Новина |
|
|
|
|
Орган, німі кінострічки та імпровізація
6 грудня, п'ятниця
Поширити у Facebook
Орган, німі кінострічки та імпровізація: у Львові виступить легендарний австрійський музикант Флоріан Райтнер!
Львівський органний зал спільно з Музично-меморіальним музеєм Соломії Крушельницької у Львові готуються до ексклюзивних подій, які поєднають органну музику, кінематографство і мистецтво імпровізації! 15-17 грудня австрійський композитор і віртуоз Флоріан Райтнер представить одразу дві ексклюзивні програми: вечір органних імпровізацій до рідкісних кінохронік початку ХХ століття у Львівському органному залі та воркшоп "Концепції вільної імпровізації у сфері кіномузики" в Музично-меморіальному музеї Соломії Крушельницької. На вас чекають кінематографічні подорожі крізь час, унікальний підхід до музики й надихаючий досвід у товаристві справжнього майстра.
15 грудня о 19:00 запрошуємо до Львівського органного залу на вечір органних імпровізацій, під час якого органіст та композитор Флоріан Райтнер виконає власні імпровізації до трьох кінострічок початку ХХ століття – кінохроніки з України та Австрії. Одна із них про незламне місто Харків. Цікаві історії про створення цих фільмів, історію кінематографства розповість Ольга Болібок.
16-17 грудня о 14:00 запрошуємо відвідати воркшоп "Концепції вільної імпровізації у сфері кіномузики" у музей Соломії Крушельницької у Львові (вул. Соломії Крушельницької, 23).
Дводенний воркшоп з імпровізації, який проведе Флоріан К. Райтнер, пропонує практичне знайомство з техніками вільної імпровізації в музиці до німого кіно з акцентом на історичні, ненаративні короткометражні фільми Львова та регіону з колекції Urban Media Archive.
До участі у воркшопі запрошуються:
-Студенти всіх рівнів музичних навчальних закладів, незалежно від інструменту та студенти-вокалісти, а також інструменталісти-клавішники будь-якого віку, які хочуть отримати практичний досвід у сфері музичної імпровізації до кіно.
-Виконавці на клавішних інструментах (органісти, піаністи) зможуть отримати більш практичні поради, але імпровізація розглядатиметься як вільний і творчий процес із широкими можливостями для всіх учасників, незалежно від інструменту чи спеціалізації.
-Студенти та експерти, які цікавляться культурною спадщиною, можуть долучитися як спостерігачі.
Структура воркшопу:
● День 1: Презентація та вступ до технік імпровізації для кіномузики, аналіз обраних фільмів та практичні сесії імпровізації.
● День 2: Поглиблені практичні заняття з імпровізації, історична контекстуалізація та обговорення регіональної ідентичності через музику.
● Завершальний концерт: Завершення воркшопу публічним концертом, де учасники представлять свої музичні інтерпретації до коротких фільмів – на клавішних, голосі, інструментах або у малих групах – рефлексуючи на культурні та історичні теми, вивчені під час воркшопу.
Вхід вільний за попередньою реєстрацією: https://forms.gle/iNhsvMaLLphDxrLG9
Про виконавця:
Флоріан К. Райтнер — австрійський композитор і музикант, який спеціалізується на музиці до німого кіно та музичного театру. Пнад двадцять років він співпрацює з Австрійським кіноархівом та Metro KinoKulturHaus у Відні, його саундтреки були представлені на чисельних міжнародних кінофестивалях, таких як Berlin Silent Film Festival, UFA Filmnächte, Viennale та Braunschweig International Film Festival, де він також виступав як диригент, імпровізатор на фортепіано і органі. Райтнер має багаторічний досвід співпраці з ZDF, Friedrich Wilhelm Murnau Stiftung, Bertelsmann Stiftung та Австрійський музеєм кіно.
Після навчання композиції та музичної теорії в Університеті музики та виконавського мистецтва у Відні, Австрія, а також органної імпровізації в Консерваторії Санкт-Пельтен під керівництвом Франца Данксагмюллера, Райтнер активно виступає як диригент, піаніст, органіст і композитор.
Він написав музику до відомих німих фільмів, таких як Der letzte Mann (D1924), Der Zinker (D1931) та Angst (D1928), а також провідних музичних театрів. Його молодіжна опера “Die Launen der Oper” була поставлена у Віденському оперному театрі Theater an der Wien. Для UFA Filmnächte створив нову музику для фільмів Ф. В. Мурнау, зокрема Tabu (D1930), Der Berg des Schicksals (D1923) та Kohlhiesels Töchter (D1930). Його оркестрові композиції для фільмів, зокрема Maya the Bee and Her Adventures (D1926), The Evil Spirit Lumpaci Vagabundus (D1922), The Kilometer Eater (Ö1925) та The Zinker (D1931), були видані на DVD та BluRay за замовленням ZDF, Österreichisches Filmarchiv і Murnau-Stiftung. Разом із Марією Райх він заснував ансамбль Narrativ, який об'єднує класичні та джазові імпровізації з живими композиціями та електронною музикою. Детальніше: www.fcr-music.com
Організаторами подій є: Музично-меморіальний музей Соломії Крушельницької, Львівський органний зал та Frontier Art Collective у співпраці з Львівською Національною Музичною Академією та за підтримки OEAD Австрійського бюро кооперації у Львові, Ukraine Office Austria у Відні, в рамках проєкту мобільності Culture Moves Europe, що фінансується Європейським Союзом та реалізується Goethe-Institut.
За матеріалами прес-релізу!
Концертна організація: Львівський будинок органної і камерної музики
|