У Львівській філармонії пройшло нагородження переможців Другого Всеукраїнського Конкурсу імені Скорика | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
У Львівській філармонії пройшло нагородження переможців Другого Всеукраїнського Конкурсу імені Скорика
Литвиненко Оксана
Полуденний Артем
Скорик Мирослав Михайлович
У Львівській філармонії пройшло нагородження переможців Другого Всеукраїнського Конкурсу імені Скорика
2 жовтня 2023, понеділок
Поширити у Facebook

1 жовтня, в рамках 29-го Міжнародного фестивалю сучасної музики "Контрасти", пройшов урочистий концерт та церемонія нагородження лауреатів Другого Всеукраїнського композиторського конкурсу імені Мирослава Скорика.

Згідно з умовами конкурсу у ньому могли взяти участь композитори, які є громадянами України та яким цьогоріч виповнилося не більше 40 років.

На конкурс подавалися твори для симфонічного оркестру без застосування електроніки чи мультимедіа.

Однією з умов також була необхідність написання твору спеціально до Конкурсу, а отже він не повинен був бути публічно виконаним до подачі заявки.

Нагадаємо, Конкурс заснували у 2021 році Львівська національна філармонія і департамент з питань культури, національностей та релігій Львівської ОВА, у тому ж році й провели перший конкурс. Цьогоріч з обласного бюджету для преміювання переможців виділили 1 млн грн.

Переможцями цьогорічного конкурсу стали:
    ● лауреат I премії - Юрій Пікуш (м. Дніпро), концерт для віолончелі та оркестру «Concellastra»;
    ● лауреатка ІІ премії - Рената Сокачик (м. Ужгород), поема для контрабаса та оркестру «Antonych-fragments»;
    ● лауреат ІІІ премії - Нікіта Іванченко (Маріуполь), концерт для віолончелі та оркестру «Картини війни».
Їх відзначили винагородами у розмірі 200, 170 та 130 тисяч гривень. Також спеціальну премію Конкурсу від Оани та Сімона Камартін (Швейцарія, грошовий еквівалент - 750 євро) присудили львів'янину Остапу Мануляку за його твір для контрабаса та оркестру «Монолог-діалог-полілог».
      "Скорик є неоціненною і можливо навіть не до кінця дослідженою особистістю, тому нам потрібно не лише захоплюватися його творчістю, але й плекати нові таланти.

      Саме подібні конкурси дають змогу відкрити світові молодих композиторів та познайомити ширше коло поціновувачів класичної музики з їх творчістю. Ми повинні виховувати високоосвічену та здорову молодь і саме культура у цьому процесі відіграє помітну роль.

      Я вітаю цьогорічних призерів та бажаю подальших творчих здобутків і музичного визнання", - зазначив заступник начальника Львівської ОВА Іван Собко.
Провідником у світ звучань кожного автора став Академічний симфонічний оркестр Львівської національної філармонії під орудою відомого польського диригента Вінсента Козловського.

Солювали Артем Полуденний, Оксана Литвиненко та Назар Стець.

Вшанували й патрона Філармонії та Конкурсу — на згадку про видатний внесок Митця пролунала «Урочиста увертюра» Мирослава Скорика.


Запис концерту: https://www.youtube.com/watch?v=v7kgSZsa6Iw

















Фото: Віталій Грабар
Виконавці: Литвиненко Оксана, Артем Полуденний
Композитори:Мирослав Скорик
Концертна організація: Львівська національна філармонія
Конкурс (фестиваль): Всеукраїнський композиторський конкурс імені Мирослава Скорика



Інші:

Українські активісти виграли суд у Німеччині проти диригента, що підтримував російську оперну співачку Анну Нетребко
«Графічна музика: коли партитура стає мистецтвом»
50 концертів та виставка: червень в Львівському Органному залі
Події червня від Національного будинку музики
Філармонія Дніпра запрошує на грандіозне закриття симфонічного сезону
Українська музика на Java Jazz Festival 2025
Вчені відтворили образ Людвіга ван Бетховена
У Національній Опері понад 150 артистів з різних країн виконають твори Моцарта та Відманна
У Чернівцях попрощаються з видатним музикантом та композитором
Кличко вручив премію "Київ" митцям: хто отримав нагороду
У Швеції викрили пов'язаних із путіним росіян, які обманним шляхом проводили музичні конкурси
Національний академічний театр опери та балету України імені Т.Г. Шевченка
Вечір оперних арій
«Золотий обруч» - нове сценічне прочитання класики
«Багатоголосся. Барви України»
Сила традиції та нові сенси: чим здивує KharkivMusicFest 28 та 29 травня
Концерт «Легіт»: INSO-Львів, Академія музики та французький диригент — у Львові та Івано-Франківську
1 червня: Львівська філармонія запрошує на події, присвячені Мирославу Скорику
«Ретро Муз Фест»
Віват, Примадонна!
Повернення «Золотого обруча»: премʼєра у Львівській опері в постановці Івана Уривського
Піші екскурсії від Музеїв Соломії Крушельницької та Станіслава Людкевича: весняна прогулянка містом музики
Закриття 68-го Запорізького симфонічного сезону
«Гія Канчелі 90»
На сцені Нацопери відбудеться прем'єра балету "Лісова пісня"
До 20-річчя вистави «Наталка Полтавка» у Театрі імені Івана Франка відкриється ювілейна виставка
Філармонія Дніпра запрошує на закриття симфонічного сезону
Стартує III музичний фестиваль "Рівненські класичні резиденції"
Хореографиня Катерина Курман - лауреатка премії імені Анатолія Шекери 2025 року
Оперна співачка Зоряна Кушплер презентує у Львові нотну збірку українських арій і романсів та проведе вокальний майстерклас
Концерти в Одеському Ботанічному саду відкривають сезон
Народний камерний хор "Лукаш" відсвяткував своє 20-річчя
Житомирська обласна філармонія запрошує на відкриття Всеукраїнського фестивалю камерної музики
LISOVA: сучасна вистава відкриється вже 24 травня в Одеському оперному
Львівський залізничний вокзал прийняв театральний перформанс
Понад 165 тисяч гривень зібрали для ЗСУ під час двох благодійних концертів у Львівській філармонії
У ХНАТОБі відбудеться концерт «Гала-Балет» до 100-річчя театру
Бурнонвіль очима Френка Андерсена
Пішов із життя почесний громадянин Чернівців, народний артист України, видатний музикант, педагог і диригент
«Європейське рандеву»
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
IMG_5061.JPG