Стаття |
|
|
|
|
Брудні провокації проти Івано-Франківської філармонії
5 січня 2014, неділя
Поширити у Facebook
Керівництво Івано-Франківської обласної філармонії спростовує інформацію про безпідставні звільнення та догани.
Кілька днів тому івано-франківські ЗМІ поширили інформацію про те, що нібито в Івано-Франківській обласній філармонії директор, використовуючи свою посаду, почав шантажувати членів симфонічного оркестру звільненнями та маніпулювати положенням про контрактну основу. Крім того, на оркестрантів буцімто було складено близько 90 доган (по дві на кожного).
Таку неперевірену інформацією повідомила прес-служба нардепа, голови підкомітету з питань охорони та популяризації культурної спадщини Олександра Бригинця, посилаючись нібито на колективне звернення симфонічного оркестру Івано-Франківської обласної філармонії.
Як виявилось, викладена інформація не відповідає дійсності. Так стверджує керівництво Івано-Франківської обласної філармонії.
Заступник директора філармонії Ангеліна Голей у розмові з кореспондентом «Бліц-Інфо» скаржиться, що прес-служба нардепа Олександра Бригінця опублікувала інформацію, навіть не перевіривши її.
«Було неприємно читати такі дані, оскільки ситуації, описаної в цій статті насправді не було. Тому, ще вчора написали звернення до народного депутата, щоб дізнатись, звідки такі дані» - зауважує Ангеліна Володимирівна.
За словами пані Голей, сьогодні у симфонічному оркестрі працює 69 артистів.
«Тобто, які і має бути, згідно рішення обласної ради, де затверджено штат в кількості 69 штатних одиниць для симфонічного оркестру. Інформація про звільнення 20 музикантів за період роботи директора Савки теж не відповідає дійсності. Тобто, люди звільнялись, але з різних причин. Хтось пішов вчитись, хтось виїхав на роботу за кордон чи змінив професію. У 2012 один артист помер. Примусового звільнення не було жодного разу. Крім того, частина з тих осіб, що звільнились за 2 роки, були «сумісниками» і мали основне місце роботи. Багато хто з них викладає в навчальних закладах, і якщо їм через збільшення навантаження не виходило далі працювати, то вони залишали роботу.
Загалом звільнилось 12 осіб за 2012 та 15 – за 2013» - роз’яснює заступник директора філармонії.
На думку Ангеліни Голей, для такого великого колективу це нормальна ситуація, адже «кожен шукає собі місце, де йому краще».
Що стосується доган, то Голей визнає, що в них є частина артистів, які отримали по дві догани.
«Але вони їх отримали за порушення трудової дисципліни. Всі пам’ятають, що минулої весни працівники філармонії не звернувшись до директора з офіційним зверненням чи скаргою, не виконуючи свої трудові обов’язки, виходили під Білий дім. Це було розцінено, як порушення трудової дисципліни. Адже навіть у випадках, коли працівники виходять на страйк, то все має бути витримано згідно чинного законодавства. У тому випадку люди не виконували своїх обов’язків, не висували конкретних вимог до дирекції. У зв’язку з тим, було прийнято рішення – хто не працював, той отримав догани. Хто працював – доган не мають і працюють без всяких стягнень. Та навіть більшість з тих, хто їх мав, все ж таки отримують премії і вирахувань з зарплат не було», - запевняє керівниця.
Ангеліна Голей зауважує, що тоді більшість працівників не змогли дати пояснень, чому вони страйкували.
«Казали – бо всі так робили або говорили про те, що був тиск сторонніх осіб. Після того всі написали заяви про те, що вони готові виходити на роботу і працювати. Відтоді жоден запланований концерт не був зірваний, всі відбулись за графіком. Тому читати про те, що оркестр треба врятувати, дуже прикро. Оркестр працює, є запланована різно-планована концертна програма до червня 2014. І заяви про те, що оркестр треба рятувати є недостовірною інформацією», - вважає пані Ангеліна.
Ангеліна Голей зауважує, що керівництву філармонії дуже б хотілось, щоб перед висвітленням подібної інформації журналісти приходили на концерти.
«І цікавились у знавців-музикантів про виконавський рівень артистів в даний момент і те, що було два роки тому. Оцінили б склад симфонічного оркестру і все інше. Поцікавились у постійних відвідувачів враженнями. Тоді б висвітлення інформації не було б однобоким. Крім того, мені дивно коли заяви, про те, що оркестр треба рятувати озвучують депутати, які ніколи не були на його концертах», - каже заступник директора обласної філармонії.
Концертна організація: Івано-Франківська обласна філармонія
Джерело: Агенція новин Фirtka.if.ua
|