СИМФОНІЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
СИМФОНІЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ
Бортник Сергій
Ліпітюк Єлизавета
Павлов Андрій
Київський камерний оркестр
Національний академічний духовий оркестр України
Олійник Віктор
Сильвестров Валентин Васильович
Шевченко Юрій Валентинович
СИМФОНІЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ
4 концерти до Дня Незалежності Національної філармонії України
16 серпня 2024, п'ятниця
Поширити у Facebook

Велику чотириденну Симфонію Незалежності у Колонній залі Національної філармонії України відкриє 20 серпня Національний духовий оркестр України концертом з життєствердною назвою «МИ Є!».

Твір «Ми Є!» Юрія Шевченка (парафраз на тему Національного Гімну України) символічно ліг і в назву самого концерту.

Ми Є, попри ненависть та агресію з боку сусіда. Ми Є, попри важкий історичний шлях. Ми Є заради світлого майбутнього. Ми Є завжди!

У концерті під орудою диригента Івана Стецького та за участю солістів – Павла Ульянченка, скрипка; Єлізавети Ліпітюк, сопрано та Сергія Бортника, тенор, – прозвучать авторські твори Левка Колодуба, Валентина Сильвестрова, Ігоря Шамо, а також найвідоміші українські естрадні пісні 1960-1970-х, які співали наші бабусі та дідусі, закарбовуючи у пісні українську ідентичність у похмурі роки української історії.

Світла музика під час війни. Чи можливо це? Чи доцільно це? Та чи є вона насправді світлою? Відповіддю на ці питання є твір відомого українського композитора Євгена Петриченка «Concerto grosso з «позитивом», який звучатиме 23 серпня у виконанні Liatoshynskyi Capella: Early Music Ensemble Національного будинку музики.

Світло, любов, надія… Ці почуття війна вбиває. Євген Петриченко закарбував у циклі інструментальних та вокальних творів вірші, що створені під час війни (з 2014 року) Володимиром Вакуленком, Вікторією Амеліною, Романом Мелішем, Олександром Козинцем та Надією Косаревич. Це поезії з живими емоціями, почуттями: герої рефлексують на тему війни, чекають дзвінка рідних з фронту, закохуються. Найболючішим стає усвідомлення, що життя деяких авторів безжально та безпідставно відібрали…

Важливою художньою складовою концерту є віртуальний вимір – доповнена реальність, яку кожен глядач зможе створити самостійно за допомогою власного смартфона: для цього потрібно лише завантажити мобільний застосунок, спеціально розроблений командою Advin. Кожен із 12 номерів проілюстрований малюнками графічного дизайнера Руслана Мотька, в яких можна легко розпізнати фантастичних звірів Марії Примаченко, героїв Поліни Райко, квіти Катерини Білокур та графіті Banksy.  А музиканти – Liatoshynskyi Capella: Early Music Ensemble,  відомий в Україні та Європі колектив, що спеціалізується на історично інформованому виконавстві гратимуть на історичних інструментах доби бароко: клавесині, теорбі та, власне, позитиві – портативному органі.

24 серпня — символічний привід зіграти унікальну й неповторну програму «Симфонія Незалежності», адже головний День України – свято, котре відрізняється з-поміж інших державних – своєю урочистістю та щемом.

24 серпня 1991 року стало ключовою датою в нашій історії – через важкий шлях, подоланий заради відновлення незалежної України, та через зусилля, покладені на це не одним поколінням українців. Відзначаючи цю дату, оркестр під орудою маестро Віктора Олійника підібрав програму із музики українських авторів ХХ століття  століття, протягом якого український народ сім разів проголошував свою незалежну державу під час революцій та війн.

Камерна симфонія для скрипки і оркестру №1 Віталія Губаренка (соліст Андрій Павлов, скрипка)  зразок щемкої лірики у творчості композитора, вона слугуватиме своєрідною прелюдією до 40-хвилинної натхненної Першої симфонії Лятошинського. Композитор працював над нею у віці 23 років, коли саме завершував навчання у Київській консерваторії. Так, у ній викристалізовується індивідуальна музична мова Лятошинського, зрощена з актуальної тоді музики. А з іншого боку, твір відрізняється свіжістю та сміливістю ідей. Сміливість та опора на традицію,  чи не це допомогло українцям нарешті вибороти свою незалежну державу?

Програма недільного концерту 25 серпня о 12:00 «Паралелі часів» для всієї родини (13+) теж приурочена відзначенню Незалежності й побудована на творах різних стилів: бароко, класицизму та навіть рок-музики.

