Фільм "Королеви радості" відібрано до конкурсної програми одного з найбільших світових фестивалів документального кіно в Салоніках | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Фільм
Фільм "Королеви радості" відібрано до конкурсної програми одного з найбільших світових фестивалів документального кіно в Салоніках
9 лютого, неділя
Поширити у Facebook

Документальний фільм "Королеви радості", режисерки Ольги Гібелінди, увійшов до конкурсної програми Newcomers на Міжнародному фестивалі документального кіно в Салоніках (Thessaloniki International Documentary Festival, TIDF), одному з найпрестижніших документальних світових кінофорумів.

Фільм буде змагатися за Golden Alexander, головну нагороду секції Newcomers.

ПРО РЕЖИСЕРКУ

Ольга Гібелінда — українська режисерка та продюсерка. Вона працює в жанрі документального кіно, створюючи фільми, які висвітлюють важливі суспільні питання.

"Королеви радості" — це її дебют у повнометражному документальному кіно. У стрічці Ольга поєднує художню чутливість із документальною точністю. Вона прагне донести історії своїх героїв до широкої аудиторії, спонукаючи до діалогу про ідентичність, самовираження та право бути собою.

"Королеви радості" для мене особисто, це висловлювання про сміливість бути собою, про пошук надії, та про те, що справжня краса народжується у свободі. Це фільм для всіх, бо в кожного з нас є своя боротьба — за ідентичність, за любов, за право голосу в цьому світі. У найтяжчі часи нас об’єднує не лише спільний біль, а й незламна гідність, здатність радіти, творити, любити. Це історія про тих, хто, попри війну, обирає життя у всіх його кольорах." - говорить режисерка Ольга Гібелінда.

КОПРОДУКЦІЯ УКРАЇНИ, ФРАНЦІЇ ТА ЧЕХІЇ

"Королеви радості" створено у міжнародній ко-продукції Україна—Франція—Чехія. Продюсеркою фільму стала Іванна Хіцінська, до якої згодом як продюсер доєдналась також Ольга Гібелінда (Malanka Studios). Від Франції над проектом працювали Луї Будемо (Les Steppes Productions), а з боку Чехії — Хана Блага Шіларова (Film & Chips).

Раніше повідомлялося, що фільм став одним із трьох проєктів, які отримали підтримку НСТУ Суспільне Мовлення та створюється у форматі ко-продукції за участю продюсерів телеканалу Сергія Нідзельського, Наталії Мовшович та Альони Голякової.

Проєкт також підтримали:

🎬 ARTE GEIE (входить до збірки Generation Ukraine),

🎬 CNC (Французький Національний центр кіно та анімації),

🎬 Чеський кінофонд та Міністерство культури Чехії,

🎬 Міжнародний фонд DocSociety,

🎬 Український культурний фонд.

ПРО ФІЛЬМ


"Королеви радості" — це фільм про самопізнання, особисту свободу та силу спільноти. Він розповідає історію трьох українських квір-персон:

⭐ Монро — транс-жінки та ікони української квір-сцени,

⭐ Артура Озерова аkkа Aura — дрег-артиста та військового,

⭐ Олександра Даніліна аkka Marlen Scandal — легендарної постаті української дрег-культури.

У часи повномасштабної війни вони об’єднуються, щоб організувати благодійне дрег-шоу на підтримку України та її захисників, доводячи, що мистецтво та культура можуть бути потужною зброєю опору та солідарності.

Продюсерка Іванна Хіцінська коментує:

“"Королеви радості" — це більше, ніж просто історія про українську дрег-сцену. Це фільм про гідність, боротьбу та право бути собою, незалежно від викликів, з якими стикається людина. Фільм демонструє, що українська LGBTQ+ спільнота є невід'ємною частиною суспільства та активно підтримує країну у найважчі часи.
Тому єдине що має значення у часи війни, це те по яку сторону ти воюєш, а не як одягаєшся чи кого кохаєш. “Королеви радості" покликаний розширити діалог про права людини, свободу самовираження та толерантність. Цей проєкт — це послання світові про те, що українці борються не лише за свою незалежність, а й за право на свободу у всіх її проявах”.


