|
Маестро Роман Кофман святкує ювілей!
Сьогодні одному з найвідоміших диригентів України виповнюється 75 років
15 червня 2011, середа
Поширити у Facebook
Роман Кофман – справді один із кращих у світі диригентів-інтерпретаторів» - такими епітетами нагородила знаного музиканта газета «Телеграф» (Великобританія).
В цей святковий день Роман Кофман підготував шанувальникам своєї творчості приємний подарунок – Маестро представить власну книгу «ПАСТОРАЛЬНА СИМФОНІЯ, або ЯК Я ЖИВ ЗА НІМЦІВ »
Мистецька подія відбудеться у Києві сьогодні, о 17:30 у Національній спілці композиторів України за адресою: вул. Пушкінська, 32.
У цій книзі представлені дві автобіографічні повісті Романа Кофмана – поета, письменника, диригента, скрипаля, композитора, режисера і педагога. У повісті «Пасторальна симфонія, або Як я жив за німців» автор майстерно перемежовує розповідь про своє перебування на посаді головного диригента Боннського симфонічного оркестру та Боннської опери із трагічною історією єврейського симфонічного оркестру в німецькому концтаборі. У повісті «Поправка Ейнштейна, або Міркування та різні випадки із життя колишньої дитини Андрія Куніцина він згадує про своє дитинство та юність, розповідає одночасно про мир і війну. Таким чином, спогади об’єднуються тут із вигадкою, співпереживання – із відстороненням, спостереження – із рефлексією, дар пам’яті – із силою слова, уможливлюючи зустріч минулого із теперішнім.
«Мене не залишає дивне передчуття. Кінчиками нервів, шкірою і ще чимось незнаним я відчуваю наближення нового життя. І навіть не нового, а просто життя – оскільки все, що сталося до митей, в які я пишу ці рядки, було ілюзією, міражем, етюдом, написаним невидимими фарбами... Це передчуття оселилося в мені давно, і в очікуванні нового життя я поспішав занотувати, наскільки вмію, усе, що було. А можливо, і не було» - такими словами Роман Кофман репрезентую свою нову літературну працю, яка вийде у світ саме сьогодні, у день народження Маестро.
Довідка:
Роман Ісаакович Кофман народився 15 червня 1936 році у Києві.
Навчався в Новосибірську у Йосипа, потім у Горьківській консерваторії у Вітольда Португалова. У 1961 році закінчив Київську консерваторію як скрипаль; з 1963 р. концертмейстер Київського камерного оркестру. У 1971 році отримав диригентську освіту під керівництвом Михайла Канерштейна.
З 1978 р. професор Національної музичної академії України, керівник студентського оркестру. У 1991 році очолив рідний для себе Київський камерний оркестр.
У 2003-2008 роках працював в Німеччині, очолюючи Бетховенський оркестр і Боннську оперу. З цим колективом здійснив запис ораторії Франца Ліста «Христос» (премія «Ехо-Класик») і всіх симфоній Дмитра Шостаковича, особисто поставив 10 опер. За роботу в Бонні нагороджений Великим хрестом першого класу (офіцерським хрестом) ордени «За заслуги перед Федеративною Республікою Німеччина».
Продовжуючи працювати на Україну з різними оркестрами, представив у Києві концертні програми «Всі симфонії Бетховена» (сезон 2006/2007) і "Всі симфонії Франца Шуберта» (сезон 2008/2009).
Роман Кофман - автор книги «Навчання диригента. Психологічні елементи». Опублікував також автобіографію «Книга Небуття» і кілька збірок віршів.
Автор: Олександр Пірієв
Фото: Сергій Пірієв
Колективи: Київський камерний оркестр
Диригенти: Роман Кофман
Концертна організація: Національна філармонія України
Концертний зал: Концертний зал Київської організації Національної спілки композиторів України
|