Уперше світ побачив четвертий том Щоденника Олександра Кошиця «З піснею через світ» | Music-Review Ukraine
Головна
Новина
Уперше світ побачив четвертий том Щоденника Олександра Кошиця «З піснею через світ»
Уперше світ побачив четвертий том Щоденника Олександра Кошиця «З піснею через світ»
Про цю подію повідомила на своїй сторінці у facebook Тіна Пересунько
16 листопада 2023, четвер
Поширити у Facebook

“Сталося це завдяки Лю Пархоменко, докторці мистецтвознавства, Кошицезнавиці номер один в Україні. Вона упорядкувала і видала за власний кошт надзвичайно цінний, заключний том спогадів диригента, періоду від жовтня 1923 до травня 1924 років - нині якраз ювілейного періоду (100 років). В це час хор гастролює Америкою, у лютому 1924-го дає концерти на Кубі, 7 травня - останній виступ у Нью-Йорку.

У своїх виданнях 2018-2019 рр. я публікувала фрагменти цього тому спогадів Кошиця (користувалася неопублікованим рукописом, що зберігається в ЦДАВО).

Утім завдяки плідній роботі Лю Олександрівни та її колег цей том тепер доступний широкому загалу.

До книги також додано записники Кошиця за період з 1925 по 1932 роки, який включає, зокрема гастролі диригента із балетмайстром Василем Авраменком.

Це дуже цінне для України видання. Наклад невеличкий, основна частина має бути передана бібліотекам. Дякую щиро Лю Олександрівні та її колегам (Наталії Калуцькій - авторка ідеї та концепції, Ганні Карась - співупорядниця, Володимиру Сліпченку й Віолетті Симканич - розшифрування і набір текстів) - за важливу працю”!

Олександр Кошиць (1875-1944) – леґендарний український хоровий дириґент, композитор та етнограф. Крім того, він автор надзвичайно цікавих мемуарів про свій час, в якому йому довелося жити й творити. «З піснею через світ» – розповідь про турне Української Республіканської Капели під його орудою, яке з ініціативи Симона Петлюри розпочалося 1919 року і тривало протягом кількох літ. Виступи Капели в країнах Західної Європи та на Американському континенті не лише принесли заслужену славу колективові хору та його дириґентові, а й через пропаганду української пісні знайомили світову громадськість з культурою народу, що мешкає по обидва береги Дніпра.

Волею обставин Кошиць став емігрантом, оскільки не схотів скніти під владою російсько-комуністичного режиму. Одначе, як свідчать його «Спогади» та їх логічне продовження - щоденникові записи «З піснею через світ», духовно він ніколи не поривав із своєю батьківщиною.











Інші:

130 років тому, 3 березня 1896 року на Катеринославщині народився знаменитий оперний співак Іван Сергійович Паторжинський
Камерний оркестр Бахмутського коледжу імені Івана Карабиця повернувся з міжнародного туру
Парламент пропонує запровадити День української музики
Новий сезон культурного проєкту Kyiv Art Sessions стартує з благодійного туру камерного хору "Київ" у Британії та Франції
Баяніст з Полтавщини перегнав в Україну вже 58 "швидких"
В Одесу везуть Травіату в постановці Раду Поклітару
“Симфонія тривалістю в життя” — оркестр “Філармонія” продовжує проєкт
У столиці визначили кандидатів на здобуття Мистецької премії «Київ» у 2026 році
Березень у домі Соломії Крушельницької: програма подій та щоденні екскурсії
Конкурс на здобуття Премії імені А.Ф. Шекери у 2026 році
Дайджест подій на березень 2026 року в Національній філармонії України
Зустрічайте весну разом з Національною оперою України!
Відчути подих весни запрошує Львівський органний зал
Український диригент Роман Кофман помер за кілька місяців до свого 90-річчя
У Полтаві вшанують композитора, чию могилу вважали втраченою пів століття
У Львові презентували мистецький проєкт «Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!»
Виставковий проєкт «Весна. Жіночі імена бойчукізму» в Українському Домі
Нова програма про монументалістів «Мистецтво, що проходимо повз» на Суспільне Культура
Український інститут оголошує 2026-й Роком Федора Якименка
Ноти перетворили на цифрові формули: вчені зрозуміли, як мозок запам’ятовує улюблену музику
Помер знаний волинянин та керівник оркестру «Кантабіле» Товій Рівець
Фестиваль "Українська весна" (European Festival: Ukrainian Spring) оголосив програму цьогорічних подій у Швеції
23 лютого день пам'яті Левка Колодуба
Ю.Вілкул: Попри війну Кривий Ріг продовжує модернізувати мистецькі школи та підтримувати юні таланти
Опера "Дон Жуан" в Національній опереті України як дзеркало суспільства
Мінкульт реорганізує театри і цирки у некомерційні товариства: коментують очільники театрів Франка і Заньковецької
«Parts» (Частинки)
Піаніст-віртуоз Артур Остапчук — представив Україну на ХХІ Форумі піаністів «Бещади без кордонів», що відбувся у польському місті Сянок
Культура, Солідарність, Стійкість: У Києві презентують чотири масштабні проєкти за підтримки Європейської Комісії
Благодійний концерт для ЗСУ - Коаліція Ветеранських та Волонтерських Сил
«Khmelnytskyi Classic Fest-2026»
Мінкульт перетворив театри імені Франка та Заньковецької на державні некомерційні товариства
Дві гучні прем'єри: Дніпровська опера запрошує на Viva Venezia та Gala Ballet
У Тернополі відбудеться концерт національного благодійного проєкту "Ода стійкості"
Названо кандидатів на здобуття премії імені Миколи Лисенка 2026 року
У Національній філармонії відбудеться перший авторський концерт Максима Коломійця
На 76-му Берлінському міжнародному кінофестивалі відбулася світова прем’єра фільму «Сліди»
ГОЛОСИ З НЕБЕС | Концерт пам’яті
Третій фестиваль української камералістики відбудеться в Німеччині
Ювілейний концерт ансамблю «Калина» у Києві: 45 років української пісні, танцю і традиції
      © 2008-2026 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
203.jpg