Художня зброя перемоги українських мисткинь | Music-Review Ukraine
Головна
Анонс
Художня зброя перемоги українських мисткинь
Загайкевич Алла
Цепколенко Кармелла
м. Одеса
25 серпня, неділя, 04:00
Великий концертний зал Одеської обласної філармонії
Художня зброя перемоги українських мисткинь

Проєкт «Художня зброя перемоги українських мисткинь» присвячений героїчній боротьбі українського народу проти російських загарбників і концерт у своїй програмі об'єднує твори українських композиторок та поетес, що написані під час війни та відображають героїзм українського народу. У Проєкті засобами мистецтва у художній символічно-алегоричній формі змальовані героїчні зусилля українського народу проти російських загарбників та показано високий рівень українського мистецтва в якості потужної художньої зброї.

У межах проекту будуть виконані твори написані в період війни п'ятьох сучасних жінок-композиторок (Алли Загайкевич, Ганни Копійки, Кіри Майденберг-Тодоровій, Кармелли Цепколенко, Асматі Чібалашвілі) на слова сучасних жінок-поетес (Юлії Дмитренко-Деспоташвілі, Валерії Жигаліної, Оксани Забужко, Ії Киви, Ліни Костенко) в яких відтворюється у прямій чи символічно-алегоричній формі героїчна боротьба українського народу проти російських загарбників та відображена жахлива дійсність війни.

Ці твори будуть виконані в Одесі в залі Одеської обласної філармонії відомим українським ансамблем сучасної музики Senza Sforzando, який є базовим ансамблем всесвітньо відомого фестивалю «Два дні й дві ночі нової музики» (Одеська філармонія має сховище де можуть перебувати глядачі та артисти під час повітряної тревоги).

У концертному виконанні ці твори будуть супроводжуватися фрагментами з документальних стрічок про злочини російських окупантів (Фортеця Маріуполь. Останній день на Азовсталі; Я звертаюся до нього за іменем (про Бучу); Операція «Азовсталь»; Молодіжний фронт України; Україна: життя під ударом (про Харків).

Дані творіння української інтелігенції є зброєю духовної сили, що дозволяють слухачеві в художній формі пережити невимовний біль українського народу, посилити моральну стійкість та незламну волю до перемоги.

В рамках проекту також будуть зроблені професійні аудіо та відео записи цих творів, які планується розмістити у соціальних мережах, на платформі YouTube та інших сервісах. Також планується створення комп'ютерного набору рукописних нот, створення оригінал-макету цифрової та паперової версії нотної збірки, яка має вийти невеликим закладом. Цифрова версія також буде розміщена на безкоштовних сервісах нотних партитур, відео версія у соціальних мережах на YouTube, друкована версія буде розміщена у бібліотеках та розповсюджена серед українських та іноземних виконавців

Також планується у подальшому виконання цих творів на різноманітних концертах та міжнародних фестивалях. Твори композиторок у співдружністю з поетесами, які будуть звучати у концерті володіють особливою енергетикою - енергетикою протиборства, незламного духу, високої моралі та людяності.

Розповсюдження аудіо та відео варіантів концерту з виконанням цих творів у соціальних мережах та на популярнішому відеохостингу YouTube сприятиме розширенню впливу української культури, підвищенню іміджу українського мистецтва у світі. Проект створить умови для подальшої ефективної взаємодії композиторів, поетів та музикантів, спомагатиме обміну та мобільності творчих людей та ідей. Проект матиме позитивний вплив на розвиток національної академічної музики тим, що поповнить новими сучасними творами мистецький напрям воєнної тематики, яка дуже важлива для суспільства, для підтримки бойового духу та прагнення до перемоги.

Проект також продемонструє здатність нового мистецтва відповідати найдраматичнішим викликам сучасності. Нові опуси видатних українських композиторок та поетес мають продемонструвати багатство та багатогранність української культури, ствердити важливість не тільки її класики, але й сучасних творів. Присвячені актуальній темі – боротьбі українського народу проти російських загарбників - яка знайшла підтримку у всьому демократичному світі, вони мають ствердити в очах українських та закордонних поціновувачів музики важливість українського мистецтва, окреслити його роль у боротьбі. Створення аудіо та відеозапису творів з подальшим розміщенням на інтернет-платформах дозволить широким колам українців та іноземців краще познайомитися з новими надбаннями національної академічної музики, де засобами мистецтва будуть змальовані героїчні зусилля українського народу. Музика разом з поезією стануть символами незламності духу, слугуватиме знаком надії, спротиву, віри в неминучу перемогу.