Вишуканість та об’єм музики Баха переміниться стрімкою і політною симфонією Моцарта, а після  хвиля української музики. Тут слухача очікують прості та щемкі мелодії Валентина Сильвестрова, щільність звукових сплетінь у музиці Михайла Шведа та драйвові пісні з репертуару улюбленого «Океану Ельзи» у перекладенні для струнних Богдани Фроляк. Сплеск музичного різноманіття в одному концерті у виконанні  Київського камерного оркестру під орудою диригента і соліста Юрія Літуна (гобой), за участю Юрія Стьопіна, скрипка.























Колектив: Київський камерний оркестр, Національний академічний духовий оркестр України
Виконавець (артист): Сергій Бортник, Єлизавета Ліпітюк, Андрій Павлов
Диригент: Віктор Олійник
Композитор:Валентин Сильвестров, Юрій Шевченко
Концертна організація: Національна філармонія України
Концертний зал: Колонний зал ім. М.В. Лисенка Національної філармонії України



Інші:

130 років тому, 3 березня 1896 року на Катеринославщині народився знаменитий оперний співак Іван Сергійович Паторжинський
Камерний оркестр Бахмутського коледжу імені Івана Карабиця повернувся з міжнародного туру
Парламент пропонує запровадити День української музики
Новий сезон культурного проєкту Kyiv Art Sessions стартує з благодійного туру камерного хору "Київ" у Британії та Франції
Баяніст з Полтавщини перегнав в Україну вже 58 "швидких"
В Одесу везуть Травіату в постановці Раду Поклітару
“Симфонія тривалістю в життя” — оркестр “Філармонія” продовжує проєкт
У столиці визначили кандидатів на здобуття Мистецької премії «Київ» у 2026 році
Березень у домі Соломії Крушельницької: програма подій та щоденні екскурсії
Конкурс на здобуття Премії імені А.Ф. Шекери у 2026 році
Дайджест подій на березень 2026 року в Національній філармонії України
Зустрічайте весну разом з Національною оперою України!
Відчути подих весни запрошує Львівський органний зал
Український диригент Роман Кофман помер за кілька місяців до свого 90-річчя
У Полтаві вшанують композитора, чию могилу вважали втраченою пів століття
У Львові презентували мистецький проєкт «Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!»
Виставковий проєкт «Весна. Жіночі імена бойчукізму» в Українському Домі
Нова програма про монументалістів «Мистецтво, що проходимо повз» на Суспільне Культура
Український інститут оголошує 2026-й Роком Федора Якименка
Ноти перетворили на цифрові формули: вчені зрозуміли, як мозок запам’ятовує улюблену музику
Помер знаний волинянин та керівник оркестру «Кантабіле» Товій Рівець
Фестиваль "Українська весна" (European Festival: Ukrainian Spring) оголосив програму цьогорічних подій у Швеції
23 лютого день пам'яті Левка Колодуба
Ю.Вілкул: Попри війну Кривий Ріг продовжує модернізувати мистецькі школи та підтримувати юні таланти
Опера "Дон Жуан" в Національній опереті України як дзеркало суспільства
Мінкульт реорганізує театри і цирки у некомерційні товариства: коментують очільники театрів Франка і Заньковецької
«Parts» (Частинки)
Піаніст-віртуоз Артур Остапчук — представив Україну на ХХІ Форумі піаністів «Бещади без кордонів», що відбувся у польському місті Сянок
Культура, Солідарність, Стійкість: У Києві презентують чотири масштабні проєкти за підтримки Європейської Комісії
Благодійний концерт для ЗСУ - Коаліція Ветеранських та Волонтерських Сил
«Khmelnytskyi Classic Fest-2026»
Мінкульт перетворив театри імені Франка та Заньковецької на державні некомерційні товариства
Дві гучні прем'єри: Дніпровська опера запрошує на Viva Venezia та Gala Ballet
У Тернополі відбудеться концерт національного благодійного проєкту "Ода стійкості"
Названо кандидатів на здобуття премії імені Миколи Лисенка 2026 року
У Національній філармонії відбудеться перший авторський концерт Максима Коломійця
На 76-му Берлінському міжнародному кінофестивалі відбулася світова прем’єра фільму «Сліди»
ГОЛОСИ З НЕБЕС | Концерт пам’яті
Третій фестиваль української камералістики відбудеться в Німеччині
Ювілейний концерт ансамблю «Калина» у Києві: 45 років української пісні, танцю і традиції
      © 2008-2026 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
88.jpg