Особистість |
|
|
Афіша
Аудіо
Відео
Записи
Контакти
|
Любов Ізотова
м. Тернопіль
народна артистка України, вокал (колоратурне сопрано)
Загальні відомості
Творча біографія
Творчий доробок
Репертуар
Публікації
Народилась у 1946 році.
Закінчила Харківський інститут Мистецтв ім.І.П.Котляревського у 1975 p., вокальний факультет в класі професора М.М.Далідзе.
На сьогоднішній день солістка-вокалістка, народна артистка України,колоратурне сопрано.
Перше місце роботи було у Ворошиловоградсьій обласній філармонії на посаді солістки музичного лекторію з вересня 1975 по вересень 1980 року.
З 1980 року солістка Тернопільської обласної філармонії. За роки творчої праці виросла в співачку , маючи великий мистецький потенціал. Виконує вокальні твори призначені як для ліричного сопрано, так і для колоратурного сопрано.
Співає з багатьма колективами: духовим оркестром , симфонічним оркестром, камерним оркестром, оркестрам народних інструментів та хоровими колективами. Основною формою праці є виконання вокальних творів від української до світової класики, романсів, пісень.
Концертну гастрольну діяльність розпочала з 1981р. (Київський концертний зал "Україна" разом з ансамблем "Надзбручанка"; 1982р.-Концертний зал "Україна"- обласний звіт разом з симфонічним оркестром музичного училища - диригент І.О.Доскоч. Вересень 1982р. - '30 концертів у Чорнобильському краї з концертмейстером Н.Д.Саченко, баяністом С. Калайдою, та бандуристкою Л.Грінчук.1985р. Рига, Юрмала (Латвія); Вільнюс, Каунас (Литва), Кохтла -Ярва, Нарва (Естонія).
1986-1990 p.p. концерти по обласних сценах України: Харків, Суми, Луганськ, Донецьк, Львів, Ужгород, Рівне, Київ. У Києві - Трапезна палата Печерської Лаври, Нікольська Церква, Будинок Вчених, органний зал в Білій Церкві та ін.
Особливо запам'ятались участь у фестивалях, присвячених дню народження М.Ю.Лермонтова (м.Пенза, Росія- в райцентрах Тирхани, Лермантово, Бєлінський. Гастролі в Білорусії у 1991 р. у Мінську та його областях 20 концертів, та у 1996 р. 10 концертів у Мінську.
Виступала з програмою "Композитори Украдни в поезії всього світу", де виконувала твори не тільки українською але і білоруською, російською, польською мовами. У 2000р., 2001р. та у 2006р. брала участь у концертах духовної музики : костелах Польщі, Німеччини, Франції, князівстві Люксенбург.
У 1982р. отримала П Премію на міжнародному конкурсі вокалістів у м.Львові. 2000р. - переможець у номінації "Кращий виконавець року" - від Тернопільської облдержадміністрації.2001р. - Почесна відзнака Міністра Культури України. 2006р. - Почесне звання "Народний артист України".
Творчий доробок складається з 24 сольних програм, серед яких :
1) "Вечір популярної класичної музики" - Бах, Гендель, Глюк, Гайдн, Моцарт та ін.
2)Духовна програма, що включає в себе духовну поезію у виконанні актриси драмтеатру -заслуженої артистки України В.Самчук.Твори у супроводі фортепіано - концертмейстер В.Кокошкіна ("Ave Maria, Ф.Шуберта, Бака- Гуно, Луцці, Керубіні; "Молитва, - П.Тості, також композиторів І.Соневицького та І.Гнатишина).
3)Програма "Вінок Шопену", де звучать твори на музику Ф.Шопена у супроводі поезії М.Рильського (у викон.засл.арт.В.Самчук) та концертмейстера В.Кокошкіної.
4)"Славетні жінки України"- літературно-музична композиція присвячена : княгині Ользі, Роксолані, Марусі Чурай, О.Кобилянській , Л.Українці, Н.Кобринській, М.Заньковецькій, Л.Костенко, Л.Дичко, Є .Мирошниченко.
5)"Пісню світові дала, серце вам лишила" - присвята С.Крушельницькій. Арії, романси, укр.нар.пісені з репертуару співачки.
6)Вечір російського романсу.
7)"Два кольори" - програма присвячена творчості О.Білаша.
8)"Коли цвіли сади" - програма присвячена пам'яті польської співачки Анни Герман - на честь 70 річчя від Дня народження.
9)"Зоре моя вечірняя" - присвячена генію українського народу Т.Г.Шевченкові. У програмі романси, пісні та поезія у виконанні В.Самчук.
10)М.В.Лисенко - класик української музики. У програмі уривки з опер, романси та пісні.
11)"Коли співають зррі"- музичні твори на поезію та літературні переклади М.Рильського.
12)"Ave Maria"- концерт духовної музики та коляд присвячених Богородиці на українські, російські, польські, німецькі мовах.
[
|