Варто зазначити, що розвиток нової музики та нового мистецтва в Україні є на рівні кращих європейських зразків, тому важливою метою проекту є демонстрація європейської ідентичності української культури, підтримка боротьби українського народу на мистецькому фронті.

Концертна програма «вживу» з онлайн трансляцією, відео та аудіо матеріали, нотна збірка у цифровому та паперовому форматах стануть надбанням української культури воєнного часу.

Твори, створені українськими мисткинями протягом воєнного стану, в процесі їх звучання надаватимуть позитивну енергію та сили в боротьбі українського народу проти загарбників. Ці культурні надбання неймовірного художнього впливу будуть посилювати відчуття гордості, патріотизму, самоповаги, героїзму українців.

Реалізація даного проекту посилить міжнародне визнання та підвищить імідж українського мистецтва на міжнародному рівні. Завдяки проекту слухачі отримають нову унікальну інформацію про процеси, які відбуваються в українській культурі з початку війни.

ПРОГРАМА КОНЦЕРТУ:
КІРА МАЙДЕНБЕРГ-ТОДОРОВА кантата «Люба моя» для сопрано, віолончелі та фортепіано за поезією Валерії Жигаліної
ГАННА КОПІЙКА «Відчуття» (2022) кантата для сопрано, віолончелі та фортепіано за поезією Ліни Костенко
АЛЛА ЗАГАЙКЕВИЧ кантата «Знаки присутності» (2022) для сопрано, віолончелі та фортепіано за поезією Ії Ківи
АСМАТІ ЧІБАЛАШВІЛІ кантата «З вірою в Україну» (2022) для сопрано, темпль-блока, віолончелі, фортепіано та відео за поезією Юлії Дмитренко-Деспоташвілі
КАРМЕЛЛА ЦЕПКОЛЕНКО «Читаючи історію» (2022) кантата для сопраністки (сопрано, малий барабан), віолончеліста та піаніста ( фортепіано, речитація) за поезією Оксани Забужко
АСМАТІ ЧІБАЛАШВІЛІ «Сім базових емоцій під час війни» аудіовізуальний перформанс для двох виконавців на препарованому фортепіано за картинами Володимира Мухіна (2024)
КАРМЕЛЛА ЦЕПКОЛЕНКО «Колискова для Сашка» для мішаного хору (2020)
Ганна Копійка кантата «Одеса» для мішаного хору (2022)

Виконавці:
Тріо ансамблю SENZA SFORZANDO (Одеса, Україна):
Тетяна Муляп сопрано
Михайло Безчастнов віолончель
Олександр Перепелиця фортепіано

Мішаний хор Одеської національної музичної академії ім. А. В. Нежданової
STRUM-SPECTRUM:
Ангеліна Слободянюк, Берестова Марія, Олена Іцкович, Анна Матвєєвська, Дар’я Цюре, Анна Середіна, Анастасія Хабаль, Вікторія Скороченко, Світлана Жук, Оександра Романова, Валерія Борщова, Артем Перцев, Сергій Балинський, Данило Матвієнко, Валерій Простомолотов, Євген Сухенко, Максим Танькут, Віктор Данілеску, Петро Сухарев.

Художній керівник Ганна Копійка

Аматі Чібалашвілі та Ірма Готкова (фортепіано)


Початок о 16.00
Вхід вільний


Організатор:
ФОП Калмикова
Тел. для довідок 725 15 38

Фінансова підтримка
Український культурний фонд

Інформаційна підтримка
Суспільне мовлення Одеська регіональна дирекція (Одеса, Україна)
Журнал «Музика» (Київ, Україна)
Журнал Фаворит удачі (Одеса, Україна)
Газета Вечерняя Одесса (Одеса, Україна)
Music Review Ukraine





Композитори:Алла Загайкевич, Кармелла Цепколенко

      © 2008-2024 Music-review Ukraine




File Attachment Icon
44.jpg