Участь фільму "Королеви радості" у конкурсі одного з найвпливовіших документальних кінофестивалів світу є визнанням значущості українських історій на міжнародній арені та відкриває нові можливості для поширення голосу української квір-спільноти у світі.

Про фестиваль

Міжнародний фестиваль документального кіно в Салоніках (Thessaloniki International Documentary Festival, TIDF) — один із найбільших і найпрестижніших світових фестивалів документального кіно. Він входить до категорії А та є Oscar-qualified, що означає, що його переможці можуть претендувати на номінацію Премії Американської кіноакадемії (Оскар).

Фестиваль заснований у 1999 році та щорічно проходить у Греції, в місті Салоніки. Він присвячений документальному кіно, що висвітлює актуальні соціальні, політичні та культурні теми, та є важливою платформою для кінематографістів з усього світу.

Секція Newcomers, до якої відібрано "Королеви радості", орієнтована на дебютні роботи режисерів, що роблять свій перший крок у повнометражному документальному кіно.

Участь "Королеви радості" у конкурсній програмі фестивалю підтверджує важливість українських історій на глобальному рівні та є ще одним кроком до поширення голосу української квір-спільноти у світі.








Інші:

130 років музичної геніальності: у Житомирі випустили пам’ятну медаль на честь Бориса Лятошинського
Оголосили список претендентів на отримання премії імені Миколи Лисенка
Вечір прем'єр від Олександра Саратського 
Вистава у… виставі
Одеський національний балет України виступить у США із постановкою 'Дон Кіхот'
"1000 років української музики: органна версія": концерт київського композитора відбудеться у Рівному
Український тенор Валентин Дитюк у Ризі: «Яке там натхнення? Працювати треба!»
"Патріот": Київська опера випустить українську рок-оперу на музику Скрябіна та братів Гадюкіних
На аукціоні у США продали трьохсотрічну скрипку Страдіварі за $11 мільйонів
Другий скрипковий концерт Мирослава Скорика
На фронті загинув працівник Львівської опери Юрій Стець
Куди сходити в Києві протягом 10-16 лютого: дайджест культурних подій
Нехай звучить «Кайтарма»
Фільм "Королеви радості" відібрано до конкурсної програми одного з найбільших світових фестивалів документального кіно в Салоніках
Carmina Burana: незабутнє музичне шоу у Львівській філармонії до Дня закоханих
На березі снів: у столиці представили артпроєкт, який надихає мріяти
Матеріали фільму Суспільного про Сергія Лифаря вперше презентують на кіноринку Берлінале
Презентація видання «Протагоністи. Живописний заповідник / Паризька комуна»
Безкоштовний вхід до музеїв у лютому – куди піти у Києві
В Одеській філармонії відбудеться перший концерт після ракетного обстрілу
Пам'ятка архітектури і крутий концертний зал - розповідаємо про запорізьку історичну будівлю, яка постраждала від ворожого обстрілу
Перші в Україні: у Львівській філармонії вдесяте стартують міжнародні майстеркласи для молодих композиторів
"Ода стійкості": в містах Україні пройдуть симфонічні концерти на підтримку ЗСУ
Оркестрова «Академія» для юних музикантів: «INSO-Lviv» продовжує освітню ініціативу
Вечір прем’єр | Premiere Evening
Музична подорож крізь віки
Внаслідок російської атаки по Запоріжжю пошкоджено концертний зал обласної філармонії
«ЦИРКОВЕ РАНДЕВУ. Кабаре-шоу» 
"Український модерн"
Оперна студія Національної музичної Академії
Анонс на лютий - Львівська філармонія
Liatoshynskyi Capella: Choir Національного будинку музики виконає світову премʼєру одного з найвідоміших сучасних композиторів у Гамбурзі
Бандуристка Krutь виступила на американській радіостанції KEXP
Конкурс на здобуття премії імені А. Ф. Шекери у 2025 році
31 січня 2025 року російська ракетна атака знову вразила історичний центр Одеси, що перебуває під охороною ЮНЕСКО
"Український модерн"
Лютий у Національній філармонії
У лютому 2025 року у Львівському органному залі заплановано 42 події
Пресбрифінг з нагоди проведення майстеркласів з відеозйомки оперних та балетних вистав від “OperaVision” у Львівській національній опері
Події у Національній опері у лютому
      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
1.jpg