істину та справжні сенси буття.

У Львівській національній опері зазначають, що постановка відкриє культовий роман у новому вимірі.





Композитори:Олександр Родін
Діячі мистецтв: Василь Вовкун
Концертна організація: Львівський Національний академічний театр опери та балету ім.С. Крушельницької
Концертний зал: Концертний зал Львівського Національного академічного театру опери та балету ім. С. Крушельницької
Джерело: westnews



Інші:

Вечір балетів від митців «Київ Модерн-балету»
У Львівському органному залі відбудеться вечір литовської музики 11 квітня виступить Камерний оркестр Святого Христофора з Литви
Львівська національна опера представить премʼєру балету "Соляріс" Олександра Родіна за відомим романом Станіслава Лема
Закарпатська обласна філармонія запрошує на вечір музики видатного чеського композитора епохи романтизму Антоніна Дворжака
Тиждень музичної терапії у Львівському органному залі
Ростислав Карандєєв став новим керманичем «Дніпро Опера»
Благодійний концерт «НАДІЯ МИРУ»
Згадаємо Ярослава Верховинця
«Кращі мюзикли»
«Золотий обруч» повертається на сцену
Стали відомі імена переможців Відкритого обласного фестивалю - конкурсу виконавців на народних інструментах "Конотопська розсипуха"
Театральний квітень: які вистави покажуть у столиці
Пам’яті Шептицького: у Львівській філармонії представлять унікальну виставу
«Дударик» запрошує львівʼян на пісенні, любовні й жартівливі вечорниці
Шляхетний вечір в Одеській опері
Вокальний майстер-клас Зоряни Кушплер у Львові | 25–31 травня 2025
Львівська національна філармонія
Українські квінтети прозвучать в Івано-Франківську
Філармонійний квітень запрошує у музичну подорож країнами світу
Чим порадує шанувальників високого мистецтва Національна опера України у квітні?
На фронті загинув художник з освітлення Рівненської філармонії Всеволод Шабадах
Оголосили лауреатів премії імені Лисенка: кого нагородили та чому не вручать нагороду за композиторську діяльність
Квітень в Львівському органному залі
Про відзначення державними нагородами України з нагоди Міжнародного дня театру
9 театральних постанов, які можна відвідати в День театру 27 березня в Києві, Одесі, Чернігові, Дніпрі та Львові
"Виставка до 70-річчя Ігоря Білозіра: «Мистецьке коло» у Львівській філармонії"
Розмаїття Баха, усміхнений Моцарт та діалог української і французької музики
У Швеції відбувся унікальний концерт «Бароко в жовто-блакитних тонах – шведсько-українське музичне переплетення»
Квітневі події у Музеї Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича
Заявники, що пройшли технічний відбір Фестивалю-Премії «ГРА»-2025
Харківський університет мистецтв завдяки донатам придбав орган
Зустрічайте 4 переможниць конкурсу Повний Короткий!
На війні загинув колишній музикант симфонічного оркестру Запорізької обласної філармонії Богдан Немцов
Ювілей Івана Козловського
Згадуємо Анатолія Авдієвського
«Святкова Академія»
Одесити вирушають на гастролі до Нідерландів і Бельгії
«Пахіта» – нова версія у «Схід Опері»
«БАХ Маратон»
Фестиваль до 110-го ювілею Святослава Ріхтера
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
1.jpg