Новина |
|
|
|
|
Фільм "Королеви радості" відібрано до конкурсної програми одного з найбільших світових фестивалів документального кіно в Салоніках
9 лютого, неділя
Поширити у Facebook
Документальний фільм "Королеви радості", режисерки Ольги Гібелінди, увійшов до конкурсної програми Newcomers на Міжнародному фестивалі документального кіно в Салоніках (Thessaloniki International Documentary Festival, TIDF), одному з найпрестижніших документальних світових кінофорумів.
Фільм буде змагатися за Golden Alexander, головну нагороду секції Newcomers.
ПРО РЕЖИСЕРКУ
Ольга Гібелінда — українська режисерка та продюсерка. Вона працює в жанрі документального кіно, створюючи фільми, які висвітлюють важливі суспільні питання.
"Королеви радості" — це її дебют у повнометражному документальному кіно. У стрічці Ольга поєднує художню чутливість із документальною точністю. Вона прагне донести історії своїх героїв до широкої аудиторії, спонукаючи до діалогу про ідентичність, самовираження та право бути собою.
"Королеви радості" для мене особисто, це висловлювання про сміливість бути собою, про пошук надії, та про те, що справжня краса народжується у свободі. Це фільм для всіх, бо в кожного з нас є своя боротьба — за ідентичність, за любов, за право голосу в цьому світі. У найтяжчі часи нас об’єднує не лише спільний біль, а й незламна гідність, здатність радіти, творити, любити. Це історія про тих, хто, попри війну, обирає життя у всіх його кольорах." - говорить режисерка Ольга Гібелінда.
КОПРОДУКЦІЯ УКРАЇНИ, ФРАНЦІЇ ТА ЧЕХІЇ
"Королеви радості" створено у міжнародній ко-продукції Україна—Франція—Чехія. Продюсеркою фільму стала Іванна Хіцінська, до якої згодом як продюсер доєдналась також Ольга Гібелінда (Malanka Studios). Від Франції над проектом працювали Луї Будемо (Les Steppes Productions), а з боку Чехії — Хана Блага Шіларова (Film & Chips).
Раніше повідомлялося, що фільм став одним із трьох проєктів, які отримали підтримку НСТУ Суспільне Мовлення та створюється у форматі ко-продукції за участю продюсерів телеканалу Сергія Нідзельського, Наталії Мовшович та Альони Голякової.
Проєкт також підтримали:
🎬 ARTE GEIE (входить до збірки Generation Ukraine),
🎬 CNC (Французький Національний центр кіно та анімації),
🎬 Чеський кінофонд та Міністерство культури Чехії,
🎬 Міжнародний фонд DocSociety,
🎬 Український культурний фонд.
ПРО ФІЛЬМ
"Королеви радості" — це фільм про самопізнання, особисту свободу та силу спільноти. Він розповідає історію трьох українських квір-персон:
⭐ Монро — транс-жінки та ікони української квір-сцени,
⭐ Артура Озерова аkkа Aura — дрег-артиста та військового,
⭐ Олександра Даніліна аkka Marlen Scandal — легендарної постаті української дрег-культури.
У часи повномасштабної війни вони об’єднуються, щоб організувати благодійне дрег-шоу на підтримку України та її захисників, доводячи, що мистецтво та культура можуть бути потужною зброєю опору та солідарності.
Продюсерка Іванна Хіцінська коментує:
“"Королеви радості" — це більше, ніж просто історія про українську дрег-сцену. Це фільм про гідність, боротьбу та право бути собою, незалежно від викликів, з якими стикається людина. Фільм демонструє, що українська LGBTQ+ спільнота є невід'ємною частиною суспільства та активно підтримує країну у найважчі часи.
Тому єдине що має значення у часи війни, це те по яку сторону ти воюєш, а не як одягаєшся чи кого кохаєш. “Королеви радості" покликаний розширити діалог про права людини, свободу самовираження та толерантність. Цей проєкт — це послання світові про те, що українці борються не лише за свою незалежність, а й за право на свободу у всіх її проявах”.
Участь фільму "Королеви радості" у конкурсі одного з найвпливовіших документальних кінофестивалів світу є визнанням значущості українських історій на міжнародній арені та відкриває нові можливості для поширення голосу української квір-спільноти у світі.
Про фестиваль
Міжнародний фестиваль документального кіно в Салоніках (Thessaloniki International Documentary Festival, TIDF) — один із найбільших і найпрестижніших світових фестивалів документального кіно. Він входить до категорії А та є Oscar-qualified, що означає, що його переможці можуть претендувати на номінацію Премії Американської кіноакадемії (Оскар).
Фестиваль заснований у 1999 році та щорічно проходить у Греції, в місті Салоніки. Він присвячений документальному кіно, що висвітлює актуальні соціальні, політичні та культурні теми, та є важливою платформою для кінематографістів з усього світу.
Секція Newcomers, до якої відібрано "Королеви радості", орієнтована на дебютні роботи режисерів, що роблять свій перший крок у повнометражному документальному кіно.
Участь "Королеви радості" у конкурсній програмі фестивалю підтверджує важливість українських історій на глобальному рівні та є ще одним кроком до поширення голосу української квір-спільноти у світі.
![](/mr/mr.nsf/0/9766ac4e9bd506a2c2258c2c00345447/Document/0.2482?OpenElement&FieldElemFormat=jpg)
|