МОЦАРТ у VR-ШОЛОМІ і РОЯЛЬ в КОЛОНАХ | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
МОЦАРТ у VR-ШОЛОМІ і РОЯЛЬ в КОЛОНАХ
МОЦАРТ у VR-ШОЛОМІ і РОЯЛЬ в КОЛОНАХ
ПОЧУТИ і ВІДЧУТИ: затишна бесіда з музикою і про музику у День ментального здоров’я
8 жовтня 2024, вівторок
Поширити у Facebook

В День ментального здоров’я усі, хто прийде до філармонії зможуть протестувати унікальну технологію українських розробників: 360-градусний просторовий відео й аудіо інтерактивний стрімінг у VR-шоломі.

 Послухати музику і намалювати власні емоції під час її прослуховування.

Цього дня запрошуємо зібратися у невимушеній атмосфері фоє філармонії на зручних пуфах біля роялю, аби разом із модераторкою події музикознавицею Тетяною Новицькою поговорити про емоції в музиці, сприйняття цих емоцій у різні епохи, а також разом порефлексувати над власними емоціями під час слухання музики Вольфганга Моцарта, Еріка Саті та Філіпа Ґласса у виконанні піаніста Дениса Кашуби.

Гостею події стане психотерапевтка платформи онлайн психології Pleso Олександра Алексюк, яка розповість про вплив музики на ментальне здоров’я людини, зокрема, під час війни, з точки зору доказової медицини.

Філармонія стала однією з перших культурних інституцій в Україні, яка долучилась до унікального проєкту відновлення ментального здоров’я військовослужбовців через застосування просунутих технологій. Команда американського стартапу з українським корінням Aspichi працює над VR-платформою для інтерактивного стрімінгу 360-градусного просторового відео й аудіо у VR-шоломі.

Спеціально для цієї платформи було здійснено відео і аудіозапис музики Моцарта у виконанні струнного квартету Київського камерного оркестру.

Тож, у всіх бажаючих цього дня буде можливість протестувати технологію і готовий продукт у VR-шоломі й, власне, опинитися у віртуальній реальності, завдяки психологічній програмі Luminify, яка ефективно використовує інтерактивні підходи для підтримки емоційного стану, зокрема, під час війни, допомагаючи справлятися з психологічними розладами, такими як тривога, депресія і посттравматичний стресовий розлад.

Також Aspichi створили віртуального асистента психолога та працює над збереженням культурної спадщини.  Продукт стартапу –  базова технологія аудіовізуальної телепортації. Тобто, стрим із камери з 360° огляду. Одна людина надіває камеру на голову, і відео передається в режимі реального часу іншій людині, яка споглядає все у шоломі. Камера знімає від першої особи, тому відбувається наче телепортація.

Ексклюзивність Aspichi у тому, що вони працюють над відео з оглядом на 360 градусів. Усе відбувається в реальному часі. І людина, яка надіває VR-шолом, «опиняється» на місці того, хто носить на собі камеру.

Також Aspichi роблять і записи цих відео. Але тут зображення кардинально відрізняється від інших технологій, де розробляється графіка за аналогією до комп’ютерної гри: Aspichi використовує реальні відео.

Так, фільмуючи деокуповані міста в  Aspichi з’явилося ще одне розгалуження стартапу – збереження культурної спадщини. Команда почала знімати українські музеї та виставки, створювати метасвіти з ними. Aspichi вже відзняли у такому форматі Музей Сковороди, будівлі Києва стилю модерн під музичний супровід. Наразі стартап знімає імерсійні музичні кліпи українських виконавців.

Український VR-стартап Aspichi працює також у військовому напрямі і розробляє два проєкти: симулятор стрільби з різних типів зброї та технології віртуальної телепортації для саперів.

Для Aspichi важлива інтерактивність та взаємообмін досвідом, тож наприкінці події у філармонії, – слухачі і слухачки матимуть можливість поспілкуватися з учасниками проєкту та обмінятися враженнями.











Концертна організація: Національна філармонія України



Інші:

«Київ Модерн-балет» готує прем’єру балету «Травіата» на музику Дж. Верді
В Одесі урочисто відкрили ХІІІ міжнародний органний фестиваль імені Теофіла Ріхтера
В Україні за час повномасштабної війни загинули 340 митців та медійників
Перформанс «Казкові світи України» створений на музику Євгена Станковича  
Музичний фестиваль-конкурс імені Андрія Розумовського - для молодих виконавців
У вересні Львівська національна філармонія приготувала для слухачів симфонічні концерти з доленосними прем’єрами, вечори танго та дитячі концерти
З 26 вересня по 9 жовтня у Львівській національній філармонії розпочнеться один із найстаріших фестивалів сучасної музики в Україні
«Діалог культур. Україна – Балтія – Скандинавія – Велика Британія»
На війні загинув артист балету Львівської опери Дмитро Пасічник
Золота дзиґа 2025: Українська кіноакадемія оголосила найкращі фільми та акторів
В Ужгороді стартує Перший відкритий конкурс юних органістів в Україні
У Полтаві відбувся вечір з нагоди 150-річчя від дня народження Олександра Кошиця
Коли слово звучить як музика: у Львові відбудеться українсько-вірменський концерт "Сила слова"
Артисти Одеської опери відправилися на гастролі в Афіни
Грант Японії
«Контрасти -31»
Національна оперета відкрила свій 91-й театральний сезон
«Сталь. Фіалка. Лють»: українська музична драма від скорботи до просвітлення на сцені Національної філармонії України
Хору імені Г. Верьовки – 82 !
Вітаємо іменинницю Вікторію Польову
Перформанс «Казкові світи України»
У Швеції підписали першу у світі ліцензійну угоду між правовласниками музики та компанією штучного інтелекту
Органний зал відкриває західну вежу для відвідувачів
«Енеїда» - погляд сучасників
Зірковий вечір в Одеській опері
У день міста Біла Церква відбудеться фестиваль «Вікенд давньої музики. Резиденція»
В Закарпатській філармонії стартує XIII Міжнародний фестиваль органної музики імені Наталії Висіч
День відкритих дверей у Житомирській філармонії імені Святослава Ріхтера
Оркестр "Віртуози Львова" розпочне 31 сезон з "Музичної династії" родини Шутків
Вінницька обласна філармонія запрошує вінничан та гостей міста на симфонію No5 Бетховена
9 вересня - день народження Юрія Гуляєва
Враження від виставки «Україна. Геноцид культури. Пам’ять каменю»
Перформанс «Піаніно “Україна” та інші»
8 вересня день народження Лідії Забілястої
На Закарпатті стартував місяць Закарпатського народного хору
"Музика чуттів": вперше в Україні митці з інвалідністю та без неї виступлять на одній сцені
Оцифрування фондів Музею Соломії Крушельницької
Ріхард Вагнер. Сторінками опери «Летючий голландець»
В Одеській опері відбудеться яскравий Оксамитовий балет-гала "United by dance"
Польське радіо організовує 11 Дні української музики
      © 2008-2025 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
1.jpg